Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 12:33   #281
Quote:
jagvan kaže: Pogledaj post
Hvala!! ... buni me još ovo izduženo crno u samom centru slike. izgleda ko neka pukotina
To je korijenski kanal, normalna stvar ne brinite
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:06   #282
Molim mišljenje

Molim vas mišljenje za gornju šesticu kojoj je prije par godina umrtvljen živac i zatvoren zub bez čišćenja kanala onim iglicama, od tada sam ga stalno osjetila kao povremenu probadajuću bol, što je objašnjenje bilo da je zbog povlačenja zubnog mesa pa je zub osjetljiv, iako sam ja osjetila da on boli u dubini kao i probadanje na spoju plombe s unutarnje strane zuba bliže sedmici, ali to sam uzalud govorila.
Prije 3 tjedna me počeo konstantno boljeti, zubar ga otvori i stajao je tako cca tjedan dana, bolilo je samo na zagriz. Potom je stavljen depulpin nakon čega meni sutradan otekne zubno meso i dobijem temperaturu. Nakon nekoliko dana ga zubar ponovo otvori, boli i dalje na zagriz, otečeno je čak i iznad četvorke i trojke, temperatura 37,2, povremeno tijekom dana se povuče pa ponovo.
Sad sam samoinicijativno otišla na poluortopan jer me boli i doljnja sedmica, pa da se sve skupa vidi što bi moglo biti, da bi moj zubar rekao da on tu ništa ne vidi i sad mi je prepisao antibiotike. Ima li tu spasa? Kad uvećam sliku vidim neku bijelu točkicu na drugoj trećini korjena, nisam stručna pa ne znam što bih mislila o tome. Unaprijed hvala na odgovoru.
Link na sliku:

http://i1068.photobucket.com/albums/...psk5jedx72.jpg
josephine_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:41   #283
Quote:
josephine_ kaže: Pogledaj post
Molim vas mišljenje za gornju šesticu kojoj je prije par godina umrtvljen živac i zatvoren zub bez čišćenja kanala onim iglicama, od tada sam ga stalno osjetila kao povremenu probadajuću bol, što je objašnjenje bilo da je zbog povlačenja zubnog mesa pa je zub osjetljiv, iako sam ja osjetila da on boli u dubini kao i probadanje na spoju plombe s unutarnje strane zuba bliže sedmici, ali to sam uzalud govorila.
Prije 3 tjedna me počeo konstantno boljeti, zubar ga otvori i stajao je tako cca tjedan dana, bolilo je samo na zagriz. Potom je stavljen depulpin nakon čega meni sutradan otekne zubno meso i dobijem temperaturu. Nakon nekoliko dana ga zubar ponovo otvori, boli i dalje na zagriz, otečeno je čak i iznad četvorke i trojke, temperatura 37,2, povremeno tijekom dana se povuče pa ponovo.
Sad sam samoinicijativno otišla na poluortopan jer me boli i doljnja sedmica, pa da se sve skupa vidi što bi moglo biti, da bi moj zubar rekao da on tu ništa ne vidi i sad mi je prepisao antibiotike. Ima li tu spasa? Kad uvećam sliku vidim neku bijelu točkicu na drugoj trećini korjena, nisam stručna pa ne znam što bih mislila o tome. Unaprijed hvala na odgovoru.
Link na sliku:

http://i1068.photobucket.com/albums/...psk5jedx72.jpg
Nažalost prema navedenom se čini da ste zapeli kod vrlo nestručne (ili nezainteresirane) osobe. Prvo, nije dobro zub umrtviti i onda ga tako ostaviti bez da se liječenje dovrši. Zub će sigurno s vremenom buknuti, što se vama i desilo. Zatim, ako i bukne, otvoriti ga i ostaviti tako tjedan dana je jako loše (osim ako postoji puno gnoja, no i tada nije dobro da stoji toliko dugo jer bakterije iz usta slobodno koloniziraju prostor zuba). Na tu situaciju finalno staviti otrov koji inače umrtvljuje živi zub i zatvoriti ga, je, s oproštenjem, apsolutno stupidno (jer je zub odavno mrtav, a boli zbog infekcije koju treba liječiti, a ne zato jer je zahvaćen "živ" živac). Antibiotici će samo privremeno smiriti stvar. Zub ćete najvjerojatnije izgubiti (izbušio je ogromnu rupčagu u kruni zuba) - predlažem da smjesta promijenite stomatologa ili zatražite uputnicu za specijalista
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:51   #284
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Nažalost prema navedenom se čini da ste zapeli kod vrlo nestručne (ili nezainteresirane) osobe. Prvo, nije dobro zub umrtviti i onda ga tako ostaviti bez da se liječenje dovrši. Zub će sigurno s vremenom buknuti, što se vama i desilo. Zatim, ako i bukne, otvoriti ga i ostaviti tako tjedan dana je jako loše (osim ako postoji puno gnoja, no i tada nije dobro da stoji toliko dugo jer bakterije iz usta slobodno koloniziraju prostor zuba). Na tu situaciju finalno staviti otrov koji inače umrtvljuje živi zub i zatvoriti ga, je, s oproštenjem, apsolutno stupidno (jer je zub odavno mrtav, a boli zbog infekcije koju treba liječiti, a ne zato jer je zahvaćen "živ" živac). Antibiotici će samo privremeno smiriti stvar. Zub ćete najvjerojatnije izgubiti (izbušio je ogromnu rupčagu u kruni zuba) - predlažem da smjesta promijenite stomatologa ili zatražite uputnicu za specijalista
Hvala na odgovoru! Morat ću otići negdje privatno da pogledaju i spase što se može spasiti jer mislim da bi ovako sljedeći korak nakon antibiotika bio to da ga samo ponovo zatvori ili u slučaju da ne prestane boljeti, da mi ga izvadi. Ako budem imala sreće naći drugog zubara koji ima mjesta za nove pacijente, odoh ja od ovoga.
josephine_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:38   #285
Pozdrav svima! Molio bih procjenu stanja po snimci.

Opis:
- radi se o donjoj lijevoj sestici
- ovo je 20 dana stara snimka, u medjuvremenu je zub otvoren i ima privremenu plombu
- kod zubara sam išao jer je zubno meso natuknuto s vanjske strane i postoji bijela točkica iz koje svaka 2 dana istiskujem bijelu tekućinu i krv
- ne boli skoro ništa, osim lagano na pritisak
- popio klavocin prije 15-20 dana

Bio na pregledu kod 2 zubara, oba sugeriraju vađenje i nakon toga implantat. U četvrtak idem u Perkovcevu na pregled s uputnicom za kirurgiju tj. za vađenje, ali bih htio cuti još koje mišljenje prethodno.
Hvala!
http://cloud.tapatalk.com/s/58b41fca9475a/1.jpg?
http://cloud.tapatalk.com/s/58b41ffde9f8d/2.jpg?

Zadnje uređivanje miskozd : 27.02.2017. at 14:32.
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:18   #286
Znam da bas nije pravo mjesto za pitati, aki zaboravila pitati zubara, moram slikati zube na sve 4 strane, znaci pise od 2-6, 3-7, lijevo i desno, a ja jos uvijek dojim, je da je samo jedanput dnevno... Sad ne znam dal to zracenje je opasno, ili mogu ici slikat? Citala sam da je samo opasno ono slikanje cijele celjusti, ali da ovo pojedinacno nije "tako strasno". Odgadjala sam to, ali eto vise ne mogu, vec me sve boli. Savjet, misljenje, molim ako netko zna.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:40   #287
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Znam da bas nije pravo mjesto za pitati, aki zaboravila pitati zubara, moram slikati zube na sve 4 strane, znaci pise od 2-6, 3-7, lijevo i desno, a ja jos uvijek dojim, je da je samo jedanput dnevno... Sad ne znam dal to zracenje je opasno, ili mogu ici slikat? Citala sam da je samo opasno ono slikanje cijele celjusti, ali da ovo pojedinacno nije "tako strasno". Odgadjala sam to, ali eto vise ne mogu, vec me sve boli. Savjet, misljenje, molim ako netko zna.
Otkud da je opasno snimanje cijele celjusti ? Danasnji uredaji stvarno daju male doze zracenja na pacijenta uz mogucnost raznoraznih manipulacija snimkom,nemas brige iako bi bolje bilo pojedinacno,ali cijeli ortopan nije big deal ( CT glave je ugrubo barem 30-40 ortopana kad se usporeduje dana doza )...
emissary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:15   #288
Pozdrav svima
Molila bi vas da mi procitate moje stanje po ortopanu (ukoliko je to moguce), znam da imam nekih pokvarenih zubiju, al ne znam tocno koji su.

Ortopan je raden prije nekih cca 2tj.
U meduvremenu je stavljena plomba na osmici (dolje, desno), popravljena je jedinica (gore, lijevo). Proces lijecenja se odvija na petici (gore, desno).

Mislim da imam puknuce na plombi na petici ili sestici (dolje, desno), ali posto nisam strucna nisam sigurna na kojem je zubu. Po slici sto sam vidjela cudan mi je dio na sestici izmedu sestice i petice dok mi je zubarica (u koju bas i nemam povjerenja) rekla da je puknuta samo petica koja je radena prije nekih 7mj.
Molim vasu strucnu pomoc te drugo misljenje. Ima tu svega, pa bih vam bila zahvalna na odgovoru. Hvala

LINK za ortopan: https://www.dropbox.com/s/owza0ah5lu...topan.jpg?dl=0
katie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 16:12   #289
Ako moze neko meni da napise ima li nade da 8. ikad izniknu?

https://s16.postimg.org/mwepq8bc5/asd.jpg

I ima li nekih kvarova ili slicno?
DzoniBre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 19:05   #290
Molim vas ako možete prokomentirati ima li što zabrinjavajuće.
Hvala unaprijed.

https://s3.postimg.org/pj2hq59wz/p20...80947_0000.jpg
eufrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:37   #291
Pozdrav. Trebalo bi da vadim donji lijevi umnjak. Uradim kompletan snimak. Na snimku ispade problematična šestica na istoj strani. Uradim ciljano snimak šestice. Da li je moguća revizija šestice? Zub rađen prije 8 godina. Užasno se plašim da će je vaditi.




EviD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:23   #292
Snimak osmice

Poštovanje,

Molim mišljenje na snimak osmice dolje lijevo. Osjetim bol mesa oko zuba; sam zub ne boli nikako, niti na kuckanje (zubar provjeravao). Navodno imam džepove oko zuba.

Hvala unaprijed
http://imgur.com/dRMIFQR
sukaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:16   #293
Quote:
EviD kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebalo bi da vadim donji lijevi umnjak. Uradim kompletan snimak. Na snimku ispade problematična šestica na istoj strani. Uradim ciljano snimak šestice. Da li je moguća revizija šestice? Zub rađen prije 8 godina. Užasno se plašim da će je vaditi.




Svakako pokušajte reviziju liječenja; nema garancije ali to je jedino što vas dijeli od vađenja
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:56   #294
Exclamation Gdje napraviti ortopan

Pozdrav, molila bih preporuku gdje je u Zagrebu najbolje napraviti ortopan što se tiče minimalne doze zračenja, stručnosti, kvalitete snimke itd.?
Dr mi je rekla da ona obično šalje u Ilicu 19 (Lauc) ili Ilicu 166 (3dent) pa neka sama odlučim..? Hvala!
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:25   #295
Pozdrav, molio bih ako mi možete reći o čemu se ovdje radi? Malo dalje od te sjene na zubnom mesu imam dvije male bijele kvržice.

http://i.imgur.com/e3xFFbo.jpg
PartyBreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:44   #296
Može mi netko objasniti šta se ovdje događa? Zašto je tako puno ovih kao "niti" oko ova tri zuba. Radi se od desnoj gornjoj 6,7 i 8. Ova šestica je pod upalom i doktor kaže da mora ići van a u zadnje vrijeme me boli oko jagodične kosti, oka i sljepočnice a doktor kaže da zub nije u sinusu.

https://ibb.co/d9TTDQ

Zadnje uređivanje Gabber : 15.06.2017. at 12:02.
Gabber is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:38   #297
Quote:
Gabber kaže: Pogledaj post
Može mi netko objasniti šta se ovdje događa? Zašto je tako puno ovih kao "niti" oko ova tri zuba. Radi se od desnoj gornjoj 6,7 i 8. Ova šestica je pod upalom i doktor kaže da mora ići van a u zadnje vrijeme me boli oko jagodične kosti, oka i sljepočnice a doktor kaže da zub nije u sinusu.

https://ibb.co/d9TTDQ
Ne znam kliničku sliku ali čini mi se da bi se zub mogao pokušati spasiti endodontskim liječenjem...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:58   #298
Pozdrav,zanima me vaše mišljenje o:

1.karijesima na zubima(koji su to zubi koje bi trebalo popraviti?)
2.posebno me zanima donja desna strana gdje je popravljana sedmica,imam neki čudan osjećaj dolje desno i ne znam jel to zbog umnjaka koji raste,tog popravljenog zuba ili šestice do?
3.Ako će ova dolje desno popravljana sedmica morati van jednog dana,da li je moguće da osmica dođe na njeno mjesto ili imate neku drugu sugestiju ?


Hvala
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:42   #299
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molila bih preporuku gdje je u Zagrebu najbolje napraviti ortopan što se tiče minimalne doze zračenja, stručnosti, kvalitete snimke itd.?
Dr mi je rekla da ona obično šalje u Ilicu 19 (Lauc) ili Ilicu 166 (3dent) pa neka sama odlučim..? Hvala!
Odi gdje ti je najbliže... kod 3denta sam ja bio i brzo i kvalitetno odrade snimku
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:28   #300
Thumbs up Molim mišljenje

Quote:
Ribica00000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima me vaše mišljenje o:

1.karijesima na zubima(koji su to zubi koje bi trebalo popraviti?)
2.posebno me zanima donja desna strana gdje je popravljana sedmica,imam neki čudan osjećaj dolje desno i ne znam jel to zbog umnjaka koji raste,tog popravljenog zuba ili šestice do?
3.Ako će ova dolje desno popravljana sedmica morati van jednog dana,da li je moguće da osmica dođe na njeno mjesto ili imate neku drugu sugestiju ?


Hvala

Rečeno mi je da imam karijes na obje gornje sedmice pa me zanima jel za njih dovoljna plomba ili je karijes došao do korijena pa treba cjelovito liječenje? I još jednom postavljam isto pitanje za donju desnu sedmicu i umnjak do nje.

Unaprijed hvala
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.