Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2011., 20:06   #21
eto možeš naručiti mješavinu protiv strija za mamu i tonik.
za bebu 100 lm bademovog ulja i eterično ulje mandarine i tako neka čeka dok se ne rodi pa mama sama pomiješa po savjetu aromateraputa.

ili jeftinija, jednostavnija ali ne i bolja verzija: dm alverde mama buter - meni je bio super i mama ulje za mazanje (na mokru kožu)
a za bebu alverde uljce ili takvo što
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 11:28   #22
super, hvala na savjetu, uzet ču još shea maslac i nevenovo ulje!
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 00:38   #23
smiju li trudnice oralno koristiti ulje nocurka?
2 kasicice dnevno?
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 02:39   #24
Iako je na to vec odgovoreno, evo jos jednom-ne smije, kao ni borec, konoplja, crni ribiz i t. lisicina
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:52   #25
phyto, hvala ti mnogo.
nasla sam mnogo razlicitih informacija, od toga da djeluje kao abortiv pa do toga da za primjenu u trudnoci i tokom dojenja nema nikakvih nuspojava. cak da se preporucuje za vrijeme dojenja jer povecava laktaciju.
zato mi je bilo najsigurnije da pitam ovdje.

a tek sto sam otvorila bocicu i uzela dvije kasicice, sutradan sam saznala za trudnocu. cak mi je imalo fin ukus. a planirala sam da ga koristim ponekad i za lice. ipak ce sacekati neko drugo vrijeme

hvala ti jos jednom.
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:30   #26
Ja baš nisam upućen u tematiku sa djecom ali sam na jednom mjestu na netu vidio da ima za naručiti tih pripravaka koji su na prirodnoj bazi, razna eterična ulja i slične stvari biljnog porijekla!
eteric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 23:19   #27
merlina, phyto, netko pametniji od mene
smije li se novorodence mazati nekim drugim, osim bademovim uljem? citala sam da je argan ok.
hvala na odgovoru
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 17:00   #28
Trazila sam i trazila ali nisam nasla odgovor.Moze li se sirokolisna lavanda ili ruzmarin vrbenon koristiti za djecu od 6-8 godina i u kojoj koncentraciji.Npr. u prirodnom gelu za tusiranje i samponu i mlijeku za tijelo.
Ako ne koje EU bi bilo najbolje u tu svrhu?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 11:52   #29
Našla sam na recepturama ovaj recept i jako mi se sviđa (hvala elly )
Zanima me da li time mogu mazat malca od 20 mj? EU bi stavila mandarinu, bergamot ili ylang ylang.

Voda 79%, 79g
Glicerol 4%, 4g

Bademovo ulje 8%, 8g
Shea maslac 1%, 1g
Ulje pšenicnih klica 3%, 3g
Phytocream 5%, 5g

4-5 kapi etericnog ulja

Mislim da bi ga mogla mazat s time, al ipak da provjerim. Hvala
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 17:45   #30
Možeš, ali ja bi izbacila ylang ylang i bergamot.
Mandarina je super

Vodu možeš zamjeniti hidrolatom (lavanda)
a ako ćeš stavljati vodu onda kupi u ljekarni onu redestiliranu.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 18:15   #31
Hvala Starleta
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:25   #32
pozdrav
moje pitanje je:
mala mi suho kašlje po noći i to vrlo brzo nakon što legne-nikakvih drugih simptoma nema. kašlje kao kad vam recimo nešto škakalja u grlu pa se morate nakašljati da to izbacite.
e sad, ja sam prije par dana počela po njenoj sobi špricati mješavinu: 25 kapi ravensare, 15 kajeput, 15 eukaliptus radiata u 50ml vode.
da li je moguće da umjesto da smiri kašalj ta otopina pojača? šta nije ravensara za smirivanje kašlja?
jel moguće da je na nešto od toga alergična?

hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:20   #33
Jel kašljala prije nego što si počela špricati sobu?
Pretpostavljam da je njen kašalj bio razlog što si počela korisiti eterična ulja

Meni ovo što si ti opisala djeluje kao alergija, možda joj smeta ambrozija?
Meni je alegrijska reakcija uvijek jača navečer i po noći nego preko dana.
Ako stvarno sunmnjaš na ulja onda ih prestani korisiti par dana pa ćeš vidjeti. A svakako potraži savjet liječnika.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:43   #34
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Jel kašljala prije nego što si počela špricati sobu?
Pretpostavljam da je njen kašalj bio razlog što si počela korisiti eterična ulja

Meni ovo što si ti opisala djeluje kao alergija, možda joj smeta ambrozija?
Meni je alegrijska reakcija uvijek jača navečer i po noći nego preko dana.
Ako stvarno sunmnjaš na ulja onda ih prestani korisiti par dana pa ćeš vidjeti. A svakako potraži savjet liječnika.
jedna dan je 2x zakašljala i onda sam počela špricat, pred spavanje i još jednom u toku noći.
inače nije ni ona a ni itko u familiji alergičar-barem koliko znamo.
evo danas se cijeli dan nije zakašljala-popila je jutrosa šalicu čaja od trpuca sa medom. a sinoć je baš kašljala. inače je krenula ponovo u vrtić u ponedjeljak-2.5 god. i poznat mi je tzv. vrtički kašalj, ali ovo to nije. kad joj stavim ruku na prsa ništa ne vibrira, diše mirno, normalno.
prestat ću sa uljima, ali glupo mi je vodit kod pedice da još nešto skupi ako nema ni temp ni ništa drugo od simptoma.
btw. cijelu prošlu jasličku godinu smo uspjeli bez antibiotika i kupovnog sirupa.
sirupa sam radila od povrtnice i inhalirala puno i to je bilo dovoljno

nisam nigdje našla da bi ta ulja mogla izazvati reakciju već da bi samo trebali pomoći.
nisam znala da tek ambrozija nastupa, budem pratila ju par dana

hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:51   #35
Ma nije da tek nastupa, već je ona aktivna duže, ali mene zadnjih par dana alergija baš jako muči, pa sve gledam kroz to
Nije nemoguće da joj semta neko od tih ulja, probaj bez njih par dana pa ponovno počni, vidjet ćeš jel do njih.
Ja imam astmu i do sada mi niti jedno eterično ulje nije stvaralo probleme sa disanjem. Svakako testiraj pa ćeš biti mirna
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 15:11   #36
muku mučimo s guzom... ima baš ojedine odnosno otvorene rane (ne krvari nego onako kao da su bile opekline pa pukla koža). Ne nosi pelene osim za noć, stolica je normalna i nismo do sad imali nikada problema jer smo PP-elenaši. Sad sam probala sa svim i svačim, ali bez uspjeha. Zadnje što sam probala je Canesten (misleći da su gljivice, ali nema pomaka). Dr nam je sad propisala Triderm i namazat ću i to, ali nekako stvarno MRZIM kortikosteroide
Ima tko kakav savjet? Možda tamanu i nevenovo ulje? + eu čajevca, lavande...?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:11   #37
Mislim da bi ti mogla pomoći lanolinska krema sa dekspantenolom i alantoinom.
Možeš ju kombinirati sa maceratom nevena i njemakom kamilicom (hidrolat i eterično ulje).
Ja sa takvom kremom mažem sve moguće dermatitise i super mi djeluje.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 21:37   #38
moze recept za tu kremu starleta?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 21:48   #39
možda je starleta mislila na ovu kremu Uglavnom, po ovom receptu sam ja radila kreme za klince. Sad bi mogla samo umjesto bademovog ulja staviti tamanu i gospinu travu, a od eu imam palmarosu i čajevac
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 21:55   #40
Da, po tom receptu sam mislila. To je otprilike to.
A zašto bi ti stavila palamrosu i čajevac ukoliko se ne radi o gljivicama?

Ako je neka iritacija ili dermatitis onda možeš sa ovom kremom (dodaj macerat nevena ), a ukoliko nisi sigurna što je odi doktoru!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.