Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2011., 09:32   #61
Quote:
mattblack111 kaže: Pogledaj post
Kako je sad u toj skoli? ja se namjeravam upisat za arhitekturu... Kakva je nastava? Jel postoji uopce praksa? da si nađem posao i primam pare? moze molim vas opis neki HVALA
Budan si u 3:38 ? Ajhaj! Jedna cura tu s kvarta ide za arhitektonskog tehničara. Veli da ima puno crtanja i ostalih spika, brijem da se hoda po gradilištima u 3. i 4. razredu. Hahahaha. "Da si nađem posao i primam pare." ? Zaposliš se u nekoj tvrtci koja se bavi s tim i pobereš pare.
__________________
Voljeli smo isto đubre - ja tebe, a ti sebe.
Zla_Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 15:34   #62
Quote:
Zla_Patuljčica kaže: Pogledaj post
Budan si u 3:38 ? Ajhaj! Jedna cura tu s kvarta ide za arhitektonskog tehničara. Veli da ima puno crtanja i ostalih spika, brijem da se hoda po gradilištima u 3. i 4. razredu. Hahahaha. "Da si nađem posao i primam pare." ? Zaposliš se u nekoj tvrtci koja se bavi s tim i pobereš pare.
Ahahahah fala, al mislio sam na praksu, kao sto npr ima u ugostiteljskoj, nađeš si mjesto u kojem ces imat praksu npr. neki kafic. i onda radis nezz 2 sata tjedno, i dobijes mjesecno neki 500 kn ??
mattblack111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:01   #63
Quote:
mattblack111 kaže: Pogledaj post
al mislio sam na praksu, kao sto npr ima u ugostiteljskoj, nađeš si mjesto u kojem ces imat praksu npr. neki kafic. i onda radis nezz 2 sata tjedno, i dobijes mjesecno neki 500 kn ??
Nema takve prakse.
Obavezna praksa se obavlja jedino po zavrsetku drugog i treceg razreda. A i to se tesko moze zvati praksom jer trebas odraditi samo 80sati.
chocolate frog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 14:52   #64
Quote:
mattblack111 kaže: Pogledaj post
Ahahahah fala, al mislio sam na praksu, kao sto npr ima u ugostiteljskoj, nađeš si mjesto u kojem ces imat praksu npr. neki kafic. i onda radis nezz 2 sata tjedno, i dobijes mjesecno neki 500 kn ??
Možda i ima toga, ali vjerojatno na crno. Ono, da sa dovoljno stečenog znanja ideš nekome crtat planove pa da ti on plati. Kolko ja znam, škola ne daje praksu koja se plaća.
__________________
Voljeli smo isto đubre - ja tebe, a ti sebe.
Zla_Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:48   #65
Ja bi u građevinsku, ali nezz koliko bi mi trebalo bodova, mislim znam jer pise na stranci, ali bi htjela znati koliko bi trebala imati bodova da bi upala??
MallaPunkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:08   #66
evo ja sam sad osmi razred završil i neznam arhitektonski fakultet mislim ići 100%.....sad znači imam negdje 61 bod za petu gimnaziju, za mioc 60 ( sumnjam da upadam zato izbacujem) te 61 za desetu gimnaziju & 61 za građevinsku...znači nakon čitanja i forumiranja po cjele dane nekako sam više za gimnaziju, neznam zašto ali nekako mislim da se tamo matematika i fizika ( u prirodoslovnim) najbolje nauče kaj je meni bitno za daljne školovanje... ovo ostalo s crtanjem prikupil u hodu jer mi ne npr. bolje iči na instrukcije iz crtanja nego iz matematike...dakle ja bi rađe svaki tjedan išo na instrukcije o crtanju ručno, autocad itd. jer bi to shvačao kao hobi [p.s. ggrađevina me ful zanima]a i da matura se puno bolje napiše ako si išo u gimnaziju... znači to je +....ali bit je u tome da ako ne upadnem u petu gimnaziju ( iako bi trebao jer oni nikad nisu pravili razliku između 5.0 i npr. 4.8... iako bi se i to moglo promjeniti) 10 gimnazija mi je second izbor... iako slovi a nešto slabiju ipak je to prirodoslovno matematička gimnazija koju dosta ljdi hvali .... dakle ja vas pitam imam li pravo u vezi gimnazije ili trolam sa velikim postom
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 11:45   #67
Smile

ovako,imam jos tri dana do upisa. odlucila sam se za ovu skolu,smjer; arhitektonski tehnicar. htjela bih par informacija,ako nije problem. kakva je skola? dali ima puno zainteresiranih za nju? dali se moze upast sa 56 bodova,stim da je ove godine prag 40 bodova? dali se mogu di nabaviti polovne knjige? vidim da ste ovo davno komentirali,paaa.
Barbara11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:02   #68
Quote:
Barbara11 kaže: Pogledaj post
ovako,imam jos tri dana do upisa. odlucila sam se za ovu skolu,smjer; arhitektonski tehnicar. htjela bih par informacija,ako nije problem. kakva je skola? dali ima puno zainteresiranih za nju? dali se moze upast sa 56 bodova,stim da je ove godine prag 40 bodova? dali se mogu di nabaviti polovne knjige? vidim da ste ovo davno komentirali,paaa.
skola je ok. prve dvije godine sam bila gradjevinski tehnicar pa sam se na kraju 2. prebacila u arhitektonske (s tim da sam morala polagat dva razlikovna predmeta). arh. je nesto laksi od gradjevinskog al sve je to uglavnom isto (oba smjera imaju gotovo iste predmete)

meni je najveci problem u 1. bila matematika. struka ti nece bit problem ako znas crtat (crtezi se tusiraju rapidografima!) i trebas znat neke osnove fizike (nosive konstrukcije). najlaksi predmeti: praktikum (vecinom teorija, o betonu, ispitivanjima materijala i sl.) i crtanje (prostorucno!).

od tezih ce ti bit vec spomenute nosive konstrukcije, nacrtna geometrija (totalno zajebano) i organizacija gradjenja (dosada teska).

u arhitektonske sam se prebacila zbog prometnica (nikako nisam mogla savladat program) i vec spomenute organizacije grad. koja me opet docekala u 3. (gradjevinari to dobivaju u 2. a mi u 3. razredu).

uglavnom, isplati se upisat. zna bit tesko, al ako ti ide crtanje i matematika/fizika nebi trebalo bit vecih problema.
MateaaXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 21:34   #69
Najbolja škola, jebo me pas

Prva tri razreda su tak tak-->četvrti je uživancija
Jebote, nostalgija me hvata
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 13:08   #70
Pozdrav!!

Imam pitanje. Imat ću od 49 do 51 boda.Problem je kaj sam od petog pa vjerovatno i sad u osmom imo 3 iz matematike. Hoće li mi to bit dovoljno da 100% upadnem za arhitektonskog tehničra???
IvanSkywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:45   #71
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Najbolja škola, jebo me pas

Prva tri razreda su tak tak-->četvrti je uživancija
Jebote, nostalgija me hvata
hahah ja sam sada treci razred, znaci iz arhitektonskih konst, stambenih i javnih zgrada... samo zadaju graficke covece, ne znas gde da se okrenes, a jos uz to moras i ucit za druge predmete, istina je sto "maju mjau" kaze, skola nije za zafkranciju. moras ucit i moras predavat graficke na vreme, ako ne onda si u banani!
__________________
TOGETHER we stand, TOGETHER we fall, TOGETHER we win, and winners take ALL.
UnitedweStand is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 14:24   #72
Ako kome treba stogod nacrtati, u aCAD-u, rukom, ovako onako, javite se, dogovorit ćemo se (nacrtna, zgradarstvo, arhitektonske, bilo koji predmet (osim onih sta se ticu samo Građevinskih tehničara).
Ja bio u Graditeljskoj i evo me sad na Građevini, valjda nekog Boga i znam onda
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 19:01   #73
Quote:
TKD-Tehnic-DT kaže: Pogledaj post
a di sve uopce ima tas graditeljska? zagreb, split i rijeka? ili?
imaš i u Osjeku
__________________
to samo ja mogu !.!.!.!!
mrkomarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 18:07   #74
zna li itko koliko bodova treba da upadnem za arhitektonskog tehničara
ivo999999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 11:36   #75
upis u građevinsku školu

zanima me koliko je bodova imao zadnji upisani prošle godine u građevinsku školu u zagrebu
ivo999999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 19:05   #76
e ovako 3 sam godina gradjevinske skole Mostar, smjer je gradjevinski tehnicar i za mene i nije toliko tesko... ali samo sto nedostaje je ta prakticna nastava sto se tice betona spojeva... posto u mene prakticna nastava su zadaci uopste ne idemo nigdje
yomuuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 00:34   #77
Quote:
yomuuu kaže: Pogledaj post
e ovako 3 sam godina gradjevinske skole Mostar, smjer je gradjevinski tehnicar i za mene i nije toliko tesko... ali samo sto nedostaje je ta prakticna nastava sto se tice betona spojeva... posto u mene prakticna nastava su zadaci uopste ne idemo nigdje
Nije ni na faksu bolje tako da nije neko iznenađenje da u GTŠ-u nema prakse.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:32   #78
Znači, osmi sam razred i želim jako upisati Graditeljsku tehničku školu u Zagrebu smjer Arhitektonski tehničar. Zanima me par stvari tj. htio bi da mi netko detaljnije malo napiše kakva je ekipa, kakvi su profesori, kakvo je gradivo, koji su teški predmeti a koji lagani, ali da mi netko napiše tko ide u tu školu trenutno a ne netko od prije 15 godina ili netko iz Osijeka ili ne znam. Trebam baš mišljenje nekoga tko ide u tu školu. I još jedna stvar, ako ne upadnem za arhitektonskog kakav je građevinski?

S koliko bodova je upao zadnji prošle godine za Arhitektonskog a s koliko za Građevinskog tehnicara?

Hvala!!!
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:37   #79
nigdje na netu ne mogu naci koji se uzbenici koriste za predmet Arhitektonske konstrukcije, u nastavnom planu je od 1. do 4. razreda, molio bih one koji znaju da mi pomognu
Sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 11:15   #80
Unhappy

Sta stvarno nema nikog na ovom forumu?? HAHAH
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.