Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 12:19   #21
Ponekad koristim i to, iako će uvijek ostati nešto nečistoće na stjenkama kosilice nakon takvog pranja! Pazi samo s čime stružeš nečistoću, da ti se originalni lak zadrži što duže! Prije ili kasnije će ga kamenčići i sl. stvari malo po malo načeti, zato ponekad treba iznova prefarbati kosilicu iznutra!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 14:01   #22
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
evo slike mog stroja ako koga zanima. To je ovaj prvi s naslovne strane http://www.merkur.eu/fileadmin/datot...SP_04_2008.htm
vauuuu, pa s time možeš bez problema i na shpitzu...koja šminka
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 10:05   #23
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
vauuuu, pa s time možeš bez problema i na shpitzu...koja šminka
Kad idem kroz selo "komadi" trče za mnom. Moram ubaciti u šestu i po plinu...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:21   #24
Za one koji nisu pri lovi i ne trebaju previše zahtjevan stroj (a imaju ravan teren), postoji u bauhausu traktorska kosilica hurricane za 6.890 kn. Ima briggsa 12,5 ks u I/C izvedbi, i kao što je netko (Zvon?) pisao, čak ima kvalitetniji prijenos od MTD-a. Mislim da je njezin jedini minus to što nije za veće nagibe od 5%. Tak barem piše u prospektu...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 09:08   #25
Blokada koja na MTD-u automatski isključuje motor, ako se vrte noževi i prešalta se u rikverc, isključuje se vrlo lako! Dovoljno je odspojiti - izvuči kabelsku stopicu, koja se kod mojeg modela nalazi pokraj lijevog kotača, u neposrednoj blizini mjenjača smjera naprijed -stop- natrag.

S time se povećavaju manevarske sposobnosti kosilice, jer "mrtvi kut" neke parcele možete pokositi tako da se vratite u rikverc, nakon što je već započeto košenje prema naprijed.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:58   #26
Volio bih jednog dana imati traktorsku kosilicu , već se vidim ko glavna faca u selu...
A kad bi tek subotom došao s njom na kavu , eh...
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:00   #27
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Blokada koja na MTD-u automatski isključuje motor, ako se vrte noževi i prešalta se u rikverc, isključuje se vrlo lako! Dovoljno je odspojiti - izvuči kabelsku stopicu, koja se kod mojeg modela nalazi pokraj lijevog kotača, u neposrednoj blizini mjenjača smjera naprijed -stop- natrag.

S time se povećavaju manevarske sposobnosti kosilice, jer "mrtvi kut" neke parcele možete pokositi tako da se vratite u rikverc, nakon što je već započeto košenje prema naprijed.
Champ ti si doktor za te traktorice !
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:01   #28
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
Volio bih jednog dana imati traktorsku kosilicu , već se vidim ko glavna faca u selu...
A kad bi tek subotom došao s njom na kavu , eh...
U pravu si ! A možeš , za nuždu, nekaj i pokositi njome
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:04   #29
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
U pravu si ! A možeš , za nuždu, nekaj i pokositi njome
A ne ja bi s njome isključivo bario komade
i prikolicu bi kupio prvom prilikom
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:10   #30
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
A ne ja bi s njome isključivo bario komade
i prikolicu bi kupio prvom prilikom
E onda treba obratiti pažnju i na odijevanje. Obavezno kaubojske čizme i slamnati šešir ( po zimi dok radiš ralicom može kožni)...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:33   #31
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Champ ti si doktor za te traktorice !
Hebiga, tri godine sam poštovao zamisli proizvođaća, a tek sam danas prvi puta kosio bez blokade kod hoda u nazad. Naravno da je ovako sve brže i lakše, jer ako ti ostane malo nepokošene trave, lakše se vratiti u nazad, nego se okretati, ili čak isključivati pogon noževa..

Da sam barem ja imao nekog "champa" na početku priče, ne bih se morao učiti na vlastitim mukama..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:44   #32
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
E onda treba obratiti pažnju i na odijevanje. Obavezno kaubojske čizme i slamnati šešir ( po zimi dok radiš ralicom može kožni)...
hebeš amere , ja bi onako u balkanskom stilu, razbarušena kosa, širok osmeh -zlatan zub, raskopčana košulja da se vidi ljubavni tepih i i na nogama japanke
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 21:57   #33
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
hebeš amere , ja bi onako u balkanskom stilu, razbarušena kosa, širok osmeh -zlatan zub, raskopčana košulja da se vidi ljubavni tepih i i na nogama japanke
Uz balkanski stil više će ti pasati ručna kosa, prebačena preko ramena! Nakon više godina stažiranja, možda napreduješ do trimera. A mi s traktorićima smo ti Akademija nauka i umjetnosti, pa ti sad vidi koliki te put još čeka!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 10:20   #34
Question traktor kosilica

No dobro , očito je moja šala gleda balkana malo krivo shvaćena .
Kod mene stvar po pitanju te sitne poljomehanizacije izgleda otprilike ovako :
Imam kuću na selu , s velikim voćnjakom uokolo, tipični travnjački voćnjak SZ Hrvatske s voćkama visokostablašicama. Nekada se isti kosio za sijeno odnosno na njemu je pasla stoka. Pokojni otac kosio je taj voćnjak s strižnom kosilicom IRUS ( god. proizvodnje 1963. , - trenutno čeka na red da ju obnovim , nadam se i savjetima cijenjenih forumaša ).
Kako meni više nije potrebno sijeno dam si truda da dotični voćnjak pokosim 2puta godišnje da isti ne zaraste u korov i kupinu, (tokom ratnih godina bio zapušten - imao sam važnijih briga) , travu ostavljam na tlu...
Od 1996. do prošle godine koristio sam trimer JONSERED GT 32 L ; opći dojam vrlo dobar mada za moje potrebe ( površina ) ipak malo preslabi stroj.
Prije desetak dana kupio sam čistač HUSQVARNA 335 RX ; jako dobra poluprofesionalna izdržljiva i snažna mašina, za sada oduševljen. Namjenjena za dugotrajni rad , ne zamara korisnika , rad s njom lagan i brz.
Za ravne djelove voćnjaka koristim rotacionu kosilicu MTD T 51 kupljena 2003. god. Iskustva ; šrot, najeftinija na tržištu , kupio je jer mi je hitno trebala a tada nisam bio pri nekoj lovi . Za moju površinu preslaba a osim toga klimava, plastični kotačići , osjetljiva... Zbog svaga tog umjesto nje planiram kupiti traktorsku kosilicu , želja mi je isključivo Husqvarna ili Jonsered jer mi ti traktorčići djeluju nekako najkompaktnije i najsigurnije. Uzeo bi neki model s bacanjem trave unatrag, košaru možda nebi uopće koristio , služila bi mi za košnju po ravnom i blago nagnutom dijelu ostali strmi dio i dalje s trimerom .
E sad molim iskusne korisnike traktorčića što bi mi preporučili od ova dva proizvođača - MOLIM PREPORUKE.
Također prijatelj mi je pred neki dan bacio bubu u uho : zašto kupovati skupu traktor kosilicu , kupi polovni Tomo Vinković a otraga zakači rotacioni malčer, širine 100 cm, kosi travi a ujedno služi i za sječenje granja koje pada na tlo ( ili nakon obrazivanja voćki ) . Nije ni to loša ideja .
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 10:35   #35
jeronimo, ja sam na tvoju šalu samo odgovorio sa drugom šalom, sorry ako si se time našao osobno pogođen!

A sad na samu stvar - ti u startu pucaš visoko, Husqvarna ili Jonsered sigurno su odlični traktorići.. Ja imam vrlo sličnu situaciju, kosim voćnjak na nagnutom terenu, a kosim i još neke druge površine. Odabrao sam MTD, ali nakon tri sezone korištenja još uvijek nema baš nikakvih znakova slabosti, kako na motoru, tako i na kotačima, pogonu ili bilo čemu drugome. Rekao bih da sam odabrao proizvod koji odlično zadovoljava moje potrebe, a opet je dovoljno robustan i solidne je kvalitete.

Tomo Vinković mogao bi biti isto jedno od rješenja, ali u cijenu, nabavu i njegovo stanje ne bih ulazio. Ja granje pokupim nakon proljetnog orezivanja, a one sitne i suhe grane koje padu kasnije ne predstavljaju nikakav problem, noževi sve to samelju.

Budući da si se ti u startu odlučio za Husqvarnu ili Jonsered, nadam se da ćeš pronači nešto čime ćeš biti zadovoljan, i što će te dugo služiti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:03   #36
ma sve OK
Za pravo teško je i dati ovako preko foruma neku preporuku, jer ipak je to investicija od nekih 10 - 15000 kn pa tu treba odvagnuti masu stvari.
Bilo bi idealno kad bi stroj mogao isprobati na par dana na dotičnoj površini ALI ...
Znam par ljudi koji imaju traktorčiće no oni ih koriste za idealne uvjete, fina sijana trava, površina ravna i glatko ko biljarski stol - koliko sam primjetio nije da im je traktorčić baš potreban više da su ga kupili onako radi sela i susjeda .
U Karlovcu imamo dva vrlo kvalitetna trgovca i servisera COLIBRI i MATEŠU, pa kad dođe traktorčić na red nadam se njihovim savjetima , možda i kakvoj "probnoj vožnji" ali kažem ipak bi najradije izabrao nešto MADE IN SWEDEN
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:11   #37
Quote:
jeronimo kaže: Pogledaj post
ma sve OK
Za pravo teško je i dati ovako preko foruma neku preporuku, jer ipak je to investicija od nekih 10 - 15000 kn pa tu treba odvagnuti masu stvari.
Bilo bi idealno kad bi stroj mogao isprobati na par dana na dotičnoj površini ALI ...
Znam par ljudi koji imaju traktorčiće no oni ih koriste za idealne uvjete, fina sijana trava, površina ravna i glatko ko biljarski stol - koliko sam primjetio nije da im je traktorčić baš potreban više da su ga kupili onako radi sela i susjeda .
U Karlovcu imamo dva vrlo kvalitetna trgovca i servisera COLIBRI i MATEŠU, pa kad dođe traktorčić na red nadam se njihovim savjetima , možda i kakvoj "probnoj vožnji" ali kažem ipak bi najradije izabrao nešto MADE IN SWEDEN
Kad sam u Colibriu kupovao rotacionu, pitao sam čovjeka da mi pošteno objasni razliku između Husqvarne i Jonsereda, meni su strojevi izgledali prilično isti. Čovjek se malo počešao po bradi i rekao: "Više manje samo po boji ..."
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:23   #38
jeronimo, što se tiče same površine, tj. stanja terena - na nagnutim terenima najvažnije je da je podloga što više suha. U protivnom na strmijim terenima kotači hoće prokliziti, ali to se događa kod malo večih nagiba. Baš sam jučer popodne kosio takav teren, ali budući da par dana nije bilo ozbiljnije kiše, košnja je išla brzo i bez problema.

Nemam iskustva sa stražnjim bacanjem trave, ali se bojim da bi kod večih količina trave to mogao biti problem! Ipak se ta trava treba podignuti, i proči kroz nekakve kanale, gdje bi moglo dolaziti do štopanja. Još ako ima i zemlje, suhog lišća i slično.. Za dobro košenje važno je da noževi budu što bolje nabrušeni, i to treba raditi relativno često. Traktorići se u večini slučajeva koriste na zahtjevnijim terenima, pa se i noževi brže zatupe, nego na travnjaku s mekanom sijanom travicom, kakve obično rastu po dvorištima.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:51   #39
"Potrošio" sam nekoliko rotacionih kosilica. I gurajućih i samohodnih.
Sada sam tehnikom "sam svoj majstor" na samohotku Gorenje Muta nakalemio (tamo gdje se spajaju freza plug, strižna kosa i sl.) motor B&S od 5 KS sa nožem od fifi 60 cm koje samohotka gura
Sve skupa je nisko i lako prolazi ispod voćaka, pustiš i prićekaš sa druge strane!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:57   #40
Traktori sa skupljanjem trave u košaru su za njegovanu travicu. Čovjek iz motorame mi je (kad sam mu objasnio svoj teren) rekao da svakako kupim s bočnim bacanjem. Pogotovo ova prva saftna trava znade začepiti kanal kojim trava dolazi u košaru, pa stalno moraš čačkati i odštopavati, što je i opasno.
I na ovaj se traktor može ugraditi malčer kit. Košta dodatnih 400 kn.
Ako si pročitao moj prvi post na ovu temu, shvatio si da ide i u travu od 70-ak cm. Znači nije samo za biljarske stolove.
I meni se sviđa husqvarna. Jako. Samo mi je bila skoro 4k kuna skuplja i s malo slabijim motorom (15 vs. 17.5 ks).
Uzgred, kad sam kupovao motorku ništa nije dolazilo u obzir osim husqvarne. Kupio malu (jer mi takva treba) 137 e i zadovoljan..
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.