Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 12:02   #41
Da ravnica, ako ne vjeruješ doći pa ću te provesti.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:08   #42
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Da ravnica, ako ne vjeruješ doći pa ću te provesti.
Požeška kotlina, papuk, krndija, to je isto slavonija.. A nije ravno.. Brodsko vinogorje nije ravno.. Pa cijeli potez do đakova.. ima brežuljaka.

Međutim opet ne vidim kakve to veze ima sa kamenom, osim ako si bio sarkastičan pa mi prešlo preko glave. elgija je isto "ravna" pa ima gabiona milijone.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:15   #43
Eh Davorradman, ipak je nešto što ne znam . Što je elgija ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:44   #44
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Požeška kotlina, papuk, krndija, to je isto slavonija.. A nije ravno.. Brodsko vinogorje nije ravno.. Pa cijeli potez do đakova.. ima brežuljaka.

Međutim opet ne vidim kakve to veze ima sa kamenom, osim ako si bio sarkastičan pa mi prešlo preko glave. elgija je isto "ravna" pa ima gabiona milijone.
Sve je brežuljkasto do Osijeka i dalje na istok, npr. Brezovo polje kao najviši vrh Slavonije je 20tak km od Nove Gradiške. No i u tim brežuljkastim područjima su šorovi široki, okućnice velike, a parcele još veće.

Meni osobno se natrpavanje dvorišta kamenjem ne sviđa, odudara od okoline, lokalnih materijala i tradicijske gradnje te izrazito nagrđuje okolinu.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 11:55   #45
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Eh Davorradman, ipak je nešto što ne znam . Što je elgija ?
Belgija
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:42   #46
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Sve je brežuljkasto do Osijeka i dalje na istok, npr. Brezovo polje kao najviši vrh Slavonije je 20tak km od Nove Gradiške. No i u tim brežuljkastim područjima su šorovi široki, okućnice velike, a parcele još veće.

Meni osobno se natrpavanje dvorišta kamenjem ne sviđa, odudara od okoline, lokalnih materijala i tradicijske gradnje te izrazito nagrđuje okolinu.
Ti onda stvarno nemaš ukusa, ako očekuješ da se moram povinuti okolini. Jer Slavonci su valjda jedini ljudi na svijetu sa manje ukusa od Bosanaca
Od kuća do okućnica, prosječno uređenje je gore od katastrofalnog.

Po toj logici, nikada ne be bilo nikakve promjene i napretka. Zaostali bi zauvjek u istom stilu i vremenu.

Načičkane kovane ograde su "tradicionalne"?
Kuće katnice, sa nedovršenim balkonima na svim stranama kuće?
Stabla nabacana bez ikakvog planiranja?
Pampas trave?
Gole ograde temelj i zidano blokovima?
Kričave fasade?
Parkiranje poljoprivrednih strojeva ispred kuće?
ispušranje "sive vode" u kanale?
Građenje pilićarnika i velikih svinjogojilišta u neporednoj okolici "centra", da fino smrdi?

Sve navedene stvari rade mnogi ljudi ovdje kod nas u Slavoniji. Da li ih to čini tradicionalnima, pa bih i ja trebao?

Ima nekakav popis što se može i ne može stavljati?

Znači ja planiram mali niski gabion nad kojim će se nadvijati živa ograda od lovorvišnje. Čisto umjesto toga da ne betoniram bezveze u dubinu nepotrebno.

I jedan veliki koji će biti skroz u dvorištu uz terasu da mi da privatnost od susjeda sa te strane. Kakvo narušavane estetike ti spominješ?

Zadnje uređivanje davorradman : 16.04.2017. at 17:07.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:41   #47
To što si ti nabrojao nije uređivanje već ne uređivanje, nebriga i nemar.

A ti si pravi i stonske zidine ako te volja.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:01   #48
BigSaint ne kužim gdje je tvoj problem, čovjek hoče urediti sebi "rajski vrt" po svom ukusu da mu se sviđa živjeti u njemu a za susjede i stil bez mašte 80-ih ga zaboli.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 17:44   #49
Treba vidjet sto pise u urbanistickom planu. To mozda mu i nije dopustivo. U pravilu se mogu zicane i zelene ograde visine 1.2m u visinu.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 18:13   #50
199 cm, ali odabir materijala nije uvjetan
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:54   #51
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
BigSaint ne kužim gdje je tvoj problem, čovjek hoče urediti sebi "rajski vrt" po svom ukusu da mu se sviđa živjeti u njemu a za susjede i stil bez mašte 80-ih ga zaboli.
Pa s kamenjem, zar to nije vidljivo?
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:00   #52
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
199 cm, ali odabir materijala nije uvjetan
Možeš li mi reći po kojem članku PPUO da ne tražim sad.

Ako će ići na toliko visok zid treba mu glavni projekt za njega.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:19   #53
čitaj: "pravilnik o građenju" Banovine Hrvatske 1940 koji i u sudskoj praksi egzistira

ili nešto novije:http://www.legalizacijagradnje.com/p...ma-i-radovima/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:34   #54
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
čitaj: "pravilnik o građenju" Banovine Hrvatske 1940 koji i u sudskoj praksi egzistira

ili nešto novije:http://www.legalizacijagradnje.com/p...ma-i-radovima/
Nisi mi odgovorio na pitanje.

A kako si ti vrlo up-to-date Pravilnik iz linka ti ima dvije izmjene i dopune. To čisto ono da znaš kad budeš djelio polovične savjete ljudima.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:56   #55
http://ce-4.forumotion.com/t4948-zasto-ljudi-trolaju
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:21   #56
http://www.legalizacijagradnje.com/w...inama-2014.pdf

Ogradni zid visine do 1,6 m
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:27   #57


OK, znači nisi pročatio PP, ne znaš kakav i koliki zid smije biti, ali te to ne sprječava da se razbacujep "konzum visinama" zidova.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 22:35   #58
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Meni osobno se natrpavanje dvorišta kamenjem ne sviđa, odudara od okoline, lokalnih materijala i tradicijske gradnje te izrazito nagrđuje okolinu.
Apsolutno se slažem !
Ako je kuća u seoskom okruženju, onda bi trebala slijediti tradicijske oblikovne forme, a isto tako i uređenje okoliša.
Ako se nalazi u urbanom gradskom kvartu, onda radiš kako voliš (u skladu sa prostornim planom).

Bez obzira dali konkretni prostorni plan išta kaže o npr nagibu krova i krovnom pokrovu, bilo bi ukusno da slijedi tradicijske oblike i materijale.

Naravno, znam da je 80% objekata na selu zbrda-zdola, ali isprika na zatečenu situaciju je kao da kažemo "ionako se pola vozača ne vezuje i vozi brže od dopuštenog pa mogu i ja". ista analogija.

Stoga mi nekakvi umjetni gabionski suhozidi odudaraju od ikakve slavonske tradicije. Ako se želiš zaštititi od pogleda, imaš tradicionalne drvene tarabe. Naravno u modernijem izdanju.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 07:03   #59
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Ako se nalazi u urbanom gradskom kvartu, onda radiš kako voliš (u skladu sa prostornim planom).

Bez obzira dali konkretni prostorni plan išta kaže o npr nagibu krova i krovnom pokrovu, bilo bi ukusno da slijedi tradicijske oblike i materijale.
.
Ti mora da se zajebavaš? U gradu kako hoćeš, na selu ne možeš? Gdje je tu logika? To je praktički.. rasizam
O čemu vi pričate pobogu, kakva tradicija? Tradicija je izumrla još 80-ih. Tarabe? Tko radi tarabe još u novogradnji? Apsolutno nitko! Stoje samo još uz stare ruševne kuće u folksdojčerskom stilu.

Možda da stavljam i zemljane podove, i za mort koristim glinu sa slamom?
Za armaturu mogu i trsku?

Pazi tradicija..

Kad već spominješ i krov, u neposrednoj blizini je vatrogasni dom sa ravnim krovom. Šta ćemo sa tim? Žaliti se policiji?

Stvarno imate fiks ideje majko mila.

-------
BTW, hvala svima koji su upozorili na legalnu stranu. Ne bi mi nikada palo na pamet da mi treba projekt za jedan samostojeći zid.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:03   #60
A moras provjeriti i tu stvar jer u mom urbanistickom planu lijepo stoji da je dopustivo imati pletene i zelene ograde visine 1.2m. Ograda mora biti transparetna - sto god im to znacilo. Sve ostalo sto ljudi imaju nije po PS-u i komunalni redar to moze traziti da se makne.
Svaka opcina ima svoj urbanisticki plan - raspitaj se.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.