Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 15:36   #21
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
varam li se, ili se gore navedeni biraju na lokalnim izborima? drugim rijecima, ne cini li ti se da je na djelu upravo najdemokratskiji od svih demokratskih procesa - svodjenje vlasti na mjeru naroda?

mislim, a stariji ce me ovdje podrzati (ako ih ima na forumu), da su slicni procesi bili na snazi nakon 'onog' rata, da je seljakluk divljao na sve strane, a fina, gradska ekipa se zgrazavala (ako nisu bili u zatvoru). konkretan primjer sarajeva, koje je pocetkom 'onog' rata imalo 80.000, a pocetkom ovog blizu 600.000 stanovnika. pa su, ipak, na kraju, seljaci urbanizirani, a ne obratno.

radi se, cini mi se, o tome da seljaci mogu zavladati gradom, ali ga ne mogu i sustinski poseljaciti, dijelom i zbog stvari koje si gore naveo. mogu postaviti radosa za kulturnjaka, ali cak i njima je jasno da podsmijeh nije dio uspjeha. mogu dovesti kravu u neboder, pa je staviti na mjesto kade za kupanje, ali ce se njihovoj djeci u razredu smijati, pa ce djeca vratiti kadu, kad dodje njihovo vrijeme.

s druge strane, antiintelektualizam je, meni se cini, dio jednog puno sireg trenda, kao sto su i dramaticne i nagle promjene u sustavu vrijednosti. rekao bih da se tu ne radi o invaziji seljakluka, vec o ciljanoj kampanji. no to vec nije dio ove teme.
Nemoj ponovno u straz sa urbanim stavljati seljakluk. Selo nije neprijatelj, selo nije "na drugoj strani".

Prica koju ti pricas o "onom" ratu stoji. Gradjanski sloj je tada bio ponizen i potucen, a u velike stanove su se uselili ljudi iz sume. No taj tihi i ponizeni gradjanski sloj je nastavio egzistirati. Citao je odredjene knjige, slusao odredjenu glazbu, razgovarao o odredjenim temama. Vrijeem anarhije je bilo prekratko da ga potpuno unisti.

Nasuprot tome, mi zivimo u vrijeme u kojem sustavna degradacija i ponizenje urbanog traje vise od Prvog, Drugog i Domovinskog zajedno.

Ako hoces stilizaciju, kazalisni primjer:

- Nakon drugog svjetskog rata je na nedjeljnom rucku splitskog profesora vodjen razgovor o knjizi, operi i nostalgiji za HSS-om
- Danas na nedjeljnom rucku splitskog profesora sin prepricava anegdote iz narodnjackog disko-kluba, kci je zdvojna nad sudbinom veze Simone i Ante Gotovca, majka prica sto je procitala u "24 sata", a otac podsjeca prisutne da ne zaborave na izborima zaokruziti Keruma... "jer on ipak nesto gradi"...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:40   #22
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Bravo Gugenheim, upravo si uspio napisati da su Židovi sami krivi za ono što im se dogodilo. Za holokaust, naime.
Bravo.
Bas i ne vidim da je tako.

Krivi su svi koji "su ih pustili" (stihovi Balasevica), a medju njima svakako i neki Zidovi.

Shvatite da nisu izbori jedino vrijeme kad se treba djelovati. I nije vrijeme "neposredno prije oluje" ono u kojem treba djelovati.

Pitam se.. sto bi bilo kad bi bilo... da Dezulovic, Feralovci i ostali.. da nisu odustali od neistomisljenika...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 18:20   #23
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nemoj ponovno u straz sa urbanim stavljati seljakluk. Selo nije neprijatelj, selo nije "na drugoj strani".
seljakluk nije nuzno vezan za selo, seljakluk je stanje duha. meni su se ljudi u kresevu (selo u bosni od kakvih parsto stanovnika) zalili nakon rata kako se ne moze proci ulicom od seljakluka, kako domaceg, tako i onog koji je zaista sisao s brda nakon rata.

a glede stilizacije, poznam samo jednog profesora u splitu, i u njegovoj obitelji stvari nisu ni nalik gore recenom.

nego, na kakvu akciju pozivas?
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 06:30   #24
i ja se pridružujem onima koji pitaju po čemu je kerum antiurbani rasist. iz onoga što sam čuo o njemu (mahom protiv svoje volje) mi je očito da se radi o teškoj sirovini. ali, ne vidim da je netrpeljiv do grada, niti da prezire znanje. ne znam ni je li kuljiš pravi rasist. on je dominantno najamni radnik i isfrustrirano biće, pa tek onda rasist.
gubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 08:13   #25
Zašto se koriste izrazi urbani rasizam/antiurbani rasizam? Kakvi su to rasizmi?
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:28   #26
Quote:
Jet Lee kaže: Pogledaj post
Zašto se koriste izrazi urbani rasizam/antiurbani rasizam? Kakvi su to rasizmi?
To ti vise ima veze sa sovinizmom, a nikakve s rasizmom. Ali ovi kvazi-liberalni zabusanti koje sreces koriste "rasizam" da bi naglasili "ozbiljnost" njihove kulture kritike - koja, dakako, ima svoje izvoriste kod Judaista.

Inace je odlicna tema, jer zabusanti -svjesni toga ili ne- otkrivaju ciju "politiku" provode.

Dž B Kulenović is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:51   #27
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Iskoristio bih ovaj post...

Grad je mjesto koje se od drugih mjesta razlikuje po raznim stvarima, a neke od njih jesu:
.
pa sad, istini za volju, ne bi ni tvoja jelena veljača baš bila na cijeni na selu

kako to da ti, borac protiv antiurbanog rasizma, ne primjećuješ da je veljača hipergradska cura?

- bavi se selu beskorisnim zanimanjem (glumica, piskinja)
- apsolutno urbanog izgleda (na selu bi završila kao strašilo)
- umjesto motike nosi laptop, sjedi po kafićima

druga stvar. to građanstvo koje tako uzdižeš dijeli tanka crta s malograđanštinom. tipični građani nisu oduševljeni subkulturama, koje baš i ne uspijevaju po seoskim sredinama
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 09:25   #28
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
pa sad, istini za volju, ne bi ni tvoja jelena veljaèa baš bila na cijeni na selu

kako to da ti, borac protiv antiurbanog rasizma, ne primjeæuješ da je veljaèa hipergradska cura?

- bavi se selu beskorisnim zanimanjem (glumica, piskinja)
- apsolutno urbanog izgleda (na selu bi završila kao strašilo)
- umjesto motike nosi laptop, sjedi po kafiæima

druga stvar. to graðanstvo koje tako uzdižeš dijeli tanka crta s malograðanštinom. tipièni graðani nisu oduševljeni subkulturama, koje baš i ne uspijevaju po seoskim sredinama
Ovaj post ponovno ukazuje na klasicnu zabludu, pa nije suvisno (po ne znam koji put) ponoviti:

Tema "antiurbani rasizam" nije tema "sukob selo-grad". Ma koliko se to nekoncentriranom promatracu cinilo "podjednakim", i ma koliko nekakav refleks nalagao da se sto hitnije te dvije teme poistovjete i momentalno se pocne preventivno i ponovno boriti protiv izmisljenog urbanog rasizma (i tako zapravo nesvjesno potvrdjivati problem antiurbanog rasizma),...

...te stvari su razlicite. Ne zamjeram forumasima na toj dekoncentraciji (pa cak ni na zanimljivoj opservaciji o "mojoj Veljaci"), ali zamjeram kolumnistima. Kolumnisti moraju dvaput razmisliti prije odasiljanja teksta, oni moraju razmisliti "do kraja", (a ne na prvu i refleksnu loptu). Nazalost, vecini tek predstoji, ne samo borba protiv antiurbanog rasizma, vec i samo shvacanje i prohvacanje postojanja problema.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:07   #29
Pavičić se ne preserava...

Kuljiš samo laje ono što zna da će nekoga razljutiti,i tako skreće pažnju na sebe...

Debli trut...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 13:51   #30
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pavičić se ne preserava...

Kuljiš samo laje ono što zna da će nekoga razljutiti,i tako skreće pažnju na sebe...

Debli trut...
Buduci da iz ovog posta iscitavam odgovor na naslov topica (a ne na tijek topica), zelim samo kratko naglasiti da iako je moj nick u poptisu prvpg posta i naslova (ja slovim kao otvarac topica), nisam autor istog.

Nisam najsretniji sa tim "vs." stvarima u naslovu, buduci da ne govore istinu o suprostavljenim stranama i upucuju na jasnu polarizaciju izmedju dvije suprostavljene ideje/skupne/skupine ideja i sl. Znam da to zgodno izgleda i znam da ljudi zele krajnju stilizaciju/pojednostavljenje radi smanjivanja potrebe za razmisljanjem.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:35   #31
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne zamjeram forumasima na toj dekoncentraciji
ja te malo zajebavam, a malo ukazujem na mane tvoje metodologije
ništa drugo
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 01:51   #32
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nemoj ponovno u straz sa urbanim stavljati seljakluk. Selo nije neprijatelj, selo nije "na drugoj strani".

Prica koju ti pricas o "onom" ratu stoji. Gradjanski sloj je tada bio ponizen i potucen, a u velike stanove su se uselili ljudi iz sume. No taj tihi i ponizeni gradjanski sloj je nastavio egzistirati. Citao je odredjene knjige, slusao odredjenu glazbu, razgovarao o odredjenim temama. Vrijeem anarhije je bilo prekratko da ga potpuno unisti.

Nasuprot tome, mi zivimo u vrijeme u kojem sustavna degradacija i ponizenje urbanog traje vise od Prvog, Drugog i Domovinskog zajedno.

Ako hoces stilizaciju, kazalisni primjer:

- Nakon drugog svjetskog rata je na nedjeljnom rucku splitskog profesora vodjen razgovor o knjizi, operi i nostalgiji za HSS-om
- Danas na nedjeljnom rucku splitskog profesora sin prepricava anegdote iz narodnjackog disko-kluba, kci je zdvojna nad sudbinom veze Simone i Ante Gotovca, majka prica sto je procitala u "24 sata", a otac podsjeca prisutne da ne zaborave na izborima zaokruziti Keruma... "jer on ipak nesto gradi"...

Mozda je onaj profesor poducavo umitnost
a ovaj potonji na mediima- PR, il takvo sto!

A Kerum je poput HSS-a; cak sto vise...

Sve se minja, samo ljudi ostaju isti!!!

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Bas i ne vidim da je tako.

Krivi su svi koji "su ih pustili" (stihovi Balasevica), a medju njima svakako i neki Zidovi.

Shvatite da nisu izbori jedino vrijeme kad se treba djelovati. I nije vrijeme "neposredno prije oluje" ono u kojem treba djelovati.

Pitam se.. sto bi bilo kad bi bilo... da Dezulovic, Feralovci i ostali.. da nisu odustali od neistomisljenika...

Hehehehehe...
Cim si dobio svoj Platz
posto si großwahnsinnig!!!


Nikad ne moj govorit o vaznim stvarima
a zaboravljat moc i snagu ljubavi i mrznje!

Quote:
Dž B Kulenović kaže: Pogledaj post
To ti vise ima veze sa sovinizmom, a nikakve s rasizmom. Ali ovi kvazi-liberalni zabusanti koje sreces koriste "rasizam" da bi naglasili "ozbiljnost" njihove kulture kritike - koja, dakako, ima svoje izvoriste kod Judaista.

Inace je odlicna tema, jer zabusanti -svjesni toga ili ne- otkrivaju ciju "politiku" provode.


Uvik je svak svoju provodio!
Nemoj zezat!
Znas!
Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 09:21   #33
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
dakle, ovo mjera sto znam da je pokusao sprovesti mi se cine usmjerenim ka urbanizaciji. cekam da mi neko da primjere mjera poseljacivanja.
Quote:
gubica kaže:
i ja se pridružujem onima koji pitaju po čemu je kerum antiurbani rasist.
Samo mali podsjetnik na aktualno. Jucer je Kerum postavio svoju sestru na celo gradskog vijeca Splita. Nisam skroz upucen u detalje, ali cujem da je njegova ekipa sastavljena od rodjaka, kumova, prijatelja...

Ponovno otklanjam bilo kakvu vezu sa "poseljacivanjem", ne radi se o tome.

Radi se o nepoznavanju i nepostivanju gradskog i gradjanskog sustava. Ono sto je u plemesnkom sustavu pozitivno (ili bar normalno), na razini sustava vece slozenosti (grada) postaje stetno. "Medjusobno pomaganje" postaje "nepotizam" i stetno utjece na sustav.

Druga antiurbana pojava koja se posredno moze dovesti u vezu s Kerumom jest odnos prema industriji i trgovini. Industrija je tipicno urbana. Ona je sustav vece slozenosti, dugorocnijeg planiranja, duljeg vremena obrtaja i sireg kruga korisnika. Nasuprot tome, i urbana trgovina je tek ekstenzija jedostavnije i tradicionalne trgovine, ona nije samo, iskljucivo i tipicno urbana.
Kakakv je opcehrvatski stav prema industrijis jedne strane, te trgovini s druge strane, ne treba posebno obrazlagati. Vecina hrvatskih krupnijih poduzetnika su antiurbani ljudi (sustav je samo takve isfiltrirao), pa nije tesko zakljuciti zasto je vecina urbane industrije unistena, zasto je preprodaja osnovna djelatnost glavnih tajkuna...

I zasto kupci brodogradilista ne vide u tome sto kupuju nikakva brodogradilista, nikakvu proizvodnju, vec u brodogradilistima vide iskljucivo zemljiste.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:23   #34
Dragutin Biondić je seljak, slažem se.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 11:03   #35
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Dragutin Biondić je seljak, slažem se.
Ne shvacam bas ovo, ali napominjem jos jednom da "seljak" i "antiurbano" uopce nisu sinonimi. Po 10-ti put naglasavam da untiurbani nisu seljaci.

I jos napominjem da sam napisao ovo:

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Vecina hrvatskih krupnijih poduzetnika su antiurbani ljudi (sustav je samo takve isfiltrirao), pa nije tesko zakljuciti zasto je vecina urbane industrije unistena, zasto je preprodaja osnovna djelatnost glavnih tajkuna...
Mozemo traziti manjinu, mogu i ja poceti... Npr. Djuro Gavrilovic.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 11:05   #36
Novi prilog je Dezuloviceva ljubav prema turbofolku, a sprdanje s sveucilisnom knjiznicom i jazz-klubom. Napisao sam nesto na njegovom topicu:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post23068585
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 11:19   #37
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne shvacam bas ovo, ali napominjem jos jednom da "seljak" i "antiurbano" uopce nisu sinonimi. Po 10-ti put naglasavam da untiurbani nisu seljaci.

I jos napominjem da sam napisao ovo:



Mozemo traziti manjinu, mogu i ja poceti... Npr. Djuro Gavrilovic.
A vi, naravno, znate točno, apsolutno, rigorozno i do u zadnju bobu, što jest a što nije urbano.
U isključivo distinktivnom smislu.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 13:15   #38
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
A vi, naravno, znate točno, apsolutno, rigorozno i do u zadnju bobu, što jest a što nije urbano.
U isključivo distinktivnom smislu.
Ne, ali se ovdje radi o topicu koji je vecim dijelom pripisan meni, pa bih volio da glupa ideja "antiurbano je jednako seljackom" unutar njega ne zazivi kao moja intencija. Zapravo bih volio da uopce ne zazivi.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 13:33   #39
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ne, ali se ovdje radi o topicu koji je vecim dijelom pripisan meni, pa bih volio da glupa ideja "antiurbano je jednako seljackom" unutar njega ne zazivi kao moja intencija. Zapravo bih volio da uopce ne zazivi.
Ja bih voljela da definiraš urbano.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 13:44   #40
Mogu li ja, mogu li ja, drugarice učiteljice?!

Urbano je (prema Kuljišu) civilizirano, gradsko, prosvijećeno ("Zagreb") naspram ruralnog, seljačkog, primitivnog i nekultiviranog ("Split"). Bečka škola, (dabome!) i privatni charter.
selobirty-a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.