Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2013., 13:35   #21
zagrizao si u žlijezde slinovnice

moguće da su se i začepile od kamenca
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 15:45   #22
molim hitno!! Crna točka unutar usne šupljine!

Ljudi,

ajd molim ako je tko ima slično da me umiri, jer ću umrijeti do ponedjeljka kada me zubar primi.
primjetila sam danas crnu točnu unutar usne šupljine ( jučer je nije bilo)
slikala sam kako to izgleda link crna točkica.

Molim vas ako je tko ima bilo što slično da me umiri da nije nish strašnoga?
ne pušim cigarete, ne pijem.
Što je to
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 15:49   #23
Izgleda kao mali krvni podljev. Kao da si se ugrizla. Ako je to, ništa strašno.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 15:51   #24
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Izgleda kao mali krvni podljev. Kao da si se ugrizla. Ako je to, ništa strašno.
Osjetila bih da sam se ugrizla ili kaj. Ovakvo nešto još nikad nisam vidjela da mi se ikad pojavilo. Bemu miša, sada ću mantrat do pon kada odem kod zubara. Uf uf.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 08:58   #25
False alarm
Prošlo je ostao je samo mali crveni trag.
Ja sam već pomislila na najgore.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 12:22   #26
pozz!
otkad sam vadila zube - 3 za redom- jedan do drugog ( s tim da srednji nije bilo potrebno,ali zbog protezice jesmo vadili )....u periodu od god dana, 2 zuba u mjesec dana ...i napravljene endodoncije x3 kom na zadnjem, preostalom u nizu...imam poremećaj osjeta u ustima, čim nešto pojedem...kao da držim pijesak unutra...koma! zubarica veli da "ona ništa ne vidi?!"...niti bris, ništa, preporuka nizašta...a, ovo je grdo, jer je svaki dan tu, i vrlo intenzivan osjećaj....prevrćem jezikom po ustima ko' baba, od muke...:/ planiram stavit most, ali me ovo stanje s desnima zbunjuje...proširilo se i do usnice...naravno - lijeva strana obraza je pošteđena. svi ostali zubi su na broju.
zna netko?
tnx!!!!!!!
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:46   #27
Napraviti kvalitetan ortopan ili čak male pojedinačne slike za početak...uzimate li kakve novije lijekove ili ispirete usta s nečim? Kada su počeli problemi s promjenom osjeta okusa? Traju li jednako cijeli dan ili ima perioda poboljšanja?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:56   #28
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Napraviti kvalitetan ortopan ili čak male pojedinačne slike za početak...uzimate li kakve novije lijekove ili ispirete usta s nečim? Kada su počeli problemi s promjenom osjeta okusa? Traju li jednako cijeli dan ili ima perioda poboljšanja?
bok!
okus je ok, u smislu prepoznavanja...ali najčešće se te promjene manifestiraju nakon jela, ili dok jedem već...i obično traje dulje vrijeme...par sati koji put...manje - više konstantno.
napravila sam endodonciju ovo ljeto x 3, na 7....nakon toga je nekako počelo, ali ni sama ne znam precizno, jer sam mjesec prije izvadila 2 zuba - dakle 3 u nizu
planiram slikati tu 7., na koju ide most...pa, javim.
inače, lijeva strana ćeljusti je sasvim ok...dakle, od nekud treba početi tražiti...sigurno je vezano ili za vađenje, ili za ovo liječenje - trajalo je dugo, i bilo je bolno ...
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:57   #29
ine koristim nikakve vodice! samo paste bez flora.
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 01:01   #30
i, kraj 7. imam 2 male crvene izrasline...dr. veli da nema fistula, pa šta je to?
kao prištić, samo u boji mesa, i ne mijenja se stanje - još od liječenja su tu...
vrag bu ga znal, hm...
__________________
ma, koga briga...
novipočetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 10:14   #31
Nažalost nemam dovoljno informacija da ti dam kvalitetno mišljenje, probaj tražiti uputnicu za Oralnu medicinu na SFZG pa da te malo pogledaju...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 08:45   #32
Problemi sa usnom šuljinom- skupljene desni

Pozdrav forumaši,

Potreban mi je hitan, hitan odgovor jer moj problem jako nervira.


Dugo sam imao vrelinu u ustima toplina( nije šećer ) ali sve je uredu, naviko sam se i obično to ne smeta niti me ometa, sa sobom nosim flašicu vode skoro uvijek tako da je to sve uredno i (Y) (Y) (Y)

Eh sad to je samo napomena može biti vezano sa ovim problemom.
Od prije 5 - 6 dana imam AFTU (ako se tako zove) znači na nepcu je malo nešto oteklo i vratilo se nazad ( boljelo je na pritisak i smetalo ) više ga nema.
I sada kada desni diram jezikom sa unutrašnje strane osjetim maximalnu smežuranost i osjećaj da se koža preko desni pomjera ono bože, ali isto je sve već 5 dana.
Isto tako osjećam gruboću oko unutrašnje donje i gornje usne, i to već smeta nenormalno kao i desni, da napomenem da me i jezik boli donji dio i na desnoj strani sa donjeg dijela imam neke tri "BUBULJICE".

Želim pomoć i savjet ili bar neku približnu dijagnozu
WarppeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:39   #33
Potreban odgovor hitno, BUMP, hitno
WarppeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:19   #34
RIJEŠENO.

Glositis.

Dobio ampiciline(antibiotik), b complex i vitamin c
WarppeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 01:05   #35
uz dva zuba mi je meso postalo nekako prozirno. gledam slike candide, čini se da nije to. možda afta, ali ne boli.
o cemu bi mogla biti rijec? hvala
1color is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 19:39   #36
Sitni osip u ustima

Lijep pozdrav!
Evo, zanima me zna li tko od vas što bi mogao biti sitan(gotovo nevidljiv)osip koji se javlja na sluznici usta (isključivo na mekom nepcu, na resici grla, i ispod jezika?
Bila sam kod dr. opće prakse kad se pojavilo(prije 20ak dana, kad sam imala težu virozu, grlobolju, temperaturu i sve ostale čari prehlade).Ona je rekla da je posljedica viroze...i to sam prihvatila.Ok...
No, i 20 i kusur dana nakon meni taj osipić i dalje šeta po ustima. Dva dana ga skoro nema, pa se opet javi u punom sjaju Ne peče, ne boli, velim...jedva da nešto i vidim kad se zabuljim(par sitnih, sitnih rozih "bubuljica") jedino što me iritira jer se ne mogu riješiti tog osjećaja kao da imam pijesak u ustima(hrapava sluznica kad prijeđem jezikom preko nje).

Imala sam to i pretprošle godine u trudnoći s kćerkom, ali je trajalo 3-4 dana i prošlo. A ovo kao da će trajati vječito...

Mislite li da bi to mogla biti alergija na nešto ili me viroza drži tako dugo?

Ne vjerujem da je streptokok u pitanju kad nemam odavno temperaturu...Iako, i dalje imam grlobolju i prilično crveno grlo


Eto, molim vas da mi pomognete, ukoliko ste imali slično iskustvo ili slučajno nagađate o čemu bi se moglo raditi.


Puno hvala unaprijed!
JoAny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 20:01   #37
Itko ?
JoAny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 14:44   #38
Bok, jel itko imao iskustva sa sivim mrljama na zubnom mesu? izgleda kao afta, mrvu ej ispupčeno i zabolilo je neki dan kad sam jela, inače ne bih ni skužila, ali nije bijele boje nego sive. evo već 3 dana je isto,bez promjene.
niki_m is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:52   #39
Pojavilo mi se prije dva dana crvenilo sa nepcu, ali sa strane, otprilike centimetar ispod zadnja dva zuba (lijevo)... crvenilo je osjetljivo (ne boli) i ispod jezika je glatko... nisam baš nešto napisala, ali zubarka mi je trenutno na godišnjem odmoru, da li da odem do obiteljskog liječnika ili da pričekam...
Znam da može biti svašta, ali možda netko ima neko iskustvo, na netu se pronalazi svašta i uglavnom zastrašuje...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:30   #40
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pojavilo mi se prije dva dana crvenilo sa nepcu, ali sa strane, otprilike centimetar ispod zadnja dva zuba (lijevo)... crvenilo je osjetljivo (ne boli) i ispod jezika je glatko... nisam baš nešto napisala, ali zubarka mi je trenutno na godišnjem odmoru, da li da odem do obiteljskog liječnika ili da pričekam...
Znam da može biti svašta, ali možda netko ima neko iskustvo, na netu se pronalazi svašta i uglavnom zastrašuje...
Najvjerojatnije nije ništa (ozljeda od hrane), pričekaj par dana siguran sam da će proći
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.