Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 13:57   #81
Quote:
Sonic kaže: Pogledaj post
nigdje na netu ne mogu naci koji se uzbenici koriste za predmet Arhitektonske konstrukcije, u nastavnom planu je od 1. do 4. razreda, molio bih one koji znaju da mi pomognu
Ako nemas na popisu predmeta za tu skolu tj taj razred onda nemas ni u skoli. Ni ja nisam mogao nac, ja imam samo iz opcih predmeta knjige a gradevinski tehnciar sam
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:21   #82
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
Ako nemas na popisu predmeta za tu skolu tj taj razred onda nemas ni u skoli. Ni ja nisam mogao nac, ja imam samo iz opcih predmeta knjige a gradevinski tehnciar sam

Ah, arhitektonske
Nemate knjige za to, pišete na bijele papire s okvirom koje ćete morati prvih godina sami crtati i onda od tih papira formirate skriptu koja vam se ponekad ocjenjuje.
Najbolja profa koju iz arhitektonskih konstrukcija možete dobiti je prof. Bagarić. Duša od profesorice, kako i na tom predmetu tako i na kasnijim stambenih i javnim zgradama.

Ako imate kakvo pitanje o školi slobodno pitajte, završih je prije dva-tri mjeseca
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:56   #83
missaurora, jel mi mozes opcenito skolu i sve to opisati? Naravno ako ti se da, bio bih jako zahvalan, krecem sad u 1. razred gt
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 21:51   #84
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
missaurora, jel mi mozes opcenito skolu i sve to opisati? Naravno ako ti se da, bio bih jako zahvalan, krecem sad u 1. razred gt
naravno, nema problema
pa krećemo.

Prvi razred, kad se sjetim...to mi je bio možda i najbolji razred. Sve je novo, još si u uvjerenju kak su svi profesori anđeli i to Meni je najviše muke zadalo tehničko crtanje kod profesorice Ćaćić koja dosta traži. Iz mog razreda ih je mahom padalo dosta matematiku na polugodištu (tj.imali su jedinice), tada 2010. je još polugodište i postojalo, lol Ali više-manje su sve ispravili...
Fizika je isto bila zeznuta, vidjet ćeš i sam ako dobiješ profesoricu Valašek, fora je ženska, iako me često znala prepast sa dizanjem pred ploču i prozivanjem, ima čudne metode, ali je ponekad i zabavna...nje sam se možda i najviše bojala u prvom razredu, sjećam se kad sam odma u prvom il drugom mjesecu kad sam krenula u srednju dobila kolac iz fizike, plakala sam se ko kišna godina, a sad mi je to smiješno
Zapravo se apsolutno ničeg netrebaš bojati, samo uči! Ocjene jako dobro dođu za faks, a što više učiš manje ćeš morati za maturu.
Ako ideš na etiku dobit ćeš Đžekicu, e moja Džeko...nekad preznatiželjna, ali jako dobra profa i osoba, spremna uvijek pomoći

Drugi razred dobivaš nacrtnu, prostoručno crtanje (koje ja nisam voljela zbog profesorice, ali inače je zabavno ako nju zanemariš xD) i povijest arhitekture i umjetnosti (to sam jako voljela, lijepo naučiš i sve 5). Arhitektonske konstrukcije u drugom su malo kao zahtjevnije jer imaš neke konkretnije programe za crtat, tipa stropovi, međukatne konstrukcije. Tad smo dobili prof. Bagarić, ona je duša od profesorice i osobe, uvijek spremna pomoći i suradljiva, stvarno mrak!
E da, moram pohvaliti i prof. Meić iz engleskog, ako ćeš nju imati bit ćeš sretan momak - dobro predaje a ponekad ubaci fore iz života, razumljiva ali trebaš dosta biti marljiv kod nje. Sad me pere nostalgija

Treći razred - uf dolaze stambene i javne zgrade. Sami radite obiteljsku kuću i to cijelu godinu. Vidjet ćeš i sam, da ti ne odam sve Puno ćeš tuširati prve tri godine, a pogotovo ovaj program, no sve se to isplati kad vidiš plod svog rada i truda. Pojavljuje se i građevinska fizika u arhitektonskim - bljak. I krovišta, to mi nekako nije sjelo, vjerojatno zbog jedne profe koje smo imali. Driblaj matišu, svakako.

Četvrti razred - puno toga za napraviti u školi + stres oko mature i upisa na faks, plus izrada završnog rada. Ali kad se sad okrenem unazad i pogledam te sve četiri godine jedno ti mogu reć: sav trud koji uložiš u srednjoj će ti se naposljetku i vratiti. Budi uporan, ne slušaj zle jezike (a takvih uvijek bude barem malo ako si dobar), marljiv i ne zaboravi se naravno i zabavljati

Što se tiče hrane, ja sam rijetko kad jela u kantini jer mi se tamo nije uopće sviđala ponuda, pa sam išla u Geodetsku u njihovu kantinu po sendviče i eventualno kavu,vodu,sok itd ....

Imaš pitanje posebno za neki predmet? Slobodno pitaj
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 01:22   #85
Joj puno ti hvala stvarno si se potrudila, ali imam jos nekoliko pitanja
1) Jel skola ujutro i popodne?
2) Procitao sam da postoji dodatna nastava iz njemackog ali ja bi njemacki pocetni a ne pise za pocetne ucenike a htio bi na pocetni
3) kakav je to predmet praktikum??

Hvala jos jednom
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 10:48   #86
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
Joj puno ti hvala stvarno si se potrudila, ali imam jos nekoliko pitanja
1) Jel skola ujutro i popodne?
2) Procitao sam da postoji dodatna nastava iz njemackog ali ja bi njemacki pocetni a ne pise za pocetne ucenike a htio bi na pocetni
3) kakav je to predmet praktikum??

Hvala jos jednom
nema problema
Da, škola je u turnusima tj svaki tjedan drugačije, jedan tjedan si ujutro, drugi popodne. Prvi razredi su u turnusu sa drugima, a treći sa četvrtima
Dodatnu nastavu vjerojatno imaš samo ako učiš njemački, pa uz predmet ovo je kao dopuna za one bolje, barem mislim. E sad neznam ovo za početni njemački, ja sam išla na engleski i nije baš bilo ispočetka...većinom si trebao primjenit znanje iz osnovne škole. Btw. ovo što sam gore za pov.arh i crtanje napisala, ti nemaš toga jer sam sad skužila da si napisao da si građevinac, ali svi predmeti su ti na stranici od škole popisani.
Praktikum ti je predmet na kojem uglavnom pišeš referate i idete na izložbe neke ili eventualno na gradilišta...ništa strašno Uglavnom se praktikum nekad iskoristi ako vam fali vremena za dovršiti neki program i tak
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:12   #87
missaurora, hvala puno
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 17:01   #88
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
missaurora, hvala puno
nema frke

Kad kreneš u školu, napiši malo prve dojmove i koga si dobio iz predmeta...baš me zanima
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 17:03   #89
Quote:
missaurora kaže: Pogledaj post
nema frke

Kad kreneš u školu, napiši malo prve dojmove i koga si dobio iz predmeta...baš me zanima
nemas beda, budem
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:03   #90
Inicijalni testovi

Posto se blizi skola, doc ce inicijalni testovi s kojim ce nas sigurno novi profesori provjerit pa me zanima nesto. Hoce li nam profesori odma prvi sat lupit inicijalne? Jesu li strogi sto se tice toga? Hoce li nam dati da koristimo kalkulatore na inicajlnom na satu fizike i matematike i inace na satovima ili je to bas strogo? Ne znam kolko se dobro trebam spremat za to a stvarno mi je bitno da ne dobim 1 il 2 iz tog testa
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:40   #91
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
Posto se blizi skola, doc ce inicijalni testovi s kojim ce nas sigurno novi profesori provjerit pa me zanima nesto. Hoce li nam profesori odma prvi sat lupit inicijalne? Jesu li strogi sto se tice toga? Hoce li nam dati da koristimo kalkulatore na inicajlnom na satu fizike i matematike i inace na satovima ili je to bas strogo? Ne znam kolko se dobro trebam spremat za to a stvarno mi je bitno da ne dobim 1 il 2 iz tog testa

joooj i ak ćete pisat to će ići sastrane u imenik
brijem...
sumnjam da su išta promjenili, sam se nemoj ničeg bojat. sumnjam da će dat išta preteško i ako daju...mislim ponovi si ako trebas nesto

e sad ja se ne sjecam jel smo mi imali inicijalni iz matise? mislim da jesmo...mozda jednom,dvaput?

na početku sve ide vrlo sporo pa se ne brini
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:26   #92
ahaa, aa jel se smijemo koristit kalkulatorima? mi smo u osnovnoj smjeli, cuo sam da neke srednje ne smiju, a sad za graditeljsku nisam nista cuo
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 20:00   #93
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
ahaa, aa jel se smijemo koristit kalkulatorima? mi smo u osnovnoj smjeli, cuo sam da neke srednje ne smiju, a sad za graditeljsku nisam nista cuo
zavisi...al nije to nekaj pretesko to je osnovna škola sažeta u kratki test...ako vam uopće daju, stvarno se netrebaš brinut.
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:52   #94
Ma ja pitam za opcenito kalkulatore za cijelu srednju skolu za cijele 4god ocemo smijet koristit jer sam cuo da neke skole ne smiju uopce, npr Prelog
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:08   #95
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
Ma ja pitam za opcenito kalkulatore za cijelu srednju skolu za cijele 4god ocemo smijet koristit jer sam cuo da neke skole ne smiju uopce, npr Prelog
Lol, normalno da hoćete. Mislim sori, ali u srednjoj rijetko tko će znati bez kalkića izračunat kolko je npr. cos od 1,67897 ....
Netreba baš svima vjerovat.

U našoj školi naravno da ćeš moć koristiti kalkulator u većini slučajeva.
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 16:25   #96
Hvala ti puno

Joj sori stvarno ako te dosadujem al imam jos pitanje, tj ne samo ja nego i frendica haha. ovo s praksom? jel si sami trazimo praksu ili nam trazi skola? I kaj se radi na praksi? ahah

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 31.08.2014. at 14:14. Reason: spajanje postova
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:35   #97
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
Joj sori stvarno ako te dosadujem al imam jos pitanje, tj ne samo ja nego i frendica haha. ovo s praksom? jel si sami trazimo praksu ili nam trazi skola? I kaj se radi na praksi? ahah
Ne dosađuješ, normalno je da želiš sve znat i da si znatiželjan u svezi nove škole. Tako sam i ja bila. I još uvijek sam, samo sad u vezi faksa

Praksu si naravno tražiš sam. Ukoliko ništa ne nađeš praksu odrađuješ u školi radeći gotovo ništa ili pomažući slagat knjige, to sam ja čula.

Praksa je samo u 2. i 3. razredu srednje, tako da imas vremena.
Ja sam na praksi bila oba puta u jednoj građevinskoj firmi. u 2. razredu sam bila u projektonom birou, a prošle godine na kraju 3. razreda na gradilištu.
Radiš što ti kažu
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:06   #98
Aha hvala ti puno stvarno mi puno pomažeš , ti si upisala gradevinski, arhitektonski ili neki treci?

Sve u svemu hvala puno, pitat cu jos nesto ak se sjetim ja ili neko od mojih frendova
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 21:23   #99
Quote:
Gag kaže: Pogledaj post
Aha hvala ti puno stvarno mi puno pomažeš , ti si upisala gradevinski, arhitektonski ili neki treci?

Sve u svemu hvala puno, pitat cu jos nesto ak se sjetim ja ili neko od mojih frendova
nema beda, sam ti pitaj ak kaj ni jasno
Ja sam upisala Građevinski fakultet u Zagrebu. A u gtš-u sam bila arhitektonski tehničar...
Baš me zanima kak bu mi išlo
missaurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:10   #100
Drugi dan u školi a raska nas vec 3 sata pere sa skolskim redom. Raska mi je Maja Mutnjaković, imam ju iz AK i Praktikuma, cini se super zenska za sad. Skola se cini dosta strogom moram priznat, ne znam kako ce poslje bit al profesori su nas zastrasili za sad.
Zastrasila nas je raska za Nosivim Konstrukcijama, predaje nam Bakula, raska je rekla da je stvarno tesko i da stalno moram ucit

Rekla si da ti je TC bilo tesko zbog profesorice Ćaćić, ja nemam nju hvala Bogu onda, imam profesoricu Grancarić, nisam ju još imao, imam ju tek sutra.

Nesto sam zaboravio danas pitat rasku i prof iz NK pa cu tebe, nadam se da ces mi odg do navecer. Radim okvire za skripte i raska je rekla da mozemo napravit jednu i samo isfotokopirat. I sad ja bi to sutra prije skole isfotokopiro al nisam siguran jel na jednom A4 papiru treba sa obadvije strane okvir ili samo s jedne strane? Htio bi to do sutra zavrsit tako da sutra poslje skole ne moram , hvala!!
Gag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.