Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 22:00   #1541
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Preporučam Žumberak na Kvatriću ali plećku, a ne šunku. Ima s kostima, u komadu i rolana u mrežici. Ako se odlučiš traži gđu. Radu klasičnu, starinsku jer postoje i moderne, rađene pod iglama. Jako fina. Imaju i šunke ali plećka mi je znatno ukusnija.

Ako ideš u petak ili subotu uzmi jedan Normabel. Ove subote red je bio izvan placa, do kontejnera na smetlištu. Čekanje cca 40 minuta.
+1
godinama kupujem u Žumberčanki i to tzv. siječeno meso, tradicionalnu "šunku", ne onu rolanu
prošli tjedan je kupljena, jer se bojim da sada više neće biti toliko puno na izbor
blarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:26   #1542
Zbog bezbroj slika, teže se snalazim s forumom na mobu, pa sam pitala na "gdje kupiti" i sad se sjetila ove teme. Isprika moderatorima na dupliciranju. Evo pitanja :
Molim savjet gdje kupiti cijelo (ne pre veliko) janje u Zg. Kupila sam nedavno komad u igomatu, bilo je ok. (lokacija mi je praktična) Ili ipak negdje drugdje?
Usput, koliko se izgubi pečenjem?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:25   #1543
Isla sam pitati u Igomat, mogu naruciti. Teta kaze da je je zadnji koji su imali imao 7kg. Ne razumijem se u tematiku, no rekla bih da je to nesto maleno, pre maleno za razanj, Znam da je mlado fino, ali ...
Pa sad pitam, dal da trazim ipak nesto oko 12-13kg ili je mozda bolje ipak takva dva mala uzeti?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:07   #1544
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Isla sam pitati u Igomat, mogu naruciti. Teta kaze da je je zadnji koji su imali imao 7kg. Ne razumijem se u tematiku, no rekla bih da je to nesto maleno, pre maleno za razanj, Znam da je mlado fino, ali ...
Pa sad pitam, dal da trazim ipak nesto oko 12-13kg ili je mozda bolje ipak takva dva mala uzeti?
Za ražanj 12-13, za pod peku 7-8. Janje kalira oko 35%
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:38   #1545
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Za ražanj 12-13, za pod peku 7-8. Janje kalira oko 35%
Hvala, pele. ☺️
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:43   #1546
da li je bio tko nedavno u superkonzumu radnicka - kakva je ponuda otkako se dogodilo agrokor sranje?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 08:03   #1547
Ja odem jednom u tjedan-dva. Meso bas i nisam kupovao zadnjih par puta , ali bacim pogled svaki put i manje vise ponuda je slicna kao i prije.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:35   #1548
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
da li je bio tko nedavno u superkonzumu radnicka - kakva je ponuda otkako se dogodilo agrokor sranje?
Bio sam ovaj tjedan u četvrtak i prošli u subotu. Ima promjena i navodim one koje su mene zasmetale. Navodim samo proizvode koji su prije bili u stalnoj ponudi. Na sreću, dry aging meso od PIK Vrbovca isto kao i prije, Creekstone nisam vidio. Na ribarnici nema kečiga ni štuka od ribnjačarstva Kupa doo (ima ih na Dolcu). Ponuda slatkovodne ribe znatno lošija nego prije armagedona. Nema buffalo mozzarelle, buffalo maslaca, kozjeg maslaca, crème fraiche. Od svježih tjestenina nema njemačkih spätzla i schupfnudela. Od peradi nema talijanskih prepelica ni biserki. Za biserke sam čuo da povremeno dolaze ali ja ih na žalost nisam vidio. Također nisam našao ni ready to eat hass avokado. Svratiti ću još koji put samo zato jer su mi usputni ali da nisu, ne bih.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:29   #1549
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Bio sam ovaj tjedan u četvrtak i prošli u subotu. Ima promjena i navodim one koje su mene zasmetale. Navodim samo proizvode koji su prije bili u stalnoj ponudi. Na sreću, dry aging meso od PIK Vrbovca isto kao i prije, Creekstone nisam vidio. Na ribarnici nema kečiga ni štuka od ribnjačarstva Kupa doo (ima ih na Dolcu). Ponuda slatkovodne ribe znatno lošija nego prije armagedona. Nema buffalo mozzarelle, buffalo maslaca, kozjeg maslaca, crème fraiche. Od svježih tjestenina nema njemačkih spätzla i schupfnudela. Od peradi nema talijanskih prepelica ni biserki. Za biserke sam čuo da povremeno dolaze ali ja ih na žalost nisam vidio. Također nisam našao ni ready to eat hass avokado. Svratiti ću još koji put samo zato jer su mi usputni ali da nisu, ne bih.


Razumljivo, većina dobavljača je prestala isporučivati proizvode dok nije bilo izvjesno hoće li biti plaćeni buduće isporuke (ili stari dugovi). Doduše primjećujem određeni napredak u odnosu na stanje prije mjesec dana (kako mi je Superkonzum odmah blizu kuće cijelo vrijeme idem tam, bez obzira na sve, pa sam pratio razlike). Naročito od kada su potpisali ovaj zadnji kredit prije dva tjedna se stanje popravlja. Konkretno opet su dostupni proizvodi iz grupe Coca Cole, i kod žestokih pića se stanje na polici drastično popravilo. Vjerojatno će se kod ostalih stvari ponuda ubrzo vratiti na staro. Promjena je vidljiva i kod zaposlenih, prije mjesec-dva atmosfera kao da si došao na karmine, a sada su dosta vedriji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:05   #1550
zbog nemanja pravovremenih informacija o superkonzumu, zavrsih u meat the king.

odlezani teleci striploin - potpuno promasaj. zilav, bezokusan, skup

s druge strane, susena obrazina i svinjska mast su im i dalje izvrsni
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:27   #1551
gdje u zg ima za kupiti divljač....ako nema svježe u mesnici (kojoj?), valja li što ono smrznuto u intersparu...nekakvi rezani komadi....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:11   #1552
Metro ima nesto.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:17   #1553
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
gdje u zg ima za kupiti divljač....ako nema svježe u mesnici (kojoj?), valja li što ono smrznuto u intersparu...nekakvi rezani komadi....
Što trebaš ?

Ima Metro i Konzum-Radnička ali te cijene su bolesno perverzne. Divljač se kupuje na drugi način, direktno u lovištu ili od uzgajivača. Reci što i za kada trebaš pa ću ti dati info.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:22   #1554
trebalo bi mi nešto mesa buta i plećke te filea....npr. od svega po 1 kg, jer nemam mjesta za velike količine (frizer mi je mali)....mislila sam da ima koja mesnica kod nas koja to drži, pa se mogu uzeti tako manje količine....nije za nikakvu specijalnu prigodu, već čisto da imam kad se zaželim....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:43   #1555
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
...npr. od svega po 1 kg
U Zagrebu tako male količine jedino u Metro-u i Konzumu-Radnička po astronomsko bolesnim cijenama. Tako male količine vepra, jelena lopatara i srnetine po normalnoj cijeni možeš kupiti jedino u Gradecu, klaonica i mesnica Kalinski. Oni imaju svoj gatar i obrađuju odstrijeljenu divljač. Razlika je sljedeća. U Konzumu 1 kg plećke i vrata sa pripadajućim žlundrama je 110 kn/kg, a kod Kalinskog 40 plećka i 50 kn but, b.k. obrađeno meso bez masnoće. Srna ide u četvrtine ili polovice i cijena je oko 70 kn/kg, a ako hočeš samo but s kosti onda je 80. Posljednja cijena srnećeg buta u Konzumu je bilo oko 170 a hrpta oko 200 kn.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:10   #1556
Super, hvala na info nasla sam ih na netu...vidim da imaju poslovnicu i u sesvetama...jednog dana bit ce prava ogromna škrinja
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 19:24   #1557
Urugvajski ribeye u kauflandu, 180 kn/kg, nisam probao.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 26.08.2017. at 19:41.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:09   #1558
Ja sam probao prije par mjeseci i bio je dobar.
Samo treba probrati pravi.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:18   #1559
Žar drvenog ugljena, par minuta, sol+svježe mljeveni papar i 10-tak minuta u alu foliju. Taman da se dopeče vratina za rodbinu koja zgroženo gleda kak jedem crveno meso. A nije im problem pojesti kilo sirove svinjetine isprobavajući smjesu za kobase na kolinju.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:58   #1560
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
gdje u zg ima za kupiti divljač....ako nema svježe u mesnici (kojoj?), valja li što ono smrznuto u intersparu...nekakvi rezani komadi....
Kod ravlica pise da prodaju srnu, jelena i veprice po narudzbi.
O kvaliteti i jel mozes kupit samo kilu buta nemrem sudit.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.