Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 19:08   #61
Quote:
BsBForever kaže: Pogledaj post
Baš sam boldano tila čut. Hvala cure na odgovorima . A da još nešto pitan, jel mi možete preporučit još neko brzoupijajuće ulje, a da nije lješnjak (koji mi nije nešto)? Ne mora nužno bit za masnu kožu, može bit i za suhu i osjetljivu, ali samo da je brzoupijajuć. Dodala bi barem još jedno ulje grožđu. Možda makadamija ili argan? Al ono da je baš turbo upijajuće , ka i grožđe.
bademovo
odlično ti je, imaš ga za 20-ak kn u Kozmu ili Bipi.
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 20:51   #62
Ali to bademovo ulje je rafinirano, zar ne?
Badem baš i ne spada u brzoupijajuća ulja, a može biti i blago kemodogen pa nije preporučljiv za masniju kožu.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 22:05   #63
Meni se suncokret upije za par sekundi Cak mi se upije brze nego sjemenki grozdja
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 22:53   #64
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Ali to bademovo ulje je rafinirano, zar ne?
Badem baš i ne spada u brzoupijajuća ulja, a može biti i blago kemodogen pa nije preporučljiv za masniju kožu.
sto je stvarno komedogeno? ja nisam primjetila, bas dapace imam osjecaj da mi bas fino procisti kozu, mada ne koristim ga svaki dan vec 1-2 puta tjedno brzo se upije i nema masnog traga na licu poslije.
ali sve je od koze do koze naravno
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 09:55   #65
Kupila sam jučer 1l ulja koštica grožđa u konzumu od Olitalia za 40 kn. Pretpostavljam da je rafinirano i planiram ga koristiti za izradu sapuna. da li je netko koristio već ovo ulje (od iste firme sam kupila i litru rižinog za sapune).
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:25   #66
Quote:
shopy kaže: Pogledaj post
bademovo
odlično ti je, imaš ga za 20-ak kn u Kozmu ili Bipi.
meni se badem jako sporo upija,a imam suhu kožu i zato ga koristim u body butteru za tijelo,a na licu nikako.
I ovo što prodaju u apotekama, Bipama, Kozmima i sličnim dućanima po 20 kn je rafinirano bademovo ulje što baš nije dobro koristiti.
100 ml nerafiniranog bademovog ulja dođe oko 40 kn.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 10:27   #67
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Kupila sam jučer 1l ulja koštica grožđa u konzumu od Olitalia za 40 kn. Pretpostavljam da je rafinirano i planiram ga koristiti za izradu sapuna. da li je netko koristio već ovo ulje (od iste firme sam kupila i litru rižinog za sapune).
negdje ti mora pisati da li je rafinirano ili nije, barem na deklaraciji, al sudeći po cijeni, vjerojatno je rafinirano.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:56   #68
Ak je da se "baš, baš" upija onda prije bademovog svakako makadamija ili kukui.
No, oprez jer kod korištenja takvih ulja koža se zna isušiti i postati kao "papir" čak i ona masna problematična.
Uvijek preporučam kombinaciju bar tri biljna, a pri izradi svojih mješavina koristim i po šest.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:46   #69
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ak je da se "baš, baš" upija onda prije bademovog svakako makadamija ili kukui.
No, oprez jer kod korištenja takvih ulja koža se zna isušiti i postati kao "papir" čak i ona masna problematična.
Uvijek preporučam kombinaciju bar tri biljna, a pri izradi svojih mješavina koristim i po šest.
A u kojem omjeru se najcesce stavljaju ulja recimo za mjesovitu kozu?Ima li za svako ulje mjera u kojem procentu ide u mjesavine ili ima neki okvirno pravilo?Npr. od 3 ulja koliko staviti onh sto se brze upijaju i onih masnijih?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 20:25   #70
Quote:
shopy kaže: Pogledaj post
bademovo
odlično ti je, imaš ga za 20-ak kn u Kozmu ili Bipi.
Koristim ja već bademovo u noćnoj njezi, ali to ulje je definitivno sporoupijajuće. A i iskreno, mislim da ta ulja koja si ti predložila nisu kvalitetna, tj. hladno prešana. Vjerovatno su rafinirana, a tim postupkom se gube vitamini i druge supstance dobre za kožu, pa ja tebi predlažem da si radije kupiš ovo bademovo ulje :http://www.terra-organica.hr/badem-p...apy-kemig.html

Edit: Evo vidim da su cure već odgovorile šta i ja
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 12:47   #71
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
A u kojem omjeru se najcesce stavljaju ulja recimo za mjesovitu kozu?Ima li za svako ulje mjera u kojem procentu ide u mjesavine ili ima neki okvirno pravilo?Npr. od 3 ulja koliko staviti onh sto se brze upijaju i onih masnijih?
Nema recepta za takvo što, iako ima puno općenitih recepata po internetu. Kvalitetna aromaterapija tj. aromakozmetika podrazumijeva individualni pristup pa je tako naglasak na tipu kože svake osobe.

Recimo jedan od takvih "općenitih" a za mješanu kožu mogao bi biti

10 ml lješnjaka
10 ml sjemenki grožđa
10 ml nevena u bademu
5 kapi ružmarina verbenona
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:15   #72
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Po zimi se već postojeće (od prije) fleke tretiraju onom već poznatom mješavinom ploda d. ruže sjemena mrkve i celera, a po ljeti i uz ovakovu prirodnu minimalnu zaštitu niti jednoj se nisu pojavile nove, niti pojačale stare.

Ne znam zašto je tome tako niti koji je to "vrag" , u tim umjetnim zaštitnim faktorima, no jednostavno rečeno prirodna kozmetika djeluje.
Merlina ako mozes ponoviti ili dati link,sigurno je vec pisano o tome...ta mjesavina za zimsko tretiranje fleka i nisam dobro sve pohvatala,sto ljeti koriste?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:43   #73
Nisam Merlina, valjda se neće ljutiti, baš sam neki dan zapisala taj recept za sestru, mislim da je to ovaj recept:

50 ml biljno ulje plod divlje ruže
20 kapi eterično ulje sjeme mrkve
30 kapi eterično ulje celer

nanosi se na zahvaćeno područje dva puta na dan tijekom mjesec dana, ne nanositi barem 12 sati prije izlaganja kože suncu.

No mislim da je ovo prevelika količina za kuru od mjesec dana, ja bi to sve na pola smanjila.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:50   #74
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Nisam Merlina, valjda se neće ljutiti, baš sam neki dan zapisala taj recept za sestru, mislim da je to ovaj recept:

50 ml biljno ulje plod divlje ruže
20 kapi eterično ulje sjeme mrkve
30 kapi eterično ulje celer

nanosi se na zahvaćeno područje dva puta na dan tijekom mjesec dana, ne nanositi barem 12 sati prije izlaganja kože suncu.

No mislim da je ovo prevelika količina za kuru od mjesec dana, ja bi to sve na pola smanjila.
Hvala puno,prepisujem
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 16:55   #75
kako mješate ulja? vidim da se ulje sjemenki grožda preporučuje mješati sa 30% drugog ulja (ulje jojobe i ulje lješnjaka).
da li ga odmah pomiješate, svo ulje ili? može malo detaljnije hvala.

i kakvo je ovo ulje lješnjaka da li ga tko koristi i da li ga koristi u kombinaciji sa uljem sjem.grožđ.?
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:54   #76
Ako su pjege na licu onda možete probati sa manjom mješavinom

u bočicu od 20 ml nakapati
8 kapi eteričnog ulja sjemena mrkve
12 kapi eteričnog ulja sjemenki celera
do vrha biljno ulje ploda divlje ruže. Maže se na mrlje!

Za ruke može i do 10% koncentracija eteričnih ulja.

Celer je fototoksičan, pa ga je bolje koristiti u jesen.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 18:57   #77
Quote:
shopy kaže: Pogledaj post
kako mješate ulja? vidim da se ulje sjemenki grožda preporučuje mješati sa 30% drugog ulja (ulje jojobe i ulje lješnjaka).
da li ga odmah pomiješate, svo ulje ili? može malo detaljnije hvala.

i kakvo je ovo ulje lješnjaka da li ga tko koristi i da li ga koristi u kombinaciji sa uljem sjem.grožđ.?
Ulje se mješaju prema potrebama kože.
Obično se rade uljne mješavine od 30 ili 50ml, a mješa se ovisno o tipu kože.
U tamnu bočicu naprimjer možeš staviti
10ml lješnjaka
15ml sjemenki grožđa
5ml jojobe

Lješnjak se često nalazi u kombinaciji sa sjemenkama grožđa, a u mješaviama za masniju kožu. Jedno od najčešće korištenih ulja u prirodnoj kozmetici.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 13:37   #78
a kako uzeti mjeru?
jel imate neke posudice koje vam mjere mililitre ili to žličicom radite?

možda je glupo pitanje, al nisam nikad mješala pa nemam pojma kako to ide
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 13:57   #79
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
a kako uzeti mjeru?
jel imate neke posudice koje vam mjere mililitre ili to žličicom radite?

možda je glupo pitanje, al nisam nikad mješala pa nemam pojma kako to ide
Mozes zlicicom od sirupa nekog ili spricom za inekciju
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 17:51   #80
Imaju i male staklene menzuer ili laboratorijske čaše sa manjom mililitražom za kupiti u većini web shopova i kemigu.
Cijena je mala, a praktične su jer imaju onaj malo "ljevak" pa, osim što možeš točno izmjeriti ulje lakše ga je i pretočiti u bočicu.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.