Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 16:29   #281
Quote:
HR-manstein kaže: Pogledaj post
Jedino nije mi jasna ta naša našiljenost na ruse. Jel to radi naših interesa ili radi tuđih?
Šta misliš?

Zanimljivo je kako je nekim drugima tada smetao embargo, pa eto nisu mogli nam ništa prodati, dok im danas ništa ne smeta u opskrbljivanju glavosječa po Bliskom istoku...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:53   #282
Nema veze jel su poriv bile pare ili šta drugo, al su nan oružje prodali za razliku od drugih, i to ozbiljno naoružanje. Svi prodaju da bi zaradili, netriba imat aluzije, al neki nan nisu tili prodat ni zelenu pituru.
Pored prodanoga naoružanja od nas su se među prvima pojavili ka kupci brodova sa naših navoza, i nikad nisu bili poznati da tražu dlaku u jaju.
Netriba in se klanjat al nije mi jasan razlog zašto bi išli sa njima zaoštravat odnose i mišat se u njihova posla koja nas ne zanimaju....
Sve da simpatiziramo Ukrajince trenutno, mi in nemožemo pomoć, nije mi jasno šta se mišamo. Živi se od ekonomije, Rusi su tradicionalno nešto kupovali od nas, sve smo dosad na bliskome istoku shebali radi drugih, sad i Ruse.....
Sad će bit problem šta Rusi upadaju u Agrokor, a neće bit problem šta su Lidl i Kaufland dobivali kredite ispod 1% da bi priuzimali naše tržište maloprodaje. Njemci sve ka neće i po pravilima.....
Valjda bi bilo vrime da se okrenemo sebi, trćemo ka pasić kad nan ko baci granu, a ona suva i oglođana....
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 22:07   #283
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Nema veze jel su poriv bile pare ili šta drugo, al su nan oružje prodali za razliku od drugih, i to ozbiljno naoružanje. Svi prodaju da bi zaradili, netriba imat aluzije, al neki nan nisu tili prodat ni zelenu pituru.
Pored prodanoga naoružanja od nas su se među prvima pojavili ka kupci brodova sa naših navoza, i nikad nisu bili poznati da tražu dlaku u jaju.
Netriba in se klanjat al nije mi jasan razlog zašto bi išli sa njima zaoštravat odnose i mišat se u njihova posla koja nas ne zanimaju....
Sve da simpatiziramo Ukrajince trenutno, mi in nemožemo pomoć, nije mi jasno šta se mišamo. Živi se od ekonomije, Rusi su tradicionalno nešto kupovali od nas, sve smo dosad na bliskome istoku shebali radi drugih, sad i Ruse.....
Sad će bit problem šta Rusi upadaju u Agrokor, a neće bit problem šta su Lidl i Kaufland dobivali kredite ispod 1% da bi priuzimali naše tržište maloprodaje. Njemci sve ka neće i po pravilima.....
Valjda bi bilo vrime da se okrenemo sebi, trćemo ka pasić kad nan ko baci granu, a ona suva i oglođana....
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 03:11   #284
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Nema veze jel su poriv bile pare ili šta drugo, al su nan oružje prodali za razliku od drugih, i to ozbiljno naoružanje. Svi prodaju da bi zaradili, netriba imat aluzije, al neki nan nisu tili prodat ni zelenu pituru.
Pored prodanoga naoružanja od nas su se među prvima pojavili ka kupci brodova sa naših navoza, i nikad nisu bili poznati da tražu dlaku u jaju.
Netriba in se klanjat al nije mi jasan razlog zašto bi išli sa njima zaoštravat odnose i mišat se u njihova posla koja nas ne zanimaju....
Sve da simpatiziramo Ukrajince trenutno, mi in nemožemo pomoć, nije mi jasno šta se mišamo. Živi se od ekonomije, Rusi su tradicionalno nešto kupovali od nas, sve smo dosad na bliskome istoku shebali radi drugih, sad i Ruse.....
Sad će bit problem šta Rusi upadaju u Agrokor, a neće bit problem šta su Lidl i Kaufland dobivali kredite ispod 1% da bi priuzimali naše tržište maloprodaje. Njemci sve ka neće i po pravilima.....
Valjda bi bilo vrime da se okrenemo sebi, trćemo ka pasić kad nan ko baci granu, a ona suva i oglođana....
Pinco evo samo radi ovoga piće si zaslužio. Odmah direkt i u glavu, potpisujem.

Puna im usta svima pravila i slobodnoga tržišta itd. Kako se ti možeš natjecat s njima ako je njima kredit 1% a tebi 10%.

I ovo nema veze s Todorićem nego s državom i svima nama. Tu smo svi za njih niža rasa od Todorića pa nadalje.

Kad smo ušli u EU banke su snizile kamate na štednju(kao da se usklade s kamatama u EU) samo kako se isto nisu uskladili s kamatama na kredite tako da mi je znat.

Bitno je da mi neko prodaje strah od Ruse, fućka mi se jesu li u Tallinu/Sevastopulju ili nisu. Čak mi je nekako i normalno da su rusi u Sevastopulju, šta ćeš očito sam mnogo čudan.
HR-manstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:14   #285
Dokle god se budete o ekonomiji informirali iz nasih novina, od novinara, koji ne razlikuju prihod od dobiti, donosit cete krive zakljucke, i mislit da kuzite o cemu se radi.
Cinjenica da netko dobavljace placa od 180 do 360 dana, i dalje posluje sa minusom, govori da su mu firme ili firma duboko neefikasni.
Imao je sve pretpostavke da bude najjaci...ali nije. Nije, jer si je sam kriv.
Najlakse je upirat prstom u druge...
Procitao sam jednu fenomenalnu recenicu

"Mi imamo strahovit talent prebacivanja odgovornosti na drugoga"

P.s.i nikakvi rusi ne upadaju u Agrokor...novinari moraju nesto pisat a 90% vremena je to bullshit

"“Kad šetaš tornjem, u kojem su smješteni uredi direktora i menadžmenta kompanije, vidiš pločice s imenima tih ljudi. Sve su to djeca, prijatelji, rodbina naših političara, ljudi na pozicijama, a upravo u tome leži jedan od problema kompanije, što nemaju stručan kadar, nisu to najbolji profesionalci s tržišta, nego prijatelji, rodbina, suradnici ljudi s pozicija, to su ‘njihovi ljudi’”

Btw...znam neke managere tamo...i ako je vecina takva, tu ni kredit sa 0% kamate ne moze pomoci
falkone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:48   #286
Quote:
HR-manstein kaže: Pogledaj post
Pinco evo samo radi ovoga piće si zaslužio. Odmah direkt i u glavu, potpisujem.

Puna im usta svima pravila i slobodnoga tržišta itd. Kako se ti možeš natjecat s njima ako je njima kredit 1% a tebi 10%.

I ovo nema veze s Todorićem nego s državom i svima nama. Tu smo svi za njih niža rasa od Todorića pa nadalje.

Bitno je da mi neko prodaje strah od Ruse, fućka mi se jesu li u Tallinu/Sevastopulju ili nisu. Čak mi je nekako i normalno da su rusi u Sevastopulju, šta ćeš očito sam mnogo čudan.
X
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:03   #287
Da imamo dovoljan broj lansera Igle -S, čovjek nebi ništa rekao a ne uništimo Strelu 2 koje kao nije perspektivna a ništa ne zanovimo. Bar za to imamo perja.
Samo na preseljenja sjedišta MORH-a mogli smo cilu vojsku i sve grane opskrbiti Iglama.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:13   #288
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Da imamo dovoljan broj lansera Igle -S, čovjek nebi ništa rekao a ne uništimo Strelu 2 koje kao nije perspektivna a ništa ne zanovimo. Bar za to imamo perja.
Samo na preseljenja sjedišta MORH-a mogli smo cilu vojsku i sve grane opskrbiti Iglama.
Lako za Strelu 2M i Iglu. Meni smeta što mi nismo recimo nabavili barem 10 ili 20 komada Strela 10, kojih se po istočnim zemljama moglo vjerojatno nabaviti po cijeni za kilo željeza...

Meni smetaju BOV-ovi u 2017. godini. Što bar njih nismo zamijenili s Strelom 10. Mogli smo i od Nijemaca nabaviti Geparde, cijena isto sitnica, a mnogo bolji sustav.

I tako dalje, i tako dalje...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:33   #289
Zna li se koliki je bio udio domaće proizvodnje, izuzev Torpedo kamiona, u sklapanju S-10CRO tijekom 90-ih? Pritom mislim i na rakete.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:00   #290
Rakete nisu bile domaće, kamion nije Torpedo, gotovo sve ostalo je, osim televizora naravno uzeli smo najbolje SONY!
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:51   #291
EI Niš+ FAP Priboj+Remontni zavod Čačak.
Samo su natpisi hrvatski.
I čisti hrvatski zrak u kotačima ( ali samo onima koji su probušeni).
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:07   #292
Hehehe,skoro, zaboravio si svemočni RČ! Zapravo lanser na prvom vozilu ima i komponente iz BIH, no ostali nemaju. Šasija kamiona je TAM, prva starija jer je zarobljena u Jaski, a ostale su kupljene u Slo. i vjerojatno se radi o najmlađim primjercima u na ovim prostorima. Veza je bila RIZ, kasnije zamjenjena zapadnom... televizori su koliko se sječam stvarno SONY...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:19   #293
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post


Hrvatska bandira na Hrvatskoj žirafi.

I njih su tili u otpis po DPR-u ali Bog hvala razum prevladao L-70 + Žirafa prva bitnice BOFIA.

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...23-štit17.html
Kakav je status Boforsa L70 koji su trebali proći remont i vratiti se u uporabu?

Ti si, an_02 dosta o tome pisao.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:00   #294
Remont Boforsa je završio a trebao je i dviju žirafa.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:57   #295
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Remont Boforsa je završio a trebao je i dviju žirafa.
Onda da ih očekujemo na sljedećem Štitu?
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:25   #296
Lightbulb

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Lako za Strelu 2M i Iglu. Meni smeta što mi nismo recimo nabavili barem 10 ili 20 komada Strela 10, kojih se po istočnim zemljama moglo vjerojatno nabaviti po cijeni za kilo željeza...

Meni smetaju BOV-ovi u 2017. godini. Što bar njih nismo zamijenili s Strelom 10. Mogli smo i od Nijemaca nabaviti Geparde, cijena isto sitnica, a mnogo bolji sustav.

I tako dalje, i tako dalje...
Dobra zaštita oklopa,samovoznog topništva kao i vučenog dala bi tunguska,ili nešto iz te familije. NEVAŽNO da li je istočnog ili zapadnog roda. Važno je zaštitit postrojbu da nije lak zalogaj.
Osobno,ako nije HR, meni nije važno odakle je. Oću da je alat čist,da radi i tu kad mi zatriba.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:58   #297
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
Dobra zaštita oklopa,samovoznog topništva kao i vučenog dala bi tunguska,ili nešto iz te familije. NEVAŽNO da li je istočnog ili zapadnog roda. Važno je zaštitit postrojbu da nije lak zalogaj.
Osobno,ako nije HR, meni nije važno odakle je. Oću da je alat čist,da radi i tu kad mi zatriba.
Ma eto, da je makar Strela 10, nek i nije Tunguska, to bih mogao prihvatiti. Ali ne BOV-ove ko da smo u 50-im...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 22.08.2017. at 11:59. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:58   #298
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ma eto, da je makar Strela 10, nek i nije Tunguska, to bih mogao prihvatiti. Ali ne BOV-ove ko da smo u 50-im...
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 18:43   #299
PZO u Hrvata neoprostivo zapušten, ne suvremen, nedostatan brojem i kvalitetom, zasigurno nazapušteniji rod vojske.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:20   #300
Thumbs up

Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
PZO u Hrvata neoprostivo zapušten, ne suvremen, nedostatan brojem i kvalitetom, zasigurno nazapušteniji rod vojske.
Sjećam se kao da je jučer bilo, a bilo je 86' prošlog stoljeća, Rt Kamenjak. Kvalitetom nazadovali a dalo bi se pričati i o kvantiteti. Ovo zapuštanje nije prvenstveno stvar financija već nebrige i nezainteresiranosti u samom sustavu.
Mislim da je sazrelo vrijeme da se iz 'HRZ I PZO' izbaci anakroni 'PZO'.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.