Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 14:44   #21
jesu repeticije instrukcije? nemam tu priliku naravno. ali isto tako instrukcije su potrebne samo pred kraj školske godine, odnosno nisu ali ljudi ih obično ponajviše traže tada. ok recimo da si je profesorica i našla par djece za instrukcije. a šta ako se djetetu ocjene ne isprave? ako padne razred unatoč njima? ako ne ispravi na dovoljno dobru ocjenu pa joj roditelji ne plate, ogade je pred drugim roditeljima ili gore, dođe do fizičkog nasilja? kao da je to rjetkost. džabe onda i ta prilika za dodatnu zaradu...
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:11   #22
Uostalom, jedina kategorija profesora za koje znam da dobro zarade na instrukcijama su profesori stranih jezika ili matematike. Pa i fizike/kemije.
A ovo ostalo...ništa.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:25   #23
Izbijte si iz glava da vas netko treba zaposliti, to da bi vas netko zaposlio mora značiti da imate neko baš znanje neznam ti ja kakvo koje njemu/njoj treba i da bez tebe ne može, a danas svi ste zamjenjivi u roku par sati. Ostaje vam varijanta da se zaposlite sami, izvolite krenite zemlje neobrađene imate koliko hoćete, možete uzeti najam, kupiti ako imate sredstava, raspitajte se za kredite, radite nešto, ovo čekanje da vas netko zaposli je gubljenje vremena u današnje vrijeme. Ili to ili kad zatopli ruksak i aj bok odavde, možete i to, a možete i odmah u ponedjeljak sada.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:41   #24
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Uostalom, jedina kategorija profesora za koje znam da dobro zarade na instrukcijama su profesori stranih jezika ili matematike. Pa i fizike/kemije.
A ovo ostalo...ništa.
upravo. šta da radi jedna profesorica likovnog ili tjelesnog u vezi dodatne zarade? baš ništa eto šta. a ostalima koji bi mogli je to veliki rizik jer ima brdo studenata koji bi davali instrukcije za manje pare i koji pritom ne bi riskirali ugled ako ne prođe sve glatko
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 16:11   #25
Dobar zanat i privatnik, sam svoj gazda, tako je najbolje. Dok ti docekas gradsku administraciju...stalno neko smanjenje proracuna
bojanwish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 12:11   #26
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pametnije je završiti neko zanimanje u kojem se možeš prehraniti svojim rukama,a faks...pa ako ti je gušt,ali više stvarno radi želje za znanjem nego li iz neke koristi,posao sa faksa da budemo rezolutni će dobiti samo pojednici koji već za školovanja postignu velike rezultate (tipa onih klinaca i microsoftove stipendije),ostali su nažalost ništa i moraju se boriti za posao kao i varioc ili kozmetičarka
Krivo.
Prehraniti se svojim rukama danas više nije moguće obzirom da strojevi mijenjaju ljude a ljudima je bitno ono što imaju u glavi, ane u rukama. Šanse su veće da se na faksu više toga nauči.
Posao sa faksom će dobiti oni za koje će se naći slobodno mjesto, baš kako i sa srednjim školama. No, sa faksom su mogućnosti veće. Onaj tko završi faks moći će raditi i posao za koji je dovoljna samo srednja stručna sprema dok onaj koji je završio samo srednju školu nikako neće moći raditi posao za koji je poterban faks.
Da, za posao se mora boriti, to nitko nije ni osporavao ali šanse za dobar posao su ipak veće sa diplomom u ruci.

Quote:
jesu repeticije instrukcije?
Da si išla na faks, sad bi to znala.

Quote:
upravo. šta da radi jedna profesorica likovnog ili tjelesnog u vezi dodatne zarade? baš ništa eto šta. a ostalima koji bi mogli je to veliki rizik jer ima brdo studenata koji bi davali instrukcije za manje pare i koji pritom ne bi riskirali ugled ako ne prođe sve glatko
Može promijeniti posao i zarađivati više. Ista stvar je i sa prodavačicama. Neke manje sretna ili sposobne će raditi za 2500 dok će druge raditi za 5000.

Quote:
pripravnik u školi ima plaću 4400 a ja kao prodavačica u maloprodaji u butiku u shopping centru samo sto kuna manje. kad ta profesorica završi državni ispit imat će koliko - 5000? super samo što će zaglavit tamo i svaki dan strahovat da će je netko iscipelarit dok će meni plaća možda i ostat ista (iako se danas u jakim maloprodajnim lancima jako nagrađuje i novčano stimulira rad a lako se i napreduje) i uštedit ću novac jer se tamo oblačim praktično besplatno. kad se to u konačnici pozbroji zaradila sam više unatoč razlici od parsto kuna u plaći. također imam i božićnicu i dva dana tjedno slobodna. jest da se radi punom parom ali i profesori tako rade i uopće nije za usporedbu...
Da, ali ti si prodavačica sa trogodišnjom trgovačkom školom dok ona ima diplomu PMF-a. Što misliš, čiji je životopis dojmljiviji? Jasno da vas dvije nećete tražiti iste poslove ali PMF daje daleko veće šanse do Trgovačke škole. Zapravo, poslodavac uvijek može zaposliti studenticu kemije jer mu dođe jeftinije a i siguran je da neće krivo naplatiti jer - hej- ona studira na PMF-u.

Quote:
drugo ljudi se sjebu što vole neki predmet i onda ga upišu pa završe kao učitelji ili nastavnici i prestanu se aktivno bavit kretanjima u toj znanstvenoj domeni a postanu odgajatelji što je odgovoran posao za koji nisu spremni a vjerojatno i ne žele to radit. navale si na vrat ne samo razrede od 30ak đaka već i njihove razjarene roditelje koji su bijesni ako sve s njihovom djecom ne ide po planu. a koji je moj rizik? ups krivo sam naplatila - a niš jebiga uzet ću iz viška pa se zapisat, neš ti. ove šeme o velikoj društvenoj korisnosti i osobnom zadovoljstvu moš okačit mačku o rep ako nemaš šta jesti...
S ovim prvim dijelom (da se ljudi zapuste) se slažem. No, gledaj to ovako: dok je njen rizik da je netko ne premlati (iako malo pretjeruješ), tvoj je rizik da ti netko opljačka ili razbije lokal, pokrede robu što se, pretpostavljam, oduzima od plaće zaposlenika. Ona svoj slobodan vikend ne smatra luksuzom kao neki prodavači a o praznicima da ni ne govorimo. Zapravo, glupa mi je rasprava na nivo ja dobim besplatnu robu i imam pravo na gablec jer ona besplatno putuje, dobiva poklone svake četvrte godina ako je razrednica a i čitav dan je na toplom i sjedne se kad god hoće. Kako i ti radiš s ljudima, mislim da se i ti suočavaš sa kojekakvim specijalcima (baš kao i ona s roditeljima).
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:16   #27
Sve je to relativno. Znam dosta primjera ljudi sa jedva završenom srednjom školom koje je poslužila kombinacija snalažljivosti i sreće (i pripadnosti podobnoj politčkoj stranci ) i žive kao bubreg u loju usprkos slabom obrazovanju. Dok neki visokoobrazovani ljudi, npr. ekonomisti premeću papire u nekoj kancelariji za 4500 kuna mjesečno.

Ipak, ja sam uvijek za fakultet jer ti se time proširuje dijapazon mogućnosti. Kao što je netko već rekao, ako i ne nađeš odmah posao odgovarajući svome visokom obrazovanju, uvijek možeš radit neke druge poslove za koje je dovoljna slabija naobrazba.

Na primjer, uvijek se možeš probat ugurat u ZET. Dovoljna ti je osnovna škola, a plaća 7, 8 soma kuna .
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:49   #28
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Ipak, ja sam uvijek za fakultet jer ti se time proširuje dijapazon mogućnosti. Kao što je netko već rekao, ako i ne nađeš odmah posao odgovarajući svome visokom obrazovanju, uvijek možeš radit neke druge poslove za koje je dovoljna slabija naobrazba.

Na primjer, uvijek se možeš probat ugurat u ZET. Dovoljna ti je osnovna škola, a plaća 7, 8 soma kuna .
a što u slučaju da ih odbiju zbog prekvalificiranosti?
jer to se ljudima događa, ne baš rijetko.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 13:52   #29
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post

Da si išla na faks, sad bi to znala.


Može promijeniti posao i zarađivati više. Ista stvar je i sa prodavačicama. Neke manje sretna ili sposobne će raditi za 2500 dok će druge raditi za 5000.


Da, ali ti si prodavačica sa trogodišnjom trgovačkom školom dok ona ima diplomu PMF-a. Što misliš, čiji je životopis dojmljiviji? Jasno da vas dvije nećete tražiti iste poslove ali PMF daje daleko veće šanse do Trgovačke škole. Zapravo, poslodavac uvijek može zaposliti studenticu kemije jer mu dođe jeftinije a i siguran je da neće krivo naplatiti jer - hej- ona studira na PMF-u.
nešto ovoliko nekulturno, nispodištavajuće i gledano s visine dugo nisam pročitala. neću dalje da ne zaradim karton ali ako ovako s podsmjehom promatraš ljude oko sebe - to je strašno. iskreno te žalim
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 14:13   #30
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
nešto ovoliko nekulturno, nispodištavajuće i gledano s visine dugo nisam pročitala. neću dalje da ne zaradim karton ali ako ovako s podsmjehom promatraš ljude oko sebe - to je strašno. iskreno te žalim
pa ja mislim da ona još studira.
i ne čudi me taj stav.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:12   #31
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
nešto ovoliko nekulturno, nispodištavajuće i gledano s visine dugo nisam pročitala. neću dalje da ne zaradim karton ali ako ovako s podsmjehom promatraš ljude oko sebe - to je strašno. iskreno te žalim
Netočno. Napisala je prilično objektivan post. Zar je izjava 'PMF daje daleko veće šanse do Trgovačke škole' - nekulturna, ili 'gledanje s visine'?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:17   #32
naravno da nije jer je i blentavim prodavačicama jasno da fakultet nudi veće mogućnosti dugoročno. ja sam govorila o svakodnevnom životu i radu, o usporedbi stresa i o konačnoj sumi i zaradi na što sam dobila traktat o tome kako kad si razrednica dobivaš poklone i ideš na maturalac

a tek ono da je čak i na oh tako nezahtjevnom radnom mjestu kakvo je moje bolje zaposlit studenta jer on ipak studira pa nije toliko glup da krivo naplati... šta je to, po tvom mišljenju? a ono kako bi znala šta su repeticije da sam išla na fakultet? i kako pokušavam nadomjestit to što ne mogu sjest kad mi se sprdne time što imam gablec na poslu?

oprosti ali to je čisto sprdanje i ruganje. žao mi je što to ne vidiš ako si se već bacio u igranje tuđeg advokata
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 21:42   #33
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
nešto ovoliko nekulturno, nispodištavajuće i gledano s visine dugo nisam pročitala. neću dalje da ne zaradim karton ali ako ovako s podsmjehom promatraš ljude oko sebe - to je strašno. iskreno te žalim
To ti nije nekultura ili gledanje svisoka. To ti je tržište rada.
Ako se sramiš svog posla i ako se zbog njega osjećaš manje vrijednom mislim da nije u redu svoje komplekse pretakati u tuđu nekulturu.

Quote:
pa ja mislim da ona još studira.
i ne čudi me taj stav.
Ne samo da studira nego i mjesečno zarađuje od 4 000 do 6 000 kuna.

Quote:
naravno da nije jer je i blentavim prodavačicama jasno da fakultet nudi veće mogućnosti dugoročno. ja sam govorila o svakodnevnom životu i radu, o usporedbi stresa i o konačnoj sumi i zaradi na što sam dobila traktat o tome kako kad si razrednica dobivaš poklone i ideš na maturalac
Na rečenicu tip: imam svaki vikend slobono i jedina mi je briga dal ću krivo vratit novce a profesorica ima veće šanse da ju premlate; nisam se dosjetila primjerenijeg odgovora. Nije baš da smo se vinule u neke više sfere stoga je i moje argumentacija ostala jednostavnija. Ali ako baš hoćeš, mogu nadodati da profesorica iz kemije zna napraviti sapun i boju za tkaninu koja se prodaje u butiku.

Quote:
a tek ono da je čak i na oh tako nezahtjevnom radnom mjestu kakvo je moje bolje zaposlit studenta jer on ipak studira pa nije toliko glup da krivo naplati...
Ali je bolje zaposliti nekoga preko studentskog ugovora. (Da se ne uvrijediš još više neću ti pojašnjavat zašto jer se bojim da i to ne shvatiš kao napad na svoju inteligenciju). Ako još pritom studira nešto s brojkama šanse su zaista male da se zabuni u računu.

Quote:
a ono kako bi znala šta su repeticije da sam išla na fakultet
Ako se ne varam, nakon toga je išao ovaj->
Smajlići nisu tu bez vraga i ponekad pomognu da sugovornik shvati da li se radi o šali, čuđenju, ravnodušnosti, veselju, tuzi... Samo nemoj sad i to shvatiti kao gledanje s visoka ili ruganje.

Quote:
oprosti ali to je čisto sprdanje i ruganje. žao mi je što to ne vidiš ako si se već bacio u igranje tuđeg advokata
A sad si ti malčice bezobrazna, prema njemu.
Ostavi komplekse po strani.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:03   #34
Nije sve čak niti u završenom faksu.
Evo moj primjer npr.-završena četverogodišnja srednja škola,imam super posao i još bolju plaću.O faksu sada razmišljam samo zato jer si želim ispunit još i tu želju,plaća mi ionako neće biti Bog zna koliko veća i kada ga završim,a s obzirom da m godina košta 10000kn neće mi se baš isplatit kroz koju godinu.

Moja vjenčan kuma završi faks u roku,radi za manju plaću od mene i tada firma propada.S obzirom da živi u malom gradu posla nema ni na vidiku a ne može dobit niti posao prodavačice jer je previše obrazovana za taj posao.

Ili prijateljica koja je teta u vrtiću ima samo parstotina kuna veću plaću od svog muža koji je u istom vrtiću kuhar.
neurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:28   #35
Normalno da se može živjet bez faksa,pravi majstor će uvijek imat novaca.Mislim na vodoinstalatere,soboslikare,stolare i ostala zanimanja...ako znaš svoj posao imat ćeš i para
RaNdOmGuY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:39   #36
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post


Ali je bolje zaposliti nekoga preko studentskog ugovora. (Da se ne uvrijediš još više neću ti pojašnjavat zašto jer se bojim da i to ne shvatiš kao napad na svoju inteligenciju). Ako još pritom studira nešto s brojkama šanse su zaista male da se zabuni u računu.

u većim trgovačkim lancima tipa new yorker, orsay, zara i sl, studenti služe samo ko ispomoć kad je otvorenje, inventura ili stiže nova roba i sl.
tad kače osigurače i slažu robu na police.
blagajnoj ne smiju ni prismrdit.

jedan član moje obitelj radi u jednom većem trgovačkom lancu odjećom i ima oko 7000kn plaće (najmanju, jer joj i prekovremeno i nedjelju dodatlno plaćaju), dok ću ja kao profesorica stranog jezika imati početnu plaću od 3.900.
nakon 25 godina staža će mi biti oko 6000kn. ako i toliko.
I realno, odgovornost koja će biti na meni (kao profesorici stranog jezika) je puno veća nego njena u radu u prodavaonici.
jer najgore što se njoj može dogoditi jest višak/manjak u blagajnoj i da joj netko dođe pokrast novce, a i tad je politika firme da, ako ti dođe razbojnik, da novce daš. i nikom ništa.

dok profesori znaju završavat i na sudu kad ih učenici napadnu. izgubit licencu za rad i sl., da ne nabrajam dalje.

i da oprostite, pisat (i govorit) repeticije je čisto prenemaganje, svatko normalan kaže instrukcije. osim ako se ne ide hvalit svojom elokventnošću.

Zadnje uređivanje *soul*mate* : 13.02.2012. at 22:45.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:59   #37
Da je Tesla razmišljao na taj način još bi uvijek živjeli u mraku.
Znanje je moć, a naročito danas.

Mislim da je ovo baš prikladna tema da spomenem Pareta i njegovu podjelu na elitu i masu.

Jedna crtica za kraj, bit će o snijegu obzirom na vrijeme vani.
Dakle, kroz studij fizike može se naučiti kako napravit snijega. Oni koji ga ne znaju napraviti mogu ga čistiti po ulicama.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 23:14   #38
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Znanje je moć, a naročito danas.
samo što znanje i vještine više nisu dostupni isključivo na fakultetu, već ih možeš stjecati i izvan obrazovnih institucija...a postoje fala bogu profesije u kojima se vrednuje tvoje znanje i rad, a ne razina formalnog obrazovanja
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 23:16   #39
Po meni se isplati završit fax jer ćeš imat VEĆE šanse od onog koji nema . Idem na fakultet za zanimanje koje je deficitarno i dali mislim da ću dobit posao u uredu i imat plaću od 10000 Kn . Naravno da ne , ali mislim da se općenito isplati ulagat u obrazovanje i ako moja diploma ne bude dovoljna iću dalje na stručno usavršavanje , upisat tečaj stranog jezika jer nova znanja ti neće naškodit ...
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 23:42   #40
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
samo što znanje i vještine više nisu dostupni isključivo na fakultetu, već ih možeš stjecati i izvan obrazovnih institucija...a postoje fala bogu profesije u kojima se vrednuje tvoje znanje i rad, a ne razina formalnog obrazovanja
Već sam pisala o tome kako je važno ulagati u sebe, na bilo koji način.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.