Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 22:03   #941
Pozz! imam jedno pitanje za one koji koji posjeduju TRAKTOR MTD ZERO TURN Z-170DH kako su zadovoljni sa tom kosilicom? i kako se ponaša u visokoj travi (neurednoj) od 50-70cm ?
Dosad sam imao traktorića mtd 175, 9+kw 107cm. kosio je kojih 4 godine i nikakvih kvarova osim jedanput remen i 15 setova noža.....
paalfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:24   #942
Toro kosilica

pozdrav,

imam priliku kupiti http://www.tractordata.com/lawn-trac...toro-8-32.html
pa molim znalce savjet da li se isplati za nju dati 4000kn

ili "malo" nadodati pa kupiti mtd u Pevca?

fala

Zadnje uređivanje Majstor : 26.04.2017. at 18:30. Reason: Pisanje naslova posta malim slovom
nemavezekako is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:30   #943
Da, isplati se dati 4kkn, čak i nešto više ako je u istom stanju kao i ona iz Peveca.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:35   #944
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Da, isplati se dati 4kkn, čak i nešto više ako je u istom stanju kao i ona iz Peveca.
haha pa ne mogu biti u istom stanju jer je ovaj toro star ko biblija (ali je ipak profi kosilica (barem tako tvrdi vlasnik),ispravna,radi...) a novi mtd od 10kkn je nov

ne znam da li je ovo dobar deal ili ne pa ono...ako netko ima iskustva s tim toro beštijama....
nemavezekako is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:41   #945
E jbg, nisi napisao ništa o stanju kosilice. Da sam na tvojem mjestu pokušao bih dogovoriti jednu košnju s vlasnikom po mogućnosti nešto više trave. Ukoliko ne bi bilo problema bio bi ponosni vlasnik nove kosilice.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:02   #946
Za takav NOVI strojček dao bih max. 4-5k kn, ali za rabljeni ne bih. Radije rabljeni traktorić, ili još bolje novi.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:18   #947
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Za takav NOVI strojček dao bih max. 4-5k kn, ali za rabljeni ne bih. Radije rabljeni traktorić, ili još bolje novi.
A koja je razlika među tim traktorčićima?
Bitna je ispravna noseća konstrukcija.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:27   #948
Daj se malo potrudi, pa pogledaj barem sliku. Ovo je kosilica s pogonskim kotačima, s pridodanim sjedalom i volanom.

Traktorić ima jači motor, klateći prednji most, ozbiljniji pogon, šire kosište s više noževa, bolje podešavanje visine košnje.... Uglavnom, Ferrari u odnosu na ovu samohodnu prdalicu
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 07:47   #949
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Daj se malo potrudi, pa pogledaj barem sliku. Ovo je kosilica s pogonskim kotačima, s pridodanim sjedalom i volanom.
Traktorić ima jači motor, klateći prednji most, ozbiljniji pogon, šire kosište s više noževa, bolje podešavanje visine košnje.... Uglavnom, Ferrari u odnosu na ovu samohodnu prdalicu
Je l onaj fićo obavi posao? Obavi! Zašto da plaćam ferari?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:30   #950
Quote:
nemavezekako kaže: Pogledaj post
pozdrav,

imam priliku kupiti http://www.tractordata.com/lawn-trac...toro-8-32.html
pa molim znalce savjet da li se isplati za nju dati 4000kn

ili "malo" nadodati pa kupiti mtd u Pevca?

fala
ako si sklon i znaš sam popravljati i održavati takve stvari OK, ako nisi, bježi od toga, mislim da ćeš baciti 4000kn.

Ima toliko pitanja protiv nego ZA kupnju.

Tvoji novci, ja ne bi.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:32   #951
Quote:
nemavezekako kaže: Pogledaj post
haha pa ne mogu biti u istom stanju jer je ovaj toro star ko biblija (ali je ipak profi kosilica (barem tako tvrdi vlasnik),ispravna,radi...) a novi mtd od 10kkn je nov

ne znam da li je ovo dobar deal ili ne pa ono...ako netko ima iskustva s tim toro beštijama....

Profi kosililica je mozda bila 80-tih i 90-tih.
Ako ne znas sarafati i nemas vec nekih dijelova za tu kosilicu, bolje ti je uzeti noviju.
Dovoljno ti je nekoliko popravaka u slijedecih godinu dana i vec se ne isplati.
Ne vidim bas neku prednost u toj kosilici osim sto je preglednija za voziti...onima koji ionako ne znaju upravljati.
Da ima hidrostat, ajd, onda mozda jos i vrijedi nesto.....ali ovako....
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:35   #952
a kaj vi mislite da je MTD iz peveca za 10 hiljada na akciji profi?
..samo zato jer izgleda kao mini traktor , ima svjetlo itd
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:21   #953
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Je l onaj fićo obavi posao? Obavi! Zašto da plaćam ferari?
Divim se "sveznalicama" koji trolaju i lupetaju onako napamet, tek toliko da nešto napišu.... Bez ikakve stvarne podloge, argumenta ili iskustva., jer naravno da su oni UVIJEK u pravu....

Osim loše ergonomije, pozicija sjedenja na ovom Toru je prilično viša, dakle i tèžište je opasno više nego na traktoriću... Stroj je poprilično uzak, kotači isto tako uski..

Ne želim ni zamišljati koliko je to nestabilno na bočnim nagibima. Jednako tako i ergonomija je loša, to je dosovno neudobna kosilica na kojoj se sjedi...

https://youtu.be/XjAPWwcoEZ4

Ja s traktorićem kosim škarpe,vozim se uzdužno po njima. Prije će vozač skliznuti sa sjedala, nego će se traktorić prevrnuti bočno.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:39   #954
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Divim se "sveznalicama" koji trolaju i lupetaju onako napamet, tek toliko da nešto napišu.... Bez ikakve stvarne podloge, argumenta ili iskustva., jer naravno da su oni UVIJEK u pravu....
Osim loše ergonomije, pozicija sjedenja na ovom Toru je prilično viša, dakle i tèžište je opasno više nego na traktoriću... Stroj je poprilično uzak, kotači isto tako uski..
Ne želim ni zamišljati koliko je to nestabilno na bočnim nagibima. Jednako tako i ergonomija je loša, to je dosovno neudobna kosilica na kojoj se sjedi...

Ja s traktorićem kosim škarpe,vozim se uzdužno po njima. Prije će vozač skliznuti sa sjedala, nego će se traktorić prevrnuti bočno.
A ja se divim takvima kao ti, koji prekriže/otpišu taj stroj zbog ovog čađavog:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:16   #955
Pozz,

Zanima me kvalitet i pouzdanost Castelgarden kosilica, proizvode se u Italiji, imaju BS motor, po tome ne bi trebale biti lose. Evo i link koja me konkretno zanima i da li je to dobra kupovina?

https://www.olx.ba/artikal/25384854/...ica-xt-190-hd/
hari haler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:46   #956
Pozz ekipa.
Pratim ovaj forum vec par godina i konačno sam prošle godine u 8 mj .upiknuo jednu takvu kosilicu. (ne novu volim šerafiti )
Zamolio bih nekog od iskusnijih članova za par savjeta vezano uz košnju na uzbrdicama te koji je pogon bolji izbor za uzbrdice klasični šaltung ili ?.
Trenutno je na mojem stroju hidrostatski pogon (gubi snagu pogon kad se zagrije pa ide u remont svi djelovi već naručeni) Pitam jer ne znam da li hidro pogon ima dovoljno snage za uzbrdice i kad bude ko novi.
Inace traktorcic je husqvarna cth172 17 ks kohler i hydro gear 321-0510 pogon . Motor nije problem ima snage i previše.
Hvala!
flyck008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:38   #957
Eto, sad bas i nema odgovora na ovaj konkretan problem... Na ovom forumu prevladava "mišljenje" kako je hidrostatski pogon nešto jako poželjno.... Nasuprot tome, moj MTD star je nekih 12 godina, ima remenski prijenos i na njemu je još uvijek prvi, originalni tvornički remen..

Nikad problema, pokosio je planinu trave na nagnutom terenu, a nisam ni primijetio da jako često šaltam brzine kod košenja...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:39   #958
Quote:
flyck008 kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa.
Pratim ovaj forum vec par godina i konačno sam prošle godine u 8 mj .upiknuo jednu takvu kosilicu. (ne novu volim šerafiti )
Zamolio bih nekog od iskusnijih članova za par savjeta vezano uz košnju na uzbrdicama te koji je pogon bolji izbor za uzbrdice klasični šaltung ili ?.
Trenutno je na mojem stroju hidrostatski pogon (gubi snagu pogon kad se zagrije pa ide u remont svi djelovi već naručeni) Pitam jer ne znam da li hidro pogon ima dovoljno snage za uzbrdice i kad bude ko novi.
Inace traktorcic je husqvarna cth172 17 ks kohler i hydro gear 321-0510 pogon . Motor nije problem ima snage i previše.
Hvala!

nevolim kod strojeva, od kojih očekujem da rade i služe, neizvjesnost.

To se upravo događa kad kupiš polovno.

Tebi sad ne radi hidrostatski pogon, da li će to tko i kako popraviti i da li će to dalje pouzdano raditi, koliko će te koštati i što će sutra otići kad to popraviš, nitko ne zna...

Nema tih novaca koje bi dao da nemam tih problema, zato kupujem NOVO.

Sumnjam da će netko ovdje sam popravljati taj pogon, vidi na youtubu

Zadnje uređivanje VW BUG : 21.05.2017. at 09:50.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:07   #959
To ti je uvijek pitanje: jel bolja nova Dacia ili rabljeni Mercedes?
Većina tih rabljenih strojeva se kupuje ili za male novce ili su to pak strojevi više klase, po razumnim cijenama.
Rabljeno, temeljito složeno, ispadne jeftinije pa čak i bolje od novoga.

Tko nema sreće, nebu je imal ni z novim strojem.

Hidrostatička getriba je, prije svega, jednostavna za rukovanje i prikladna za puno manevriranja naprijed-natrag, te naročito sigurna na nagibima, jer je samokočna. Dakle, kočnica, koja je na tim strojevima ionak niš koristi, na ovoj niti ne treba. Istina, kad se podere, skupa je za popraviti, ali se najde i rabljenih za pristojne novce. Na profesionalnim strojevima hidrostatika je pravilo i gotovo da i nema drugih vrsti pogona.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:14   #960
Quote:
flyck008 kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa.
Pratim ovaj forum vec par godina i konačno sam prošle godine u 8 mj .upiknuo jednu takvu kosilicu. (ne novu volim šerafiti )
Zamolio bih nekog od iskusnijih članova za par savjeta vezano uz košnju na uzbrdicama te koji je pogon bolji izbor za uzbrdice klasični šaltung ili ?.
Trenutno je na mojem stroju hidrostatski pogon (gubi snagu pogon kad se zagrije pa ide u remont svi djelovi već naručeni) Pitam jer ne znam da li hidro pogon ima dovoljno snage za uzbrdice i kad bude ko novi.
Inace traktorcic je husqvarna cth172 17 ks kohler i hydro gear 321-0510 pogon . Motor nije problem ima snage i previše.
Hvala!
Mi imamo 173 ali na uzbrdicama i nije nešto. Ali moguće da su uzbrdice veće od dozvoljenih.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.