Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 02:04   #1
Biografija: Steve Jobs by Walter Isaacson

Danas, 24.10., izlazi dugonajavljivana knjiga Steve Jobs by Walter Isaacson - prva i jedina autorizirana Jobsova biografija.

Najprije sam mislio da će mi to biti božićni poklon (koji bih sugerirao supruzi) no, upravo vidjeh na Amazonu Kindle verziju i napravih 1-click i... "the book will be auto-delivered wirelessly to your Kindle on October 24". Nemam doduše Kindle već Samsung Galaxy Tab sa Kindle aplikacijom koja je OK. Cijena Kindle verzije $11.99, hardcover $17.88.

Inače, knjiga je najprije bila najavljena za ožujak iduće godine i kad su pomakli datum izlaska pred mjesec i nešto, bilo je jasno da Jobs više neće dugo. Death is career move also.

Prošle godine u ovo doba me oduševio Keith Richards svojom autobiografijom.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:14   #2
Knjiga me dočekala jutros na tabu. Naravno, Amazon Sales Rank je već 1! Sinoć je bio 2. Da, vidim da se cijena digla, Kindle sada košta $18.09. Prvih 7 osvrta na Amazonu - svi 5 zvijezdica.

Spoiler (sam kraj knjige)

Quote:
"I'm about fifty-fifty on believing in God. For most of my life, I've felt that there must be more to our existence than meets the eye... I like to think that something survives after you die. It's strange to think that you accumulate all this experience, and maybe a little wisdom, and it just goes away. So I really want to believe that something survives, that maybe your consciousness endures."

He fell silent for a very long time. "But on the other hand, perhaps it's like an on-off switch," he said. "Click! and you're gone."

Then he paused again and smiled slightly. "Maybe that's why I never liked to put on-off switches on Apple devices."
On sigurno ne treba brinuti o tome da li nešto ostaje iza njega.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:17   #3
Javi svoje misljenje kad procitas
Cure vole me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 15:35   #4
Impresivan je taj tehnološki dio. Po tome Jobsa sada, sa boljim uvidom, cijenim još više, doista je divljenja vrijedan i čuđenja. Međutim, kao čovjek on je totalna mizerija. Moralno, ljudski, ničeg vrijedno poštovanja u njemu nema, bar još na to nisam naišao u knjizi (nisam još sve pročitao). No, s druge strane pitam se da li je uopće moguće napraviti stvarno velike stvari bez da budeš bezobzirno đubre i tlačiš druge.

Nadalje, Jobsova silina i energija koja se osjeća u knjizi čini se jedinstvena, tako sam sasvim siguran da Apple bez Jobsa nije više isti Apple. To se ne može pohraniti niti ugraditi u "Appleov DNA" kako se Jobs i djelatnici nadaju. To je samo njegovo i neponovljivo.

Koliko god dao, on je ipak zbog svoje sebičnosti i potrebe za totalnom kontrolom uskratio svijetu da daleko superiorniji Mac bude standard, a ne Windowsi. I to je tragično. Slična stvar će se desiti i sa iPhoneom. Srećom pa Android nije takvo "sranje" kakvim ga Jobs ocjenjuje. Kad bolje pogledaš Jobs je luzer - pokrao ga najprije Microsoft, pokrao ga Google, da bi kopirajući njegove ideje zavladali svijetom. Ideje jesu prenesene, ali bez originalne inspiracije i to će se uvijek osjećati. PC nikad neće biti Mac, a ni Android sigurno još neko vrijeme neće dohvatiti taj sklad i kompletnu viziju originalnog iPhonea. Ako se tome doda da je izbačen iz tvrtke koju je stvorio i da je bijesu prodao sve njene dionice, a da bi tu istu tvrtku u nevjerojatnom rastu poslije doveo do pozicije najvrednije na svijetu po tržišnoj kapitalizaciji. I onda je na vrhuncu slave i premlad dugo bio svjestan da umire.

Inspirativna i impresivna knjiga u poslovnom pogledu, ali ne i u ljudskom. Vrijedna čitanja, naravno.

Quote:
The key question about Steve is why he can't control himself at times from being so reflexively cruel and harmful to some people. That goes back to being abandoned at birth.
Quote:
Google, you fucking ripped off the iPhone, wholesale ripped us off. Grand Theft. I will spend my last dying breath if I need to, I will spend every penny of Apple's $40 billion in the bank, to right this wrong. I'm going to destroy Android, because it's a stolen product. I'm willing to go thermonuclear war on this. They are scared to death, because they know they are guilty. Outside of Search, Google's products - Android, Google Docs - are shit.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 21:08   #5
Zanimljivo bio je odličan inovator vizionar manager, i kako sad jedan takav čovjek može istovremno bit toliko glup i zatupljen da se ide liječit alternativnim metodama.
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 21:24   #6
Nisam čitao biografiju (ali namjeravam) no gledao sam film i gledao bih ga još 100 puta.
Iznimno cijenim Jobsa kao kreativnog vizionara, vrhunskog umjetnika u sinergiji tehnike i prodaje te nepokolebljivog vođu koji samosvjesno slijedi svoje snove i vjeruje sebi i svojoj zvijezdi.
Nitko nije savršen, tako je i on bio pun mana, no mislim da to nimalo ne umanjuje veličinu njegovog djela.

On je našao način da se izrazi, ostavio je neizbrisiv trag i ja to duboko poštujem. Mislim da misija bilo kojeg čovjeka nije i ne treba biti da se svidi svima, da u svakom segmentu postigne savršenstvo i da svatko s njim bude zadovoljan. Misija života - koju je Jobs slijedio - je pronaći način da se izraziš, da zablistaš u onom u čemu si jak, i onda se u tom području razvijaš, napreduješ, jačaš i briljiraš. Možda nauštrb mnogih drugih segmenata života - ali život je samo jedan i pritom je vrlo kratak. Izbor je na svakom od nas - biti mediokritet za kojeg će većina ljudi reći da je 'dosta dobar' ili zasjati, izraziti ono jedinstveno, neponovljivo i specifično što svatko od nas nosi u sebi - i ne idući malen ispod zvijezda ostaviti pečat svog života na povijesti čovječanstva....
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)

Zadnje uređivanje Biznismen75 : 19.04.2014. at 21:29.
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:41   #7
Pročitao sam prvih 150 stranica...i dosta znam o njemu iz raznih internetskih materijala i mogu reći da je bio vrlo dobar i sposoban inovator, i manager, težio je prefekcionizmu više nego itko s kim je surađivao, ukratko nešto je korisno napravio u životu.Problem je što je doslovce cijedio ljude s kojima je radio i manipulirao njima kako bi ostvario svoje ciljeve. Naravno da kao osoba i obiteljski čovjek nije gotovo nikome uzor, ali takav je život vodio. Recimo vrlo kontroverzno- dugo je odbijao priznati svoju kćer Lisu.
Nastojat ću uskoro pogledati film rađen po toj biografiji.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.