Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 04:08   #81
Quote:
LukeZG kaže: Pogledaj post
Ja imam osnovno i dopunsko zdravstveno, placam samo bijele plombe, dakle i anestezija je ukljucena. Za te djecje koje ne bole ne znam sto su niti da li je pokriveno. Takodjer nemam iskustva s doticnim zubarom. Sto se tice umnjaka, tvoj zubar napise uputnicu i s tim mozes ici na stomatoloski fax, Perkovcevu, IMED Selska, neki zubari navodno i sami vade. Ja sam oba vadio u IMEDu i mogu preporuciti. Sve je bilo besplatno jer sam imao uputnicu iako su oni privatna klinika, za te postupke vadjenja imaju ugovor sa hzzo-om.
Hvala puno, pogotovo sto se tice preporuke za IMED i info o pokrivenosti zdravstvenog. Valjda bude sve ok s ovim zubarom u Sigetu, vidjet cemo.
OkyDoky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 18:49   #82
moram na operaciju zubne ciste ,

molim preporuku za oralnog kirurga/stomatologa u Splitu, nije bitno jeli privatnik ili ne,
samo da je dobar.

hvala unaprijed!
Audrey_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 20:23   #83
Jel netko vadio više zubi odjednom pod općom anestezijom u poliklinici Imed u Selskoj? Molim vas kakva su iskustva? Znam da je najbolje to vaditi u bolnici u općoj, ali zanima me je li netko to vadio i u Imedu. Jako se bojim i jako me neizdrživo boli više zubi. Odjednom ne mogu vaditi više zubi u lokalnoj, a htjela bi to što prije riješiti jer ne mogu više izdržati ovako. Neki zubi su krivo napunjeni još od prije pa me bole, dva još nisu niti napunjena, a jedan od ta dva bojim ih se puniti jer me isto bole i unutra su bila svakakva jaka kemijska sredstva (hipoklorit) koja inače služe samo za ispiranje, a meni su trajno bila ostavljena u zubu, ne znam zašto iz neznanja mislim.Da li sam možda dobila od toga nekrozu kosti, pa da se to ne vidi na maloj rengenskoj slici i na ortopanu? Jedan zub mi je imao reviziju punjenja koja nije uspjela, punilo AH+ je završilo u mandibularnom kanalu i to se neće resorbirati, a ne može se niti izvaditi. Ne znam što ću, a jako me boli. Pročitala sam da se za to radi dekompresija živca, ali ne znam radi li se to i kod nas ili samo u inozemstvu. Imala sam super zubara ali on je otišao daleko izvan mog mjesta boravka. Od onda su mi nastali problemi koji su se godinama nagomilavali, a da nisam bila toga niti svjesna iako sam išla kod drugih stomatologa. Sa svime sam se susrela, ali ne mogu vjerovati koliko ima njih koji kao da žele drugome zlo, kao da su mi namjerno željeli naškoditi jer ja dosta toga pitam, pa to valjda njih smeta, a i ne žele pomoći. A pitam zato što me boli, inače ne bi, nije mi do estetike, već me stvarno boli. Žao mi je da nisam putovala i 500 km do onog zubara koji mi je stvarno pomogao i želio pomoći i nije radio preko volje, tek toliko da nešto radi.

Ima li netko preporuku za stomatologa u Zagrebu koji radi ručnu endodonciju, nikako ne strojnu jer moji zubi to nikako ne podnose, samo pucaju pod strojnom endodoncijom, ne forsira obavezno toxavit, stavlja kvalitetne gotove lijekove u zub, ne one paste što se mijese na pločici. Da ima vitalometar i endometar, jer puno ih to uopće ne koristi. Da li možda ima ono povećalo na naočalama jer moj prijašnji zubar koji se preselio izvan Zagreba je to imao. Da napomenem, zube sam prala često, ali jako su mi skloni kvarenju. Htjela bi spasiti ono što se spasiti da, ali svjesna sam da dosta toga moram što prije izvaditi.

Hvala svima unaprijed na preporuci. Možete mi odgovoriti i u privatnoj poruci. Zubara tražim može biti i privatni samo da je dobar, za područje Zagreba. Rade li u Imedu i endodonciju samo sa iglicama, ili forsiraju strojno? Vidim da dosta vas hvali Imed, ali to je uglavnom za vađenje. Ne znam kakvi su za popravak zubi i vađenje živca iz zuba. Socijalni zubar bi mi isto trebao, da daje uputnice za ono što je potrebno i za što postoji indikacija. Molim vas hitno mi je potrebna pomoć. Žao mi je da i prije nisam pitala.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 03:11   #84
Treba mi preporuka za dobrog stomatologa u Rijeci koji ima ugovor sa HZZO-om, i da nije negdje bogu iza leđa.

Hvala.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 16:36   #85
@ prilika- ja sam popravljala zub u IMED-u i jako sam zadovoljna. Dosta komplicirani karijes (zbog polozaja, razine zahvacenosti etc.)
rijesen je u dva posjeta, endodonciju su mi radili iskljucivo iglicama rucno.
Sve se odvijalo pod lokalnom, naravno.

U ordinaciji imaju i digitalni rtg tako da te tamo poslikaju i sve skupa obavis na jednom mjestu.

Ako te nesto jos zanima slobodno mi se javi na private.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:08   #86
Torma

Puno ti hvala. Javiti ću ti se putem privatne poruke.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 04:49   #87
Ne znam da li je već bilo... Ali trebam dobrog ugovornog zubara u Zagrebu, u blizini trešnjevačkog trga, no ne nužno. Tnx, prilično je hitno.
moriendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 10:45   #88
http://www.drstimac.com/
davaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 15:47   #89
Trebala bi dobrog zubara na podrucuju zapadnog dijela grada. bilo bi dobro da ima ugovor sa hzzo-om ali moze biti i privatnik koji ima ugovor s hzzo-om

i po mogucnosti da se ne ceka mjesec dana na termin
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:22   #90
treba mi dobar ortodont, na području zagreba, koji nije previše skup, normalne cijene, da se može na rate platit... i koji nije sklon odmah čupati zube,jer želim fiksni ali ne bi baš vadila zube.,pa ako netko ima dobro iskustvo neka mi preporuči
hanadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 16:24   #91
Quote:
hanadi kaže: Pogledaj post
treba mi dobar ortodont, na području zagreba, koji nije previše skup, normalne cijene, da se može na rate platit... i koji nije sklon odmah čupati zube,jer želim fiksni ali ne bi baš vadila zube.,pa ako netko ima dobro iskustvo neka mi preporuči
moja preporuka je dr Mateja Jelić specjalistica ortodoncije isla sam kod nje privatno i sve mi je rjesila u godinu dana, zubi su mi super! Možeš platiti na rate i cjena je ok

Prije toga sam isla kod jednog lika koji je razvikan i predstavlja se kao ortodont, a kasnije sam shvatila da nije specjalizirao ortodonciju i nema diplomu... ugl rekao mi je da je to nemoguće rješiti... treba se čuvati takvih nazovi "stručnjaka"
conscience is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:55   #92
Quote:
conscience kaže: Pogledaj post
moja preporuka je dr Mateja Jelić specjalistica ortodoncije isla sam kod nje privatno i sve mi je rjesila u godinu dana, zubi su mi super! Možeš platiti na rate i cjena je ok

Prije toga sam isla kod jednog lika koji je razvikan i predstavlja se kao ortodont, a kasnije sam shvatila da nije specjalizirao ortodonciju i nema diplomu... ugl rekao mi je da je to nemoguće rješiti... treba se čuvati takvih nazovi "stručnjaka"
Koja je to ordinacija? Jer vidim Mateju Jelić i na stranicama s.o. Frntić i s.o. Balenović pa mi nije jasno? Radi u dvije ordinacije il kaj?
hanadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:56   #93
Dajte napišite nekoliko privatnih stomatologa koji imaju ugovor sa HZZOm na području Zagreba.
davaoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:06   #94
Pozdrav forumašima, tražim ortodonta na podrucuju Sesveta, ambulanta/privat, jedini uvjet da ima ugovor sa HZZO-om. Ako netko ima preporuku, treba mi za klinca... Unaprijed hvala
D-10 NOVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 20:27   #95
Jel zna netko privatnog zubara na području Zagreb i okolica da radi subotom? Jutros bio kod zubara, relativno lagana bol, dao mi antibiotike i reko da dođem u ponedjeljak. Ali evo sad me baš počelo ubijat, 5 kafetina danas popio... Neću kod dežurnog preko zdravstvenog, ne daju anesteziju (čak ni ako želiš platiti) a to ne dolazi u obzir, dovoljno me i ovako boli ne treba mi još da mi na živo buši po tome.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 21:58   #96
pozdrav!
jel ima itko iskustva sa dr. Ivom Turner Zlatar?
__________________
All of my life where have you been I wonder if I'll ever see you again...
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:51   #97
Zubar u Mađarskoj

Pozdrav svima,
zanima me da li je itko isao u mađarsku na popravljanje zubi? cula sam da je puno jeftinije pa sam malo i proguglala i nasla link in magazina, gdje spominju zubara odma poslije granice, zove se Dr. Duh, nisam nigdje uspjela pronaci kontakt, a zaista sam ocajna po pitanju korekcije zube, vec dugo pokusavam nac neku jeftiniju soluciju pa me ovo uvelike razveselilo..sad jos samo da saznam kako da ih kontaktiram..?
evo i link odma http://inmagazin.novatv.hr/clanak/fl...hrvatskoj.html
notme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:56   #98
Treba znati malo madjarskog, jer je Duh u biti Düh.

Ne znam da li smijem ostavljati kontakt ovdje (a necu na pvt jer mozda jos nekog zanima), pa guglaj: fogorvos Dr. Düh András Zoltán .
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 17:04   #99
KA

stomatolog/inja iz Karlovca, a da nije privatnik/ca.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:48   #100
Tražim preporuku za oralnog kirurga u Zagrebu, a da nije Imed i Fiziodent dva.

Možete me kontaktirati i putem privatne poruke.

Unaprijed se zahvaljujem.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.