Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 07:22   #1
Trgovačka škola-komercijalist

Jel ima tko kakvih iskustava s trgovačkom školom, smjer komercijalist. Kakvi su profesori i učenici, kakve su šanse za upis i kasnije zaposlenje i sl.? Please pomoć
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 16:42   #2
Exclamation

Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Jel ima tko kakvih iskustava s trgovačkom školom, smjer komercijalist. Kakvi su profesori i učenici, kakve su šanse za upis i kasnije zaposlenje i sl.? Please pomoć
Nemoj ići u tu školu ako te ne zanima takvo usmjerenje.trgovac ti je danas obični šljaker i danas raditi negdje u trgovačkom centru kao prodavač uopče ne trebaš imat tu školu.moj ti je savjet da razmisliš što te u životu zanima i da se usmjeriš u tom smjeru ,jer jedino tako možeš biti zadovoljan
I nemaš dobru podlogu za faks. Bolje idi u četvrogodišnju školu
inka-1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 16:53   #3
Kao prvo, komercijalna je četvorogodišnja škola, trgovac trogodišnja. Kao drugo, ja sam upisala Ekonomski fakultet. Pa onda ti pričaj. Jest da ti fale biologija, kemija, fizika, logika itd ako misliš na faks, ali podloga za faks POSTOJI. Treće, ne bi pitala da ju ne zanima.

Drastično se smanjuje broj potrebnih bodova za upis, šanse su prilične. Kasnije su mogućnosti zaposlenja u komercijalnim sektorima firmi, u trgovini, skladištenju, prodaji, trgovački putnici itd.

Imaš praksu tjedan dana preko ljeta, ja mislim. Više nije jednom u tjednu cijele godine. neki predmeti su zeznuti, neki zanimljivi, neki teški, kao i svugdje.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 16:00   #4
Quote:
inka-1984 kaže: Pogledaj post
Nemoj ići u tu školu ako te ne zanima takvo usmjerenje.trgovac ti je danas obični šljaker i danas raditi negdje u trgovačkom centru kao prodavač uopče ne trebaš imat tu školu.moj ti je savjet da razmisliš što te u životu zanima i da se usmjeriš u tom smjeru ,jer jedino tako možeš biti zadovoljan
I nemaš dobru podlogu za faks. Bolje idi u četvrogodišnju školu
Ma da ... ???

A šta to ti znaš o komercijali???? Komercijala je jednostavna samo treba učit, ako oš na faks ... misliš li da je gimnazija jača ili bolja ??? Varaš se ...

Kako sam ja onda upisao faks, 20. na listi bez plaćanja a završio sam komercijalu po starom programu, a novi je još bolji od ekonomije ...

Explain... nekad je šutnja zlato ...
kiko098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:06   #5
Ja bi željela upisati tu školu...neznam kolike su mi šanse s obzirom da su mi ovi predmeti koji su bitni za tu školu 4 i 5(hj-5,mat-4,geo-5,ej-4)...te me zanima kasnije kolike su šanse za posao...stvarno me to zanima i vidim da šk nema kemiju i fiziku,te da je pov i geo samo u prve dvije godine...molim pomoć nekoga ko je upisao taj smjer...unaprjed hvala...
orhidea444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:49   #6
jel mi netko moze reci koliko bodova treba imati za neku tehnicku skolu i neka mi napise netko popis svih tehnickih skola i bodova za tu skolu....i ima li neka skola u vezi sa racunalima....npropravljat ih,radit neki zanat u nekom servisu itd....
Sparda1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 00:01   #7
A s obzirom da sam ja završio trogodišnju za trgovca, dakle trgovačku i još se doškolovao tj upisao 4. stupanj za komercijalistu i položio sve potrebne razlike u predmetima za upis, mogu li ikako upasti na filozofski fakultet u Osijeku..Kakve imam prednosti ako uzmem u obzir da sam završio trgovačku i 4 stupanj? Filozofski me posebno zanima, i volio bih ga upisati..
simple_plan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 00:07   #8
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
Jel ima tko kakvih iskustava s trgovačkom školom, smjer komercijalist. Kakvi su profesori i učenici, kakve su šanse za upis i kasnije zaposlenje i sl.? Please pomoć
Ja sam to završila i ok je,sad sam na zadnjoj godini faksa prema tome dosta možeš s njom,izvrsna je podloga za ekonomske i srodne fakultete,a ako ne misliš studirati mislim da je ok i za zapošljavanje
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 23:13   #9
Quote:
despina kaže: Pogledaj post
Ja sam to završila i ok je,sad sam na zadnjoj godini faksa prema tome dosta možeš s njom,izvrsna je podloga za ekonomske i srodne fakultete,a ako ne misliš studirati mislim da je ok i za zapošljavanje
hm, oprosti ali mislim da pričaš gluposti. nisam završila trgovačku školu niti ne želim podcjenjivat tu školu, ali imam par prijateljica koje su završile upravo za komercijalistu i sada rade u kerumu i žabcu, pokušavaju naći novi, bolji posao u struci a da to nije običan radnik u trgovini no ne ide im.

I ne mislim da je trgovačka škola izvrsna podloga za ekonomske i srodne fakultete, prijamni ispiti za te fakultete rađeni su prema gimnazijskom programu, i sami učenici koji su završili srednju ekonomsku se žale na to kako im je teže upasti na ekonomiju za razliku od gimnazijalaca, no navodno im je lakše kroz studij. Za prijamni na ekonomiji se traži između ostalog i opća kultura, a u trgovačkoj se ne uče tako neke stvari koje su bitne za opću k., uglavnom su svi stručni predmeti.
nola=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 18:55   #10
Quote:
nola=) kaže: Pogledaj post
hm, oprosti ali mislim da pričaš gluposti. nisam završila trgovačku školu niti ne želim podcjenjivat tu školu, ali imam par prijateljica koje su završile upravo za komercijalistu i sada rade u kerumu i žabcu, pokušavaju naći novi, bolji posao u struci a da to nije običan radnik u trgovini no ne ide im.

I ne mislim da je trgovačka škola izvrsna podloga za ekonomske i srodne fakultete, prijamni ispiti za te fakultete rađeni su prema gimnazijskom programu, i sami učenici koji su završili srednju ekonomsku se žale na to kako im je teže upasti na ekonomiju za razliku od gimnazijalaca, no navodno im je lakše kroz studij. Za prijamni na ekonomiji se traži između ostalog i opća kultura, a u trgovačkoj se ne uče tako neke stvari koje su bitne za opću k., uglavnom su svi stručni predmeti.
A ja sam sletjela onda na zadnju godinu faksa (jedan od Tehničkih fakulteta) ne znam meni je ta škola dala dobru podlogu
I mogu ti reći da smo jako puno učili u školi od Hrvatskog jezika,Talijanskog,Engleskog i puno ekonomskih predmeta.
I da za ekonomski fakultet nema priijemnog nego se gleda uspijeh iz srednje škole ,prema tome ne baljezgaj.
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 15:54   #11
bok svima,ovako...moj brat će sad završiti 3-godišnju trgovačku i htio bi upisati za komercijalista...no dobio je papir da prekvalifikacija za komercijalista traje 2 godine jer je od prošle odine na snazi neki novi zakon...gdje se mora odraditi pola predmeta komercijalne...tako da će prva godina biti razlika 1,2 i 3 a 4 će biti zasebno...
mama je u međuvremenu išla pitati u zavod za zapošljavanje,odjel profesionalne orjentacije neke informacije...no oni o tom uopće nemaju pojima...
s tim da se 2 godine plaćaju po 6 tisuća kn godina...
da li ima tko kakve informacije vezano za to??hvalaaa
ivanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 20:21   #12
Wink

Quote:
ivanita kaže: Pogledaj post
bok svima,ovako...moj brat će sad završiti 3-godišnju trgovačku i htio bi upisati za komercijalista...no dobio je papir da prekvalifikacija za komercijalista traje 2 godine jer je od prošle odine na snazi neki novi zakon...gdje se mora odraditi pola predmeta komercijalne...tako da će prva godina biti razlika 1,2 i 3 a 4 će biti zasebno...
mama je u međuvremenu išla pitati u zavod za zapošljavanje,odjel profesionalne orjentacije neke informacije...no oni o tom uopće nemaju pojima...
s tim da se 2 godine plaćaju po 6 tisuća kn godina...
da li ima tko kakve informacije vezano za to??hvalaaa
Netznam dal i si iz Zg,ali ja ću ti napisati svoje iskustvo:
Ovako ja sma prije 2 išla u komercijalnu(dokvalifikaciju)u trgovačkoj školi u zg.
tada je bilo po starom programu godina je bila 5,inešto tisuča s tim da si odmah morao pljunuti 3.5 tisuče..moje iskustvo ti je bilo koma,kao prvo nisu uopće osigurali skripte,knjige ni ništa nego si morao dolaziti na predavanja i pisati ili kasnije moljakati nekog da ti da si fotokopiraš.što je koma ako će ti brat usput raditi,drugoispitne termine nisi mogao vidjeti nai nternetu ni nigdje već si morao dolaziti u školu jer im stranica ne radi već par godina,mjenjali su ispitne rokove kad god im je padalo na pamet,uopće nisu uzlazili nam u susret itd..,.uglavnom moje iskustvo je bilo koma,ćžao mi je što nism upisala negdje drugdje,na pučkom učilištu,ili sl,gdje dobiješ sve materijale,rokove možeš pratiti prek interneta i puno su susretljiviji,i više se isplati jer možeš u više rata plačati,i mislim da je12 tisuča puno za jednu školsku god.za to možeš upisati 2 godine više na ekonomskom faksu...uglavnom raspitaj se još drgdje prije jer ima i drugih učilišta i škola osim trgovačke škole a bolje ćeš proči:i ima drugih smjerova,jer sa zanimanjem komercijalist je dostateško nači posao a stv.je puno dati 12 tisuča...
Evo ja sam se nažalost zaebala ali biti ću pametnija dr.put
evo npr:
http://www.birotehnika.hr/index_2.html

http://www.pou.hr/obrazovanje.html

Sretno!
tina1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 06:07   #13
Molim vas, odgovorite, imam trenutno završenu trgovačku, daklem trogodišnju, ujedno sam se i prošli mjesec upisao u 4. komercijalist, 6000 kn dođe cijela godina, doškolovat ću se, i zanima me kad završim to doškolovanje za komercijalist, koji fakultet mi se najbolje nudi? Ja zbilja želim na faks poslije tog doškolovanja, i to ponajviše na filozofski, imam li ikakve šanse za upad, gledaju li se ocijene iz srednje?

Dapače, Na filozofski u Osijeku, iskreno bih želio strane jezike studirat pa me zanima treba li se pisat predispit za to i trebam li imati ikakvog znanja engleskog da bih mogao engleski studirat?

Osim filozofskog, što bi mi vi preporučili, koji faks, smjer s obzirom na završenu školu i doškolovanje? Hvala unaprijed

I još samo jedno pitanje. Kad završim doškolovanje za komercijalu, što sam po struci? Komercijalist ili trgovac/prodavač?
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 11:12   #14
Evo ja sam komercjalist iz Osijeka. Za studiranje engleskog možda će ti malo bodova faliti jer nemaš sve predmete koji se boduju, a upada jako malo ljudi. Prijemni ti tao mora biti jako dobro napisan. I da, za studiranje engleskog moraš znati engleski, bar prosječno... osim ako se ne želiš učiti osnovama kako bi dao teže kolegije. A ovaj.. mora se i prijemni proći.

Neke faultete ne možeš upisati, jer ti baš previše bodova fali (prehrabeno tehnološki, medicinu npr...), ali za većinu bi se dalo... Znam ljude koji su svašta upisali sa završenom komercijalnom. I ja sam se prije bojala, a uopće nisam trebala.

A moj savjet s obzirom na srednju i doškolovanje: ekonomski fakultet. Ili stručni (trgovna ili računovdstvo) ili sveučilišni preddiplomski. Ja sam se za EFOS odlučila, umjesto engleskog i filozofije (što mi je zaprao najveća strast), i nisam požalila. Bar ne još
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:24   #15
Hvala na odgovoru

S obzirom na to da prijamnog od sljedeće godine neće više bit, već državna matura, kako će se to bodovat? Daklem, ja sam tek 4. komercijala.
Što se tiče fakulteta, nezanimaju me ti tipa medicina, prehrambeno tehnološki i dr. gdje se traže kemija, fizika i biologija, među ostalog samo filozofski, ekonomija i pravo? Imam li tu izbora.
Hvala na savjetu, ali po struci neželim biti prodavač/trgovac, baš zato što mi je želja završit neki faks i "preusmjerit struku", jbg na osnovu ovog što sam napisao, mnogi se sad pitaju, gdje mi je bila pamet dok sam se upisivao u srednju, no dobro, kasno je sada za to...

Najveća želja mi je i filozofiju studirat... Ali največe zanimanje imam samo u stranim jezicima, ponajviše engleski, španjolski i njemački, pa me zanima da li mi se isplati ići na tečaj?
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 13:41   #16
Quote:
BoyBoy kaže: Pogledaj post
Molim vas, odgovorite, imam trenutno završenu trgovačku, daklem trogodišnju, ujedno sam se i prošli mjesec upisao u 4. komercijalist, 6000 kn dođe cijela godina, doškolovat ću se, i zanima me kad završim to doškolovanje za komercijalist, koji fakultet mi se najbolje nudi? Ja zbilja želim na faks poslije tog doškolovanja, i to ponajviše na filozofski, imam li ikakve šanse za upad, gledaju li se ocijene iz srednje?

Dapače, Na filozofski u Osijeku, iskreno bih želio strane jezike studirat pa me zanima treba li se pisat predispit za to i trebam li imati ikakvog znanja engleskog da bih mogao engleski studirat?

Osim filozofskog, što bi mi vi preporučili, koji faks, smjer s obzirom na završenu školu i doškolovanje? Hvala unaprijed

I još samo jedno pitanje. Kad završim doškolovanje za komercijalu, što sam po struci? Komercijalist ili trgovac/prodavač?
b
Bit ces komercijalist.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:18   #17
Quote:
BoyBoy kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru

S obzirom na to da prijamnog od sljedeće godine neće više bit, već državna matura, kako će se to bodovat? Daklem, ja sam tek 4. komercijala.
Što se tiče fakulteta, nezanimaju me ti tipa medicina, prehrambeno tehnološki i dr. gdje se traže kemija, fizika i biologija, među ostalog samo filozofski, ekonomija i pravo? Imam li tu izbora.
Hvala na savjetu, ali po struci neželim biti prodavač/trgovac, baš zato što mi je želja završit neki faks i "preusmjerit struku", jbg na osnovu ovog što sam napisao, mnogi se sad pitaju, gdje mi je bila pamet dok sam se upisivao u srednju, no dobro, kasno je sada za to...

Najveća želja mi je i filozofiju studirat... Ali največe zanimanje imam samo u stranim jezicima, ponajviše engleski, španjolski i njemački, pa me zanima da li mi se isplati ići na tečaj?

Razumijem te,i ja sam se često puta pitala zašto sam upisala trgovačku još i danas se pitam,da mogu vratiti vrijeme niti bih upisala trg.niti dokvalifikaciju,jer i tako nemam od nje nikakve sada koristi,komercijalista i tako danas malo primaju a i kad vide večrnj.škola a ne redovna neće te zaposliti,preporučujem ti da upišeš faks,to ti je najbolja opcijai tečaj upiši nema što izgubiti,btw mogao si upisati prekvalifikaciju za ekonomista,bolja je opcija ali sad ak si platio jbg.
tina1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 09:53   #18
Quote:
tina1404 kaže: Pogledaj post
Razumijem te,i ja sam se često puta pitala zašto sam upisala trgovačku još i danas se pitam,da mogu vratiti vrijeme niti bih upisala trg.niti dokvalifikaciju,jer i tako nemam od nje nikakve sada koristi,komercijalista i tako danas malo primaju a i kad vide večrnj.škola a ne redovna neće te zaposliti,preporučujem ti da upišeš faks,to ti je najbolja opcijai tečaj upiši nema što izgubiti,btw mogao si upisati prekvalifikaciju za ekonomista,bolja je opcija ali sad ak si platio jbg.
Naravno, faks poslije ovog doškolovanja ću pokušat upisat, bar onaj koji mi se posebno dopada i kojeg silno želim.
Jbg, platio sam upisnicu tako da sam već upisan za komercijalista. Sve što trebam je naravno, položit razlike u predmetima i ići na predavanja.

Sumnjam da ću ekonomski fakultet, ali zanima me imam li mogućnosti ikakve na filozofskom u Osijeku? Može mi tko dati konkretan savjet za to. Što se tiče stranih jezika i sve u vezi s tim, te filozofije i drugih dvopredmetnih studija itd... Koja mi se opcija na tom fakultetu nudi te mogu li uopće studirat dva predmeta s obzirom na školu. Gledaju li se ocjene iz srednje ili samo rezultat na prijemnom ili ti državoj maturi od sljedeće god?

Hvala
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:13   #19
Quote:
BoyBoy kaže: Pogledaj post
Naravno, faks poslije ovog doškolovanja ću pokušat upisat, bar onaj koji mi se posebno dopada i kojeg silno želim.
Jbg, platio sam upisnicu tako da sam već upisan za komercijalista. Sve što trebam je naravno, položit razlike u predmetima i ići na predavanja.

Sumnjam da ću ekonomski fakultet, ali zanima me imam li mogućnosti ikakve na filozofskom u Osijeku? Može mi tko dati konkretan savjet za to. Što se tiče stranih jezika i sve u vezi s tim, te filozofije i drugih dvopredmetnih studija itd... Koja mi se opcija na tom fakultetu nudi te mogu li uopće studirat dva predmeta s obzirom na školu. Gledaju li se ocjene iz srednje ili samo rezultat na prijemnom ili ti državoj maturi od sljedeće god?

Hvala
Inaće kad sam se ja upisivala upisnina je bila 3500kn,pa ti se ne isplati odustajati jer je to ipak prevelika lova,dok je na pučkom i ostalim ustanovama za obrazovanja upisnina 300kn..dobro su se osigurali
tina1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:00   #20
A jbg... Sad ću je završit i pokušat što bolji uspjeh dogurat. Napisat izvrsno državnu maturu i sve te ispite i pokušat se upisat na filozofskom ili pravnom, iako sumnjam da ću upast No, neću dopustit da me išta obeshrabri bez obzira na završenu školu... Valjda i s njom nešto mogu... Ugl, čuo sam razne priče o učenicima sa završenom tom školom, neki danas studiraju na ekonomskom bez plačanja, na filozofskom dvopredmetne studije itd...
Gledaju li se ocjene iz srednje na tim fakultetima? Imam vrlo dobar uspjeh iz završnog ispita, ali što se tiče nekih predmeta koji se gledaju na tim fakultetima, npr. imam iz njih loš uspjeh, mogu li upast obzirom da napišem odlično državnu maturu bez obzira na uspjeh iz srednje? Hvala
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.