Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2015., 23:12   #1
Nikon D610 mrlje na senzoru - pomoć pri kupnji molim

Pozdrav svima na forumu,
namjeravam sa D7100 preći na full frame, i odluka pada na D610, ali su me isprepadali po internetu sa tim mrljama na senzoru.
Zvao sam u servisi čovjek mi lijepo objasnio da je problem bio sa okidačem na D600, ali su to riješili i da sada više nema problema.
Pretpostavljam da svi probleemi sa mrljama koje prijavljuju za d610 zapravo proizlaze od prašine, koja se pojavljuje prilikom izmjene objektiva, ali bih molio da mi odgovore vlasnici navedenog aparata kakva su njihova iskustva.

I još jedno pitanje: da li je veliki nedostatak 39 točaka AF sustava u odnosu na 51 točku koja je prisutna u D7100?
maxbluz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 04:58   #2
Quote:
maxbluz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na forumu,
namjeravam sa D7100 preći na full frame, i odluka pada na D610, ali su me isprepadali po internetu sa tim mrljama na senzoru.
Zvao sam u servisi čovjek mi lijepo objasnio da je problem bio sa okidačem na D600, ali su to riješili i da sada više nema problema.
Pretpostavljam da svi probleemi sa mrljama koje prijavljuju za d610 zapravo proizlaze od prašine, koja se pojavljuje prilikom izmjene objektiva, ali bih molio da mi odgovore vlasnici navedenog aparata kakva su njihova iskustva.

I još jedno pitanje: da li je veliki nedostatak 39 točaka AF sustava u odnosu na 51 točku koja je prisutna u D7100?
Nakon skandala s modelom D600, Nikon je nakon godinu dana izbacio novi model D610, s minimalnim izmjenama ciljanim isključivo na rješavanje problema, dakle, s novi zatvaračem, upravo kako bi prekinuo mučnu situaciju... Dakle, model D610 NEMA problema s zauljenjem senzora... Problem je u mešuvremenu otklonjen i na prethodnom modelu D600.
Činjdnica je da model D7100 ima bolji i suvremeniji sustav mjerenja svjetla od modela D600/D610, čiji je sustav bez ikakve prilagodbe ff formatu preuzet od pretpotopnog DX modela D7000. Poštujem Tvoju odluku o odabiru modela, ali mislim da je NEZNATNO skuplji, puno noviji i napredniji ff model D750 po svemu pa tako i po sustavu mjerenja, neusporedivo isplativije učlaganje..
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 08:55   #3
Ja imam D600 i nikakvih problema s uljem.

Što se tiče AF sustava, to uvelike ovisi o tvom stilu korištenja aparata. Ako običavaš fotkati sporo i mijenjaš točke fokusa tipkama, mislim da će te frustrirati centralni smještaj AF točaka. S druge strane, ako kao ja rekadriravaš scenu nakon fokusa, onda nema problema. Mislim da čak nikad nisam, od kad imam D600, maknuo AF točku sa centralne. Bio bi zadovoljan da postoji i samo ta jedna centralna AF točka.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 01:54   #4
I ja imam D600, primjetio sam to "ulje" na fotkama tek kad sam koristio Nikkor 60mm koji ima jako mali otvor blende na f/57. Reklamirao sam ga u Fototehu i bez ikakvih problema su mi zamjenili cijeli zatvarač. Mislim da je na sluzbenim stranicama od Nikona objavljeno da ako se to ponovi tri puta, odlazak u servis i isti popravak zatvaraca, vrše zamjenu aparata za novi D610.


Sent from my iPhone using Tapatalk
razbi briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 01:56   #5
To isto ulje se pojavljuje i na nekim D800.


Sent from my iPhone using Tapatalk
razbi briga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.