Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 17:27   #1
Aloe vera

Svojevremeno je bila hit, i sva kozmetika se reklamirala njome, a gledam tu na potforumu prirodne kozmetike se ne spominje bas...

Ima li sto u ovakvim opisima ili su to samo reklamni trikovi?


Izvanredno vlaži kožu jer prodire do najdubljeg dermalnog sloja, pomlađuje kožu jer povećava stvaranje fibroblasta 8x brže nego je to normalno te na taj način ubrzava cijeljenje rana. Izvanredna je za suhu, osjetljivu i oštećenu kožu; ublažava i otklanja staračke pjege po rukama. Oralnom primjenom u obliku napitka i lokalnom u obliku krema djelotvorna je kod psorijaze.


Moze li se aloe vera mijesati s biljnim uljima i ima li to smisla?
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:00   #2
Jako je dobra jer umiruje i vlaži kožu. Vecinom se dodaje se u hidrolate..
Ja ju imam kod kuce pa me zanima ima li neki nacin obrade tj. konzerviranja (prirodnog) a da ne izgubi svoja svojstva?
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:58   #3
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
moguće, a moguće je i to da je nim izvlačio na površinu ono što se trebalo izvuči..
i tu sposobnost mu pripisuju..


ja osobno bi (i imam u planu, čim kupim aloe gel), raditi masku sa nimom a aloe vera gel staviti na lice poslije maske..
koji gel od aloe koristiš?
upija li se brzo?
gelasti je u potpunosti?
to mi je jako važno..
hvala..
navodno da ovi aloa vera gelovi baš i nisu aloa ovi šta se kupuju po raznim ljekarnama i drogerijama tj.da ima više vode nego aloe,ali znam da od forever living(valjda sam dobro napisala) aloa gel definitivno je aloa jer sam ga pila i stvarno je odličan,ten mi se oporavio drastično od njega ojačao mi je imunitet,uglavnom super je,jedino šta se nemože kupiti u slobodnoj prodaji nego samo preko njihovih zastupnika,uglavnom meni ga je mama nabavljala i znam da je bio oko 200 kuna litra ali je i trajao cca 2 mjeseca a pila sam svaki dan...i da nije baš ugodnog okusa,ali je za toplu preporuku
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:14   #4
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
...............................
ma da?
hvala puno..
a kak' da dođem do zastupnika?
kako si ga stavljala na lice?

jedno vrijeme sam rezala biljku, e to je najčišći aloe vera gel, dobiven tik iz biljke ali mi s vremenom bilo žao biljke pa sam odustala..bila je sva izrezuckana..makar ljudi i tako rade..čak štoviše, dosta njih..
ali ponavljam se, meni je bilo žao biljke tako da bi sada naručila gel..
važno mi je da je čisti, bez dodataka, a najvažnije mi je da nema nikakav dodatak ulja..da je čisti gel..takve teksture..
da ni u snu ne naginje kremastom..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:25   #5
Quote:
cvjetić vila kaže: Pogledaj post
Tada sam prvi puta pognula glavu i shvatila da je nekada bolje riješiti problem dok nije ogroman, nego se igrati "bolje je prirodno" i dovesti se do katastrofe.
vidim da nisi bila na temi- problematična koža
skokni malo niže pa vidi moje upise..
ulja i ja-

Quote:
Neem mi je odličan jer primjećujem da uklanja crvenilo, a potkožne akne se crvene još dugo nakon što nestanu. Sada sam potpuno očistila vilicu, ali u zadnjem ciklusu su mi se javile 4 cistične na bradi, s lijeve strane, nisu duboke, kao što su nekada bile. No istina je da sam nedavno posegnula za maskom od neem-a, par kapi arganovog ulja i 4 kapi e.u. lavande.
Super mi je pasalo na licu u trenutku kada je maska bila gore i kasnije kada bi je skinula. Tek par dana kasnije, krenuli su problemi. Dugo nisam imala kvržice po bradi.
a da makneš argan? samo nim i voda ili nim i hidrolat?
ako si tip kao ja.....
istina, ja stavim suncokreta nekad u nim, ali to je takva kap, najmanja moguća kap koju možeš zamisliti..
više ju stavljam zbog psihološke strane, placebo efekta nego što ta kapljica može nahraniti kožu i imati ikakvog utjecaja na nju..


Quote:
Aloja fazu sam imala davno, kada sam nakon isprobavanja komercijalnih pripravaka, prešla na uzagajanje Aloje arborescens i koristila isključivo svježe otrgnuti list, tj. gel iz lista. On je pomagao isto oko crvenila i slično, ali nije liječio problem.
No kod aloje mi smeta film koji ostaje, tj. after gel učinak, pa sam mislila da bi bio ok u kombinaciji s neemom, jer bi ga kasnije isprala s lica.
da, to sam si i mislila, taj after gel učinak..
ali ja bi gel držala sat vremena i potom ga isprala sa lica..
što se lice nahrani u tih sat vremena, nahrani se..

a jel ideš ti na čišćenje kod kozmetičara?
pitam, jer sada kada sam završila kod kozmetičara prvi puta u životu nakon kriminala koja su mi ulja napravila, kozmetičarka mi je rekla da su mi pore začepljene, da je lice kao zub, kada bukne, kao zub pun karijesa kojeg treba dobro pročistiti da bi se on mogao zatvoriti..tako i lice, pore treba pročistiti da bi se one smirile..
da bi svaka žena svakih mjesec i pol, dva trebala ići na čišćenje, da bi ono uvelike smanjivalo/rješavalo probleme na licu..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:29   #6
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ma da?
hvala puno..
a kak' da dođem do zastupnika?
kako si ga stavljala na lice?

jedno vrijeme sam rezala biljku, e to je najčišći aloe vera gel, dobiven tik iz biljke ali mi s vremenom bilo žao biljke pa sam odustala..bila je sva izrezuckana..makar ljudi i tako rade..čak štoviše, dosta njih..
ali ponavljam se, meni je bilo žao biljke tako da bi sada naručila gel..
važno mi je da je čisti, bez dodataka, a najvažnije mi je da nema nikakav dodatak ulja..da je čisti gel..takve teksture..
da ni u snu ne naginje kremastom..
Malo sam gledala na iHerb-u i naišla sam na ovo:
http://www.iherb.com/Aerobic-Life-De...qt-32-oz/17753

Sad ne znam da li naručuješ šta preko neta inače, ali sve ostalo što se nudi sadrži nekakve dodatke..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:33   #7
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
Malo sam gledala na iHerb-u i naišla sam na ovo:
http://www.iherb.com/Aerobic-Life-De...qt-32-oz/17753
Sad ne znam da li naručuješ šta preko neta inače, ali sve ostalo što se nudi sadrži nekakve dodatke..
hvala ti puno
ali ovo je juice..iako piše da je pure..
moram to proučiti, imaju li gela..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 14:37   #8
Da, nisam baš sve čitala, samo sam od onih koja se nude pogledala sastave. Iako piše ovo: Hand Filleted Aloe Leaves, ali pogledaj malo na njihovoj stranici.
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:04   #9
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ma da?
hvala puno..
a kak' da dođem do zastupnika?
kako si ga stavljala na lice?

jedno vrijeme sam rezala biljku, e to je najčišći aloe vera gel, dobiven tik iz biljke ali mi s vremenom bilo žao biljke pa sam odustala..bila je sva izrezuckana..makar ljudi i tako rade..čak štoviše, dosta njih..
ali ponavljam se, meni je bilo žao biljke tako da bi sada naručila gel..
važno mi je da je čisti, bez dodataka, a najvažnije mi je da nema nikakav dodatak ulja..da je čisti gel..takve teksture..
da ni u snu ne naginje kremastom..
ovo je vise tekuce iako je gusto.ulja nema sigurno jer se to pije.e sad vjerojatno se moze i mazati na lice ali ja sam svoje probleme sa licem rjesila pijuci ga a imala sam dosta velike probleme.daj probaj malo potrazit na int.vjerojatno imaju svoju ytranicu a ak ne nades nista budem pitala mamu sutra pa javim.ovo je navodno 99%-tni aloa gel.ja sam ga pila i u trudnoci
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 22:03   #10
Provense, ja sam kupila aloe veru u kemigu i dobila tekucu-tekucu tekucinu.
stvarno kao voda i tako se ponasa na kozi. moj problem je u tome sto sam ocekivala bar naznaku "gelastosti", pa sam se razocarala kad iste nije bilo
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 23:07   #11
Aloa vera gel je tekući, nema tu nekog velikog gela (10:1)
Enican aloa vera sok je mislim 99,8% sok aloa vere pa je ok. Njega možete stavljati umjesto vode u masku.
Zašto bi baš gelastu strukturu?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 01:07   #12
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
Provense, ja sam kupila aloe veru u kemigu i dobila tekucu-tekucu tekucinu.
stvarno kao voda i tako se ponasa na kozi. moj problem je u tome sto sam ocekivala bar naznaku "gelastosti", pa sam se razocarala kad iste nije bilo
Iz aloe vera gelova za kozmetičku upotrebu je odstranjen balast-vlakna koja daju gelastu strukturu prirodnom aloe vera gelu.

Proizvodu koji su gusti, gelasti, a nose naziv "aloe vera gel" su zapravo ugušćeni nekim drugim prirodnim ugušćivačem (prehrambena svrha) ili sintetskim zgušnjivačem (kozmetička namjena).

Ima tu i sokova cijelog lista kojima su dijelom odstranjenji iritativni antrakinoni, ali takvi proizvodi nisu prikladni za kozmetičku upotrebu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:33   #13
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Aloa vera gel je tekući, nema tu nekog velikog gela (10:1)
Enican aloa vera sok je mislim 99,8% sok aloa vere pa je ok. Njega možete stavljati umjesto vode u masku.
Zašto bi baš gelastu strukturu?
starleta može jedno pitanje?rekli su mi na kosi da bi tebe ili merlinu trebala pitati za aromara eterična ulja?'kupila sam u ljekarni lavandu i ružmarin isključivo za primjenu na kosi odnosno za jačanje korijena,pa me zanima pošto svi preporučuju neka iz kemiga tvoje mišljenje o ovima?hvala
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:37   #14
Nisu kemotipizirana ulja pa prema tome ne znaš jesi li kupila
pravu, španjolsku ili širokolisnu lavandu ili vjerojatnije neki lavandin?
Isto vrijedi i za ružmarin, jel cineol, verbenon ili kamfor?

Svako od tih ulja ima drugačije djelovanje i prema tome sasvim drugačiiju primjenu.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 09:10   #15
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Nisu kemotipizirana ulja pa prema tome ne znaš jesi li kupila
pravu, španjolsku ili širokolisnu lavandu ili vjerojatnije neki lavandin?
Isto vrijedi i za ružmarin, jel cineol, verbenon ili kamfor?

Svako od tih ulja ima drugačije djelovanje i prema tome sasvim drugačiiju primjenu.
sad sam na poslu pa nemam pojma al se sjećam da na lavandi piše da je zemlja porijekla -Francuska i čini mi se da je dobiveno iz cijele biljke,a za ružmarin da je iz maroka.koja od tih ulja što si napisala bi bila najpogodnija za korištenje za ovo za što meni treba??
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:52   #16
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Aloa vera gel je tekući, nema tu nekog velikog gela (10:1)
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
Provense, ja sam kupila aloe veru u kemigu i dobila tekucu-tekucu tekucinu.
stvarno kao voda
znači, taj iz kemiga bi bilo ok?
tekuće je, nije "ugušćeni nekim drugim ugušćivačem": by phyto..

country- kako ti je bilo od njega?
osjetila, vidjela da ti hrani ličeko..jeli bilo kakvih nuspojava, kakav je osjećaj na licu?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 19:13   #17
ja imam doma biljku Aloe vere, i jednom, po ljeti sam se jako spekla od sunca, pa sam odlucila odrezati list i namazati se. Jedna od vecih pogrešaka, užasno smrdi, pocrvenila mi koža i dobila one velike bjele prišteve.
I nisam našla nikakve prirodne recepte o nekakvom kucnom pripravku za kremu od Aloe, tako da pretpostavlam za cisti gel od aloe vere nije dobar za kožu, već treba biti tretiran ili što vec.
Ne dobivam nikakvu alergiju od kupovnih aloinih proizvoda.

Mišljenja?
Alexxxandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 19:28   #18
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
znači, taj iz kemiga bi bilo ok?
tekuće je, nije "ugušćeni nekim drugim ugušćivačem": by phyto..

country- kako ti je bilo od njega?
osjetila, vidjela da ti hrani ličeko..jeli bilo kakvih nuspojava, kakav je osjećaj na licu?
Kemigov je tekuć, da
Imaš nekoliko njihovih aloa vera gelova.
Mislim da nisu dodatno ugušćeni, nisam ih nikada proučavala
pa nisam sigurna.
Ja koristim od oshadhia 10:1 i to je koncentrat koji se dodaje u vodenu fazu
do 10%. Znači ne koristi se samostalno.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:00   #19
Quote:
Alexxxandra kaže: Pogledaj post
ja imam doma biljku Aloe vere, i jednom, po ljeti sam se jako spekla od sunca, pa sam odlucila odrezati list i namazati se. Jedna od vecih pogrešaka, užasno smrdi, pocrvenila mi koža i dobila one velike bjele prišteve.
I nisam našla nikakve prirodne recepte o nekakvom kucnom pripravku za kremu od Aloe, tako da pretpostavlam za cisti gel od aloe vere nije dobar za kožu, već treba biti tretiran ili što vec.
Ne dobivam nikakvu alergiju od kupovnih aloinih proizvoda.

Mišljenja?

Malo toga je bolje za opekotine od čistog, svježeg gela aloe vere.
Efekt zatezanja koji nastaje zbog udjela određenih polisaharida i vlakana u svježem, neobrađenom gelu nije ni na koji način štetan za kožu i ne isušuje ju.
Ovakav efekt se ne osjeti u dobro formuliranoj emulziji.

Ko tebe je vjerojatno bio problem u pogrešnom načinu upotrebe, već sam više puta pisao da su antrakinoni koji se nalaze u zelenom dijelu lista vrlo iritativni za kožu, zato se gel, vrlo pažljivo, izvadi iz unutrašnjeg dijela lista pazeći pritom da ne dođe u kontakt sa sokom iz zelenog dijela lista.

Takav čisti gel se slobodno može koristiti za kozmetičke svrhe (nakon gela preporučam namazati ulje u tankom sloju ili neku kremu da se umanji efekt zatezanja) ili kao dodatak prehrani.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 23:04   #20
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Kemigov je tekuć, da
Imaš nekoliko njihovih aloa vera gelova.
Mislim da nisu dodatno ugušćeni, nisam ih nikada proučavala
pa nisam sigurna.
Ja koristim od oshadhia 10:1 i to je koncentrat koji se dodaje u vodenu fazu
do 10%. Znači ne koristi se samostalno.
Nisu ugušćeni, ima 1:1 i koncentrat 10:1 (kao što ima Oshadhi).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.