Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 14:17   #41
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Tara: hvala na opisu, profesor će ti biti zahvalan


Quote:
office chick kaže: Pogledaj post
@ Tara: hvala na iscrpnim informacijama, i dalje mi nije baš jasno o kojem vremenskom periodu se radi, ali to je isto individualno ...
Napisala sam koliko je dolazaka potrebno i što vam pri kojem dolasku rade.

Eto, po tome se može zaključiti koliko to traje.

Možeš ti njima doći i reći da želiš zube u roku tjedan dana i budeš ih i dobila za tjedan dana. Pitala sam ih to, ali nisam išla tim principom jer mi se nije toliko žurilo.

Problem nastane ako ti zubno meso nakon brušenja natekne ili se upali.
Uzimanje otiska dok ti je zubno meso takvo natečeno je nevjerodostojno. Bolje je čekati da se sve lijepo smiri i tada tek uzeti otiske.
Mislim, možeš ti forsirati uzimanje otiska dok je to takvo, ali će te odmah upozoriti da će ti onda raditi zube po takvom otisku, a kasnije će se zubno meso smiriti i izgledati drugačije.

Meni nije ništa značilo to što nemam krunice jer sam imala privremene i normalno sam živjela.


Jesam ja jedva čekala krunice, ali to je bilo radi uzbuđenja, a ne radi toga što mi je bilo teško s privremenima.

Quote:
Što se cijene tiče, našla sam na netu cjenik neke poliklinike koja cirkon krunicu naplaćuje 3.600 kn (bez pripreme čini mi se) pa si sad tak kalkuliram, ako bude manje, još bolje
Nisam shvatila kakve pripreme?

To je cijena svega.
Kad sam sve zbrojila cijena jednog zuba je ispala 2 500 kn ( gotovinski ).
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:04   #42
Mislim da te pitao za vrstu krunice
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 17:08   #43
cek malo,a kako se onda zove ono kad ti zub izbruse u šiljak i na njega nataknu umjetni?i zašto zubno meso s vremenom potamni?svakom koga znam da ima makar jedan umjetni zub pomodri meso iznad...i to u poprilično kratkom roku i ne povuče se s vremenom već ostane tamno?i to sam primjetila samo kod slučajeva kojima je zub rađen na ovaj način,i usput,takav zub mi izgleda užasno neprirodno,prirodnije izgleda dentjera od toga
__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 13:21   #44
To meso potamni kad se radi sa navlakama koje sadrze metal. Danas se najcesce radi sa bezmetalnim navlakama- cirkonima koji izgledaju fantasticno, naravno i cijena im je fantasticna, u odnosu na obicne navlake...
Roxie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:57   #45
I s metal keramičkim krunicama je moguće postići da rub izgleda dobro, bez debele crne crte i kasnijeg povlačenja gingive. Samo treba dobra preparacija, dobar tehničar i dobra higijena. Potpuna keramika je ipak estetski bez premca.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:50   #46
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Problem nastane ako ti zubno meso nakon brušenja natekne ili se upali.
Nego, reci mi je li te tijekom procesa tog cijelog išta boljelo.
I kada? Kad su ti nešto brusili, vadili, stavljali?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 19:34   #47
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Nego, reci mi je li te tijekom procesa tog cijelog išta boljelo.
I kada? Kad su ti nešto brusili, vadili, stavljali?
Vrlo jednostavno - lokalna anestezija.

Ako je nešto i bilo bolno tokom brušenja, nisam osjetila.


Ne znam, nisam baš kompetentna za savjete o boli jer ju prilično dobro podnosim. Ne reagiram previše, nastojim ju ignorirati tako da ju baš i ne doživljavam ukoliko nije prejaka.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 10:19   #48
metalna ili bezmetalna krunica?!

Pozdrav! Molim vas za pomoć sa vašim iskustvima.
Od više stomatologa sam dobila mišljenje da zbog dubokog zagriza ne stavljam bezmetalne krunice jer postoji velika šansa pucanja tih krunica.
Budući da je estetika iznimno bitna molim vas za vaše mišljenje o ovom problemu. Da li postoji neka vrsta bezmetalne krunice koja bi svojom čvrstinom bila jednaka metalnim?

Također sam prvi put čula za metalnu krunicu sa bezmetalnih vrhom s kojim se izbjegne tamno zubno meso. Da li imate iskustva sa ovakvim krunicama i kakav je estatski dojam?
Hvala puno!
vanabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:42   #49
Metalna krunica s bezmetalnim vrhom je metal-keramicka krunica. Ako se doktor i tehnicar potrude, moze izgledati super. Od bezmetalnih, ako se trazi najveca cvrstoca, tu je cirkon keramika.
Bez klinickog pregleda ti nitko ne moze dati savjet, ali nacelno se zagriz moze podici nosenjem udlaga kroz par mj, ortodontski ili izradom krunica na straznjim zubima.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 19:45   #50
Hvala na odgovoru!

Ako sam ja dobro razumila ne radi se o običnim metal keramičkim navlakama od kojih se često zacrni zubno meso nego o krunicama koje za osnovu imaju metal ali pri vrhu (koji ide kraj zubnog mesa) koriste neki drugi materijal (cirkon?!). Zbog toga su takve krunice čvršće ali nema crnog ruba na zubnom mesu. Takva je krunica i nešto skuplja od obične metal keramičke krunice...

S obzirom na sve što sam pročitala na web-u čini mi se da su nabolje rješenje cirkon keramičke krunice sa e-max keramikom napravljena sa CAD - CAM tehnologijom. Jesam li u pravu???

S druge strane ove preporuke što sam dobila (od čak 3 stomatologa) su vjerojatno rezultat njihovih loših iskustava. Šta mislite da li ovo ovisi o tehničkom laboratoriju sa kojim stomatolog radi i njihovoj tehnološkoj opremljenosti?

Da li ste vi imali ovakove preporuke svojih stomatologa ili negativna iskustva sa cirkon keramičkim navlakama.
vanabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 21:23   #51
Postavljeni su mi implantati na 6 i 7 gore i dole lijevo (4 zuba).U pitanju su metalkeramičke krunice.Prilikom normalnog zagriza sve je ok, međutim prilikom žvakanja javljaju se povremono neugodni osjećaji pritiska na donje zube (nisam siguran da li je 6 ili 7).Pri tome nije bitna jačina zagriza pri žvakanju (to sam potvrdio tako što sam stavio običnu čačkalicu između tih zuba i lagano je zagrizao).Teško mi je opisat kakav je to osjećaj, ali iritira i neugodan je.Napomena je da je u pitanju nov rad (nekih 3 dana),Da li je to sve stvar navikavanja ili ipak nešto nije kaka treba biti? Nije mi baš zgodno ići do stomatologa koji mi je radio implantate i protetiku jer je udaljen nekoliko sati vožnje od mene.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:59   #52
pošto mi gornja prednja 4 zuba nisu u ravnini,mogu li ja stavit znači 3-4 ove keramičke ljuskice tzv.veeners,a da nisu skupi,i da traju jedno 6-7 godina? donji zubi su mi ravni,pa mi tu nebi trebali


Hvala!
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 20:06   #53
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
pošto mi gornja prednja 4 zuba nisu u ravnini,mogu li ja stavit znači 3-4 ove keramičke ljuskice tzv.veeners,a da nisu skupi,i da traju jedno 6-7 godina? donji zubi su mi ravni,pa mi tu nebi trebali


Hvala!
Ovisi o situaciji u ustima. Ljuskice obično traju 5-10 godina i mogu ispraviti manje ortodontske nepravilnosti.
Ivana2711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:12   #54
^^ma znam to šta si rekla,nego me zanima jel bi se moglo to onda? i koja bi bila NAJjeftinija cijena
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 00:23   #55
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
^^ma znam to šta si rekla,nego me zanima jel bi se moglo to onda? i koja bi bila NAJjeftinija cijena
Koji dio nisi shvatio zadnjih mjeseci kada si postavljao jedno te isto pitanje u nedogled?
Sljedeci put ides na hladjenje
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 20.09.2012. at 12:54.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 12:50   #56
U trudnoći sam ostala bez gornje 4 i 5. Jednostavno su se smrvile. Stomatologica je to dosta dobro sanirala i nakon toga sam se odlučila na izradu krunica. Da skratim priču i postavim pitanja o stvarima koje me muče pa ako bi mi koja dobra duša odgovorila- bila bih zahvalna!
1. Krunice sam stavila jučer-dakle sve je svježe. Još sve osijećam,pri zagrizu mi je neobično+osijećam laganu neugodu(onu zbog koje stalno dirate zub!-ako me razumijete). Zanima me je li to normano i hoće li se stanje poboljšati?
2. Stavljene krunice su estetski super osim jednog malog nedostatka na četvorci. Naime kad je krunica stavljana stomatologica je krunicu malo brusila iskinula je boju te mi se sad na zubu vidi dio metala. Rekla mi je da je to morala napraviti da mi zub bude čvršći mada ja ne razumijem povezanost. Meni sad te mrljice smetaju jer kad sam se već napatila za te zube-željela bih da budu kako trebaju. Može li se šta napraviti po tom pitanju?

Molim vas da mi netko odgovori! stvarno nemam koga pitati! Hvala vam puno!
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 12:57   #57
Skidaj! Neka ponovi rad o svom trošku - ne smije se vidjeti metal, ne smije biti neugodan osjećaj. Također, krunice se iz razloga da nešto smeta/treba dobrusiti/prilagoditi u startu privremeno cementiraju, a ne trajno - to omogućava lako skidanje i prilagođavanje
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 13:17   #58
Puno ti hvala na odgovoru!!! I mislila sam da me mulja!!! Još jednom puno hvala!
__________________
Povoljno prodajem
blackstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:41   #59
molim savjet,
imam krunicu na dvojci gore, rađeno prije cca 15-20 god. grozno izgleda, imam crni rub, a i trebam ju mijenjati jer sam u međuvremenu nosila fiksni aparat i izravnala zube, pa sad ima prostora za postaviti krunicu koja bi bila simetrična u odnosu na drugu dvojku
( ranije se to nije moglo obzirom na krive i jako zbijene zube)
ne kužim baš najbolje razliku između metalnih/bezmetalnih krunica - ja u zubu imam metalni ( srebrni) kolčić - je li to metal koji uzrokuje crni rub? ili nešto u sastavu same krunice?
ovaj put bi definitivno išla na opciju koja daje najmanje šanse za crni rub, jesam li dobro shvatila iz prethodno napisanoga da bi to bile bezmetalne krunice ( koje vrste uopće postoje?)
imam friško izrađen retainer kojeg zasad nosim što je moguće više (24h dnevno, skidam kad jedem, postupno ću doći do toga da ga nosim samo noću).ima li to nekakve veze sa izborom materijala za krunicu?
okvirne cijene bi isto bile od koristi
hvala
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 03:02   #60
jesu krunice slično ko ljuskice? Jel mogu pridonijeti "blistavom" osmijehu gornjih 4-5 prednjih zubi ako se postave? hvala
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.