Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2014., 23:33   #81
Osim što su te fontane vrlo vjerojatno izvlaćenje love iz proračuna tj. Bandić ima koristi od njih, građani baš i ne, lokacija im je bezveze- između dvije gusto prometne ulice, sjesti tamo uz takvu buku nije nikakav gušt, nema zaklona od sunca pa te ono prži...
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 09:53   #82
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Osim što su te fontane vrlo vjerojatno izvlaćenje love iz proračuna tj. Bandić ima koristi od njih, građani baš i ne, lokacija im je bezveze- između dvije gusto prometne ulice, sjesti tamo uz takvu buku nije nikakav gušt, nema zaklona od sunca pa te ono prži...
Ali mi to ne kužimo, to će ti biti turistima najveća atrakcija! Veća od Eiffelovog tornja!!
Znaš ono kad debeli Amer sjedne se u 8 mjesecu kod fontana, prži 42 celzijusa, isparava okolni asfalt oko tebe, miomirisi iz ispušnih sustava auta, diše se na škgre ali su tu Bandićeve fontane, ne razmeš, on ih je napravil sam za nas, žišku? Ono čak svjetle u mraku ko Betlehem, kužiš ne?

Ono Zagreb, fontane, ludilo, ne?


A onda ih se odvede na Jakuševac, da i u mirisu uživaju, to bu ti se samo od sebe rješilo, žišku razbu, Bandić luuud.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 10:49   #83
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Osim što su te fontane vrlo vjerojatno izvlaćenje love iz proračuna tj. Bandić ima koristi od njih, građani baš i ne, lokacija im je bezveze- između dvije gusto prometne ulice, sjesti tamo uz takvu buku nije nikakav gušt, nema zaklona od sunca pa te ono prži...
Uopće ne kuzim čemu tolike fontane u tom dijelu grada.. Tko će se do tamo došepesat da bi u njima uživao? Ovi iz NSB-a? Nema ni neki parking da bi se ljudi dovukli/dovezli do tamo pa "uživali". Možda će uživati ovi iz okolnih zgrada jedino.

Što nije u Maximiru uredio koju, ili na Jarunu/Bundeku, gdje je okupljalište ljudi, gdje je neki muving.
Ove je napravio da neka delegacija koja dolazi u Zg (a mora u 99% slučajeva proći tuda) vidi već prije užeg centra kako je Zagreb cool i veseo.
Siknoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 19:03   #84
Quote:
Siknoy kaže: Pogledaj post
Uopće ne kuzim čemu tolike fontane u tom dijelu grada.. Tko će se do tamo došepesat da bi u njima uživao? Ovi iz NSB-a? Nema ni neki parking da bi se ljudi dovukli/dovezli do tamo pa "uživali". Možda će uživati ovi iz okolnih zgrada jedino.

Što nije u Maximiru uredio koju, ili na Jarunu/Bundeku, gdje je okupljalište ljudi, gdje je neki muving.
Ove je napravio da neka delegacija koja dolazi u Zg (a mora u 99% slučajeva proći tuda) vidi već prije užeg centra kako je Zagreb cool i veseo.

Postoje četiri glavna pravca ulaska u grad Zagreb.
Jankomir iz pravca zapada.
Lučko iz pravca jugozapada.
Buzin iz pravca juga.
Ivanja Reka/Žitnjak iz pravca istoka.

Od ta četiri, tri pravca ulaska se sijeku točno kod fontana.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 22.05.2014. at 23:04. Reason: off
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 07:25   #85
Ajd barem su vodili brigu da fontane budu zapažene
Siknoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 08:03   #86
Fontane su nepotrebni luksuz u trenutnoj situaciji. Bandić je i sam rekao da mogu njega istjerati iz SDP-a, ali ne mogu SDP istjerati iz njega. Kao što Dragi vođa u Sjevernoj Koreji gradi monumentalne građevine i održava veličanstvene parade dok narod gladuje, tako i domaći komunisti (koji su preobukli kapute i glume nekakve demokrate) ne mogu istjerati svoj mentalitet. Mislim da je ono što radi bivši formalno pravni SDP-ovac i komunist Milan Bandić uistinu neprimjereno. Zagrepčani nikada nisu bili razmetljivi. Bandić nema nikakve veze s zagrebačkim mentalitetom.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 21:07   #87
Zato ja kažem, najozbiljnije, treba graditi fontane po cijelom gradu. Ono xl veličina, do l veličine, m veličine, i onda s veličina. Tako da turiste u što većem broju privučemo, problem Jakuševca i smeća će riješiti naši prapraprapraprapra unuci a isto tako i žičaru, i druge stvari u Zagrebu. Mislim da je riješenje u ogromnom broju fontana, po mogućnosti da su što skuplje, tako da oni jadnici što ih grade dobiju što veću plaću, i u što više veličina i boja, da budu raznovrsne jer raznovrsnost privlači potencijalnog turista. On kad vidi da je Zagreb grad sa najvećim brojem fontana u galaksiji, njemu će to sjećanje ostati doživotno i on će se svake godine vraćati. Ključ su fontane kao što sam rekao.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 21:35   #88
eto drago mi je čuti da se netko veseli gradnji još fontana

p.s. turistima je i sajam na jakuševcu s pogledom na brdo isto super
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 16:27   #89
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Zato ja kažem, najozbiljnije, treba graditi fontane po cijelom gradu. Ono xl veličina, do l veličine, m veličine, i onda s veličina. Tako da turiste u što većem broju privučemo, problem Jakuševca i smeća će riješiti naši prapraprapraprapra unuci a isto tako i žičaru, i druge stvari u Zagrebu. Mislim da je riješenje u ogromnom broju fontana, po mogućnosti da su što skuplje, tako da oni jadnici što ih grade dobiju što veću plaću, i u što više veličina i boja, da budu raznovrsne jer raznovrsnost privlači potencijalnog turista. On kad vidi da je Zagreb grad sa najvećim brojem fontana u galaksiji, njemu će to sjećanje ostati doživotno i on će se svake godine vraćati. Ključ su fontane kao što sam rekao.
najnovija vijest: gradit će se najveća fontana na okretištu na Borongaju
i jedna manja na Radničkoj, ta će koštati kojih pol miliona kuna...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:29   #90
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ajde ti navedi kad su bila "dobra" vremena u zadnjih 100 godina i kad je opravdano uljepšavati grad?
dobra vremena bila od 1945. - 1990.
samo jednom u povijesti hrvata.

rvati misle drukčije
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 17:48   #91
jel se zna ko je od struke -prvenstveno mislim na urbaniste - dozvolio tu betonažu na onako kvalitetnom prostoru.
to ruglo treba sve demontirati, sanirati i vratiti zelenilo.
usput, nebi bilo loše promijeniti zakon da neko protiv koga ide višemilijunska optužnica, uopće može obavljati takvu funkciju ili se uopće pojaviti na izbornim listama
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 17:54   #92
To nisu fontane nego vodoskoci!!!!!!!!!!!
A interesantna je i firma koja naplaćuje ne održavanje iste. Za dvije godine gotovo 1 000 000 kuna.
Devastacija potpuna.
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 18:24   #93
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
jel se zna ko je od struke -prvenstveno mislim na urbaniste - dozvolio tu betonažu na onako kvalitetnom prostoru.
to ruglo treba sve demontirati, sanirati i vratiti zelenilo.
usput, nebi bilo loše promijeniti zakon da neko protiv koga ide višemilijunska optužnica, uopće može obavljati takvu funkciju ili se uopće pojaviti na izbornim listama
dobra ideja problem je sto zakon moze mijenjati ekipa koja je ista ko bandic sto znaci da ce gradjani i dalje morati trpiti pod njegovom cizmom, umjesto da se rade pravi projekti konstantno se rade nekakve fontane, stupici i skupe nadstresnice
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:22   #94
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
jel se zna ko je od struke -prvenstveno mislim na urbaniste - dozvolio tu betonažu na onako kvalitetnom prostoru.
Kvalitetni prostor, definicija: livada bez ikakvih dodatnih sadržaja, a koja služi pesima za sranje.



Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
usput, nebi bilo loše promijeniti zakon da neko protiv koga ide višemilijunska optužnica, uopće može obavljati takvu funkciju ili se uopće pojaviti na izbornim listama
Proguglaj značenje pojma "presumpcija nevinosti".



I naravno, malo o našim prelijepim fontanama, prekrasnim biserima u kruni našeg slobodnog kraljevskog grada. Tekst prenosim u cijelosti:

Quote:
Kako su s vremenom “Bandićeve fontane” konačno postale naše

I tako se danas tri nove fontane koje bi trebale biti otvorene idućeg tjedna zapravo očekuju s veseljem.


Bandićeve fontane. Omiljena zagrebačka tema za raspravu! O famoznoj investiciji koja je podigla prašine kao malo koja druga moglo bi se polemizirati unedogled. “Je li se moralo, i to baš u vrijeme krize, izdvojiti više od 18 milijuna kuna za njih?”, “koliko se tim novcem vrtića i škola moglo izgraditi?” i “odakle je uopće taj novac došao“... To su pitanja koja su se redovito postavljala kada je riječ o fontanama kojima građani, zbog njihove kontroverzne političke pozadine, dugo nisu dali priliku. Umjesto da impresivni svjetleći vodoskoci prikupe simpatije, postali su simbol vladanja gradonačelnika i svega s čime se građani ne slažu – “naš, a ne njihov novac za njihove, a ne naše fontane.

A onda je jednog dana mladi zaljubljeni par nakratko zaboravio na politiku i odlučio provesti slobodno vrijeme uz razgovor i pokoji poljubac na klupi uz fontanu. Drugi se dan nekolicina studenata odlučila tamo odmoriti od učenja u knjižnici, uskoro su na fotografiranje uz fontane došli i prvi mladenci, a s ljetnim temperaturama čak i kupači. U šali se tada znalo reći da, eto, fontane ipak nisu toliko skupe kad su – i bazeni. A u zadnje su vrijeme pravi hit i svjetlosne projekcije na fontanama koje su se Zagrepčanima, malo po malo i iako to nerado priznaju, uvukle pod kožu te su postale omiljeno mjesto susreta.

Gorak okus trošenja proračunskog novca i dalje je tu. Stigma je to koje se fontane vjerojatno nikad neće riješiti. Građani ne zaboravljaju, no fontane su ipak prihvatili i malo tko će poreći da se radi o uistinu lijepom primjeru uređenja grada. Shvatili su građani da, kad su ih već platili, barem mogu uživati u njima. I tako se danas tri nove fontane koje bi trebale biti otvorene idućeg tjedna zapravo očekuju s veseljem. “Zbilja krasno izgledaju, baš kako priliči metropoli“, komentiraju građani, a ni protiv radova se nisu bunili. I tako su s vremenom njihove, odnosno njegove fontane ipak postale naše. A želja za uživanjem u ljepotama Zagreba pobijedila je politiku.
http://www.vecernji.hr/zg-zivot/zagr...e-nase-1097686


Volim(o) Zagreb, i sve njegove ljepote!
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 21:39   #95
Zakaj i poneka prazna, uredna livada, ne bi mogla biti kvalitetan urbani prostor? Glupost.
Upravo takva, zelena i netaknuta je pravi odmor za oči, dušu i tijelo.

A pesi kenjaju i po Tomislavcu i oko fontana, dakle bilo oplemenjeno ili "oplemenjeno" dodatnim sadržajem/ima ili ne.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 22:02   #96
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Zakaj i poneka prazna, uredna livada, ne bi mogla biti kvalitetan urbani prostor? Glupost.
Upravo takva, zelena i netaknuta je pravi odmor za oči, dušu i tijelo.

Naravno, kolega DeeJayDee.

Na toj izasranoj livadi su se i prije održavale kulturne manifestacije, svirala je filharmonija, organizirala su se grupna vježbanja, održavala se najprestižnija sportska natjecanja, Zagrepčani i njihovi gosti su se dolazili osvježit i opustititi, a mladencima je upravo ta zasrana livada bila omiljeno mjesto za fotografiranje.

Ipak pričamo o jednoj zelenoj izasranoj livadi, kvalitetnom urbanom prostoru par excellence.

__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 03:48   #97
problem je u tome što se ljudi izležavaju na istoj toj livadi po kojoj se cucki olakšavaju, meni bi to bilo malo problematično ali izgleda da ima dosta onih kojima to uopće ne smeta
zapravo nisu mi jasni gazde od beštija koji ih dovode upravo tamo znajući da će sutradan neko leći na isto to mjesto...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 11:43   #98
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
...
nebi bilo loše promijeniti zakon da neko protiv koga ide višemilijunska optužnica, uopće može obavljati takvu funkciju ili se uopće pojaviti na izbornim listama


da bi se promijenio nakaradni zakon,
svaki budući glasač na izbornom mjestu,
mora zaboraviti kukulele i kukuriku.

ili se svi dosadašnji izborni apstinenti,
moraju dignuti iz fotelje pred televizorom
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 12:19   #99
nisam impresionirana tim fontanama pogotovo kad znam kolko dođu i šta se moglo napravit za te pare A ni one oronule kućice sa strane ne odaju lijep dojam niti kužim zašto bi to sve trebalo biti neka turistička atrakcija bolje da su mostove sredili
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:53   #100
Ako piše u večernjem onda je sve OK, ipak je to eminentan oglasnik

Evo kupi ti sebi fontanu i veseli se, povedi i sve ove čobane koji vode grad sa sobom

http://www.index.hr/black/clanak/pro...ni/905351.aspx
bvcxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.