Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 22:09   #301
Mene Loui neodoljivo podjeca na ovog lika, i dobar dio meme-a sa stranice
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:23   #302
di sam se i ja došo falit, na forum.hr, sve glida i kal krezava , nemaju ni za dvije zvjezdice pa ne kuže o čem pričam to im je apstrakcija 5 zvjezdica, hahaha, a tek Kapetanova kuća škampe na buzaru školjke vino itd to su im Zvjezdane staze i Ratovi Zvijezda apstrakcija , pa da, nebi djabalebci visili na forumu danonoćno , da nekaj vrede i imsju 20kn f žepu
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 07:02   #303
A jesi nabrojao restorane, kao da su im cijene za nulu jače od ostale ekipe, ono cijene normalne, kao i svaki malo bolji restoran. Praktički, svugdje se 2 osobe najedu i popiju bocu vina za do 100 eura sa 90% jelovnika.

Ne bi da u Monte Carlo ideš na ljetovanje.

A sad, da će netko kupiti kuću i živjeti u Stonu cijelu godinu, tog lika bi volio osobno upoznati.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 07:59   #304
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
di sam se i ja došo falit, na forum.hr, sve glida i kal krezava , nemaju ni za dvije zvjezdice pa ne kuže o čem pričam to im je apstrakcija 5 zvjezdica, hahaha, a tek Kapetanova kuća škampe na buzaru školjke vino itd to su im Zvjezdane staze i Ratovi Zvijezda apstrakcija , pa da, nebi djabalebci visili na forumu danonoćno , da nekaj vrede i imsju 20kn f žepu
Vis ti, ja iz tvog dosadasnjeg opusa zakljucim da za kiflu nemas, kad ono.... Kak se covjek lako zajebe
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 08:03   #305
Na automobilskom dijelu foruma se uredno hvali očevim novcem, tako da, eto, nema on, ima stari. Moguće da vozi i njegov auto, ili mu ga je on kupio.

Mislim, tip je relevantan kao Luksemburg u WW2.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:21   #306
Prijatelj ima zgradu sa 8 apartmana u Porecu, udaljenost od mora mozda 1,5-2km
Prosle godine je napravio bazen, zajednicki bazen za sve apartmane, velicine cca. 30m2.

Prihod mu je 60t eura bruto godisnje, kad plati sve obaveze ostaje mu 45t eura. To je lijepa zarada.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:33   #307
Jedini trošak mu je pdv?

Ok, koliki je ulog?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:00   #308
Joj, zaista ne znam sve te podatke. Neki porez placa je li to pdv ili nesto drugo zaista ne znam.
Znam da ga je bazen izasao 20t eura.
On tu kucu sa apartmanima ima vec dulje vrijeme, sigurno 10g mozda i 15g.

Trosak mu je valjda i struja, voda, placa dobro zenu koja mu cisti apartmane...kaze da se izjebao tocnije njegovi starci dok su nasli tu zenu, sad su napokon toliko zadovoljni da je placaju i preko zime, umanjeno naravno, samo da je zadrze.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:42   #309
Ja sve pokusajem usporediti dva apartmana od 70m2 sa svojim primanjem i koliko relano covjek moze ocekivati od dva apratmana u preiodu 1.5 do 30.9, stvaro nije isplatljivo, cak ljudi koji imaju do 20% nize od mene bi bili u boljem plusu.

Ili se meni cini ili je mozda tako, ali imam osjecaj da je poceli biti daj sto das turizam.

Uzmite samo Makarsku, ponuda kreveta i kapacitet plaza. Mravinjak na plazi i opet nisu sve smjestajne ponude zauzete.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:41   #310
Uspoređuješ prinos na kapital sa placom pa normalno da usporedba nema smisla. Zaradu od apartmana treba usporediti sa zaradom od drugih oblika najma, ili drugih prihoda od kapitala, s tim da u računicu treba uzeti obzir i to da s apartmanom ipak ima nešto posla, dok kod kupnje dionica ili udjela u fondu gotovo da nema. U tom slučaju se može govoriti o /ne/isplativosti držanja apartmana.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:02   #311
Sudeci po usporebi mog primanja i apartmana onda bi zaista usporedba dva apratmana bila koji je losij.

Ima poznanika kao sto sam rekao, pet apartmana i sve je dzaba. Kad oko njega ponudi 700 plus drugih plus gdje su hoteli, kamping i tako dalje. Dodaj samo odrzavanje, ciscenje i zamjena stvari u slucaju kvara.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:00   #312
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Sudeci po usporebi mog primanja i apartmana onda bi zaista usporedba dva apratmana bila koji je losij.

Ima poznanika kao sto sam rekao, pet apartmana i sve je dzaba. Kad oko njega ponudi 700 plus drugih plus gdje su hoteli, kamping i tako dalje. Dodaj samo odrzavanje, ciscenje i zamjena stvari u slucaju kvara.
pa naravno,sve je veca konkurencija i vise nije dovoljno samo okačiti na bilo kakvu šupu zimmer frei i ocekivati odlicnu popunjenost po bahatim cijenama..polako dolazi do velikog ciscenja svakakvog smeca ( apartmanskih zgradurina na žnj lokacijama gdje ti lokalni momcic samo uruci kljuceve) koje se nakupilo...internetske recenzije isto tako čine svoje..sve manje se moze muljati, a to balkanskom mentalitetu jako loše pada..onaj tko ulaže, tko je inovativan, na odlicnoj lokaciji i prati trendove, a usput ima kvalitetnu promociju i recenzije neće propasti tako lako
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:22   #313
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
pa naravno,sve je veca konkurencija i vise nije dovoljno samo okačiti na bilo kakvu šupu zimmer frei i ocekivati odlicnu popunjenost po bahatim cijenama..polako dolazi do velikog ciscenja svakakvog smeca ( apartmanskih zgradurina na žnj lokacijama gdje ti lokalni momcic samo uruci kljuceve) koje se nakupilo...internetske recenzije isto tako čine svoje..sve manje se moze muljati, a to balkanskom mentalitetu jako loše pada..onaj tko ulaže, tko je inovativan, na odlicnoj lokaciji i prati trendove, a usput ima kvalitetnu promociju i recenzije neće propasti tako lako
Nema moj poznanik para za ulaganje i pracenje trendova, i ovako jedva kraj sa krajem krpi pokraj tih apartmancica i mora. Sve bi sutra dao za stalan ok posao u inozemstvu kako on kaze.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:52   #314
Mozemo se dogovoriti,nek se samo meni javi
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 22:04   #315
Quote:
krena kaže: Pogledaj post


Objasnio je kako se čitav dan njegova prosječnoga gosta svodi na izležavanje uz bazen, uz umjerenu potrošnju.

Ja se kao covjek koji zivi u dijaspori tijekom godine naradim kao konj. Imam milijun briga i ako i kada odem na odmor zelim mir, odmor, relaksaciju i sto manji utrosak energije. Na prstima mi donesi moj napitak dok sjedim u udobnoj stolici pored bazena, nemoj me nista puno pitati i otidji poput ninje bez da tvoje kretanje uzrokuje strujanje zraka. E sad, pogodili ste, ja necu ici na ultru. Meni osobno izleti u kakvu bezveznu uvalu u kojoj cu na tvrdoj stini lezat na rucniku uz temperaturu od plus cetrdeset s kakvom poderanom, neudobnom brodicom ne bi bili prioritet.

Onaj koji ide na ultru i cilj mu je lokanje, jebanje i spavanje na pol ceste taj nece u hotel gdje ja idem.

Ovaj lik ne zna sto radi i najbolje bi mu bilo da se bavi necim drugim a ne da se po novinama cudi svojim gostima ko pura dreku.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:25   #316
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Ja se kao covjek koji zivi u dijaspori tijekom godine naradim kao konj. Imam milijun briga i ako i kada odem na odmor zelim mir, odmor, relaksaciju i sto manji utrosak energije. Na prstima mi donesi moj napitak dok sjedim u udobnoj stolici pored bazena, nemoj me nista puno pitati i otidji poput ninje bez da tvoje kretanje uzrokuje strujanje zraka. E sad, pogodili ste, ja necu ici na ultru. Meni osobno izleti u kakvu bezveznu uvalu u kojoj cu na tvrdoj stini lezat na rucniku uz temperaturu od plus cetrdeset s kakvom poderanom, neudobnom brodicom ne bi bili prioritet.

Onaj koji ide na ultru i cilj mu je lokanje, jebanje i spavanje na pol ceste taj nece u hotel gdje ja idem.

Ovaj lik ne zna sto radi i najbolje bi mu bilo da se bavi necim drugim a ne da se po novinama cudi svojim gostima ko pura dreku.

Stvar je jednostavna: netko se želi izležavati i ništa ne raditi. A netko želi na odmoru posjetiti hrpu muzeja, nacionalnih parkova, fešta .............
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:18   #317
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Mozemo se dogovoriti,nek se samo meni javi

Propao bi kao Grcka. Cijene u HR nekretnina su van regulacije trga. Ja imam pare ali znam koliko sto vrijedi. Kuopio sam vilu u Spanij, stan u Parizu, imam vilu u Danskoj gdje zivim, imam kucu u Francuskoj na obali.

U Spaniji vili s bazenom sam platio m2 bivalnog prostora, 1250m2, u Parizu sam platio stan m2/ bivalnog prostora 2.700€ tri metro stanice od Eifelovog tornja.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:09   #318
Vrijedi tocno onoliko za koliko jedan proda a drugi od njega kupi
Ne zanimaju me nekretnine unutar eu ...
Ja sam se slikao gol u Boliviji u salaru, u Venecueli u Chichiriviche, te u Kanadi na UBC
Aha, kaj ces sad
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:06   #319
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Vrijedi tocno onoliko za koliko jedan proda a drugi od njega kupi
Ne zanimaju me nekretnine unutar eu ...
Ja sam se slikao gol u Boliviji u salaru, u Venecueli u Chichiriviche, te u Kanadi na UBC
Aha, kaj ces sad
Da, "vrijedi" noliko koliko se dogovore. Samo kad bi jos tako svjetske burze poslovale. Ako uzmes u obzir da ti tko prodaje novogradnju bez kuhinje, pa fore tipa biraj pod, plocice itd. Pa ti jos nametne primjerice praking mjesto ili garazu ciji m2 je skuplji od m2 stambenog prostora I na kraju kazes ufff, izgubi 30 minuta zivota na budalestinu godine. Tako nesto mozes ponuditi mozda kom iz Slovacke, kom gastarbajteru ili kom iz BiH. Njemac bi te unutar sebe zatjerao u 3.p.m.

U Spaniji na obali kupio vilu s bazenom za 210.000 €
U Parizu centru kupim dvosoban stan jeftinije nego u ZG.

U HR neki naplacuju parking prostor 12-15.000€ cim cuju stranac hoce kupiti a potom se cude sto nije kupio.

Bez uvrede meni je nacin prodaje i citav HR trg nekretnina jako neozbiljan i smijesan.

Ja sam manje platio stan u po Pariza te Vilu u Spaniji nego primjerice tko ikad kupi ovo http://www.alfanekretnine.hr/propert...-more-id-1496/

Sto bi ti prije kupio.

Jedno je imati gladne oci drugi je biti realan.

Da ne pricam o gradnji na isti kalup, arhitektura ravna nuli itd.

Ispade da moja vila u Spaniji bi u HR trebala kostati cca. 2,5 mil. € Stan u Parizu jedno da je u ZG jedno 5 mil. €

Obisao sam doslovno citav svijet. I opet kazem - najvise gladnih ociju za parom sam samo vidio u Africi i na Balkanu.

Mozete pricati sto zelite ali za netkog, tko je proveo 40 godina van Balkana, tko je odrastao vani Balkana, sve to sto se nudi na u HR je Fiat za cijenu Audija A8. Moje najsikrenije i najozbiljnije misljenje.

Istra je jedina koja ima neku trzisnu strukturu ostalo nije vrijedno razmisljanja.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:03   #320
ne znam od kud si izvukao samo ideju da ja kupujem/bi kupio, ili da uopće živim u HR

a budalaštine pišeš vrhunske
vidi se da te muči kaj su te španjolcli zavaljali za vilu

i ti siroče platio 1 stan, a onda gledaš kuću s 6 apartmana, što je očigledno za biznis, znači to ti je da ti pomognem, 6 stanova

ja uzimama kuću s bazenom na boljoj lokaciji s više toplih i sunčanih dana za 10 000 € , moguće naći sličnu kakvu si linkao

nemoj biti toliko kivan i jadan kaj nemreš u hr kupiti, očito te to jako muči kad si došao na hr forum i toliko o tome pišeš
vidim ti imaš drugačija saznanja poslovanju svijeta, pa podjeli to znanje s balkancima
jer tvoje iskreno mišljenje ne vrijedi ni kakice na štapu, iskreno
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.