Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 00:59   #81
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Po ovome i ti si isto sto i ja, jer ni ti ocito nemas mu.da .
Prijavio si nekoga?
Ok, pitao sam te kako je to rijeseno?
Sutis ko riba, znaci nikako.

I da si zbilja takav kakav se pokusavas predstaviti onda bi ucinio apsolutno sve da se izboris za ta svoja prava.
Ali ne, umjesto toga ti ces radije postati isti kao i oni koji zakone krse i protiv kojih se kao boris.
A onda dolazis ovdje i glumis moralnu vertikalu i vices kako je sramotno to sto drzava radi.
Ne, sramotno je ono sto ti radis.
Prvo vičeš da nemam muda zato jer nisam prijavio muljatore, onda ispadne da ti nemaš muda, a da sam ja prijavio. Sad opet vičeš da nemam muda zato što država nije napravila svoj posao. Što bi po tebi trebao napravit, uzet pištolj iz sefa, kupit lisice i naokolo hapsit ljude? Što si ti napravio osim što vičeš po forumu i pišeš da drugi nemaju muda. I da stvar bude još gora, vičeš samo da bi vikao i maknuo fokus s bitnog, ovo što pišeš je sasvim nebitno, boli me k da li netko ima para za vraćat ili nema, ako nema nije trebao dizat kredit. Ja nemam para za krstarenje oko svijeta, jel to znači da bi trebao dignut kredit i kasnije kukat da ga plati netko drugi jer ja nemam para?

Ako napravim tj. napravimo to što sam napisao, ostat ćeš jedino ti koji ćeš iz svoje plaće vraćat naše dugove, a onda ćeš i ti sigurno promjeniti priču. Tad više nećeš reći "ako nemate novca ja ću platiti vaš dug umjesto vas".

@JPK: banke u hrvatskoj su odlično kapitalizirane, one povlače novac iz sustava. Po tvojoj računici to bi značilo da naš novac vrijedi više, ok, to je istina, samo što deflacija nije dobar pokazatelj.

Zadnje uređivanje Jumai : 04.10.2014. at 01:14.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:23   #82
Ne, ja sam samo tebi i jos nekima koji ste sada nakon svih sranja koja su se desila u drzavi i pustih milijuna ulupanih na gluposti odlucili okomiti na ove jadnike na socijali.

Pokusao sam vam objasniti da je puno faktora moglo (a i je) utjecati na to da ljudi dospiju u takvu situaciju i da ne mozete samo iz jednog kuta gledati situaciju ali vi ste tvrdili da su svi do zadnjeg kriminalci koji su kupili ajfone na vas racun i ne znam sto sve ne ( i to pazi, vise od 150 tisuca ljudi).

Onda sam napisao i pitao da ako ste takvi borci za pravdu, sto poduzimate inace po tom pitanju pa ste zasutili.

Cak sam i iskreno napisao da ja nemam hrabrosti nista prvi poduzeti ali da se slazemo oko toga da puno toga ne stima u drzavi i ponudio sam vam cak i pomoc ako krene netko prvi.

Pa opet nista od vas.

Zadnje si napisao da ces i ti postati kriminalac i da je to po tebi u redu.

A glumite moralne vertikale po forumu.

Iskreno napisite da sam u pravu, i da zapravo necete opet nista poduzeti po tom pitanju nego cete sutke opet svoje novce dati za, cak ni ne za socijalu ili kredite, nego zapravo za kupovinu glasova na slijedecim izborima i bok.

I onda nemojte vise otvarati ovakve teme ako ne mislite zbilja ono sto pisete po forumu.

Ja sam prvi pokazao iskrenost pa slijedite moj primjer.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:32   #83
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
@JPK: banke u hrvatskoj su odlično kapitalizirane, one povlače novac iz sustava. Po tvojoj računici to bi značilo da naš novac vrijedi više, ok, to je istina, samo što deflacija nije dobar pokazatelj.
Nije to moja računica, banke tako proizvode kredite.

I nije bitno koliko su banke kapitalizirane. Kad netko ne vrati kredit, to se prelije na cijeli sustav, bile banke kapitalizirane ili ne.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:51   #84
@Unforgiven: sorry ali postaješ naporan. Urlaš da treba nešto poduzeti iako nemaš pojma što, pozivaš druge na revoluciju (iako je drugi ne žele), a onda tvrdiš da ti nemaš muda za revoluciju. Zatim nas napadaš jer smo se okomili na "jadnike na socijali" i ne želimo platiti njihove dugove, a zatim napadaš mene koji namjeravam postati "jadnik na socijali". Ja ću biti jadnik na socijali i ti ćeš vratiti moj dug. Long story short. ps. jadnike na socijali kojima bi oprostio dug nazivaš kriminalcima??

@JPK: prelije se na cijeli sustav u obliku inflacije, jer u opticaju ima više novca te isti zato vrijedi manje. U Hr je situacija nešto drukčija, banke prikupljaju depozite (kao i svaka banka u svijetu), ali za razliku od US banaka koji od jedne kune depozita daju 3 kune kredita, naša od 3 kune depozita da 1 kunu kredita. Zato i "školske" mjere HNB-a koji je početkom krize želio u opticaj pustiti određenu količinu novca (kao što su to napravile centralne banke u US i EU) nisu dale rezultata jer taj novac nije dospio do poduzetnika/potrošaća. To da naš novac ne vrijedi manje nego prošle godine možeš vidjeti i po podacima koje iznosi dzs, a koji kažu da je u Hr deflacija.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 02:01   #85
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
@JPK: prelije se na cijeli sustav u obliku inflacije, jer u opticaju ima više novca te isti zato vrijedi manje. U Hr je situacija nešto drukčija, banke prikupljaju depozite (kao i svaka banka u svijetu), ali za razliku od US banaka koji od jedne kune depozita daju 3 kune kredita, naša od 3 kune depozita da 1 kunu kredita. Zato i "školske" mjere HNB-a koji je početkom krize želio u opticaj pustiti određenu količinu novca (kao što su to napravile centralne banke u US i EU) nisu dale rezultata jer taj novac nije dospio do poduzetnika/potrošaća. To da naš novac ne vrijedi manje nego prošle godine možeš vidjeti i po podacima koje iznosi dzs, a koji kažu da je u Hr deflacija.
Nisam ni rekao da kuna vrijedi manje nego što je vrijedila prošle godine.
Nego da će vrijediti manje nakon što se otpišu krediti (u odnosu na vrijednost koju bi imala da se nisu otpisali).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 02:07   #86
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Jedno je razvoj siromašnih regija, a drugo je smanjenje nelikvidnosti. To je isto tako gospodarski cilj. I to vrlo važan.
ovisi koga se cilja tom mjerom, a svaka mjera nosi i poruku. Koja je poruka mjere kojom se izlazi u susret onima koji su bahatim i neodgovornim ponašanjem upali u dugove? jer upravo o njima se u ovom slučaju radi, o onima koji su trošili na luksuz.



Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Tu je Lalovac u pravu, vidi se da krivo razmišljamo.

Ne treba poreze i druge prihode prilagođavati rashodima, nego se treba trošiti onoliko koliko je poreza prikupljeno.
ne, Lalovac je teoretičar koji lupa naštrebane fraze bez ikakve sposobnosti da se prilagodi specifičnoj situaciji jer majstor kakav je, uopće ne shvaća situaciju nego se kao i oni prije njega čudi zašto mu mjere ne daju rezultata. Odprilike kao i oni koji kao papige ponavljaju da je izlaz iz krize u potrošnji koja će pokrenuti gospodarstvo. Hoće, ali ne u državi koja nema vlastitu proizvodnju gotovo ničega. I tu doslovce mislim ničega. Ne u državi u kojoj povećanje potrošnje znači jedino povećanje trgovinskog deficita. Poticanje potrošnje u takvoj državi ima jednaki učinak koji ima i drogiranje za narkomana. Kada si narkić da šut heroina on je sretan (kao kada Lalovac ubere PDV od robe iz uvoza), ali dugoročno to je smrt.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Dakle, u redu je oprostiti dugove za sitno smanjenje osnovice poreza na dobit, ali treba rezati na rashodovnoj strani.
ok, kome rezati? tko je više kriv od onih koji su spiskali pare na novi iphone pa sad njemu treba rezati? obojica znamo da uhljebe nece dirati kao što neće dirati niti milion udruga.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Znači ako znamo da ćemo dogodine prikupiti cca 110 milijardi, onda proračun ne može biti 130 milijardi..
ali hoće. kada bi postojala ponuda u kladionici "hoće li proračun biti probijen" odmah bih stavio bubreg na to. To nije moja pesimistična prognoza, to je danas u Hrvatskoj činjenica.

Kao kada bih planirao put autom do neznam Delnica iz Zagreba;
Ako je udaljenost od ZG do Delnica 100 km, a auto mi troši 7 litara/100 km, onda mi je dosta 70 kn za taj put (cijena goriva zaokružimo na 10 kn/litra) - lalovčev proračun
Ali ja imam rupicu na rezervoaru kroz koju će procuriti 2 litre goriva na tu udaljenost i svjestan sam toga - lalovac je svjestan da će proračun biti probijen
Koliko je mudro natankati auto za 65 kn, a onih 5kn pokloniti slučajnom prolazniku? - lalovčevo odricanje od poreza na dobit i pomaganje iphonašima.
I što se sada dešava?
Ja u niti jednom slučaju ne bih došao sa 70 kn od Zagreba do Delnica kao što niti Lalovac neće sa svojim proračunom izgurati godinu.
Stati cu negdje prije Delnica i zvati šlep službu. Samo u prvom slučaju kada točim za 70 kn stati ću bliže Delnicama nego u drugom slučaju kada bih točio za 65 kn pa bi me i šlepanje koštalo manje. Tako će i Lalovac nešto ranije od predviđenog puzati po belom svetu za novo zaduživanje.








Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Međutim, nužna je za financije u državi općenito. Kad ti EU ili netko gleda potraživanja, oni smatraju da ćeš ih naplatiti. Nenaplativa potraživanja se moraju otpisati da ne stvaraju nered i ne petljaju opću financijsku sliku. Da bi raspetljao likvidnost trebaš otpisati nenaplative dugove i isprebijati međusobne. Ovako se od šume toga uopće ne vidi ništa..
zašto bi potraživanja do 10 000 kn bila nenaplativa pa ih treba otpisati?
ok,ajmo minimalizirati gubitke, ponuditi tim dužnicima odgodu plaćanja. Samo nema majci da je netko "nezaposlen" godinama. Od čega živiš druškane? Smršavio nisi, a vidim da i dalje imaš mobitel. Pa ako su inspektori mogli čučati pred svakom slastičarnicom od Umaga do Dubrovnika, pretresati kase i tražiti kunu viška, onda neka tresu i svaku prijavu da netko radi na crno. Pa neka hodaju ujutro za nekime tko se godinama vodi kao nezaposlen, sasvim dovoljno ljudi ima u državnom aparatu da protresu svakoga tko tvrdi da niti uz odgodu plaćanja ne može vratiti 10 000 kn.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Valjda ne treba tumačiti da je dužnost države, između ostalog, voditi računa o likvidnosti.

A ovo je kao nešto u tom smjeru..
kao ključna riječ
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 08:41   #87
Osobni bankrot određen period, pa vraćaj svoje dugove... stisni guzu odreci se sitnih luksuza (koje svaki čovjek danas ima) i vrati tih 10.000kn

Ovako država šalje krivu poruku i uči ljude sasvim krivom ponašanju.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 09:24   #88
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
@Unforgiven: sorry ali postaješ naporan. Urlaš da treba nešto poduzeti iako nemaš pojma što, pozivaš druge na revoluciju (iako je drugi ne žele), a onda tvrdiš da ti nemaš muda za revoluciju. Zatim nas napadaš jer smo se okomili na "jadnike na socijali" i ne želimo platiti njihove dugove, a zatim napadaš mene koji namjeravam postati "jadnik na socijali". Ja ću biti jadnik na socijali i ti ćeš vratiti moj dug. Long story short. ps. jadnike na socijali kojima bi oprostio dug nazivaš kriminalcima??
Jako dobro znas sto sam rekao i sad se izvlacis jer si shvatio koliko si u krivu.

Ja nisam rekao da treba nesto poduzeti, nego sam rekao da ne mozes doci tu drugima pribrajati i vikati da neces platiti nesto sto su odlucili platiti ljudi koje si TI izabrao da odlucuju o tome, i samim time znaci da si TI suglasan sa time da se to tako i napravi, jel tako? Je.

Ako je to zbilja tvoje misljenje kako tvrdis ja sam te samo pitao sto ces poduzeti po tom pitanju da to promjenis? Poceo si se izvlaciti, i na kraju si okrenio potpuno pricu i rekao da ces postati isti kao oni umjesto da nesto ucinis po tom pitanju.

To ste ti i Odurni gad tako nazvali sve te ljude, da su oni svi zapravo kriminalci koji su namjerno ostali duzni novce jadnim bankama a ti jos jadniji sad moras ispastati zbog njih.

Ja sam pokazao i drugu stranu price, objasnio kolika je odgovornost tebe kao pojedinca, drzave kao takve i tako dalje.

To ste sve rezolutno odbili i zakljucili da su to sve kriminalci po vama, a vi ste jedini posteni. A sad ispada da ipak tako ne mislis?

Uglavnom, nemoj se vise sramotiti, pises gluposti po forumu, i ni sam ne razumijes sto si napisao, te ne stojis iza svojih rijeci, a to je jos najgore od svega.

Dakle, sad napisi, da li se slazes sa time da se ljudima daju ti novci ili ne, i ako ne, zadnji put te pitam, sto ces ti napraviti po tom pitanju?
Dat ces otkaz i otici na krstarenje a da drugi otplacuju tvoje kredite?
I to je rijesenje situacije po tebi?
Za ozbiljno?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 09:50   #89
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ovisi koga se cilja tom mjerom, a svaka mjera nosi i poruku. Koja je poruka mjere kojom se izlazi u susret onima koji su bahatim i neodgovornim ponašanjem upali u dugove? jer upravo o njima se u ovom slučaju radi, o onima koji su trošili na luksuz.
Pa sad, ne znam koliko su luksuza zbilja ljudi kupili za manje od 10tisuca kuna, ali dobro, recimo da jesu.

Poruka je ta da ste vi (i ja) neodgovorni jer dopustamo da drzava daje nase novce kako hoce jer mi nista ne poduzimamo po tom pitanju.
Dapace, u ovo mjeri ce se zapravo potrositi novac jednak onome koji je oprosten samo jednoj firmi u predstecajnom postupku a ipak ce imat korist bar ovih 150tisuca ljudi umjesto samo jedne osobe.
Pardon, 150tisuca glasaca koji ce opet izabrati istu vladu umjesto nas.



Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne, Lalovac je teoretičar koji lupa naštrebane fraze bez ikakve sposobnosti da se prilagodi specifičnoj situaciji jer majstor kakav je, uopće ne shvaća situaciju nego se kao i oni prije njega čudi zašto mu mjere ne daju rezultata. Odprilike kao i oni koji kao papige ponavljaju da je izlaz iz krize u potrošnji koja će pokrenuti gospodarstvo. Hoće, ali ne u državi koja nema vlastitu proizvodnju gotovo ničega. I tu doslovce mislim ničega. Ne u državi u kojoj povećanje potrošnje znači jedino povećanje trgovinskog deficita. Poticanje potrošnje u takvoj državi ima jednaki učinak koji ima i drogiranje za narkomana. Kada si narkić da šut heroina on je sretan (kao kada Lalovac ubere PDV od robe iz uvoza), ali dugoročno to je smrt.
Konacno, to je tocno.
O tome sam i ja vec pisao.
Zivimo na dug i stvaramo samo novi dug.
Ispada da ga stvaramo svi zajedno jer nazalost svi zajedno cemo ga vracati. Ne mi, ali nasa djeca i unuci.
Umjesto da konacno prestanemo tako razmisljati, i pocmemo nesto zbilja stvarati, od nule, bez dugova, polako ali sigurno i stvarno.



Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ok, kome rezati? tko je više kriv od onih koji su spiskali pare na novi iphone pa sad njemu treba rezati? obojica znamo da uhljebe nece dirati kao što neće dirati niti milion udruga.
Ja opet ponavljam, slazem se sa tobom, i vec sam te pitao sto ces poduzeti po tim pitanju, pa si zasutio.
Imas sad nekakav plan?




Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ali hoće. kada bi postojala ponuda u kladionici "hoće li proračun biti probijen" odmah bih stavio bubreg na to. To nije moja pesimistična prognoza, to je danas u Hrvatskoj činjenica.

Kao kada bih planirao put autom do neznam Delnica iz Zagreba;
Ako je udaljenost od ZG do Delnica 100 km, a auto mi troši 7 litara/100 km, onda mi je dosta 70 kn za taj put (cijena goriva zaokružimo na 10 kn/litra) - lalovčev proračun
Ali ja imam rupicu na rezervoaru kroz koju će procuriti 2 litre goriva na tu udaljenost i svjestan sam toga - lalovac je svjestan da će proračun biti probijen
Koliko je mudro natankati auto za 65 kn, a onih 5kn pokloniti slučajnom prolazniku? - lalovčevo odricanje od poreza na dobit i pomaganje iphonašima.
I što se sada dešava?
Ja u niti jednom slučaju ne bih došao sa 70 kn od Zagreba do Delnica kao što niti Lalovac neće sa svojim proračunom izgurati godinu.
Stati cu negdje prije Delnica i zvati šlep službu. Samo u prvom slučaju kada točim za 70 kn stati ću bliže Delnicama nego u drugom slučaju kada bih točio za 65 kn pa bi me i šlepanje koštalo manje. Tako će i Lalovac nešto ranije od predviđenog puzati po belom svetu za novo zaduživanje.
Tu si jos zaboravio ubrojiti da se tim istim putem ti nadas da ce ti netko oko Karlovca jos pokloniti dvije-tri litre(prihod od turizma koji je uvijek neizvjesan) iako si svjestan da ti ni to nece pomoci doci do cilja, ali u to uvjeravas svoje suputnike.





Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
zašto bi potraživanja do 10 000 kn bila nenaplativa pa ih treba otpisati?
ok,ajmo minimalizirati gubitke, ponuditi tim dužnicima odgodu plaćanja. Samo nema majci da je netko "nezaposlen" godinama. Od čega živiš druškane? Smršavio nisi, a vidim da i dalje imaš mobitel. Pa ako su inspektori mogli čučati pred svakom slastičarnicom od Umaga do Dubrovnika, pretresati kase i tražiti kunu viška, onda neka tresu i svaku prijavu da netko radi na crno. Pa neka hodaju ujutro za nekime tko se godinama vodi kao nezaposlen, sasvim dovoljno ljudi ima u državnom aparatu da protresu svakoga tko tvrdi da niti uz odgodu plaćanja ne može vratiti 10 000 kn.




kao ključna riječ
Ok, sto si ti konkretno poduzeo po tom pitanju?
Da li si ti prijavio nekoga od svih njih?
Sto se je desilo sa tom osobom?
Navedi primjer.

Sto si ucinio da drzava funkcionira bolje?
Kome si uputio prijedlog za poboljsanja?
Dakle smatras da neke stvari ne funkcioniraju dobro, i to je ocito, a sto onda ti svojim primjerom cinis da bi to promjenio?
Pa makar i na lokalnoj razini, svoje zajednice, za primjer svima ostalima?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 11:17   #90
gle, nemam namjeru raspravljati na nivou 5.osnovne.

što si ti poduzeo po tom pitanju?

uzeo sam bejzbol palicu i umlatio susjeda koji radi na crno, uzeo sam stvar u svoje ruke jer drzava ne reagira na moju prijavu. njegov leš sam sakrio u ormar. Nakon toga sam otišao na markov trg i vikao da vode neodgovornu politiku. nisu me bas ozbiljno shvatili pa sam bacio bombu. Uhitila me policija, pretresli su mi stan i našli onaj leš u ormaru. Sada ti ovo tipkam iz zatvora u kojem cu provesti iducih 30g. Jel te zadovoljava ovaj odgovor?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 11:49   #91
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ovisi koga se cilja tom mjerom, a svaka mjera nosi i poruku. Koja je poruka mjere kojom se izlazi u susret onima koji su bahatim i neodgovornim ponašanjem upali u dugove? jer upravo o njima se u ovom slučaju radi, o onima koji su trošili na luksuz.
To je tvoja interpretacija. U teoriji mjera se odnosi na one koji imaju dug, a nemaju prihoda.

Isto možeš reći i za socijalnu skrb, kakva je to poruka? Poruka bi trebala biti da se otpišu dugovi onima koji prihoda nemaju i to ne zato toliko zbog tih dužnika (oni svakako ne mogu platiti), koliko zbog općeg nereda u nelikvidnosti.


Quote:
ne, Lalovac je teoretičar koji lupa naštrebane fraze bez ikakve sposobnosti da se prilagodi specifičnoj situaciji jer majstor kakav je, uopće ne shvaća situaciju nego se kao i oni prije njega čudi zašto mu mjere ne daju rezultata.
A što bi ti konkretno napravio u godinu dana?


Quote:
Odprilike kao i oni koji kao papige ponavljaju da je izlaz iz krize u potrošnji koja će pokrenuti gospodarstvo.
To je činjenica.

Quote:
Hoće, ali ne u državi koja nema vlastitu proizvodnju gotovo ničega.
Hoće u svakoj državi, jer nema alternative. Bude li se potrošnja smanjivala bit će još gore.

S potrošnjom možeš u samo dva smjera, gore ili dolje?

Gdje bi ti ?


Quote:
I tu doslovce mislim ničega. Ne u državi u kojoj povećanje potrošnje znači jedino povećanje trgovinskog deficita. Poticanje potrošnje u takvoj državi ima jednaki učinak koji ima i drogiranje za narkomana. Kada si narkić da šut heroina on je sretan (kao kada Lalovac ubere PDV od robe iz uvoza), ali dugoročno to je smrt.
Hoćeš reći da bi ti u godinu dana povećao produktivnost? I to gdje, u industriji možda?

Mora se raditi što se mora.

Uzalud je sada fantazirati o nečemu čega nemamo. Imamo turizam, ugostiteljstvo, nešto poljoprivrede malo i to je to.

Ne možemo preko noći stvoriti neku zajebanu industriju koja bi bila konkurentna u svijetu...


Quote:
ok, kome rezati? tko je više kriv od onih koji su spiskali pare na novi iphone pa sad njemu treba rezati? obojica znamo da uhljebe nece dirati kao što neće dirati niti milion udruga.
Hoće, hoće...Pitaj gradonačelnika Metkovića kako se reže kad se mora.

Može se bez problema u 3-4 godine spustiti proračun za 30 milijardi..


Quote:
ali hoće. kada bi postojala ponuda u kladionici "hoće li proračun biti probijen" odmah bih stavio bubreg na to. To nije moja pesimistična prognoza, to je danas u Hrvatskoj činjenica.
A to znamo..ići će tako sve dok ne dotaknemo dno. A kad nema više, onda nema...

Bit će zanimljivo vidjeti analizu gdje ministarstva troše pare kad onaj Microsoftov biga data software da podatke..

Milijarde bezveze potrošenih kuna u ministarstvima su skrivene.

Quote:
Tako će i Lalovac nešto ranije od predviđenog puzati po belom svetu za novo zaduživanje.
Ja ne znam što će on, ali zanima me koje bi ti konkretno mjere poduzeo u godinu dana koliko još imaš mandat, a da to ima nekog smisla?


Quote:
zašto bi potraživanja do 10 000 kn bila nenaplativa pa ih treba otpisati?
Prijatelj mi radi u banci i kaže da su većina tih potraživanja ionako neneplativa pa će banke to prihvatiti. Otpis koji bi možda ionako sami morali napraviti će im donijeti poreznu olakšicu.

Ne vidim baš otpor od strane vjerovnika na ovaj zakon? Što misliš, zašto je to ?

Da vjeruju da mogu naplatiti, valjda bi se bunili ?

Quote:
ok,ajmo minimalizirati gubitke, ponuditi tim dužnicima odgodu plaćanja. Samo nema majci da je netko "nezaposlen" godinama. Od čega živiš druškane? Smršavio nisi, a vidim da i dalje imaš mobitel.
To je drugo, njima ne bi trebalo otpisivati. Gleda se cijelo kućanstvo koliko para ima..


Quote:
Pa ako su inspektori mogli čučati pred svakom slastičarnicom od Umaga do Dubrovnika, pretresati kase i tražiti kunu viška, onda neka tresu i svaku prijavu da netko radi na crno. Pa neka hodaju ujutro za nekime tko se godinama vodi kao nezaposlen, sasvim dovoljno ljudi ima u državnom aparatu da protresu svakoga tko tvrdi da niti uz odgodu plaćanja ne može vratiti 10 000 kn.
Da, trebalo bi udariti na rad na crno kad bi uvjeti za rad na bijelo bili normalni. Objasnio sam već zašto bi trebalo udariti na iznamljivače, ali ne i na radnike na crno.

Iznajmljivači plaćaju simboličan porez i ako netko iznamljuje na crno treba ga objesiti. A prije nego se žestoko napadne rad na crno, trebalo bi promisliti koliko je rad opterećen porezima i doprinosima. Toliko da se gotovo i ne isplati raditi...


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nije to moja računica, banke tako proizvode kredite.

I nije bitno koliko su banke kapitalizirane. Kad netko ne vrati kredit, to se prelije na cijeli sustav, bile banke kapitalizirane ili ne.
To je krivnja sustava. Stvarnu vlast ima onaj tko drži u ruci ponudu novca. Kod nas su to banke.

A da država regulira ponudu novca, ne bi bilo tako.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable

Zadnje uređivanje wand_1 : 04.10.2014. at 11:56.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 12:22   #92
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
gle, nemam namjeru raspravljati na nivou 5.osnovne.

što si ti poduzeo po tom pitanju?

uzeo sam bejzbol palicu i umlatio susjeda koji radi na crno, uzeo sam stvar u svoje ruke jer drzava ne reagira na moju prijavu. njegov leš sam sakrio u ormar. Nakon toga sam otišao na markov trg i vikao da vode neodgovornu politiku. nisu me bas ozbiljno shvatili pa sam bacio bombu. Uhitila me policija, pretresli su mi stan i našli onaj leš u ormaru. Sada ti ovo tipkam iz zatvora u kojem cu provesti iducih 30g. Jel te zadovoljava ovaj odgovor?
Dakle ukratko, pises na forumu jedno, mislis drugo a radis trece (odnosno ne radis u ovom slucaju)?
Ok, hvala na iskrenosti, to je sve sto sam zelio da napises.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:09   #93
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To je tvoja interpretacija. U teoriji mjera se odnosi na one koji imaju dug, a nemaju prihoda.
nije moja interpretacija jer je sam Lalovac u prvom redu spomenuo Teleoperatere i Banke. mozemo se mi praviti blesavi i da ne znamo na koji se način ljudi zavaljaju kod Teleoperatera i pričati da je u teoriji to rasterećenje najugroženijih samo to je onda upravo ono o čemu govorim, bubanje teorije bez ikakve mogućnosti prilagodbe posebnosti problema. Taj dug nije nastao jer je netko kupovao kruh i mlijeko. U teoriji može biti, ali znamo da nije. Riješenje problema za nekoga tko na dug kupuje kruh i za nekoga tko na dug kupuje iphone ne smije biti isto. [/QUOTE]

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Isto možeš reći i za socijalnu skrb, kakva je to poruka? Poruka bi trebala biti da se otpišu dugovi onima koji prihoda nemaju i to ne zato toliko zbog tih dužnika (oni svakako ne mogu platiti), koliko zbog općeg nereda u nelikvidnosti.
ne , zato jer Riješenje problema za nekoga tko na dug kupuje kruh i za nekoga tko na dug kupuje iphone ne smije biti isto.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
A što bi ti konkretno napravio u godinu dana?
izašao na dnevnik pred ljude i suočio ih s istinom. Nakon toga ne bih dobio izbore, ali period do izbora bih iskoristio da maknem parazite. Napravio bih dugoročnu strategiju razvoja, uključeni bi bili svi, od školstva, fakulteta do proizvođača. CIljano pumpao pare, a ne dijelio šakom i kapom idiotskim poticajima tipa žena poduzetnik , valjda je za dobit pare od države dovoljno imat minđu




Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To je činjenica.
da, u teoriji u kojoj se polazi od pretpostvke da država ima domaću proizvodnju.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Hoće u svakoj državi, jer nema alternative. Bude li se potrošnja smanjivala bit će još gore.
pumpanje negativne trgovinske bilance nema alternative?

ovo što mi radimo poticanjem potrošnje uvozne robe kako bi ubrali PDV na istu me podsjeća na one Amway agente koji rade na proviziju pa sami sebi prodaju i skladište u špajzi kako bi na kraju mjeseca dobili proviziju od prodane robe


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
S potrošnjom možeš u samo dva smjera, gore ili dolje?

Gdje bi ti ?
dole. Nakon rezanja uhljeba, pametnijeg djeljenja poticaja, skidanja sa sise raznih udruga, manje poreza bi trebalo za funkcioniranje države i ne bi se osjetio nedostatak PDVa. Jer poticanje potrošnje u Hrvatskoj se radi isključivo zbog prikupljanja PDV-a, ne zbog poticanja gospodarstva. Tko se ne slaže samnom neka mi nabroji što na sebi od odjece ima proizvedeno u hrv, što od namještaja, što od tehnike.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da bi ti u godinu dana povećao produktivnost? I to gdje, u industriji možda?
ma kakvi, pa oni rade ko crnci. rezao bih državne rashode i povećao produktivnost npr. onih koji trebaju reagirati na tvoju prijavu da sused radi na crno.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Uzalud je sada fantazirati o nečemu čega nemamo. Imamo turizam, ugostiteljstvo, nešto poljoprivrede malo i to je to.
da, za sada. A ako mislimo da tako treba i ostati onda najbolje da se ubijemo. Zamisli da se neki mudžos raznese u 7.mjesecu na obali, pa ode nam turistička sezona na nivo iz 1993.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne možemo preko noći stvoriti neku zajebanu industriju koja bi bila konkurentna u svijetu...
apsolutno, zato i kažem dugoročna strategija razvoja. to danas ne postoji, razmislja se od danas do sutra.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Hoće, hoće...Pitaj gradonačelnika Metkovića kako se reže kad se mora.

Može se bez problema u 3-4 godine spustiti proračun za 30 milijardi..
ako se može bez problema, a to neće napraviti Lalovac, nije niti Linić niti Šuker, niti će opet Šuker, u čemu je onda problem?


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
A to znamo..ići će tako sve dok ne dotaknemo dno. A kad nema više, onda nema...

Bit će zanimljivo vidjeti analizu gdje ministarstva troše pare kad onaj Microsoftov biga data software da podatke..

Milijarde bezveze potrošenih kuna u ministarstvima su skrivene.
upravo to, a kada vidimo gdje cure pare da vidimo tko će to zaustaviti.






Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne vidim baš otpor od strane vjerovnika na ovaj zakon? Što misliš, zašto je to ?

Da vjeruju da mogu naplatiti, valjda bi se bunili ?
ja vidim samo lalovčev prijedlog, ne vidim pristanak.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:25   #94
Quote:
izašao na dnevnik pred ljude i suočio ih s istinom.
To nije mjera gospodarske politike.


Quote:
Nakon toga ne bih dobio izbore, ali period do izbora bih iskoristio da maknem parazite.
Dakle, povećao bi nezaposlenost do kraja mandata. Paraziti i dalje na teret državi.

Quote:
Napravio bih dugoročnu strategiju razvoja, uključeni bi bili svi, od školstva, fakulteta do proizvođača.
Kakvu točno strategiju?


Quote:
CIljano pumpao pare,

Kojim mehanizmom i kome?


Quote:
ovo što mi radimo poticanjem potrošnje uvozne robe kako bi ubrali PDV
Quote:
dole.
Zaboravi PDV, recimo da on ne postoji. Što se događa kad pada potrošnja općenito, govorim o makroekonomiji? Što se događa kad pada komponenta C zbog pada komponente c0 u agregatnoj potražnji?

Ne trebaš biti ekonomist da znaš da je ono što ti potrošiš nekom poduzetniku dohodak.

Ako ti ne trošiš, njemu dohodak pada, on otpušta radnike, ti radnici nemaju novaca pa potrošnja i dalje pada, što izbacuje još jednog poduzetnika iz posla..

Quote:
apsolutno, zato i kažem dugoročna strategija razvoja. to danas ne postoji, razmislja se od danas do sutra.
Slažem se, dugoročna, samo koja? Kakva točno dugoročna? Od čega bi se sastojala?


Quote:
upravo to, a kada vidimo gdje cure pare da vidimo tko će to zaustaviti.

Za početak će biti dobro da vidimo.


Quote:
ja vidim samo lalovčev prijedlog, ne vidim pristanak
Ne vidiš ni neki revolt. Nisu baš glasni da neće pristati. Od ljudi koji rade u bankma sam čuo i zašto.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 13:52   #95
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Dakle ukratko, pises na forumu jedno, mislis drugo a radis trece (odnosno ne radis u ovom slucaju)?
Ok, hvala na iskrenosti, to je sve sto sam zelio da napises.
A jesi više naporan, jedno te isto ponavljaš zadnje 4 stranice. Koji vrag si ti poduzeo? Ajd ova dvojica barem imaju neku konstruktivnu raspravu, ti tu dijeliš neku utopijsku ideju o prijavljivanju nepravilnosti a i sam znaš da ne funkcionira....i ne samo to, nego samo jedno te isto vrtiš iz posta u post.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:23   #96
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Ne trebaš biti ekonomist da znaš da je ono što ti potrošiš nekom poduzetniku dohodak.

Ako ti ne trošiš, njemu dohodak pada, on otpušta radnike, ti radnici nemaju novaca pa potrošnja i dalje pada, što izbacuje još jednog poduzetnika iz posla..
i onda ekipa zagovara i daljne kresanje državnih rashoda..što dovodi do manje potrošnje,manja potrošnja do manje industrijske proizvodnje,manja industrijska prizvodnja manje zaposlenih i što u konačnici dovodi do manje zapslenih,što opet znači manje prihode od pdv-a,poreza na dobit,doprinose iz plaća itd...i efekat bude takav da za koliko smanjiš rashod toliko padne i prihod
-----------------------------------------------------------------------------------

evo jedna efektivna mjera popravljanja negativne platne bilance države...država svima uzme 2% u rashodovnoj strani proračuna i taj novac ulozi u izgradnju teroelektrane...jedna termoelektrana od nekih 1000 MW bi popravila nekativnu platnu bilancu za koliko točno?

-----------------------------------------------------------------------------------
drugu godinu država opet uzme 2% proračunskih davanja i uloži taj novac u izgradnju super moderne rafinerije koja ima kapacitet da zadovolji cijelokupnu RH potrošnju..koliko bi ova mjera poravila negativnu platnu bilancu države
-----------------------------------------------------------------------------------
treća godina država uzme 2% proačunskih davanja i uloži taj novac u komasaciju poljoprivednog zemljišta i time povećaš proizvodnju poljoprivednih proizvoda i to po nižim cijenama i time dodatno smanjiš negativnu platnu bilancu države...
-----------------------------------------------------------------------------------
toliko jednostavne mjere koje bi odmah davale rezultate ,ali jebiga kad državu vode neuki ljudi.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:35   #97
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To je krivnja sustava. Stvarnu vlast ima onaj tko drži u ruci ponudu novca. Kod nas su to banke.

A da država regulira ponudu novca, ne bi bilo tako.
Dati političarima da štampaju novac bi tek bila katastrofa.
Imali bi Zimbabwe u srcu Europe.

Pa radi se o ljudima koji sedam godina kao idioti promatraju recesiju i depresiju i nisu sposobni reformirati ni jebene čistačice javnog sektora.

U takvom okruženju trebali bi biti sretni što kreacijom novca upravljaju Vujčić, Luković i Prka.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:56   #98
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
i onda ekipa zagovara i daljne kresanje državnih rashoda..što dovodi do manje potrošnje,manja potrošnja do manje industrijske proizvodnje,manja industrijska prizvodnja manje zaposlenih i što u konačnici dovodi do manje zapslenih,što opet znači manje prihode od pdv-a,poreza na dobit,doprinose iz plaća itd...i efekat bude takav da za koliko smanjiš rashod toliko padne i prihod
To znamo..

Quote:
evo jedna efektivna mjera popravljanja negativne platne bilance države...država svima uzme 2% u rashodovnoj strani proračuna i taj novac ulozi u izgradnju teroelektrane...jedna termoelektrana od nekih 1000 MW bi popravila nekativnu platnu bilancu za koliko točno?
Nemam pojma koliko košta takva elektrana, koliko dugo se gradi niti kome bi prodavali tu energiju, po kojoj cijeni, kako ta cijena stoji u usporedbi s konkurencijom..što sa infrastruktorom, tj. gubicima u prijenosu energije....tako da ne znam ako ni kada takav projekt počne vraćati svoj ulog.

Quote:
drugu godinu država opet uzme 2% proračunskih davanja i uloži taj novac u izgradnju super moderne rafinerije koja ima kapacitet da zadovolji cijelokupnu RH potrošnju..koliko bi ova mjera poravila negativnu platnu bilancu države
Ista priča kao gore, samo onda bi ta hrana morala biti jeftinija i kvalitetnija od uvozne neupitno.

Ne možeš narediti ljudima koju hranu da kupuju..


Quote:
treća godina država uzme 2% proačunskih davanja i uloži taj novac u komasaciju poljoprivednog zemljišta i time povećaš proizvodnju poljoprivednih proizvoda i to po nižim cijenama i time dodatno smanjiš negativnu platnu bilancu države...
Još uvijek je upitno da li bi to bilo dovoljno za niske cijene naših poljoprivrednih proizvoda.

Quote:
toliko jednostavne mjere koje bi odmah davale rezultate ,ali jebiga kad državu vode neuki ljudi.
Da je tako jednostavno, ne bi bilo problema. Dok smo mi bili u Jugoslaviji sa komunističkom planskom ekonomijom i zatvorenim granicama, kasnije u ratu, a iza toga u privatizaciji druge zemlje su tih 70-ak godina radile to isto što ti predlažeš.

Nisu oni baš spavali, nego su ulagali u opremu i nove tehnologije desetljećima i zato imaju konstatni rast produktivnosti, a da su istodobno konkurentni po svijetu.

Pretpostaviti da ih u par godina možemo dostići cijenom i kvalitetom je blago rečeno naivno, za to bi trebali imati debele komparativne prednosti, a mi ih zasad donekle imamo samo u turizmu.



Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dati političarima da štampaju novac bi tek bila katastrofa.
Imali bi Zimbabwe u srcu Europe.

Pa radi se o ljudima koji sedam godina kao idioti promatraju recesiju i depresiju i nisu sposobni reformirati ni jebene čistačice javnog sektora.

U takvom okruženju trebali bi biti sretni što kreacijom novca upravljaju Vujčić, Luković i Prka.
Po meni, ne valja ni jedno ni drugo, a u pravu si, političari to više nigdje ne rade jer su desetljećima radili hiperinflaciju, što je katastrofa.

Sada imamo drugi oblik kontrole ponude novca, a to je emisija novca isključivo putem kredita, gdje se novi novac u startu pojavljuje kao dug. A to, vidimo, ima svoju cijenu.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:35   #99
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dati političarima da štampaju novac bi tek bila katastrofa.
Imali bi Zimbabwe u srcu Europe.

U takvom okruženju trebali bi biti sretni što kreacijom novca upravljaju Vujčić, Luković i Prka.
Možeš li mi reći kako zamišljaš taj put novca od "štamparije" do, nazovimo ga, krajnjeg korisnika (potrošača). Na koji način novac ulazi u sustav?

Zadnje uređivanje Jumai : 04.10.2014. at 15:49.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:40   #100
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To nije mjera gospodarske politike.
nije, ali je preduvijet bez kojeg neide. Narodu se lagalo, obmanjivalo ga se, to su radile sve vlasti do sada kako ne bi izgubili izbore, to je radila i oporba kako bi dobila izbore. Narodu treba reći istinu kako bi makar namrgođene face podržali bolne rezove. Što ti znači da započneš reforme, a narod te za godinu dana skine s vlasti zato jer je oporba obećala da će povećati plaće i da ima love za sve?


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Dakle, povećao bi nezaposlenost do kraja mandata. Paraziti i dalje na teret državi.
da, samo ovaj puta ju ne koštaju cca 5 000 kn nego 1 600 kn.


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kakvu točno strategiju?
ugrubo:

1) napravi se lista proizvoda koje najviše uvozimo
2) napravi se selekcija, što od tih proizvoda možemo proizvesti (ormar), što nikako ne možemo ili nam se ne isplati (npr. iphone ne možemo, a tekstilom ne mozemo ispod cijene Indijaca)
3) ovo što možemo, tu krenemo upumpavati pare. Ako je to ormar, dajmo stipendije učenicima koji upišu drvodjeljsku srednju, sufinancirajmo usavršavanja dizajnera i dajmo poticaj onome tko se odluči pokrenuti proizvodnju ormara. Ali ne da taj zaposli svog rođu i izmuze poticaj pa propadne, nego ako zaposli klinca iz drvodjelske i dizajnera. Znači rigorozna kontrola onih kojima se daje poticaj, to danas ne postoji.



To neće dati rezultata sutra niti za godinu dana. Ali hoće za 10g. Napravimo novi brend. Da se s time počelo prije 15g bilo bi puno lakše jer je u narodu postojala svijest o tome da možemo i znamo nešto proizvesti. Juga je bila kurčina, ali bilo je dobrih stvari u moru smeća koje se prodavalo jer narod nije imao izbora. Bilo je zamrzivača gorenje, končarevih aparata. Ajde danas nagovori klinca od 20g da kupi Končar mikser umjesto Philipsa, jako teško, ali prije 15g si to mogao jer je klinac tada već imao doma neke od tih domaćih aparata. I što više čekamo to će teže biti, narod je izgubio vjeru u sebe da je sposoban proizvesti jebeni mikser.

Ja ne idem sad u ekstreme da bi mi trebali proizvoditi hrvatsku verziju stojadina, ali možemo jako puno. Dokaz tome su naši stručnjaci koji su uspješni kad odu van, dokaz su klinci koji beru medalje na olimpijadama matematike, informatike i na sajmovima inovacija.



Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Zaboravi PDV, recimo da on ne postoji. Što se događa kad pada potrošnja općenito, govorim o makroekonomiji? Što se događa kad pada komponenta C zbog pada komponente c0 u agregatnoj potražnji?

Ne trebaš biti ekonomist da znaš da je ono što ti potrošiš nekom poduzetniku dohodak.

Ako ti ne trošiš, njemu dohodak pada, on otpušta radnike, ti radnici nemaju novaca pa potrošnja i dalje pada, što izbacuje još jednog poduzetnika iz posla..
to je teorija i to sve štima, samo hrvatska stvarnost je ovakva:

Uzimo da imaš plaću 5 000 kn.
Napravimo grubu analizu gdje odlazi tvoj novac i onih koji imaju koristi od tvog novca;
režije - 1000kn , to je manje više fiksni trošak, nema tu odstupanja nekog
hrana - 1700 kn, također uzmimo hranu kao fiksni trošak, niti se daviš u janjetini niti jedeš žgance za ručak, odprilike jedeš isto svaki mjesec. Hrana koju jedeš je dijelom proizvedena u Hrvatskoj, čak dobrim dijelom ako nisi neki freak koji baš bježi od Hrv hrane.
odjeća (ona za svaki dan, za po doma, za obući kad ideš s ferendom na kavu, znači ne Pačotice i Armani), kozmetika, sredstva za čišćenje - u prosijeku 1000 kn mjesečno. Tko tu zarađuje? na odjeći nitko iz Hrvatske. Na kozmetici također nitko, sredstva za čišćenje i deterdženti možda nešto ubode Saponia.
ostaje ti cca 1300 kn- e to odlazi na Pačotice i Armani, na ratu za iPhone. Na luksuz. Tko od toga zarađuje? U Hrvatskoj samo ona ženskica u Armani dućanu koja radi na blagajni.

Što se događa ako ti destimuliram potrošnju, na čemu ćeš rezati, na uvoznom Armaniju ili na šnicli proizvedenoj u Hrv? ako si normalan, štedjeti ćeš na luksuzu. U zemlji koja proizvodi luksuz to bi naravno bio udar na industriju luksuza, najebali bi svi u lancu. Tko će najebati u Hrvatskoj?

a kada bi krenuli sa planom da se proizvodi nešto više od hrenovke, uz pametna ciljana ulaganja i dobar marketing paralelno bi mogli i stimulirati potrošnju tih prozvoda dok s vremenom ne bi zaista došli do toga da potrošnja daje zamah gospodarstvu.






Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Za početak će biti dobro da vidimo.
nema od gledanja ništa. Odi po neki dokument pa gledaj koliko ljudi radi posao kojeg moze jedan obaviti. Šetaj po gradu pa gledaj one ploče ispred ulaza u agencije, što piše, kako se zovu te agencije, pa to je da ti pamet stane. A udruge...u Americi ( neprovjerena informacija, ako lažu mene lažem i ja ovdje) udruge koje dobivaju novac iz vana nisu na državnoj sisi. Slobodno ti imaj udrugu,ali ako te netko iz vana financira nemaš što tražiti od nas, ti radiš za interese toga koji te financira. Zvuči logično.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.