Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 22:13   #41
Post pitanje?

koji bi vi pentax fotoaparat preporucili a da nije preskup?
dobio sam preporuku za k-x?
misljenja?
zapazanja?
iskustva?
hvala
Buduci otac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:33   #42
da, K-x je sasvim korektan i preporučljiv fotić.
mišljenja i zapažanja? meni osobno je malo premali, kod hendlanja stražnjeg kotača, palcem udaram po okviru naočala, što mi se ne sviđa.
al zato baš fino leži u ruci, imam dojam da bi ga bilo lakše nosit nego K20D na duže pruge - em fino leži u ruci, em je lakši od 20tke.

pričekaj kojeg vlasnika dotičnog, možda imaju pametnijih zapažanja..
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 11:30   #43
mišljenje: u toj klasi aparata za plačeno dobivaš najviše (best buy),stabilizacija ,af motor,visoki iso,kompatibilan sa starim objektivima (stabilizacija,af,mjerenje svjetla,potvrda fokusa,netreba nikakav adapter),bezžična mogučnost blica......

zapažanje: nema mogučnost gripa,ne pokazuje u tražilu odabranu točku fokusa (ima samo potvrdu fokusa),najstabilnije radi sa eneloop punjivim baterijama

iskustva: potvrda fokusa je ok tak da potvrda odabrane točke ni ne smeta jer se to može ručno odabrati (centralna,5,11 ili neka sa strane a ima ih za odabrati 11),visoki iso pomaže ako nemaš novaca za brze-skupe objektive (a on je na k-x super kvalitetan),moj prvi mf objektiv 50/2 je bio godine proizvodnje tam 80 i neke godine (star kakvih 30 godina) i nije mi trebao nikakav adapter-mjerio je svijetlo i potvrđivao fokus (sve ono što sam očekivao-kao da je najnoviji 2010 godine objektiv,nakon prikupljenih nofčeka zamijenio sam ga za af objektiv koji je mlađi nekih 5 godina (star kakvih 25 godina,u stvati nabavio sam seriju F objektiva:28-80/3,5-4,5+70-210/4-5,6+50/1,7 ) i sve radi jako dobro,nema problema sa drugim proizvođačima objektiva (konkretno imam sigmu i radi ok),kaj se tiče držanja u ruci ma super ima rukohvat tako da ga nije uopče tečko držati sa večim i težim objektivom u ruci,to je moj prvi dslr aparat i zaljubio sam se u pentax zbog svega spomenutog ,nadam se da sam ti malo pomogao u odluci..........(molim za ispriku znalaca ako sam fulao koju godinu ovih spomenutih starih objektiva ali ne više unutar 5 godina)
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 21:44   #44
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
mišljenje: u toj klasi aparata za plačeno dobivaš najviše (best buy),stabilizacija ,af motor,visoki iso,kompatibilan sa starim objektivima (stabilizacija,af,mjerenje svjetla,potvrda fokusa,netreba nikakav adapter),bezžična mogučnost blica......

zapažanje: nema mogučnost gripa,ne pokazuje u tražilu odabranu točku fokusa (ima samo potvrdu fokusa),najstabilnije radi sa eneloop punjivim baterijama

iskustva: potvrda fokusa je ok tak da potvrda odabrane točke ni ne smeta jer se to može ručno odabrati (centralna,5,11 ili neka sa strane a ima ih za odabrati 11),visoki iso pomaže ako nemaš novaca za brze-skupe objektive (a on je na k-x super kvalitetan),moj prvi mf objektiv 50/2 je bio godine proizvodnje tam 80 i neke godine (star kakvih 30 godina) i nije mi trebao nikakav adapter-mjerio je svijetlo i potvrđivao fokus (sve ono što sam očekivao-kao da je najnoviji 2010 godine objektiv,nakon prikupljenih nofčeka zamijenio sam ga za af objektiv koji je mlađi nekih 5 godina (star kakvih 25 godina,u stvati nabavio sam seriju F objektiva:28-80/3,5-4,5+70-210/4-5,6+50/1,7 ) i sve radi jako dobro,nema problema sa drugim proizvođačima objektiva (konkretno imam sigmu i radi ok),kaj se tiče držanja u ruci ma super ima rukohvat tako da ga nije uopče tečko držati sa večim i težim objektivom u ruci,to je moj prvi dslr aparat i zaljubio sam se u pentax zbog svega spomenutog ,nadam se da sam ti malo pomogao u odluci.........
dali bi se vise isplatilo kupiti k-x ili k-r?

dali uzeti dodatni objektiv 50-200 cca 5200 kn ili s torbom 4700 kn

Zadnje uređivanje dile : 07.11.2010. at 01:16.
Buduci otac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 22:48   #45
Quote:
Buduci otac kaže: Pogledaj post
dali bi se vise isplatilo kupiti k-x ili k-r?

dali uzeti dodatni objektiv 50-200 cca 5200 kn ili s torbom 4700 kn
K-r + 18-55 vs. K-x + 18-55 + 50-200 je vrlo zanimljiva dilema.

al ajd, rekal bi, K-x + oba objektiva. torbu ćeš prije ili kasnije kupovati, al tu bar možeš proć jeftino.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 23:51   #46
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
K-r + 18-55 vs. K-x + 18-55 + 50-200 je vrlo zanimljiva dilema.

al ajd, rekal bi, K-x + oba objektiva. torbu ćeš prije ili kasnije kupovati, al tu bar možeš proć jeftino.
kak bi rekel elkarrde slažemo se ko puzle
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 03:55   #47
na dxo mark testu K-5 bolje prošao od svih DSLR-ova s APS-C senzorom!
a od full formata samo nikon D3X je iznad njega (a D3S ima jednak skor).
možda nam dxo mark sad postane znatno simpatičniji :-)
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 09:39   #48
Pentax? Ma nemoguće
To bude se prodavalo ko blesavo, posebno sad dok su naši naručili 3 komada
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:04   #49
po dinamičkom rasponu (landscape) je na prvom mjestu od svih testiranih fotića uopće (14,1 EV)! prešišao je i slavni Fuji S5.
možda naši naruče još jedan primjerak :-)
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:32   #50
Možda

Baš čitam paralelno na PF o novoj 35/2.4, jako fini objektiv

http://www.pentaxforums.com/forums/p...impressed.html
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:11   #51
Pitanje za vas koji koristite manuelce i dslr/zeleni gumb.

Kad koristite zeleni gumb da fotoaparat odredi brzinu zatvaraca, jel vam se u fotoaparatu desava sto mehanicki?
Meni je danas jedno vrijeme dizao (digne/spusti) ogledao dok sam koristiozeleni gumb, a to mi se do sad nikada nije događalo? Jel netKo zna sto je to?
Inace, sada se vratilo na staro, - nista se mehanicki ne dogadja, jednostavno podesi brzinu zatvaraca, i to je to. No ovo danas me zbunilo, ne znam jel vrijeme da se rijesim k-xa i kupim si k-5
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:40   #52
dali bi se vise isplatilo uzeti nex5 ili pen ili dslr ?
trebam fotic na kojem ce mi biti lijepe slike
obitelj + krajolik i slicne stvari
amaterstvo je u pitanja a ne profesionalizam

hvala
Buduci otac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:51   #53
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Pitanje za vas koji koristite manuelce i dslr/zeleni gumb.

Kad koristite zeleni gumb da fotoaparat odredi brzinu zatvaraca, jel vam se u fotoaparatu desava sto mehanicki?
Meni je danas jedno vrijeme dizao (digne/spusti) ogledao dok sam koristiozeleni gumb, a to mi se do sad nikada nije događalo? Jel netKo zna sto je to?
Inace, sada se vratilo na staro, - nista se mehanicki ne dogadja, jednostavno podesi brzinu zatvaraca, i to je to. No ovo danas me zbunilo, ne znam jel vrijeme da se rijesim k-xa i kupim si k-5
hm. ajmo korak po korak.

zeleni gumb meets KA objektiv, prsten blende na A: niš se ne čuje, fotić izmjeri svjetlo.

zeleni gumb meets K objektiv: čuje se micanje polugice blende u fotiću, vidi se brzinsko zatvaranje blende; fotić izmjeri svjetlo as expected.

zeleni gumb meets M42 objektiv: čuje se micanje polugice blende, no pošto M42 objektivi to nemaju, ili imaju na pogrešnom mjestu, zapravo se ne desi niš; fotić izmjeri svjetlo as expected.

dakle, ako se niš ne dešava, već samo izmjeri svjetlo, a ne koristiš objektiv koji ima A na blendi - rješi se K-xa, pređi na K-5. ili barem na K-7, ili K20D.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:02   #54
Quote:
Buduci otac kaže: Pogledaj post
dali bi se vise isplatilo uzeti nex5 ili pen ili dslr ?
trebam fotic na kojem ce mi biti lijepe slike
obitelj + krajolik i slicne stvari
amaterstvo je u pitanja a ne profesionalizam

hvala
zaboravi na DSLR ako ti je jedino bitno da su ti fotke "lijepe". uzmi Pena s kit objektivom.

doduše, po tvojim specifikacijama, možda ti najbolje odgovara neki "jači" kompakt, npr. canon S95, samsung EX1, panasonic LX3/LX5 - ti kompakti su manji, što znači da će ti češće biti s tobom, pa ćeš češće fotkati zanimljive stvari, jednostavniji su za korištenje, što znači da će i tvoji suputnici češće fotkati. DSLR je odličan, al kaj ti vrijedi fotić koji stoji doma na polici jer je prevelik i pretežak za egliti ga stalno sa sobom.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:27   #55
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
zeleni gumb meets M42 objektiv: čuje se micanje polugice blende, no pošto M42 objektivi to nemaju, ili imaju na pogrešnom mjestu, zapravo se ne desi niš; fotić izmjeri svjetlo as expected.

dakle, ako se niš ne dešava, već samo izmjeri svjetlo, a ne koristiš objektiv koji ima A na blendi - rješi se K-xa, pređi na K-5. ili barem na K-7, ili K20D.
Ma meni u M modu na foticu (i uz A na objektivu - SMC Tak 50) naravno, kad stisnem zeleni gumb izmjeri svjetlo, i narikta brzinu zatvaraca. Bez ikakvih mehanickih zvukova, pomicanja ogledala, poluga, ili sta ja znam sta. Kadriram fokusiram, stisnem zeleni gumb i fotkam.(koliko sam skuzio to je normalno za K-x)

No danas mi je bez ikakvih mijenjanja postavki, dok sam kratio vrijeme cekajuci da zena kupi speceraj, fotic kad bi pritisnuo zeleni gumb riktao brzinu zatvaraca, tako da je radio nesto i mehanicki - na djelić sekunde podizao ogledalo (jer sam nakratko gubio sliku u trazilu), a to se nije do sad desavalo.

Da bi se, dok sam dosao kuci i ponovno ga upalio, vratio na "silent mode" mjerenje svjetla/posrtavljanje brzine zatvaraca.

Kuzis?


da, i dok sam se zezao cekajuci, radio mi je "catch in fokus" (tim sam se isto zezao cekajuci) da bi mi dosavsi kuci on prestao raditi i sad da se na glavu postavim nemogu ga vise dobiti da radi.

Inace, znam sta treba podesiti za njega, citam jebeni manual - stoji mi kraj wc skoljke, krati mi vrijeme, ali da listaš, CiF neće pa neće. Valjda je do Takumara i njegove (ne)komunikacije , bar se nadam.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 02:14   #56
a je to? ...4000 kn za k7

zaboravio sam link stavit
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...-oglas-1839979

Zadnje uređivanje Rascal : 08.11.2010. at 03:29.
Rascal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 08:49   #57
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Pitanje za vas koji koristite manuelce i dslr/zeleni gumb.
daj ljudi više naučite da nije manuelni nego manualni, naježim se svaki put kad to pročitam
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 13:09   #58
Quote:
SebaOS kaže: Pogledaj post
daj ljudi više naučite da nije manuelni nego manualni, naježim se svaki put kad to pročitam
Valjda ih ima dosta na forumu kojima je srpski materinji jezik?
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:43   #59
Quote:
Rascal kaže: Pogledaj post
a je to? ...4000 kn za k7

zaboravio sam link stavit
http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...-oglas-1839979
damn... uopće nije loša cijena
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 18:38   #60
a je, kad je objektif frknul za 2 soma kuna
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.