Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2011., 13:32   #21
Quote:
_lena_ kaže: Pogledaj post
hej..počela sam piti Lindynette 20 prije nekih 10 dana, prije sam pila Logest i sve je bilo u redu, nikakvih nuspojava..a sada od ovih tableta me lagano bole jajnici i imam malo krvarenje svaki dan..stvarno me to brine..se to ikome isto događa?? :/
to što imaš blago krvarenje svaki dan, sasvim je normalno tako je meni rekao ginekolog...u većini slučaja traje samo u prvom mjesecu uzimanja..

i usput, ja plaćam 32kn

Zadnje uređivanje Sashica : 09.10.2011. at 22:15. Reason: spajanje postova
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:30   #22
Evo i ja počela piti prvi puta te tabete, 20.

Počela 8.10. i još dan danas imam poprilično obilno krvarenje u odnosu na broj dana. Inače do sada mi M trajala 6 dana.

Zvala sam ginića i on mi rekao da je to normalno.....da će se svaki mjesec smanjivat broj dana, krvavih dana...

Uopće nisam oduševljena time...nikako se rješiti uložaka....
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 02:02   #23
Ma ja nemam nikakvih problema s krvarenjem... Inače imam neredovite menstrualne cikluse, hormoni svi u redu, a pijem tablete da mi se malo uredoviti ciklus, ni zbog čega drugog... Prvu kutiju sam popila, 10 dana sam imala mučnine, za poludjet, a nadutost, vjetrovi i bolovi u jajnicima - o tome da ne pričam... I nakon što sam prestala piti tablete, 5. dan ja dobijem mengu, baš sam se ono pravo iznenadila... Prvu noć oka nisam sklopila koliko su me jajnici boljeli, kao kad te trudovi hvataju, grčila sam se cijelu noć, menga je trajala 3 dana... A sada druga kutija i opet mučnine, vjetrovi, nadutost, pa izludi me više, imam osjećaj da mi sve što popijem i pojedem napuše stomak, dođe mi da plačem od muke...
Jel ima tko od vas takvih problema????
Nadam se da ih neću trošiti dugo, te da će kroz koji mjesec biti bolje i da ću to ZLO prestat uzimati... Nisam baš pobornik tih tabletica, ali eto... Šta mogu...
Eto nekoga pati obilno krvarenje kroz cijeli mjesec, mene pate vjetrovi i mučnine, valjda se na svakoga drugačije odrazi...
A što je s promjenama u težini??? Ja sam skinula 1kg u ovih mjesec dana, nemam teka baš kad mi je muka od tableta, ajd nešto pozitivno i od njih da ima, inače sam htjela smršaviti, a vidim da su mi tablete barem u ovom pomogle...
dea27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:03   #24
Iskustva cura koje su logest samo zamijenile sa Lindynette 20?
Dobila sam recept, logest pijem preko 2god. Znam da su ove po pitanju hormona jednakog sastava, al ipak mi nije bas svejedno :/
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:18   #25
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Iskustva cura koje su logest samo zamijenile sa Lindynette 20?
Dobila sam recept, logest pijem preko 2god. Znam da su ove po pitanju hormona jednakog sastava, al ipak mi nije bas svejedno :/
to su ti iste tablete pod drugim imenom, znaci identicne, od istog proizvodjaca i sve
http://www.drugscase.com/searchadv.h...nette+&x=0&y=0
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:27   #26
istog su sastava ali ne i od istog proizvodjaca
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:38   #27
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
istog su sastava ali ne i od istog proizvodjaca
u pravu si
al posto su isti hormoni u igri i cak isti omjer, ako ti je dala one koje imaju isti, jel imaju Liny..20 i Liny..30...ne bi trebala imat nikakvih promjena

ugl iste su
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 09:53   #28
Evo mene ponovo i tražim savjet.
Ovako znači, jučer popila zadnju tableticu od prve ture, (prvi put ih pila), sad imam 7 dana pauze, sve divno i krasno da meni krvarenje nije punih 22 dana!!!!

I to nije slabo, da bi koristila one male dnevne uloške, već svakodnevno podosta iscuri. Kako već prije napisala, do sada imala po 6 dana M i kako kada mi curilo, nekada slabije nekad jače, ali je trajalo cca 6 dana. Sada ovome nema kraja.....

Srećom da nije ljeto, vrijeme kupanja...

DR kaže da je to normalno da nek ne prekidam, da će se to smirivati. Hoće li se??

Dakle, jel imala koja tako? Jel stalo krvarenje? Jel se to normaliziralo i kroz koji period?
Ili da tražim druge tablete?

Inače, aspulutno drugih reakcija nemam, fenomenalno mi je po tom pitanju, osim tog usranog krvarenja...(valjda bi bilo pre lijepo da toga nema )
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 19:31   #29
Nema nikoga.....

A kod mene poplava....curi ko iz kante...izludit ću s tom mengom....puna 3 i pol tj. curi, i pojačava se..

Morat ću ujutro zvat DR.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:18   #30
Bok cure. pijem logest i neki dan mi je rekla teta u ljekarni za te Lindynette, da pitam svoju ginekologicu za njih, jer su 30 i nešto kuna te su na listi lijekova hzzo-a. sad vas čitam i uopće neznam jel ići na njih ili ostati kod logesta?
__________________
"Timski rad je zakon. Uvijek možeš okriviti nekog drugog!"
Loza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:44   #31
Laura jesi ti po prvi put krenula kontracepcijom (nakon duže pauze) ili si se prebacila sa jednih na ove Lindynette bez ikakve pauze? Ako si se prebacila, koje si pila prije?


Ja se isto opako predomišljavam da ostanem ipak pri logestu
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:22   #32
Meni je isto nedavno doktorica pripisala te Lindynette , također sam pila Logest i baš jučer popila zadnju , sad mi je pauza pa ću počet pit te nove. Meni je rekla neka probam pit 3 mj pa ako mi budu odgovarale super, iako istog su sastava pa nebi smjelo bit nekih čudnih nuspojava....
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:45   #33
pijem ih već 2 mjeseca i super su mi. do sad su mi sve tablete smetale, ali ove mi baš pašu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:49   #34
ja bih sa yaza na lindynette, prvenstveno zbog toga što sam na yazu već godinu dana i ne podnosim ga dobro kao prije. počeli su problemi, fizički su još kako-tako izdržljivi, ali ove promjene u raspoloženju me ubijaju. druga stvar, nije isto davati 120 kn za yaz ili četvrtinu toga za lindynette.
čitam malo po forumima iskustva, ali nema nijedno baš detaljno o prelasku s yaza na lindynette. može li mi netko opisati kako je to išlo, je li se stanje popravilo, pogoršalo, je li postojala kakva pauza između uzimanja dviju kutija itd?.
hvala
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:21   #35
Dawn, koliko ti je trajala menstruacija u toj pauzi od 7 dana sad kad si na L. ? (tj. zanima jel ti se promijenilo što u duljini trajanja u odnosu na prethdne koje si pila..)
Ja danas počinjem s Lindynette 20, poslala dragog da kupi jer mi se nije dalo opet spremati do grada i donio mi dvije kutije Tako da hoću neću pit cu ih dva mjeseca, al samo da mi se menga ne produlji i da ne prošvikam . S logestom trajala je 4 dana, nadam se da će ostat tak

Zadnje uređivanje Good evil : 08.11.2011. at 19:52.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 22:03   #36
trajala mi je M nekih 3-4 dana..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 15:10   #37
Ja sam u ljekarni dobila lindinette 30, a ne 20 i sad sam zbunjena, jel sam trebala dobiti 20 ako sam pila logest do sad????
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 20:17   #38
Lindynette 20 su po sastavu jednake Logestu, ali dobit ćeš one za koje imaš recept (pisani ili e-recept) osim ako se žena u ljekarni zabunila pa ti dala 30.
Ja sam tražila recept za 20, dobila u ljekarni 20.
2 kutije = 64kn.
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 02:17   #39
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
ja bih sa yaza na lindynette, prvenstveno zbog toga što sam na yazu već godinu dana i ne podnosim ga dobro kao prije. počeli su problemi, fizički su još kako-tako izdržljivi, ali ove promjene u raspoloženju me ubijaju. druga stvar, nije isto davati 120 kn za yaz ili četvrtinu toga za lindynette.
čitam malo po forumima iskustva, ali nema nijedno baš detaljno o prelasku s yaza na lindynette. može li mi netko opisati kako je to išlo, je li se stanje popravilo, pogoršalo, je li postojala kakva pauza između uzimanja dviju kutija itd?.
hvala
također i mene ovo zanima, ovo mi je sad 6. mjesec da pijem yaz i dobro ga podnosim, i upravo bih sad trebala ići obnoviti recept pa bi uzela neke druge, prvenstveno zbog cijene
pa cure ako koja ima iskustva pomagajte i enedielle i meni, zahvaljujem
žmnkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:43   #40
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Lindynette 20 su po sastavu jednake Logestu, ali dobit ćeš one za koje imaš recept (pisani ili e-recept) osim ako se žena u ljekarni zabunila pa ti dala 30.
Ja sam tražila recept za 20, dobila u ljekarni 20.
2 kutije = 64kn.
A izgleda da mi se zabunila doktorica jel mi je dala recept za 30, a ne za 20 (pošto je i sama govorila da su one jednake logestu koji sam pila do sad), a i tako kažu u ljekarni, pa su mi stonirali recept, i sad moram napravit pauzu od mjesec dana jel sam u petak trebala počet pit , a dobro valjda mi ta pauza nebude naškodila...
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.