Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 16:25   #41
A gdje se nalazi sluzbeni webshop ako ne na internetu?
Ovako kupujes fejk koji realno vrijedi par dolara i jos riskiras da zaglavi na carini.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 16:59   #42
službeni webshop ne dostavlja u hrvatsku

ma kužim ja što ti kažeš, ali meni se ta jedna torba jako sviđa i kupila bih je samo zbog toga... i nisam ni čula za desigual i ne bih ni znala da je to neka "marka" da mi nije rekla prijateljica

zamalo sam to kupila na aliexpressu bez da sam uopće i znala da je to neki poznati brand haha
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 20:26   #43
Koliko se najduze moze posiljka zadrzati na carini,kada im se pošalje račun?I u kojem slučaju oni vraćaju nazad,tj. pošiljatelju,kada se ne javi na njihovo pismo ili?
Brane89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 23:39   #44
kakva je situacija u Bosni oko te "fejk" robe? Je li pregledavaju ili ih boli briga?
ilox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 23:52   #45
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
A pogledaj malo i s druge strane:
- zamisli koliko bi ljudi trebalo biti ukljuceno u tu muljazu da se paket iz Zagreba umjesto u Vinkovce preusmjeri u Rijeku gdje nestane.
- posto ima tracking zna se tko je zaduzio posiljku i kada ne isporucio, a za takvu kradu se ostaje bez posla i ide kaznena prijava. Jel ta roba doista toliko vrijedna da se sve ovo organizira ?
- vjerojatno nisi jedina koja narucuje od tog Kineza pa postoji mogucnost da je poslao i paket u Rijeku.
- po trackingu je posiljka dosla u Rijeku, a onda prebacena u drugu poslovnicu i poslana na dostavu. Zar ne bi bilo logicno ako je vec na njoj pogresna adresa da je netko u svim tim koracima vratio natrag nego je po dostavljacu otisla na dostavu ?
- stara fora gdje prevaranti na posiljke koje idu u istom smjeru jednu zamuljaju pa kad dode do disputea uredno priloze potvrdu urucenja i autistican eBay/PayPal zatvori case.

I ono najbitnije - uvijek al bas uvijek ce trgovac prvo posumnjati da narucitelj ima krivu adresu u profilu, a onda baciti krivnju na postu. Kad ti posalje sken digni frku, ovako je tu samo njegova rijec.
Glupi kinez nije napisao kompletnu adresu .. I ujedno je makao svoj profil al srećom platila sam preko paypala pa ću dobit povrat.
LouisVuitton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 12:26   #46
Pozdrav imam jedan problem. Mobitel sam slao u kinu u 4 mjesecu na popravak i jutros mi je došao na carinu. Kad sam ga prvi put kupio također je zapea na carini i platio sam određeni iznos carini. E sad mene zanima koja je procedura jer mi od ovih carinika preko telefona nitko nezna objasnit u čemu je stvar svaki od njih govori drukčije te da od 1.6.2014. su na snazi neka nova pravila i rješe me se na brzinu. Kad sam slao mob u kinu naljepljena je carinska deklaracija na paket da se zna da je ocarinjen već prije.Jedan carinik mi je spominjao da opet moram slati račun i čekati proceduru što mi nikako ne odgovara jer idem na poslovni put za 5 dana na 2 mjeseca i htio bi to rješit prije puta! Hvala
jimgitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:58   #47
U PDF obliku pošalji pošti carinjenja email gdje kažeš
"Poštovani, riječ je o rabljenom, popravljenom uređaju koji je poslan u Kinu na popravak, PDV je već plaćen. U prilogu vam dostavljam carinsku deklaraciju (CN23) i dokument da je PDV već plaćen."
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:59   #48
Imam kuvertu i pismo s pcp brojem, carinsku deklaraciju te čak i onaj papirić što sam dobio u pošti ali nigdi nemogu naći onaj dokument vezan za PDV! Na mailu imam račun iz prosinca kad sam kupio mob i kad su tražili da im ga dostavim!
jimgitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:01   #49
Pozdrav, kupio sam fotić iz J. Koreje, cijena mu je 5800 kn, ako sam dobro skužio, na to ide obavezno špedicija ili ne mora biti? Ne znam da li znači, fotić je za hobi, nije za posao, dakle fizičkoj osobi ide.
DOlazi sa EMS pošiljkom, da li onda mogu koristiti HP otpremništvo, jel zna netko proceduru, kako to ide, dođem tamo sa računom i sve sredim u jednom danu ili?

thx
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:16   #50
Ako je HP EMS nema spedicije do 1000 EUR pa ako ti se posreci da je u kutiji vjerodostojan racun lako se dogodi da ga dobijes na kucna vrata uz placanje 25% PDV-a.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:30   #51
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ako je HP EMS nema spedicije do 1000 EUR pa ako ti se posreci da je u kutiji vjerodostojan racun lako se dogodi da ga dobijes na kucna vrata uz placanje 25% PDV-a.
Odlično, a za račun, izgleda da nije jer na tracking piše: Retention reason : Invoice missing, to ću isprintat i odnjet tamo, ili još bolje, nazvat ih ujutro i poslat faxom pa nek oni meni pošalju fotić čim prije da se igram sa njim
__________________
Capture every day. There will never be another like today.
angelus984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 10:37   #52
Ovi s carine nisu normalni! Jutros na tracking osvanio natpis invoice missing! Džabe moja muka i objašnjavanje da je to rabljeni već carinjeni mobitel. Nejerojatno kao borba s vjetrenjačama. Al neću im kune dati tako mi svega! Jel ima netko kakav savjet što dalje da činim???
jimgitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 12:41   #53
9.6.2014. 8:35:37 CROATIA 10805 Zagreb CUV Send item to customs
9.6.2014. 8:35:37 CROATIA 10805 Zagreb CUV Receive item at location
10.6.2014. 8:36:02 CROATIA 10805 Zagreb CUV Record item customs information
Retention reason : Invoice missing

slična stvar kao i vama... šta sada? radi se o robi od cca 580kn, čekam doma račun ili ih zovem tamo negdje?
foofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:06   #54
Pa tek je prošao jedan dan. Ne može se dopis teleportirati tebi doma.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 17:13   #55
Kako radi DHL nakon našeg ulasku u uniju?

Očekujem paket iz Njemačke vrijednosti 220E, hoće li ga uopće otvarati i postoji li šansa za "nadoplaćivanjem" poreza (de 19% hr 25%) ili slična smicalica?

sXekid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 20:27   #56
dobit ces paket u ruke, bez ikakvih dodatnih placanja
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 10:36   #57
Pozdrav
Zna li itko koliko roba stoji na carini ?

http://s29.postimg.org/jq4upharr/carina.jpg"]http://s29.postimg.org/jq4upharr/carina.jpg"]http://s29.postimg.org/jq4upharr/carina.jpg

13.06. sam im poslao račun mailom i još uvijek stoji ???
max-damage is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:31   #58
Imam pitanje. Dakle, naručila sam odjeću s http://guess.eu
Cijelo sam vrijeme mislila da imaju sjedište u EU za tu stranica, ali ne. Sjedište je u Švicarskoj.
Što sada? Hoću li platiti PDV na taj iznos?
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:36   #59
Hoces.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:46   #60
I kad onda to plaćam ako dolazi DHL-om?

S njihove stranice.
Quote:
Do I have to pay VAT?
Our prices are inclusive of VAT. For countries outside the European Union the prices are without VAT and do not include customs duties for which payment must necessarily be made at the time of delivery.

Zadnje uređivanje trivial : 25.06.2014. at 21:51.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.