Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 11:40   #61
Quote:
.Syd kaže: Pogledaj post
Urednici ili časopisi? Jer ja sam mislio na prve, koji su poprilična razlika. Još kad su pritom časopisi, s izuzetkom nešto boljih fotografija i ugodnijeg formata Nationala, relativno slični, čini mi se kao da National Geographic od iste sudbine izvlači samo ime.
Časopisi. Gotovo su mi isti. Iako iz nekog razloga više volim NatGeo, lakši mi je za čitanje. Ali imam i puno primjeraka GEO-a, uglavnom sa zadovoljan s njima.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:47   #62
živim u puli, četvrtkom dolazi tjednik stars. nema ga na kioscima, kako je sa zagrebom? gotovo je s time?

nije da žalim. drastično su se pogoršali (najviše tv program ali i ostalo) u odnosu na početak izdavanja.
siskomencetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:55   #63
Zbogom Stars!

Jedini časopis (tjednik) koji je sadržavao TV-program izgleda, gasi se. U Puli, inače je izlazio četvrtkom, a već ga 2 dana na kioscima- nema! Ne znam kako je u Zagrebu? U zadnjem broju na naslovnici piše "krajnje o poznatima i slavnima". Je li to kraj šestogodišnjeg izlaženja? Zna li tko što o tome?
siskomencetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 11:44   #64
GEO i dalje izlazi. Hvala bogu.
Jastučić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 11:48   #65
Klika novog nema. Šteta kaj nisu završili sa Best Of-om, nego su morali otići u povijest s jednim od lošijih brojeva ove godine.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 13:18   #66
Ispravljam se, upravo sam kupio novi Klik na kiosku. Zanimljivo kako je na njihovom webu zadnji broj kao najaktualniji.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 21:39   #67
Nova ekipa radi klik - kupili od adrie
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 02:24   #68
To od sljedećeg broja ili? Trenutno najnoviji Klik je pisala ista ekipa i isti glavni urednik, a i izašao je u izdanju Adrie.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 08:16   #69
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
To od sljedećeg broja ili? Trenutno najnoviji Klik je pisala ista ekipa i isti glavni urednik, a i izašao je u izdanju Adrie.
Da, navodno je tiskano izdanje kupila ekipa koja radi playboy, a portal ce dalje raditi ekipa iz vecernjeg
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 08:26   #70
Klik i Stars mi nikako neće faliti jer ih niti ne doživljavam. NatGeo - vjerojatno. Znali su imati dosta kvalitetnih članaka i zanimljivih reportaža.
Archchancellor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 23:43   #71
Quote:
Lii kaže: Pogledaj post
Da, navodno je tiskano izdanje kupila ekipa koja radi playboy,
netočno. oni su bili jedni od ponuđača, ali nisu oni kupili.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 00:13   #72
kolko mi se čini stars nije izašao, a i umro je glavni urednik Starsa jučer
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 19:48   #73
ma dobro jel ima neki tjednik u HR s tv programom?!
siskomencetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 20:51   #74
Quote:
siskomencetic kaže: Pogledaj post
ma dobro jel ima neki tjednik u HR s tv programom?!
Studio, ekran...
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 01:01   #75
da, fakat više nema Starsa
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 23:46   #76
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Nisam se htjela raspravljati s tobom jer je to ćorav posao, ali da neke stvari razjasnimo, fer pleja radi.
Klik konkretno ne stvara gubitke. Sa stajališta vlasnika, on je sam po sebi do krize bio profitabilan, u zadnje dvije godine na nuli ili u blagom plusu. Problem je negdje drugdje.

Suprotno općem mišljenju, vlasnici medija uglavnom nisu altruisti (i sad sam rekla eufemizam stoljeća), i rade ovo radi ZARADE. S obzirom da sam - očito - u medijskoj branši, sa sigurnošću ti mogu reći da su svi časopisi poslovali na kakvim-takvim održivim modelima. Razlozi gašenja ili pokretanja časopisa često nemaju veze s onim sa čime misliš da imaju.

Kaj se Glorije tiče - ona stoji jako dobro. Kao izdvojeni dio EPH, ona vuče odličan prihod - istina manji nego prije krize, ali i dalje izvrstan prihod. Gloria je daleko od problema - EPH je problem koji, opet, nema veze s krizom nego s dubiozama u poslovanju. To što ti vidiš samo časopis kao vrh sante i ne vidiš na koje sve načine neki časopis zarađuje, e to ti pokazuje koliko malo razumiješ temu o kojoj ne propuštaš pisati.
plavva, uz duzno postovanje bojim se da si ti dio starih medija koji ne razumiju bas sta se desava u bransi. Inace ja sam takodjer u medijima, ali u onim 'perspektivnijim'

Sto se tice Klika & Co ljudi iz uprave su mi direktno rekli da casopisi rade gubitke zato jer klinci ne kupuju. Klinci vise nemaju obicaj trositi na medije, ne znam zasto od jednostavnih stvari pravis komplicirane zakljucke.

Ljudi ne kupuje tiskane medije, naklade padaju, clanci sve losiji, papir i distribucija sve skuplji, oglasivaci sele na digitalnu sferu i zarada od oglasavanja konstantno pada. To je jedini razlog, sve drugo su floskule. Kraj jedne ere i radjanje nove.

Imao sam prilike vidjeti konkretne financijske izvjestaje nekolicine velikih medijskih kuca u EU. Trend pada zarade je konstantan i vrlo ocit kao i razlozi


Ne znam kakvi ce biti mediji buducnosti, ali sigurno je da to nece biti sadasnji mediji.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 19:33   #77
Geo mi je uvjerljivo najbolji časopis u Hrvatskoj, puno bolji od National Geographica. Šteta bi bilo da se ugasi i zato mi je bilo drago da će nastaviti izlaziti. Ali sam čula da će ga uzeti firma koja izdaje časopise za bebe i trudnice, a vlasnik firme je jedan mladi HDZ-ovac koji je prije bio u vladi. Ajme, kakav bizaran brak nezavisnog novinarstva, ekologije i stranke koja je korupciji dala sasvim novo značenje. Nije Geo zaslužio takvu sudbinu.
BakaMelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 00:13   #78
Hehe, koji luzeri! Treba imati mnogo talenta za spanđati se s HDZ-om dva mjeseca prije promjene vlasti. Da su dali licencu onom mufljuzu Dragičeviću i to bi bilo manje glupo. No, nema veze, mogli bi u jednom od sljedećih brojeva imati svjetski ekskluziv - reportažu iz Remetinca s najboljim novinarima i fotografima, cijelom jednom strankom i bivšom vladom, premijerom i dakako, šefovima hrvatskog Gea. Sve za kvalitetnu reportažu.
Verbal Kint is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 05:56   #79
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
plavva, uz duzno postovanje bojim se da si ti dio starih medija koji ne razumiju bas sta se desava u bransi. Inace ja sam takodjer u medijima, ali u onim 'perspektivnijim'

Sto se tice Klika & Co ljudi iz uprave su mi direktno rekli da casopisi rade gubitke zato jer klinci ne kupuju. Klinci vise nemaju obicaj trositi na medije, ne znam zasto od jednostavnih stvari pravis komplicirane zakljucke.

Ljudi ne kupuje tiskane medije, naklade padaju, clanci sve losiji, papir i distribucija sve skuplji, oglasivaci sele na digitalnu sferu i zarada od oglasavanja konstantno pada. To je jedini razlog, sve drugo su floskule. Kraj jedne ere i radjanje nove.

Imao sam prilike vidjeti konkretne financijske izvjestaje nekolicine velikih medijskih kuca u EU. Trend pada zarade je konstantan i vrlo ocit kao i razlozi


Ne znam kakvi ce biti mediji buducnosti, ali sigurno je da to nece biti sadasnji mediji.
Uz dužno poštovanje, fulao si ceo fudbal. Radim na internetu. Ostalo mi se ne da komentirati. I Mara s placa i njen brat također znaju da se sve seli na internet i u digitalno, ali to neće značiti propast novina niti medijskih kuća, a specijalizirani časopisi će se prodavati.
Kaj se Klika tiče, razlozi su bitno kompleksniji i to tvoje "ljudi su mi rekli" objesi mačku o rep. Postoje i financijska izvješća koja u dostupna.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 13:20   #80
evo propao i Klik, više ne izlazi

sad me zanima dal će sutra ili u pon. izaći Geo
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.