Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 14:54   #61
ljutnja u sebi nosi veliku (negativnu) energiju...sjetim se kad sam prije više od 15 godina praznom plastičnom 1,5 litrenkom razbio šajbu na prijateljevom autu koji je bio na udaljenosti najmanje 15 metara...obzirom da je boca bila prazna, jedva je došla do auta, ali obzirom na bijes kojim je bila u tom trenutku bačena...a interesantno, namjera tog bacanja je i bila da sa tom bocom izbacim sav bijes, i nisam uopće gađao auto niti ga gledao ni vidio u bijesu...

tako da, moglo bi biti da pregaranje i razbijanje žarulja ima veze s negativnom energijom
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:33   #62
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
I sama sam bila akter u takvim igrama. Kad sam gasila svjetlo od eksplozije žarulja došla sam do iskakanja glavne sklopke od struje. MM je bio između šala i zabrinutosti jer smo stalno imali istih problema - žarulje! I kad sam potpuno bila sigurna da nije stvar u instalacijama, shvatila sam da mi se to događa uvijek kod istih emocija - kad sam bila ljuta i nesretna. I sada umjesto trošenja na žarulje kontroliram svoje emocije.... lijepi pozdrav! Još nam puno treba da bi spoznali kolika je snaga samog čovjeka
Kada bolje razmislim, uvijek mi se to događa kada sam nervozna. Mislim da bi bolje odgovarala riječ nemir, nekakav unutrašnji nespokoj. A valjda ima nečeg u nama što ni sami ne možemo objasniti... Za početak ću se opskrbiti kutijom žarulja,a kasnije možda i uspijem ovladati svojim emocijama, pa ćemo vidjeti...
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 17:51   #63
Quote:
fionna kaže: Pogledaj post
Kada bolje razmislim, uvijek mi se to događa kada sam nervozna. Mislim da bi bolje odgovarala riječ nemir, nekakav unutrašnji nespokoj. A valjda ima nečeg u nama što ni sami ne možemo objasniti... Za početak ću se opskrbiti kutijom žarulja,a kasnije možda i uspijem ovladati svojim emocijama, pa ćemo vidjeti...
Kupi kvalitetne zarulje i pozovi elektricara.

Tvoj problem je vezan za instalacije i nema veze s nervozom.

EDIT: Prije nego predjes na gluposti,tipa negativna energija i sl., pokusaj to.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:55   #64
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Kupi kvalitetne zarulje i pozovi elektricara.

Tvoj problem je vezan za instalacije i nema veze s nervozom.

EDIT: Prije nego predjes na gluposti,tipa negativna energija i sl., pokusaj to.

Sa instalacijama u kući je sve u redu, nedavno je bio električar zato što se trenutačno provode neki radovi na kući.
Zaista ne želim biti praznovjerna i histerična te odmah sve pripisati neobjašnjivim silama. No od svih ukućana jedino se meni događaju takve stvari, a što je najbolje, ne pregaraju mi samo u mojoj kući. To mi se dogodilo 2 puta kod frendice, jedanput kod susjeda i tete, a sad mi pregaraju i u novom stanu u koji sam se nedavno uselila.
Ne samo da pregaraju žarulje, već i iskaču osigurači.
Jednom prilikom sam upitala i profesoricu iz fizike u vezi ovog problema, rekla mi je da je moguće da imam višak elektriciteta u tijelu.
Mora postojati nekakvo objašnjenje zato što je to postalo poprilično čudno.
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:02   #65
svjetla

Pročitala sam ovaj post,jer se i meni događalo to sa žaruljama,ali i još nešto,stojim na večer pod uličnom lampom i ona se ugasi.To mi se dešava vrlo često.
Imam i scary doživljaj sa lampom -dvije žarulje koje se pale neovisno jedna od druge-u noći nakon što mi je umro stric,probudila me svjetlost,ja uđem u dnevnu sobu,u njoj nikoga-svi spavaju,a gore obadvije lampe.Događalo mi se da puknu čaše same od sebe,a najnovije-nešto grune-tražimo što je palo,a u ormaru se na milijon komadića raspao vatrostalni poklopac debeo oko 1cm.Inače često puta predvidim nešto,rekli su mi da ispitam bioenergiju.Nisam nikada išla za takvim stvarima jer me baš ne diraju.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:47   #66
Kupi kvalitetnije žarulje. Mađarske i tko zna kakve još vole vrlo često rikuti, puno češće od TEŽevih.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:25   #67
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Kupi kvalitetne zarulje i pozovi elektricara.

Tvoj problem je vezan za instalacije i nema veze s nervozom.

EDIT: Prije nego predjes na gluposti,tipa negativna energija i sl., pokusaj to.
Također, prouči Murphyeve zakone. Znaš onu, red u kojem čekam uvijek je najsporiji...
logan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:58   #68
Nazovi električara neka ti promjeni instalacije i sve 5.
zdenko.vukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:35   #69
naparavi jednostavan test uzmi voltmetar i izmjeri napon prije i poslije živciranja, ako ti se struja nakuplja poslije živciranja zvrcni me da si napunim mobitel.......
crodiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 11:04   #70
Quote:
zdenko.vukovic kaže: Pogledaj post
Nazovi električara neka ti promjeni instalacije i sve 5.
odličan savjet. u slučaju da ne bi bilo sve 5 i da žarulje pucaju i dalje (naravno uz uvjet da električar dobro napravi posao), a što bi govorilo da su instalacije nepotrebno zamijenjene, da li si spreman podmiriti troškove električara? koliko si spreman stati iza svojeg savjeta?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:07   #71
Ovo je uistinu sjajno rečeno. Djevojka je naime napisala da žarulje pucaju i kod drugih doma, a ne samo kod nje, kad je ona prisutna.

Izmjena električnih instalacija od sata pa svuda po kući pozamašno košta, lako je govoriti, a teško platiti.

Pogotovo kad se iz iznesenog da zaključiti da se ne radi o tako banalnom problemu.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 13:31   #72
Uzmi univerzalni instrument, postavi ga na mjerenje napona izmjenične struje do 1000V i pipalice zapikni u utičnicu. Nije mala vjerojatnost da će ti pokazati znatno veći napon od 220V. Ovim većeg napona žarulje vole pucati i ako su u plafonjerama što im otežava hlađenje.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 21:19   #73
postoji objašnjenje zašto žarulje pregaraju baš noću.

To je zbog niskog opterećenja trafostanice tokom noći, pa onda dolazi do izražaja kapacitet kabela u odnosu na induktivitet transformatora i rezultat je povišeni napon na kućnim instalacijama.
dobar_dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:49   #74
aaa, poludjet ću, upravo su mi pregorjele 2 žarulje za redom, u kupaoni i onda sam nakon pol sekunde išla upalit u hodniku i ta je otišla, to mi se stalno događa i kad krene onda u 2 tjedna promjenim po 4,5 žarulja u stanu, muka mi je višeinstalacije su kao dobre
lilo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:30   #75
ja se rješavam viška elektriciteta na način da držim ruke pod mlazom hladne vode. Inače više ne obraćam pažnju na uličnu rasvjetu, jer me konkretno ne udara po džepu, al zato više ne kupujem štedne žarulje, jer ih prečesto mijenjam. Najviše me lupaju po džepu monitori koji pored mene ne preživljavaju baš dugo. Često prolaskom aktiviram alarme na autima ili se samo otključaju. Zato ja nisam uzela auto s previše elektronike i daljinskim zaključavanjem. Kak je bilo dobro kad si nekad mogao kupit djelove za fiću na kiosku...Pobjegoh s teme, al da, previše je elektronike oko nas:-)
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 00:31   #76
a to za rasvjetu je meni također normalno postalo, šećem navečer od zaprešića prema savskom marofu i obavezno se barem 3 ugase i jedna upali (od cca 30-ak komada)
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 08:01   #77
Ne percipiram žarulje u životu, osobno volim mrkušu ali za ugastit auto ili kamion, autobus... ,za to sam majstor. E, sad kako? ,pomislim.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 13:38   #78
i ove sezone uredno palim i gasim rasvjetu.
Čekam usavršavanje svoje sposbnosti pa da to činim i sa susjedovim lampicama...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:00   #79
danas bio u super konzumu na rrnomercu i tam neki lik za pultom ima neki uređaj koji ti mjeri "bioenergiju" i kao ti staviš dva palca na neke mjerače pa se kazaljka pomakne, onda dva kažiprsta i tako sve do malog prsta. i tako ja malo sa strane špijuniram dolaze ljudi i mjere si i kazaljka im se za svaku mogućnost pomakne ili neznatno il maksimalno centimetar(0d 0-3 na brojčaniku), i onak kak sam bio pored čovjek mene pozove dal hoću probati, i tako ja dođem i stavim palce kad se na šesticu popne kazaljka, i lik mene onak ispod oka gleda xD, ok dva kažiprsta, sad kazaljka još više ošla, i tako sve prste kad sam stavio pogledam u njegovu bilježnicu u koju upisuje ocjene svih osoba koje su se testirale. pišu jedinice, dvojke, tu i tamo koja trojka, i neke ocijene između, a tamo za mojom rubrikom sve petice pišu
neznam jel ova zanimljivost ima veze s ovom temom al je lol
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:17   #80
Quote:
penzl kaže: Pogledaj post
za početak da opišem na što točno mislim.naime već sam dosta puta imao iskustvo da kad prođem pored uličnih svjetiljki tj javne rasvjete one se upale ili ugase.kad se vraćam sa posla navečer kući kad prođem pored one koja nije upaljena ona se upali.i tako skoro svaki put kad prođem pored nje,od 6 prolazaka 4 puta se upali.drugi slučaj, kad idem pješke pored neke druge ako ne svjetli kad dođem do nje ona se upali a ako svijetli onda se ugasi.e da, svjetiljke nisu jedna pored druge uopće nisu blizu.prije par dana ja i žena hodamo pored HNK(Zagreb)i rasvjeta redi ali dođemo do jedne koja se ugasila kad smo mi prošli.I da odmah kažem ne frcaju mi iskre iz ruku ili tako nešto.
događalo se i meni.. dođem ja do žarulje odvrnem je i ona se ugasi ili još gore, dođem ja do prekidača stisnem ga i žarulja se ugasi
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.