Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 12:03   #41
Quote:
Karmela kaže:
Pokusaj otici po tester. Ako nemaju testera, odi tamo bez pudera na licu (znam nije lako, stavi suncane naocale, bit ce u redu) i neka ti na jedan obraz stave najslicniju nijansu tvojoj, izadji van pogledaj na dnevnom svjetlu, ako ti se svidja uzmi ga.

Zasto bi kupovala na slijepo? Pitaj hoce li uzeti puder natrag ako ti ne bude dobar.

Ovdje kod nas u US one imaju male epruvete koje ti napune puderom (obicno nekoliko epruveta sa bojama najslicnijim tvojoj), tako da ih mozes ponijeti doma i vidjeti koja ti najvise pase. Mozda su poceli i kod nas sa slicnom praksom?
Ako uhvatiš promotoricu Lancomea, dat će ti malo tekućeg u mini bočici, doduše skroz malo, al dovoljno da vani ili doma probaš nijansu, barem je meni dala
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 00:46   #42
Kreme i puderi za masnu kožu sa proširenim porama

Haj svima!
Koliko vidim, mnoge od nas imaju masnu kožu, problematičnu, proširene pore i rupice..Sada dolazi toplo vrijeme, pa će se koža još jače mastiti.

Probala sam sve i svašta..bacila brdo novaca...
no, rezultata i dalje nema.Bar ne kakve ja očekujem.

Dakle, što predlažete ili ste isprobale za masnu kožu?
Sve što stavim na facu...za par sati se sjajim ko ŠPEK!!

I ne znam kaj da radim.Sad sam kupila od Cliniqua pore minimizer.Djeluje, ali kratko.Ne mogu se svakih sat vremena na poslu trackati sa tom kremicom.

Koji puder predlažete?Mora biti valjda neki oil free.. ili tak nešto.Sve pudere koje sam probala..ma, pore su mi još vidljivije...Fuj!!
Dakle, sva masna i u velikim porama....

A kremice?
Svašta probah.al ne valja.Sad prelazim na skuplje...Nek košta cijelo bogatstvo..al nek pomaže!!!!

Molim prijedloge!Hvala!
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 06:15   #43
Re: Kreme i puderi za masnu kožu sa proširenim porama

Quote:
Nina-01 kaže:


I ne znam kaj da radim.Sad sam kupila od Cliniqua pore minimizer.Djeluje, ali kratko.Ne mogu se svakih sat vremena na poslu trackati sa tom kremicom.


Mozda je problem u gelu/losionu kojm se umivas ujutro i uvecer? Pokusaj nesto sa Salicylic acid, bilo koje marke (barem 2% bi trebalo biti djelotvorno).

Ako koristis mlijeko za ciscenje preporucila bih ti da ga izbacis, a pocnes koristiti gel za umivanje za problematicnu kozu ( sa salicilnom kiselinom).

Nakon gela stavi bezmasnu hidratantnu kremu/pore minimizer (kombiniraj po potrebi). Pokusaj pojednostaviti rutinu, to obicno pomogne.

Moja koza nije toliko masna kao tvoja, ali ja koristim Lancome Adaptive (C [cold] 04) i jako sam zadovoljna. Pokriva jako dobro, ne izgleda fake, ostaje svjez cijeli dan i ne mjenja boju.




P.S. samo da dodam: vrlo je vazno da radis peeling-e. Radi ih barem dvaputa tjedno. I samo njezno, molim. Ne trebas si otvoriti rane po licu.
Za prvu ruku cak ne trebas niti kupiti peeling. Mozes ga sama napraviti ( velika zlica smedjeg secera lagano utrljanog u lice ili pak kukuruzno brasno) ali moras biti jako pazljiva i samo njezni kruzni pokreti jagodicama prstiju po mokrom/vlaznom licu, su dovoljni.
__________________
One Kill Wonder

Zadnje uređivanje Karmela : 19.03.2005. at 07:16.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 13:05   #44
Koristim fluide....i opet ništ!

Peeling radim 2 puta tjedno..možda bih trebala i češće...
Maske stalno stavljam...skupe i dobre, jeftine i tak.

Više ne znam kaj da radim.Pa nisam ja u pubertetu, imam 30 godina.

Možda da uzmem neku medicinsku kremu?Na recept?

Jel ima neko iskustva sa nekom kremom, davno sam to koristila, naručila preko Dolca...mislim da se zvala Aknemicin ili tak nešto..neka jako bijela krema,nije se dala razmazivat...


Dajte pomagajte!!!!

Treba mi dobra kolekcija i puder!!


A jel ima ko iskustva sa Murad kolekcijom?Cijene su , al valjda je to pokriće za kvalitetu.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 17:49   #45
Čula sam za neku liniju za masnu kožu od Shiseida da je jako dobra, pureness il tak nešto, a od pudera maquimat Lancome (i oni imaju liniju pure focus za masnu kožu). Isto pazi, da previše ne isušuješ kožu. Ja sam nekovrijeme koristila jake gelove za čišćenje, alkoholne tonike itd. i koža mi se ludo sjajila i mastila. Na kraju je ispalo da sam ju previše iziritirala i isušila, pa se ona sve više mastila da se "obrani". Npr. Biotherm ima plavu liniju za masnu kožu koja je nježna, tonik nema alkohola već čestice koje upijaju masnoću. Plus, priča se i da je Avene linija za masnu dobra... Sad testere nabavit i probat
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 18:04   #46
Kod mene je isti problem trenutno koristim vichy normaderm meni je ok. Prije sam koristila shiseido i on mi je zakon vjerovatno ću mu se i vratit. Ali darphin je ono što ti nejiskrenije preporućam imaš kupit samo u ljekarnamo cjena kreme je oko 350.kn mislim.
Od pudera trenutno koristim chanel double perfection creme pouder i shiseido pureness matifying compact
DIVINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 19:20   #47
Ja sam mislila da si klinka
Odi dobrom dermatologu. Mozda je problem slozeniji nego sto na prvi pogled izgleda.
Na drugu stranu, kazu da masna koza sporije stari.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 20:56   #48
Quote:
Odi dobrom dermatologu. Mozda je problem slozeniji nego sto na prvi pogled izgleda.
Baš. Možda se radi o hormonima

Imam i ja masnu kožu, pore i to. Sad, ne znam jel masnija od tvoje, ali poprilično se gnjavim s njom.

Masnu kožu bi bilo najbolje ne pudrati uopće ali u 99% slučajeva to je nemoguće. Što se kreme tiče ne smije biti nimalo (ili barem vrlo malo) hranjiva i masna, bitno je da je tek hidratantna, pogotvovo ako imaš dehidriranu kožu.

Trenutno koristim od Avenea Hydrance Optimale Legere kremu i zadovoljna sam. Pokušaj u ljekarni tražiti tester.

I najbolji puder na svijetu - Vichy Aera teint Spasio me! Toplo preporučujem. Proizveden je baš za masnu kožu, mat je i sadrži neki sastojak koji ne začepljuje pore.

Ne mogu podnijeti niti jedan drugi nakon Vichyja

Za pranje lica još nisam našla savršen proizvod.

I da, Karmela je u pravu, masna koža kasnije dobija bore
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 21:12   #49
meni je koza prije bila masna, ponekad bas jako, i sto sam ju vise cistila i radila gluposti s njom to je bila gora. onda sam procitala ovo sta ti wardancer kaze, da kad previse cistis takvu kozu ona se ima potrebu jos vise mastit, da kao nadoknadi to. i da sto se sredstva za ciscenje vise pjene to su jaca, tako da sad koristim nesto puno blaze. i koza mi vise nije masna, nego je normalna s tendencijom da se nekad masti.
ispod sminke si stavim od nivee young kremu koja je lagana i matira. od pudera su meni dobri lancomeov koji ti je karmela preporucila, od estee lauder ideal matte refinishing make up ili double matte
oil-control makeup, a od ovih jeftinijih lorealov true match mi je super. i preko malo nekog laganog pudera u prahu.
preporucam ti da probas dat kozi da se sama vrati u neku ravnotezu i da ju sto tretiras sa sto blazim preparatima, a ako vidis da ne funkcionira uvijek se mozes vratit na staro..
i dok ti se lice jos uvijek masti, mozes si kupit one oil-absorbing papirice, s tim si mozes prec po licu svakih sat vremena i upit ce ti sjaj, meni je to prije puno pomagalo, a ne skida puder. inace ja imam 22 godine
cheghanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 22:25   #50
Ja isto imam uzasno masnu kozu. Koliko god se mucim s njom, drago mi je jer se nadam da cu poput mame(isto ima masnu kozu) s 50 godina biti skoro bez ijedne bore.
Inace ,istina je da se masna koza rjesava masnim preparatima.
Zato sam si ja kupila Dr.Hauschka ulje za masnu kozu s prosirenim porama. Koristim ga tek par dana, pa jos nema nekih rezultata. Malo smrdi, ali kazu da je jako dobro.
I da linija Louis Widmer je super, gelovi za umivanje su blagi i ne isusuju.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 22:32   #51
Quote:
Xavi kaže:

Inace ,istina je da se masna koza rjesava masnim preparatima.
teško da je to istina, masni preparati još više zaštopavaju pore.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 01:09   #52
[QUOTE]Karmela kaže:
[B]Ja sam mislila da si klinka

Ah, nisam klinka...nažalost.Da jesam,pazila bih višne na kožu.

Ne znam,probat ću neke od ovih stvari koje ste predložile.


Razgledavala sam malo Clinique..onaj 3 step sistem..Onaj treći korak..neka krema koja je,kaže prodavačica,odlična,dođe 65o kuna.




Ne dam 650 kuna za glupu kremicu...Ili da dam??!!

Nikako na masnu kožu sa nečim što sadrži ulje.Nikako.To je kontra efekt,zaštopaju se pore.....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 03:43   #53
Vichijev puder o kojem ti pišem dođe oko 100 kn.

Aveneova krema je 120.

Dakle, nije jeftino ali je podnošljivo

Ipak, prije probaj nabaviti testere.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 11:35   #54
Imam Vichy kozmetiku i puder, isto tako i Avene.....nisam zadovoljna....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 16:26   #55
Ninochka,
oslobodi se skoro svega sto koristis. Ozbiljno. Kazes da koristis maske za lice - prestani.
Napravi novi plan ciscenja i njege lica koji ce biti apsolutno minimalan. Prije nego li pljunes novce za Shiseido ili odes dermatologu, uradi ovako:

Odi u ljekarnu i zatrazi gel ili tekucinu za umivanje sa 2 % salicilne kiseline. Ujutro i uvecer se umivaj u tome, i masiraj lagano lice (1-2 minute) zatim isperi u toploj vodi.

Drugu stvar koju trebas traziti u ljekarni je da ti teta tamo preporuci lagani, hidratantni, bezmasni losion/gel ili kremicu za lice (uvijek postoje domace/ lokalne kompanije koje nisu reklamirane a imaju relativno dobre produkte). I pore minimizer je dobar produkt - njega bih zadrzala.

I samo stavljaj te dvije/tri stvari na lice. I pravi si njezne peelinge svaki dan ili svaki drugi - prvi tjedan dana. Nikakve maske ne dolaze u obzir.

Ako nema nikakvih promjena za dva tjedna - odi dermatologu. On ti moze preporuciti djelotvornu liniju za njegu tvoje koze, bez da rasipas novce na rekla-kazala.

Sretno
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 21:33   #56
Nina, imam isti problem (i godine) kao i ti. Nedavno sam kupila Avene cleanance kremu i fakat primijetim razliku. Na poslu bi se prije zasjajila već u 10 ujutro, ali kad stavim ovu kremu, preko malo pudera koža mi izgleda ok i u podne. Stvarno mi se čini da se manje sjajim.
A puder, kupila sam od Clarinsa multi matifiant br. 01 naturel, na preporuku teta s foruma i prva liga je Boja vrlo prirodna, nije žbuka i fino legne na lice. Jako sam zadovoljna. Cijena 212 kn.
clarity01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 23:45   #57
I samo stavljaj te dvije/tri stvari na lice. I pravi si njezne peelinge svaki dan ili svaki drugi - prvi tjedan dana. Nikakve maske ne dolaze u obzir.

Hvala svima na savjetima!!

Karmela,kak to da ne smijem stavljati maske,pa na njima piše da su za masnu i problematičnu kožu??

A da radim peling svaki dan?
Pa ogulit ću površinski sloj kože, pa će se ona jos više mastiti, da se izregulira...

Ne kužim taj tvoj sistem,daj to pojasni malo,ako ti se da...

A jel mogu barem stavljati istučeni bjelanjak?
On je proteinski i navlači masnoću na sebe?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 23:48   #58
Clarity,hvala na savjetu za puder!

Sutra ću otići i potošiti novce na njega...

Valjda je isplativo....
A ionako,puder uvijek stignem potošiti...

Ajme meni, kupaonski ormarići su mi puni preparativne kozmetike!
više nema mjesta,pa dio držim u sobi...
Možda Karmela ima pravo,koristii samo najnužnije...

Dakle,frendice će biti zadovoljne,počet ćui poklanjat svu kozmetiku!!!
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 00:28   #59
Quote:
Nina-01 kaže:


Karmela,kak to da ne smijem stavljati maske,pa na njima piše da su za masnu i problematičnu kožu??

Problem sa maskama je taj da si mozda preosjetvljiva na neki od sastojaka a da toga nisi ni svjesna. Pusti da ti se lice malo odmori.
Peeling mozes raditi sa malo soli, sa smedjim secerom ili kukurznim brasnom. Nece ti si nista ogulititi. Taj gornji sloj koze se ionako obnavlja, peelingom ces samo ubrzati proces.

Ako si preosjetvljiva radi peeling svaka dva dana - njeznim kruznim pokretima. Ako ti postane koze iziritirana, moras koristiti jos blaze pokrete prsta.

Nemas potrebe stavljati jaje na lice. Ne vidim nikakav pozitivan ucinak bjelanca na lice. Pazi na prehranu. Jedi zdravu i proteinsku hranu to je bolje.

Kozmetiku nemoj jos davati prijateljicama, samo je ostavi po strani jer ces kasnije opet moci uvesti neke od svojih omiljenih stvari u svoju rutinu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 00:32   #60
Quote:
Nina-01 kaže:



Razgledavala sam malo Clinique..onaj 3 step sistem..Onaj treći korak..neka krema koja je,kaže prodavačica,odlična,dođe 65o kuna.




Ne dam 650 kuna za glupu kremicu...Ili da dam??!!
Turnaround krema?
A onaj 3 step sistem je za mene bacanje novca. Hidratantni losion je pretezak za moju kozu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.