Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Pogledaj rezultate ankete: Odrzavete li stalnu ili povremenu kontemplativnu praksu?
Da - vipassana ili zen tradicija 23 17.42%
Da - budisticka mantra, bud. joga, bud. tantra itd 18 13.64%
Da - istocna nebudisticka praksa 20 15.15%
Da - krscanska kontemplativna praksa 12 9.09%
Da - ostalo 28 21.21%
Ne 45 34.09%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 132. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2008., 21:16   #761
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Jos zadnje brusenje i imas pravo.
U SADA se, naime, ne moze biti PRISUTAN kako TO majstorski kandidat overklokan izlaze.

Da reche "u SADA kako ga mjere neprobudjeni:, eeeeee, to bi bila druga stvar.

Gdje je jos PRISUTNOST tu je i uobrazilja (po)dvojenosti. OVDJE i SAD je nemoguce, osim kao izrazajni kalambur.
nasa svijest postoji i van okvira ovoga vremena i prostora, ali cinjenica da smo
trenutno u tim okvirima otezava ispoljavanje spoznaja "druge strane medalje"
meni postaje sve teze napisati, izgovoriti pa cak i zadrzati jednu jedinu misao
koja je vezana za "drugu stranu medalje" jer se "kalupljenjem" gubi potpunost
iste ... ne sjecam se kada sam zadnji puta postao i jednu recenicu bez da sam je
prepravljao vec iduce minute !!! ne zato sto nije bila tocna, vec sto mi je ocito
da kako god srocio recenicu ona govori o samo malom dijelu onoga sto sam htio
napisati ... stoga kada pricam o ovdje i o sada to radim jer su ti pojmovi "najblize"
onome sto trenutno ne mogu da svedem na pojam ... izreci neizrecivo se moze
jedino sutnjom ... ovo je forum, gdje postanje praznih postova mozda kaznjavaju
bananjem

Zadnje uređivanje overklokan : 17.02.2008. at 00:28.
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:03   #762


Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Uspjesno igras omamljenost i to je odgonetka. Dok se ne zaigras i dosjechivanja da bi tu omamljenost empirijski mogao makar negirati, nista od trijeznjenja. A i sto ce ti dok za trijeznjenje ne stasas. Slika pljunuto ista i u krscanstvu i u islamu, i u Moshe i u Bude.Sve u svoje vrijeme, uzivajte.
Hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrk!!!
A vidi ovo na str. 27 šta si reka:

Quote:
Tko god vam drombulja o "budjenju" prishiva vam da spavate, kunjate, hrchete, i sto sve ne.
MAJSTOR je u tom smislu vec isticao "istochni grijeh" budizma - ne valjas kakav jesi, brate.
Kako neljudski, kako djetinje, kako neznalachki
što drugo mu ti sad poručuješ nego da ne valja kakav jeste, a on sebe prihvaća takvim kakav je?


I ne samo to nego mu govoriš da mora stasati ( za buđenje) a da sada hrče, a vidi što si napisao na str 25.

Quote:
U pravu su one skole i ucenja koja zagovaraju prosvijetljenost svega i sviju od prapocetka vremena.
Je li sve prosvjetljeno Majstore ili nije?
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 23:04   #763
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post


A vidi ovo na str. 27 šta si reka:

što drugo mu ti sad poručuješ nego da ne valja kakav jeste, a on sebe prihvaća takvim kakav je?

I ne samo to nego mu govoriš da mora stasati ( za buđenje) a da sada hrče, a vidi što si napisao na str 25.

Je li sve prosvjetljeno Majstore ili nije?

Da doticni mladi gospodin "sebe prihvaca takvim kakvim jest" ne bi tumarao "osmorostrukim" stazama i kodeksiranim "istinama". Ako i sebi i tebi moze podmetati to "prihvacanje", MAJSTORU ne moze.


Da netko "ne valja kakav jest" porucuje se daleko drugacije, a ne poticanjem na "uzivanje", uz obrazlaganje neumitnog duhovno-razvijajuceg "timinga".

Da, ispravno je doticnoga mladoga gospodina potsjetiti na "stasanje" i to nikako zbog njegove mozebitne univerzalne ljudske osakacenosti, nego zbog
nesuvislosti njegovih "introspekcijskih" tvrdnji.

MAJSTOR je u razgovoru prvenstveno usredotocen na bice i dosege stanovitog Trazitelja. Promatrac sa strane ovu nuznu djelotvornu usredotocenost besmisleno vrednuje kao opce pravilo za sve i svakoga.

"Krivica" je ponajvise u mediju prenosenja MAJSTOROVA i ucenikova razgovora, bilo to pisakaranje ili pak jos neumjesniji internet.

Pitanje o prosvijetljenosti svega i sviju je zlocesto, jer nije MAJSTOR makako da jedan dan ima jednu, a iduci drugu spoznaju. Znas da nije tako, ali eto volis istaci da si budala, svoj svojoj prgavoj prosvijetljenosi unatoc. Sto budali i znaci da je "sve prosvijetljeno"?

Zadnje uređivanje MAJSTOR Ivan : 16.02.2008. at 23:56.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:01   #764
Quote:

Pitanje o prosvijetljenosti svega i sviju je zlocesto, jer nije MAJSTOR makako da jedan dan ima jednu, a oduci drugu spoznaju. Znas da nije tako, ali eto volis istaci da si budala, svoj svojoj prgavoj prosvijetljenosi unatoc. Sto budali i znaci da je "sve prosvijetljeno"?
tccccccccccccc majstore srca kamena.....

"Ako im (učenicima) ne možete objasniti zbunite ih ...." govorio je jedan profesor, gledajući kako da očuva svoj dignitet ako nešto ne zna.

To me podsjeća na njega, s tim da si otišao još jedan kvantni skok dalje - ako im ne možete objasniti recite im da su zločeste budale. Hrkajuće.

Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:08   #765
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
tccccccccccccc majstore srca kamena.....

"Ako im (učenicima) ne možete objasniti zbunite ih ...." govorio je jedan profesor, gledajući kako da očuva svoj dignitet ako nešto ne zna.

To me podsjeća na njega, s tim da si otišao još jedan kvantni skok dalje - ako im ne možete objasniti recite im da su zločeste budale. Hrkajuće.

Nisi ti tek budala, nego zaplotnjakinja bez mjere i rafinese.
Izvoli objasni forumskom opcinstvu zasto u svom upiti predmnijevas da je MAJSTOR lazac i povrsni vjetrokaz, koji danas tumaci jedno a sutra drugo. I to o nacelnim stvarima unutrasnjeg zivota. Sto ti treba ta "nepromisljenost"?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:58   #766
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Nisi ti tek budala, nego zaplotnjakinja bez mjere i rafinese.
Izvoli objasni forumskom opcinstvu zasto u svom upiti predmnijevas da je MAJSTOR lazac i povrsni vjetrokaz, koji danas tumaci jedno a sutra drugo. I to o nacelnim stvarima unutrasnjeg zivota. Sto ti treba ta "nepromisljenost"?
šta je zaplotnjakinja?

I zašto legitimno pitanje o očitoj kontradiktornosti onog što govoriš je nedostatak mjere?


Bilo bi vrlo zgodno da je sve već prosvjetljeno i to bi ne samo skratilo put, nego ga potpuno dokinulo. Istovremeno prozivajući ljude na grub način da hrču, da nisu zreli za buđenje da govore gluposti itd govoriš nešto skroz drugo. Odnosno ukazuješ na njihovu nesavršenost i potrebu sazrijevanja. Nesavršenost ukazuje da nema prosvjetljenja, a sazrijevanje da je potreban put i vrijeme.

Ja ne predmnijevam (čemu toliko starohrvatskog ...?) da si lažac i da si površan. Ja samo hoću razumijeti to što govoriš jer me zaintrigiralo tvoje učenje. I mislim da si cool. Pametan, talentiran, suptilan, obrazovan, prosvjetljen ... Samo mama ti nije rodila srćeko, sve ostalo je ok. Kad je lice kamenije od kamena od beskrajne ravnodušnosti, onda je i srčana čakra betonirana..... To objašnjava zašto ti je prosvjetljenje UŽas a ne UŽitak. No hard feelings, to je samo dijagnoza.....
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:22   #767
sve je već prosvjetljeno, druga je stvar što čovjek izbjegava da to prihvati.
eto vidiš, sve je tako jednostavno ali u toj jednostavnosti komplikovano.
a užas i užitak su tek ionako produkt uma, dualnosti - privremeno stanje.
postojanje je već onako kakvo jeste bez obzira kako to subjektivno doživljavali.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:32   #768
Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
ne sjecam se kada sam zadnji puta postao i jednu recenicu bez da sam je
prepravljao vec iduce minute !!! ne zato sto nije bila tocna, vec sto mi je ocito
da kako god srocio recenicu ona govori o samo malom dijelu onoga sto sam htio
napisati ... stoga kada pricam o ovdje i o sada to radim jer su ti pojmovi "najblize"
onome sto trenutno ne mogu da svedem na pojam ... izreci neizrecivo se moze
jedino sutnjom ... ovo je forum, gdje postanje praznih postova mozda kaznjavaju
bananjem
da, u tome je stvar da što god kažeš-napišeš različiti ljudi - različito shvataju. tada svaka rasprava postaje bespredmetna i kontraproduktivna. nije ti jasno da tako nešto jednostavno slabo tko razumije. osjećaš se loše jer ne možeš spoznaju podijeliti sa drugim.
um je jedno a srce drugo, znanje je jedno a mudrost drugo.

koliko mi je dato znanja, znam da je to dobro, to je jedna vrsta zaštite. znam samo da je besmisleno onome koji se puno umom upušta u intelektualiziranje i pokušava umom shvatiti i prenijeti znanje drugom.

kao i u stara vremena, ostaje istinita ona: mudrost se ne uči. učitelj tek može učenika usmjeriti ili dati savjet, ostalo je sve na učeniku.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:39   #769
Quote:
Dušan kaže: Pogledaj post
sve je već prosvjetljeno, druga je stvar što čovjek izbjegava da to prihvati.
eto vidiš, sve je tako jednostavno ali u toj jednostavnosti komplikovano.
a užas i užitak su tek ionako produkt uma, dualnosti - privremeno stanje.
postojanje je već onako kakvo jeste bez obzira kako to subjektivno doživljavali.
Ok, na budizmu smo pa ne bi htjela mišati jabuke i kruške, ali moj put je advaita i stoga stanje prosvjetljenja na putu kojeg slijedim je jednost sa brahmanom koji je sat cit ananda odnosno postojanje svjesnost i blaženstvo. A ne postojanje svjesnost i užas.
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:56   #770
zanimljiv film = https://www.forum.hr/showpost.php?p=12666403&postcount=36
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 02:11   #771
Quote:
Dušan kaže: Pogledaj post
da, u tome je stvar da što god kažeš-napišeš različiti ljudi - različito shvataju. tada svaka rasprava postaje bespredmetna i kontraproduktivna. nije ti jasno da tako nešto jednostavno slabo tko razumije. osjećaš se loše jer ne možeš spoznaju podijeliti sa drugim.
um je jedno a srce drugo, znanje je jedno a mudrost drugo.
pod jedan imas da je sve jedno ...
pod dva imas da ne mozes u potpunosti prenijeti iskustvo tog jedno ...
pod tri imas da i to sto si prenio svatko shvata na svoj nacin ...
pod cetiri imas kaos ...

iz ovoga se moze zakljuciti da su SVA ucenja, metode i "znanja" nepotpuna i da
je prihvatanje bilo kojeg otezavanje puta prema spoznaji onog jedno
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 02:45   #772
Smile

Quote:
overklokan kaže: Pogledaj post
pod jedan imas da je sve jedno ...
pod dva imas da ne mozes u potpunosti prenijeti iskustvo tog jedno ...
pod tri imas da i to sto si prenio svatko shvata na svoj nacin ...
pod cetiri imas kaos ...

iz ovoga se moze zakljuciti da su SVA ucenja, metode i "znanja" nepotpuna i da
je prihvatanje bilo kojeg otezavanje puta prema spoznaji onog jedno
svi smo mi jedno, od iste recimo tvari, samo što imamo različita tijela i ego-osobnost-ja. Tijelo i ego jednog dana umiru, što ostaje?
to je sve. jednostavno. koliko ih može ponijeti spoznaju? sve u svoje vrijeme...
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 02:52   #773
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
Ok, na budizmu smo pa ne bi htjela mišati jabuke i kruške, ali moj put je advaita i stoga stanje prosvjetljenja na putu kojeg slijedim je jednost sa brahmanom koji je sat cit ananda odnosno postojanje svjesnost i blaženstvo. A ne postojanje svjesnost i užas.
moraš preći i užas. blaženstvo je samo druga strana medalje - dualnost. zna ovaj majstor ivan što govori.

kad kažeš budizam, buda tek znači probuđen. i nije gautama buda jedini niti ima autorska prava. eh kad ljudi od svega naprave religiju pa se ograniče...
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 03:27   #774
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
šta je zaplotnjakinja?
"Urotnik", "spletkar". Cardinal Richelieu je povijesno otjelotvorenje "zaplotnjaka".

Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
I zašto legitimno pitanje o očitoj kontradiktornosti onog što govoriš je nedostatak mjere?
Samo ti propitkuj o proturjecnostima ("kontradiktornostima"), tko ti brani. Ali to ne zlorabi za podmetanje nenacelnosti glede temeljnih uvida. To je nepromisljenost.
Toliko si prisebna da lako mozes razvidjeti jesu li te "proturjecnosti" konacne, ili ih konstruira promatrac sa strane mijesajuci djelimicno i svekoliko, prakticno i principijelno.

Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
Bilo bi vrlo zgodno da je sve već prosvjetljeno i to bi ne samo skratilo put, nego ga potpuno dokinulo. Istovremeno prozivajući ljude na grub način da hrču, da nisu zreli za buđenje da govore gluposti itd govoriš nešto skroz drugo. Odnosno ukazuješ na njihovu nesavršenost i potrebu sazrijevanja. Nesavršenost ukazuje da nema prosvjetljenja, a sazrijevanje da je potreban put i vrijeme.
MAJSTOR nikad ne proziva "sve ljude" zbog snivanja i hrkanja. Koliki bi bezumnik bio da radi i to, i da te iste ljude naziva prosvijetljenima neupitno i oduvijek. Ali eto, nadje se netko poput tebe tko tu bezumnost objesno iskonstruira.

MAJSTOR ce svom stvarnom sugovorniku reci sto
god je nuzno da bi se upleo u njegove sanjive silnice.

Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
Ja ne predmnijevam (čemu toliko starohrvatskog ...?)
Tko umije graditi sliku i svijeta i jezika na iskusanom osobnom polazistu - taj ne mijesa babe i zabe, i kotac i tocak, osim iz stilskih i slicnih potreba. Nadograduje samo "kompatibilne" sastavnice kao i u racunalu. Inace sve skripi i "dishtonaje". I u duhovnosti je tako.

Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
...da si lažac i da si površan. Ja samo hoću razumijeti to što govoriš jer me zaintrigiralo tvoje učenje. I mislim da si cool. Pametan, talentiran, suptilan, obrazovan, prosvjetljen ... Samo mama ti nije rodila srćeko, sve ostalo je ok. Kad je lice kamenije od kamena od beskrajne ravnodušnosti, onda je i srčana čakra betonirana..... To objašnjava zašto ti je prosvjetljenje UŽas a ne UŽitak. No hard feelings, to je samo dijagnoza.....
"Moje se srce raduje sto te vidi", ili
"Divan dan za umiranje."

Ovako je zborio Bik koji sjedi, indijanski iskonski covjek. Je li sreo prijatelja ili se spremao u boj s neprijateljem na Little Big Hornu. Lice "kameno", ali biche vrelo i strastveno. Za to treba dohvatiti drugaciji kut gledanja i dozivljaja. Vazne stvari poimas plosno, Traziteljice Istine.

Zadnje uređivanje MAJSTOR Ivan : 17.02.2008. at 04:42.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:31   #775
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
"Moje se srce raduje sto te vidi", ili
"Divan dan za umiranje."

Ovako je zborio Bik koji sjedi, indijanski iskonski covjek. Je li sreo prijatelja ili se spremao u boj s neprijateljem na Little Big Hornu. Lice "kameno", ali biche vrelo i strastveno. Za to treba dohvatiti drugaciji kut gledanja i dozivljaja. Vazne stvari poimas plosno, Traziteljice Istine.
si vidio lice onog indijanca u filmu let iznad kukavičijeg gnijezda - ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:35   #776
Quote:
Lonna Imzadi kaže: Pogledaj post
jednost sa brahmanom koji je sat cit ananda odnosno postojanje svjesnost i blaženstvo. A ne postojanje svjesnost i užas.
"Uzas" poosobljene UNAZOCHENOSTI u prostoru mundanog privida je tocno na drugoj strani tvoje "advaita"-jednosti. Kako ces drugacije baciti koplje u trnje "ovoga svijeta" i rastaliti se u "brahmanu", da neces sladostrasnom ekstazom u levitaciji i bilokaciji? "Brahman" je medjutim MAJSTORU Ivanu nesto drugo nego tebi.

Advaitisticka "ekstaza" je lazhna premisa, Traziteljice Istine. Povlaci sa sobom brdo proturjecnosti.

"Estaticnost" je parnjak traziteljskom porivu i muci. Iz cinjenice da se javlja i ostvaruje na "duhovnom putu", bilo spontano, bilo po stanovitim nasim djelovanjima i tehnikama, nije nuzno pretpostavljati da se "put" i okoncava u kakvoj iskljucivo vrhunaravnoj "ekstaticnosti". "Put" je okoncan kad "nam" je svega dosta, kad nam zivo puca prsluk i za ekstazu i za "brahmana". Nije tako da probudjeni tad patitcno neprobudjeno priziva zadnje "utrnuce"; jednostavno se ne buni protiv jedine smislenosti koja je jos preostala - iscezavanja njegova i tvarnog i duhovnog tijela iz opstojnosti. Toliko um jos moze pratiti ovu nezgodnu stvar.

Da li i sto Kozmologos ima na pameti s nama nakon isceznuca ne mozemo razumjeti sve kad bismo to i znali. U dojednom slucaju svaku inacicu "jastva" i "sebstva" slobodno objesi macku o rep.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 04:43   #777
Quote:
Dušan kaže: Pogledaj post
si vidio lice onog indijanca u filmu let iznad kukavičijeg gnijezda - ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST
Film i po.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 09:12   #778
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
vrhunaravnoj "ekstaticnosti". "Put" je okoncan kad "nam" je svega dosta, kad nam zivo puca prsluk i za ekstazu i za "brahmana". Nije tako da probudjeni tad patitcno neprobudjeno priziva zadnje "utrnuce"; jednostavno se ne buni protiv jedine smislenosti koja je jos preostala - iscezavanja njegova i tvarnog i duhovnog tijela iz opstojnosti. Toliko um jos moze pratiti ovu nezgodnu stvar.



Nemam više pitanja, zadovoljna sam odgovorima.

hvala Majstore
Lonna Imzadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:19   #779
E moj Ivice, meni se cini da si ti dosao do pred konac uma, ali ne i zavirio onkraj uma u stanje koje se ne moze opisivati rijecima. Zato si tako rijecit. Proniknuo si u neka proturijecja jezika, i zato se drzis rijeci. Ali ne shavacas sto doista znace Buddhine rijeci. Osoba koja nema iskustvo sabranosti paznje (svijesti) ne moze doista znati sto znace sve te rijeci.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:09   #780
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
E moj Ivice, meni se cini da si ti dosao do pred konac uma, ali ne i zavirio onkraj uma u stanje koje se ne moze opisivati rijecima. Zato si tako rijecit. Proniknuo si u neka proturijecja jezika, i zato se drzis rijeci. Ali ne shavacas sto doista znace Buddhine rijeci. Osoba koja nema iskustvo sabranosti paznje (svijesti) ne moze doista znati sto znace sve te rijeci.
Njegovanje "iskustva sabranosti" je gajenje zmije u njedrima. Gojis i shopas avetinju koje niti jest, niti je moze biti. Koja niti je supstancijalna, niti korisna.

Podipires ono sto se treba urusiti da bi covjek PROVIDIO. Odgadjas spoznaju da bi se umilio filozofu. Ono sto hranis to te jede.

Zudnja za nirvanom je isto sto i hlepnja za sedamdesetidvije Muhamedove rajske djevice.
Ateisti uzimaju "Prozac" budisti "Odgodin".

Zadnje uređivanje MAJSTOR Ivan : 17.02.2008. at 15:51.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.