Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 20:48   #61
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
...
Drugim Scartom spojit ću STB i DVD recorder i to da bih mogao nešto snimiti. A moći ću snimati samo ono što trenutno gledam, tj. onaj kanal koji je trenutno odabran na STB-u. Ako promjenim kanal koji gledam npreko STB promijenit će se i kanal koji snimam na recorder što je teška pušiona.

Jedino da antenskim kabelom spojim STB i DVD recorder i pri tom snimam analogni signal koji se još uvijek istodobno pušta uz digitalni.
Dobro, ja baš ne bih rekao teška pušiona, osim ako ti razlika u slici nije prevelika.
Znači, ostaje opcija da gledaš analogno, dok se snima ono iz digitalnog prijemnika. I to dok ne ukinu analogni signal.

Nego, jesi li snimao šta ?
Kako izgleda reprodukcija snimljenoga ? U usporedbi sa svim poznatim izvorima ?
Clark is offline  
Old 16.10.2008., 11:35   #62
dobio taj njihov dvb dekoder i prvo što mi je upalo u oči nema hdmi, slika ništa posebno, mogu čak reči da mi je analogni signal bolji, zovem b-net, nitko pojma nema o ničemu!
pitam koja je rezolucija tog njihovog digi signala, zašto nema hdmi?
kažu za rezoluciju da nemaju pojma, nemogu gledati novu tv u hd signalu, niti htv-hd, kažu kad če se iči na hd dobit če mo druge uređaje!
kakva glupost , pa zar to nije dupli trošak, opet mijenjati uređaje , ali mislim da to nebu tak skoro!
sve u svemu bez veze, kažem analogna slika je bolja, tako da uopče ne gledam digi signal koji je mutnjikav!
porta1 is offline  
Old 16.10.2008., 11:58   #63
rezolucija je valjda PAL D1 720x576, zašto bi bila neka druga?
MytByte is offline  
Old 16.10.2008., 12:07   #64
jedna top informacija: b-net za 6 mjeseci dolazi sa full hd signalom u nase domove, spajenje preko hdmi.
hajduk199 is offline  
Old 16.10.2008., 12:40   #65
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
dobio taj njihov dvb dekoder i prvo što mi je upalo u oči nema hdmi, slika ništa posebno, mogu čak reči da mi je analogni signal bolji, zovem b-net, nitko pojma nema o ničemu!
pitam koja je rezolucija tog njihovog digi signala, zašto nema hdmi?
kažu za rezoluciju da nemaju pojma, nemogu gledati novu tv u hd signalu, niti htv-hd, kažu kad če se iči na hd dobit če mo druge uređaje!
kakva glupost , pa zar to nije dupli trošak, opet mijenjati uređaje , ali mislim da to nebu tak skoro!
sve u svemu bez veze, kažem analogna slika je bolja, tako da uopče ne gledam digi signal koji je mutnjikav!
Gledat ćeš ti gledat, kad ti ukinu analogni signal!
leo4 is offline  
Old 16.10.2008., 16:24   #66
nešto što nije izravno vezano za temu, al ipak tu je negdje, ne da mi se otvarat novi topic samo za ovakvu stvar, ima već dosta onih naslova "b.net" pa pejstam kumov problem:

DVD recorder Panasonic DMR-EH68EP-K, 320GB, 1080p, HDMI, front USB, crni + Poklon 1GB USB stick spojen antenskim koaxijalcem tj. dolaznim b.net-ovim analognim signalom, kasnije vezan HDMI kablovima na AV-receiver (pass through) pa iz njega na TV (Panasonic plazma py-85), ne prepoznaje niti memorira ni automatskim niti manualnim scanom većinu od 60-ak il kolko već kanala (programa) iz b.net-ove analogne ponude osim HTV1, HTV2 i čini mi se RTL. Ostalih kao da nema??
Ne znam jel ga tu kaj hebe HDMI 1.3 veza koja je u biti dvosmjerna, pa on možda pamti kanale kao signal dobijen iz TV-a (koji tko zna kako lovi ta 3) HDMI kablom, umjesto da skenira antenski dolaz direkt iz zida.. Al opet, ne bi trebalo bit, jer su frekve ova 3 programa točno one analogne koje b.net emitira kroz svoju cable infrastrakčr, pa mi onda više niš ni jasno.. ta 3 nađe, a ostalo - - - - papala maca.
Pomagajte!
DeeJay Dee is offline  
Old 16.10.2008., 20:09   #67
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
dobio taj njihov dvb dekoder i prvo što mi je upalo u oči nema hdmi, slika ništa posebno, mogu čak reči da mi je analogni signal bolji, zovem b-net, nitko pojma nema o ničemu!
pitam koja je rezolucija tog njihovog digi signala, zašto nema hdmi?
kažu za rezoluciju da nemaju pojma, nemogu gledati novu tv u hd signalu, niti htv-hd, kažu kad če se iči na hd dobit če mo druge uređaje!
kakva glupost , pa zar to nije dupli trošak, opet mijenjati uređaje , ali mislim da to nebu tak skoro!
sve u svemu bez veze, kažem analogna slika je bolja, tako da uopče ne gledam digi signal koji je mutnjikav!
Pretpostavljam da bi HD mogao biti opcija uz naplatu.
Clark is offline  
Old 16.10.2008., 23:42   #68
Quote:
hajduk199 kaže: Pogledaj post
jedna top informacija: b-net za 6 mjeseci dolazi sa full hd signalom u nase domove, spajenje preko hdmi.
jupi jupi jaja
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Old 16.10.2008., 23:50   #69
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
.. ta 3 nađe, a ostalo - - - - papala maca.
Pomagajte!
Taj panasonic nema DVB-T, jel tako? Da ima, rekao bih da je uhvatio samo ove 3-4 naša kanala šta se emitiraju kod b.neta u DVB-T modulaciji pa da možda treba posebno skenirati analogne kanala...
MytByte is offline  
Old 17.10.2008., 11:03   #70
Evo,instalirao sam prijamnik i imam 2 problema:

1.Nemam zvuk na niti jednom programu???

2.Nema ni slike ni zvuka na nasa 4 nacionalna kanala(HRT1,2,NOVA,RTL)???

Na telefonu koris.podrske kazu da ga iskljucim i struje i ponovno upalim,da mozda nisu svi podaci sa kartice ucitani.Probao sam,ali nista...
spilice is offline  
Old 17.10.2008., 11:09   #71
Bok svima,

Quote:
spilice kaže: Pogledaj post
Evo,instalirao sam prijamnik i imam 2 problema:

1.Nemam zvuk na niti jednom programu???

2.Nema ni slike ni zvuka na nasa 4 nacionalna kanala(HRT1,2,NOVA,RTL)???

Na telefonu koris.podrske kazu da ga iskljucim i struje i ponovno upalim,da mozda nisu svi podaci sa kartice ucitani.Probao sam,ali nista...
To je u 99.99% slucajeva znak da imas krivo podesenu zemlju - izaberi Njemacku kao zemlju za DVB-T prijem!
HasoMujo is offline  
Old 17.10.2008., 11:13   #72
Ok,probat cu...

EDIT:evo slika je dosla na ova 4 kanala,ali i dalje nema tona...
spilice is offline  
Old 17.10.2008., 11:14   #73
Bok svima,

Quote:
spilice kaže: Pogledaj post
Ok,probat cu...

EDIT:evo slika je dosla na ova 4 kanala,ali i dalje nema tona...
Sigurno je stvar u tome... samo stavi Njemacku (mislim da se to sluzbeno zove "PAL B/G")...
HasoMujo is offline  
Old 17.10.2008., 11:40   #74
Ne mogu pronaći izbor zemlje...

Zadnje uređivanje spilice : 17.10.2008. at 12:21.
spilice is offline  
Old 17.10.2008., 14:35   #75
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Taj panasonic nema DVB-T, jel tako? Da ima, rekao bih da je uhvatio samo ove 3-4 naša kanala šta se emitiraju kod b.neta u DVB-T modulaciji pa da možda treba posebno skenirati analogne kanala...
nema, naravno, identičnu su stvar rekli i iz b.net-ovog tehničkog odjela, al nije to...
DeeJay Dee is offline  
Old 17.10.2008., 17:07   #76
Bio problem sa scartom,sada je sve ok...
spilice is offline  
Old 18.10.2008., 11:31   #77
sa SCART-om????
MytByte is offline  
Old 18.10.2008., 11:56   #78
Ma da,scart ulaz je malo osjetljiviji pa treba tocno "sjest" da bude sve ok...
spilice is offline  
Old 18.10.2008., 12:44   #79
spilice, sorry, pomiješao sam te s deejayem i njegovim problemom...
MytByte is offline  
Old 20.10.2008., 23:53   #80
Jel zna netko točno "specifikacije" njihovog signala? To je mpeg4 ako se ne varam, ali me zanima koliko je kbps? 3500? 6000? Hvala!
narog is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.