Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 14:36   #21
Ne optužujem, samo sam bio radoznao i iznio svoje viđenje... i to odmah po završetku utrke...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 27.10.2010., 16:06   #22

Nije baš da je tu Webber išta mogao drugo(bolje) napraviti.

Vidjeli smo ove sezone a i prijašnjih godina, da se bolid ne može nikakvom kontrom vratiti po vozačevu kontrolu, niti ga vozač može kontrolirati dok se bolid okreće "po svom".


A i reakciju da se Webber pokušava maknuti što dalje od zida, i sa staze, ne vidim kao ništa čudno.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 27.10.2010., 17:59   #23
Horner brani Webbera tvrdeći da nakon udarca nije kočio, jer se mislio uključiti u utrku, ne znajući da je auto toliko oštećen.
Dakle, nakon onakvog udarca on je mislio da može nastaviti. Bilo bi pametnije Horneru da je šutio, jer pokušavajući nas praviti bedacima, sam sebi pravi medvjeđu uslugu.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/87772

Webber je od nekih referentnih likova optužen za namjernu diverziju. Od Rosberga naravno, a Berger je javno izjavio da se onako ne kočeći htio riješiti jednog od direktnih konnkurenata (Alonso, Hamilton), što je prilično krupna optužba (bar po meni).
A i "naš" Stinger je vrlo brzo reagirao na sličan način, u najmanju ruku postavljajući upitnik.


Edit: sad tek vidjeh (naknadno) da se o ovome pričalo na Tračevima.
Molim moderatora da ovaj post premjeti tamo.

BTW, sad vidim da ovo što sam napisao ide debelo u prilog teoriji urote. Horner uopće ne spominje tehničku nemogućnost kočenja.

Zadnje uređivanje Clark : 27.10.2010. at 18:05. Reason: Bitni dodatak
Clark is offline  
Old 27.10.2010., 19:00   #24
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Horner brani Webbera tvrdeći da nakon udarca nije kočio, jer se mislio uključiti u utrku, ne znajući da je auto toliko oštećen.
Dakle, nakon onakvog udarca on je mislio da može nastaviti. Bilo bi pametnije Horneru da je šutio, jer pokušavajući nas praviti bedacima, sam sebi pravi medvjeđu uslugu.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/87772

Webber je od nekih referentnih likova optužen za namjernu diverziju. Od Rosberga naravno, a Berger je javno izjavio da se onako ne kočeći htio riješiti jednog od direktnih konnkurenata (Alonso, Hamilton), što je prilično krupna optužba (bar po meni).
A i "naš" Stinger je vrlo brzo reagirao na sličan način, u najmanju ruku postavljajući upitnik.


Edit: sad tek vidjeh (naknadno) da se o ovome pričalo na Tračevima.
Molim moderatora da ovaj post premjeti tamo.

BTW, sad vidim da ovo što sam napisao ide debelo u prilog teoriji urote. Horner uopće ne spominje tehničku nemogućnost kočenja.
Super, RB ne bi bio RB kad ne bi ponudili bar dva različita objašnjenja za jednu stvar

Horner Umjesto da šuti on se još više zakopava.

Dakle, htio se je vratiti i nije znao koliko je oštećen? Hm... ok.

Mislim da sam dovoljno rekao o ovoj temi s tim da sam s ovim zadnjim "izvješćem" iz nagađanja prešao puno bliže uvjerenju da ono nije bilo slučajno


Sepa, prebaci i ovo tamo
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 27.10.2010., 22:15   #25
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Horner brani Webbera tvrdeći da nakon udarca nije kočio, jer se mislio uključiti u utrku
Kakav idiot, umjesto da šuti, on izjavi da se mislio vratit na stazu. Pa da je FIA dosljedna sad bi ga za to kaznila sa -5 mjesta na startu Brazila.
farfan is offline  
Old 27.10.2010., 22:29   #26
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Kakav idiot, umjesto da šuti, on izjavi da se mislio vratit na stazu. Pa da je FIA dosljedna sad bi ga za to kaznila sa -5 mjesta na startu Brazila.
o daaaaa.....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Old 28.10.2010., 11:51   #27
Cijeli filmić o suradnji Red Bull-a i Polyphony Digitala (ekipe koja radi Gran Turismo) i čudovištu koje su kreirali. Vrijedi pogledati

http://eu.gran-turismo.com/gb/news/d14918.html
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 28.10.2010., 12:53   #28
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Cijeli filmić o suradnji Red Bull-a i Polyphony Digitala (ekipe koja radi Gran Turismo) i čudovištu koje su kreirali. Vrijedi pogledati

http://eu.gran-turismo.com/gb/news/d14918.html
Bolesno

Baš me zanima da li bi ova zvijer na stazi zapravo funkcionirala ovako "idejno" kako ju je Newey zamislio , naravno uzevši u obzir da svi simulatori i aproksimacije , koliko god bile blizu uvjetima na stazi, ipak ne mogu zamijeniti pravo testiranje ( što je kod aero koncepata u f1 i vidljivo , pogotovo kada se pokaže da dizajn koji "na papiru" funkcionira , na stazi ima skroz druge karakteristike)... No , svaka čast RB i PD na ovome , stvarno bi volio vidjet ovako nešto na stazi...

btw..da li se zna koliko je ekipi iz RB trebalo da dizajniraju ovu zvijerku..
LSAR is offline  
Old 28.10.2010., 13:03   #29
http://www.index.hr/xmag/clanak/vide...ld/520438.aspx

idemo?
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Old 28.10.2010., 13:12   #30
Quote:
LSAR kaže: Pogledaj post
Bolesno

Baš me zanima da li bi ova zvijer na stazi zapravo funkcionirala ovako "idejno" kako ju je Newey zamislio , naravno uzevši u obzir da svi simulatori i aproksimacije , koliko god bile blizu uvjetima na stazi, ipak ne mogu zamijeniti pravo testiranje ( što je kod aero koncepata u f1 i vidljivo , pogotovo kada se pokaže da dizajn koji "na papiru" funkcionira , na stazi ima skroz druge karakteristike)... No , svaka čast RB i PD na ovome , stvarno bi volio vidjet ovako nešto na stazi...

btw..da li se zna koliko je ekipi iz RB trebalo da dizajniraju ovu zvijerku..
dvije stvari:
- nema čovjeka na planetu koji može takav oblid voziti u punoj brzini. hell, čak ni na 2/3 brzine. mislim, halo, prvi zavoj sa 125? isti tren bi se vozač onesvjestio
- svako diranje (malo viših) pasica pri toj brzini bi bilo kobno. vidi se na par mjesta kako se bolid doslovno podigne sa zemlje dok prelazi pasice. pošto mora koristiti ground effect, u tom trenutku gubi enormnu količinu aerodinamičkog pritiska i izlijeće sa staze i radit totalku

ostalo bi moglo proći. naravno, ovisi kakakv motor staviš u njega, jel turbak, nije i tak, moglo bi i brže.

dakle, ako vozač sjedi u boksu u simulatoru i bolid ne dira pasice...moguće je
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Old 28.10.2010., 13:18   #31
Quote:
Sepa kaže: Pogledaj post
dvije stvari:
- nema čovjeka na planetu koji može takav oblid voziti u punoj brzini. hell, čak ni na 2/3 brzine. mislim, halo, prvi zavoj sa 125? isti tren bi se vozač onesvjestio
- svako diranje (malo viših) pasica pri toj brzini bi bilo kobno. vidi se na par mjesta kako se bolid doslovno podigne sa zemlje dok prelazi pasice. pošto mora koristiti ground effect, u tom trenutku gubi enormnu količinu aerodinamičkog pritiska i izlijeće sa staze i radit totalku

ostalo bi moglo proći. naravno, ovisi kakakv motor staviš u njega, jel turbak, nije i tak, moglo bi i brže.

dakle, ako vozač sjedi u boksu u simulatoru i bolid ne dira pasice...moguće je
Drugačije dizajnirana staza, vozač ima odijelo kao pilot mlažnjaka

Sve se da sredit
LSAR is offline  
Old 28.10.2010., 13:47   #32
Quote:
LSAR kaže: Pogledaj post
Drugačije dizajnirana staza, vozač ima odijelo kao pilot mlažnjaka

Sve se da sredit
bila je već diskusija o anti-g odijelima i složili smo se da ne funkcioniraju.
a za stazu, morala bi biti dosta drukčija

a opet, pri tim brzinama bilo kakvi manevri vozača bi bili nemogući, jednostavno nitko nema takve reflekse lol
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Old 30.10.2010., 00:47   #33
Williams u iRacingu

kad bi bil siguran da budem bar jednom tjedno okrenul volan, platil bi
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Old 30.10.2010., 12:39   #34


Jedanput ću tamo sigurno otići.


Za života naravno, raj je ionako u bojama Ferrarija.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 30.10.2010., 15:00   #35
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Jedanput ću tamo sigurno otići.


Za života naravno, raj je ionako u bojama Ferrarija.
Raj , već


LSAR is offline  
Old 01.11.2010., 07:36   #36
Zanimljiv intervju

prvenstvano ovo
Quote:
Koje je Vaše stajalište o odluci da se F1 ne prenosi putem nacionalne televizije? Mislite li da će itko drugi otkupiti prava za ovaj sport, te ukoliko otkupi, hoće li imati jednako povlaštena prava kao HRT?

Ja još uvijek nisam siguran da je službena odluka već donesena na HRT-u, osim ukoliko nisam nešto propustio. Naravno, svi govore o tome. Prije svega, bila bi to velika šteta, budući da Formula 1 na državnoj televiziji (ovog i onog sistema) ima tradiciju dugu nekoliko desetljeća. Ali, ako i tome dođe kraj, pretpostavljam da postoje, u ovo vrijeme žestoke tržišne konkurencije, kuće ozbiljno zainteresirane za ostanak Formule 1 na hrvatskoj televiziji. Imam i neke konkretne indikacije, ali je o tome deplasirano govoriti prije nego HRT donese konačnu odluku. Što se povlaštenih prava tiče, gotovo sam siguran da bi eventualni nasljednik HRT-a zapravo dobio prijenose pod znatno boljim uvjetima. FOM je strahovito fleksibilna organizacija koja može brzo improvizirati i donositi odluke u skladu s trenutnom situacijom. Oni ne žele izgubiti niti jednu jedinu zemlju iz kruga onih koje sada prenose Formulu 1, to znam vrlo pouzdano.
sve mi se vidi da je Jergović već kontaktiran u vezi sa komentiranjem od strane potencijalnih televizija koje bi mogle preuzet prijenos formule 1 za sezonu 2011 što u svakom slučaju znači da postoji interes

uljeva optimizam da bumo skoro pa sigurno i sljedeču sezonu gledali bez pretjeranih zavrzlama,samo je pitanje na kojoj od domačih televizija
The Best F1 Driver is offline  
Old 01.11.2010., 07:53   #37
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
sve mi se vidi da je Jergović već kontaktiran u vezi sa komentiranjem od strane potencijalnih televizija koje bi mogle preuzet prijenos formule 1 za sezonu 2011 što u svakom slučaju znači da postoji interes
OK, miriše na dobro.
Jedino bih volio da Jergović bude u ulozi sličnoj sadašnjoj, a ne da (eventualno) komentira cijelu utrku.
Clark is offline  
Old 01.11.2010., 08:17   #38
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
OK, miriše na dobro.
Jedino bih volio da Jergović bude u ulozi sličnoj sadašnjoj, a ne da (eventualno) komentira cijelu utrku.
iskreno rađe bi slušal njega nego Brkića

otom potom,čak i nije da me nešto pretjerano brine ko će radit komentiranje i prijenos,bitnije u ovom trenu je da ga uopće bude

e sad di i kako to je drugi par cipela,makar ja bi bio daleko sretniji da to prenose Nova ili RTL ,jer samim tim skoro pa da je 100% sigurno ako do toga dođe da će bit i prijenos u 16/9 formatu kak se spada a samim tim će slika bit debelo bolja nego ovaj 4/3 leteterbox isprdak i izmišljotina od SD digitalnog formata na HRT-u ,a s obzirom na njih nebi me čudilo da oni ostanu na 4/3 do tam negdi 2012 i onda kad napokon pređu na 16/9 SD to počnu najvljivat kao super HD sliku nešto u stilu Superteleteksta (EPG)

makar opet tu je faktor 50% prijenos i 50% reklame

sve u svemu kak god okreneš,neki vrag nebu valjal,ostali na HRT-u ili prešli na neku drugu televiziju.
The Best F1 Driver is offline  
Old 01.11.2010., 09:42   #39
Mladen ima konkretne indikacije.


Vjerojatno mu je javio njegov prijatelj Čarli.



Zar mislite da se pored "...i NLB ligu, na što smo vrlo ponosni jer sami produciramo prijenose, a tu su i španjolska košarkaška liga, njemačka rukometna liga, NFL, odradili smo Svjetsko prvenstvo u odbojci, bejzbol. Imamo dosta američkih sportova, nešto hokeja na ledu, poput ruske lige, i dio NHL-a....."
ne može ugurati jedna Formula 1.

Zar mislite da je ikome isplativiji bejzbol od Formule1?



A intervju je za izrigat' se.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 01.11.2010., 11:53   #40
http://www.planet-f1.com/news/18227/...ulli-at-Lotus-


Spekulira se da će mali Senna sjest u lotus umjesto Jarna. Princip je jasan: "Prestigli ga neki pastuvi brzi. Što im je nekad zvao ture. Što ih je pusto da vire kada guzi."
Ipak, možda griješim i taj Senna možda zapravo super vozi, no mišljenja sam da su u Lotusu mogli i bolje proć.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.