Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2005., 02:15   #21
Gledala sam neku emisiju o zdravlju u kojoj je gost bio zubar. Na postavljeno pitanje o pastama za zube, rekao je da su sve ove moderne paste slične i otprilike jednako dobre i da je važno samo redovito prati zube, a pasta je stvar ukusa.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 03:35   #22
Quote:
MaxB kaže:


Tvore - daj detalje!
Sad sam se jsetio od kud mi to....uglavnom zubarka mi je rekla da kad je bila na nekom skupu zubara u Italiji, da su im tamo pokazali rezultate na pastama za zube, i mislim da se to odnosi na taljansko tržište....uglavnom od oko 40 tih pasta, jedno 5,6 imalo je šečere u sastavu, iako to nije bilo posebno naznaceno na pasti
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 21:08   #23
Quote:
atlantis kaže:
parodontax
I ja povremeno sa njom operem zube (jednom tjedno). Radi preventivnosti.
Inace koristim SENSODYNE multicare za ujutro, a SENSODYNE f za uvecer.
Zubar mi kaze da su te najbolje (a i jedne od skupljih).
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 09:43   #24
Nemojte pretjerivati s pastama za izbjeljivanje, jer stomatolozi tvrde da oštećuju caklinu, bez obzira što ćete sada reći da su njihovi razlozi komercijalni.
Druga stvar, mijenjajte razne vrste pasti za zube, ne fiksirajte se samo na jednu, jer su međusobno prilično različitog sastava (fluor!) tako da mijenjanjem istih jedino možete priskrbiti svojim zubima kakav takav optimum.
Glede tog šećera koji navodno stavljaju, nadam se da govorite o umjetnom šećeru?!
Moja djeca koriste Elmex dječju pastu za zube, blagog okusa peperminta i jedino nju vole, ona čuda sa jagodama, kruškama, bananama... ne vole.
Trenutno koristim Vademecum (zanimljiv naziv! ), onu zlatnu, a osim nje kupujem uglavnom većinu Signal-ovih pasti, nemam ništa ni protiv Plidente, Aronala, dok Aquafresh izbjegavam.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:25   #25
Re: Re: Pasta za zube?

Quote:
Rozan kaže:
Koristim vec dugo Signal i zadovoljna sam.

Btw. koliko dugo vam traje jedna cetkica za zube? Pitam jer se uvijek iscudujem mojoj priji koja kupuje novu cetkicu svakih 3 tjedna...po meni je to malo prekratak rok trajanja (meni traje 4 mjeseca), ne bi da cetka dupe poslije svakog obroka
Četkice treba često mijenjati jer se nakupljaju bakterije, prepolovi taj rok na 2 mjeseca; npr Oral-b četkica ima promjenjivu boju dlakica pa ti signalizira kad je vrijeme za zamjenu, kad ima previše bakterija...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 12:53   #26
Re: Re: Re: Pasta za zube?

Quote:
ssnjoff kaže:
npr Oral-b četkica ima promjenjivu boju dlakica pa ti signalizira kad je vrijeme za zamjenu, kad ima previše bakterija...
pa nebi se bas slozila da ima brojac kolicine bakterija....


Inace meni je stomatolog rekao da koristim vise cetkica u isto vrijeme bas zbog tih bakterija koje se u njima stvaraju....najveca kolicina ih je nekoliko sati nakon pranja pa se onda smanjuje (true - false ) - ja mu povjerovala tako da imam u pogonu 3 cetkice (jutarnju, dnevnu i vecernju).
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:31   #27
Mislim da je relativno sto stomatolozi kazu. Neki kaze odlicna je sensodyne, neki aronal, neki meridol....
Meni su dosad jedne od najboljih Meridol i Bewerly Hills formula, malo skuplje, ali su odlicne.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 08:39   #28
Re: Re: Re: Re: Pasta za zube?

Quote:
TriviA kaže:
pa nebi se bas slozila da ima brojac kolicine bakterija....

Nisam to niti napisala. Vidim da imaš problema s očima, uspiješ pročitati i što ne piše...
napisah kada, ne koliko...

ako se ikad pitaš zašto si imao-la problema sa školom... provjeri, možda si disleksična...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 13:59   #29
Moj zubar kaze" Elmex"
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 14:54   #30
Aquafresh neku.

A ono za šećere... nisam stomatolog, ali znam kako nastaje karijes. Zbog toga bi bilo koja pasta koja sadrži saharozu bila samoubojstvo za zube (streptococcus mutans, uzročnik karijesa, iz saharoze stvara kapsulu od dekstrana i tako se lijepi na vaše zube. Bez saharoze, nema kapsule i može općit sa sobom).

I kažu da je dobro da ima puno fluora.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 15:04   #31
Quote:
dukat kaže:


I kažu da je dobro da ima puno fluora. [/B]
Da, to i moj zubar kaze i iz istog razloga preporuca elmex
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 15:17   #32
ja nemam zubara, mjenjam zubare, svaki ti kaze, samo ti peri redovno, a meni dodji na kontrolu isto tako redovno ( kontrola se placa...) mislim kome danas vjerovati sem kucnim prijateljima zubarima.. bitno je prati redovno, min 3 - 5 minuta ( ja perem minut i po max..)
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 15:36   #33
Quote:
Rhea kaže:
Da, to i moj zubar kaze i iz istog razloga preporuca elmex
Jel znate da je fluor(id) otrov? Pesticid? Jos mi je "najsmjesnije" sto Elmex cesto koriste djeca koja progutaju mnogo vise paste nego odrasli! Na Elmexu ne pise koliko ima mg fluorida u sebi, no nekako mi se cini da bi u SAD-u mogla biti zabranjena - tamo su recimo zabranili neke Colgateove zubne paste jer su sadrzavale previse fluora! A ako u SAD-u zabranjuju paste s previse fluora, a mislim da dobro znate koliko se amerikanci truju i da ih nije previse briga za to, onda vam mora biti jasno da fluorid nije bas tako bezopasan. Ja bih najradije koristio pastu bez fluorida, no kako su tesko dobavljive (a one do kojih mogu mi se ne svidjaju - recimo Parodontax Classic ima previse mente ili cega vec pa isusuje usta i usne, a ima i ogavan okus), koristim ono sto mi dodje pod ruku - s tim da radije biram ono sto ima manje fluorida.

Fluorid sigurno pomaze u tome da zubi postanu tvrdji. Medjutim, ja na sve to gledam dosta rezervirano - recimo, u SAD-u ljudi koji piju fluoridiranu vodu (tamo se vecina vode fluoridira) u kasnijim godinama svog zivota zbog toga jako pate - ceste lome kosti i zdjelice - jest, kosti su im tvrdje, ali i krhkije.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 17:15   #34
Natrij-Fluorid (koliko znam, on se koristi u pastama za zube) otrovan? Sumnjam da bi WHO odobrio da je tako.
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 00:24   #35
Quote:
dukat kaže:
Natrij-Fluorid (koliko znam, on se koristi u pastama za zube) otrovan? Sumnjam da bi WHO odobrio da je tako.
E, sto bih ti ja sada rekao (WHO je odobrio i upotrebu opasnog neurotoksina - zive - u zubnim plombama i u cijepivima!)... Ali necu, suzdrzat cu se... Hm... Pitam se zbog cega na pasti za zube pise da djeci dati samo "pea-sized amount" zubne paste... Pitam se, pitam...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 10:31   #36
Re: Re: Re: Re: Re: Pasta za zube?

Djeca mi koriste Weledu koja je bez florida, ja povremeno - tu i tamo se pocastim s nekom koja ima florida jer su ove bljak okusa.
Zastupnik Welede za Cro je Biofarm i moze se naci u bolje opskrbljenim ljekarnama ili vam teta kaze nemamo ali cemo naruciti pa dodjite za dan-dva.


@ssnjoff
Quote:
ssnjoff kaže:
Nisam to niti napisala. Vidim da imaš problema s očima, uspiješ pročitati i što ne piše...
napisah kada, ne koliko...

ako se ikad pitaš zašto si imao-la problema sa školom... provjeri, možda si disleksična...
Nakon ponovnog citanja nisam mogla ovo drukcije interpretirati, znaci boja cetkice signalizira kada ima previse bakterija ali ne kolicinu. Oprosti....ali ovo je
Quote:
ssnjoff kaže:
npr Oral-b četkica ima promjenjivu boju dlakica pa ti signalizira kad je vrijeme za zamjenu, kad ima previše bakterija...
FYI nisam imala problema sa skolom tako da si ne postavljam takva pitanja, a ti bi si mogla postavit pitanje suvislosti onoga sto tipkas.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 11:12   #37
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pasta za zube?

Quote:
TriviA kaže:


Nakon ponovnog citanja nisam mogla ovo drukcije interpretirati, znaci boja cetkice signalizira kada ima previse bakterija ali ne kolicinu. Oprosti....ali ovo je
Tu ti se ne da pomoći.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 12:42   #38
elmex i aronal su posebno napravljene za osjetljive zube tj. one koji pretjerano reagiraju na toplo-hladno itd. Tko nema tih problema ne mora koristiti tu pastu, meni vise pase Signal jer....puknite se smijati....daje bolji osjecaj svjezine

Kako cesto mijenjate zubne cetkice? Kazu da bi se trebale zamijeniti max. nakon 3 mjeseca ili nakon gripe itd. Ja mijenjam svaka 2 mjeseca ali znam neke koji izmjene tek kad se skroz ocufa a to zna trajati i pola godine
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:07   #39
Kako me nerviraju ti razni aditivi za bolji okus i slične gluposti. Daj napravite kvalitetnu pastu pa makar imala okus po ne znam, hladetini.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 20:32   #40
Quote:
Potala kaže:
Kako me nerviraju ti razni aditivi za bolji okus i slične gluposti. Daj napravite kvalitetnu pastu pa makar imala okus po ne znam, hladetini.
Ne žele!
Da naprave dobru pastu za zube, nitko ne bi imao karijese i stomatološki lobi bi propao! Bolje ovako prodavati paste koje ništa ne pomažu i onda naplaćivati popravke/vađenja! Sve je to urota farmaceuta i stomatologa! Urota, kažem! Bog i Hrvati!

__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.