Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2016., 10:04   #61
Quote:
novi_na_forumu kaže: Pogledaj post
još uvijek sam strpljiv, ali moje strpljenje ima rok trajanja koji je isti kao i rok za podnošenje prijave o namjenskom utrošku sredstava poticaja
Bome, još si i poprilično strpljiv!

Quote:
novi_na_forumu kaže: Pogledaj post
u mailu sam također rekao da me ne dovode u situaciju da ih moram prijavljivati niti poreznoj niti "blatiti" zbog ovog slučaja po društvenim mrežama, dobio sam odgovor na to kako bi odmah angažirali odvjetnika te da ću dobiti tužbu za klevetu sa zahtjevom za naknadu štete i to sve fino interpretirano sa zakonskim člancima
Aha, sad je to kleveta, odjednom.

Quote:
novi_na_forumu kaže: Pogledaj post
Na moju pritužbu da ću zbog cijele situacija možda biti primoran o svemu obavijestiti nadležne institucije (od zaštite potrošača do inspekcija) tvrde da nemaju nikakvih problema s time te da će one meni objasniti sve po pitanju financija.
Sjajno!

Quote:
novi_na_forumu kaže: Pogledaj post
A ja samo želim račun.
Pa, kaj se njih tiče, očito tražiš puno previše.

Quote:
shmajser kaže: Pogledaj post
Već dulje vrijeme sam u iskušenju da uzmem jedan fotić kod njih ali nakon što sam vidio svakakve pritužbe na njihovo poslovanje mislim da neću.
Ja sam planirao uzeti objektiv od njih, al nakon ovakih iskustva, nema teoretske šanse da će ikad dobiti i lipe od mene.

Je, možda nekome ne treba račun, možda oni imaju nešto od opreme koju nema nitko drugi, ali jednostavno treba kazniti takvu praksu na jedini način koji ih boli - financijski. Jednostavno treba prestati kupovati od njih.
Em su muljatori s ovim stanjem s računima, em su muljatori s "web shop je odvojen od nas, nemamo mi veze s njima", em su prokleti spammeri, spammaju Njuškalo nerelevantnim objektivima.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:28   #62
Za dva tjedna je Fotosajam. Tamo će biti i Canosa. Neka tamo napravi scenu pred svima, kada je najveća gužva. Nek svi znaju kako se Canosa odnosi prema svojim kupcima.
Milto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:14   #63
Quote:
Milto kaže: Pogledaj post
Za dva tjedna je Fotosajam. Tamo će biti i Canosa. Neka tamo napravi scenu pred svima, kada je najveća gužva. Nek svi znaju kako se Canosa odnosi prema svojim kupcima.
Eee, dobra ideja!

Btw, doć ću im tamo, pitati ću ih da jel mi mogu prodati tog Tamrona 17-50/2.8 koji paše na Pentaxa 645.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 17:10   #64
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Je, možda nekome ne treba račun...
Što uopće možeš kupiti u trgovini s foto opremom, a da ti ne treba račun/garancija?
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 18:01   #65
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Eee, dobra ideja!

Btw, doć ću im tamo, pitati ću ih da jel mi mogu prodati tog Tamrona 17-50/2.8 koji paše na Pentaxa 645.
Jel već imaš adapter?
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:16   #66
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Što uopće možeš kupiti u trgovini s foto opremom, a da ti ne treba račun/garancija?
Rolu filma?
Ajde, razorazni filteri mi padaju na pamet, step-up/down adapteri i slično.

Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Jel već imaš adapter?
Hehe, to bi htio viditi, pogotovo ak bi rastegnuo još i image circle malog objektiva.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:34   #67
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Rolu filma?

Hehe, to bi htio viditi, pogotovo ak bi rastegnuo još i image circle malog objektiva.
Čini se da su u svijetu novopečenikh vlasnika K-1 vinjetirane fotografije osobito cijenjeni umjetnički artefakti, barem sudeći po Pentaxovim naputcima za korištenje game postojećih DA objektiva. Canosa promoviranje tog suptilnog izražajnog sredstva samo dodatno vizionarski proširuje i produbljuje na Pentaxov srednji format... :klap:
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:03   #68
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Čini se da su u svijetu novopečenikh vlasnika K-1 vinjetirane fotografije osobito cijenjeni umjetnički artefakti, barem sudeći po Pentaxovim naputcima za korištenje game postojećih DA objektiva
A da, nisam vidio? Imaš kakav link?

Provjerio sam hrpu DA objektiva osobno, neki pokrivaju cijeli FF bez imalo problema. Npr. kit objektiv, DA 18-55 je tu vrlo dobar, ne vinjetira već na ~22mm.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:38   #69
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
A da, nisam vidio? Imaš kakav link?

Provjerio sam hrpu DA objektiva osobno, neki pokrivaju cijeli FF bez imalo problema. Npr. kit objektiv, DA 18-55 je tu vrlo dobar, ne vinjetira već na ~22mm.
Ima službena Pentaxova tablica na dnu stranice:

https://www.dpreview.com/reviews/pentax-k-1

Osobno imam K-50, ali ne kanim ići na FF u Pentaxu, baš zbog sumnje u ležernu uporabu DA objektiva... Malo mi se čini bedasto kupiti FF, a onda se snalaziti sa nenamjenskim objektivima...

Nije mi palo na pamet ni iskušavati Af-s DX 35mm F/1.8G na FF Nikonima. Jednostavno smatram da objektive ne valja "rastezati" pa sam uz navedenoga za DX kupio za FF i Af-s 35mm F/1.8G ED
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:17   #70
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Ima službena Pentaxova tablica na dnu stranice:

https://www.dpreview.com/reviews/pentax-k-1
A, to. Al takvu istu listu ima i Nikon, nije to niš specifično vezano samo za Pentax.

Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Osobno imam K-50, ali ne kanim ići na FF u Pentaxu, baš zbog sumnje u ležernu uporabu DA objektiva... Malo mi se čini bedasto kupiti FF, a onda se snalaziti sa nenamjenskim objektivima...
Err, al tko te tjera koristiti APS-C objektive na K-1?

Kao što rekoh, iz prve ruke mogu potvrditi da DA18-55 ne vinjetira na FFu nakon 24mm, ~22mm je već iskoristivo.
Isprobao sam dosta APS-C objektiva na FFu, isprobavam ih već godinama svakom prilikom, neki rade potpuno bez problema, neki samo u određenim uvjetima (raspon, blenda), neki ne uopće ili samo na kraju raspona zooma.

Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Nije mi palo na pamet ni iskušavati Af-s DX 35mm F/1.8G na FF Nikonima. Jednostavno smatram da objektive ne valja "rastezati" pa sam uz navedenoga za DX kupio za FF i Af-s 35mm F/1.8G ED
Isprobao sam tog Nikkora, frendu je to primarni FF objektiv. Stvar šljaka odlično.

Ne rastežeš niš, objektiv je jednostavno dizajniran tak da daje veći krug slike, dovoljan da pokrije FF senzor/film.

U slučaju Nikkora 35 DX i oba Pentaxa DA35, radi se o FF 35mm optičkoj formuli koja je minimalno modificirana, tak da ne čudi kaj rade normalno na FF senzoru/filmu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 17:48   #71
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post

Isprobao sam tog Nikkora, frendu je to primarni FF objektiv. Stvar šljaka odlično.

Ne rastežeš niš, objektiv je jednostavno dizajniran tak da daje veći krug slike, dovoljan da pokrije FF senzor/film.

U slučaju Nikkora 35 DX i oba Pentaxa DA35, radi se o FF 35mm optičkoj formuli koja je minimalno modificirana, tak da ne čudi kaj rade normalno na FF senzoru/filmu.
Znam da svaka firma koja rabi svakakve objektive ima takvu listu, no kod K-1 je problem što ima relativno malo modernijih AF objektiva za FF, a još da su i optički dobri... No, kako se čini, Pentax to kani već uskoro promijeniti...

Sto se tiče dx 35/1.8, izvrstan je na dx tijelima, na FF ipak znatnije vinjetira od čak i fizički znatno većeg ED modela, a i u drugim osobinama za njim i inače blago zaostaje.... Ne znam koliko ima smisla kupovati skupo FX tijelo pa na njemu imati tog DX-a, kao primarni objektiv?
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:25   #72
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ima smisla kupovati skupo FX tijelo pa na njemu imati tog DX-a, kao primarni objektiv?
Pa, moderno AF FF tijelo se da nabaviti za smiješno male nofce - čak i digitalno.
Ak ti treba/želiš film, onda i za dobrano ispod 300 kn.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 10:05   #73
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pa, moderno AF FF tijelo se da nabaviti za smiješno male nofce - čak i digitalno.
Ak ti treba/želiš film, onda i za dobrano ispod 300 kn.
Hvala!a!

posjedujem još uvijek contax 137 quartz, JYashicu FX3, Penkax K1000, mehanički Vivitar s digitalnim svjetlomjerom i K Mountom te par rusa s telemetrima i još nekoliko starudija... Ni jedan od njih, doduše, nema AF, ali na takvim aparatima je manualno izoštravanje bilo puno jednostavnije i neposrednije, nego što če na digitalcima, vjerojatno, ikada biti...

Sve su to moji aparati iz analognih vremena, a desetak sam ih se već otarasio...

Minoltu dinax 8000i s AF-om i originalnim objektivom AF 35-105mm F/3.5-4.5 upravo oglašavam po cijeni od 300 kuna pa nitko za nju ne pokazuje interes...

Što se FF digitalaca tiče, najeftiniji su Canoni 5D, koji se rijetko mogu naći za 2500 kuna, a uglavnom se nude za oko 3000 kuna... ili griješim??? No, kako sam na Nikonu, previše me ne zanimaju, a D700 još uvijek ne pada ispod 5000 kuna, čak i ako je, u stvari, samo za djelove! Međutim, kako već imam "dinosaurusa" D3, kako se netko lijepo izrazio o mojem aparatu na ovom forumu, nisam zainteresiran ni za sedamstoticu. Idući model koji bih volio kupiti je D750!
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 11:01   #74
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
posjedujem još uvijek contax 137 quartz, JYashicu FX3, Penkax K1000, mehanički Vivitar s digitalnim svjetlomjerom
...
Minoltu dinax 8000i s AF-om i originalnim objektivom AF 35-105mm F/3.5-4.5 upravo oglašavam po cijeni od 300 kuna pa nitko za nju ne pokazuje interes...
Pa, znajući globalno tržište, lakše bi prodao Minoltu SR-T nego Minoltu Dynax.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 11:05   #75
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Ni jedan od njih, doduše, nema AF, ali na takvim aparatima je manualno izoštravanje bilo puno jednostavnije i neposrednije, nego što če na digitalcima, vjerojatno, ikada biti...
Da imam više vremena, točno bih išao vaditi sve ovakve citate iz tvojih postova. Možda i sam konačno shvatiš kakve gluposti pišeš

Dakle, ručno izoštravanje i pouzdavanje u vlastiti vid i mikroprizme (i ostale načine prikaza fokusa u tražilu) koje djeluju samo centralno...je puno jednostavnije i neposrednije od ovoga?

https://i.ytimg.com/vi/YsA6rJwHMzc/maxresdefault.jpg



Kako ovo sve uopće ima veze s Canosom na kraju krajeva?

Zadnje uređivanje 1v@n : 04.10.2016. at 11:18.
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 13:32   #76
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Možda bi ti sam najbolje mogao procijeniti jesi li gori i od Canose?
Pa, s obzirom da nije zaspemao Njuškalo nerelevantnim oglasima, definitivno nije gori od Canose.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 13:55   #77
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pa, s obzirom da nije zaspemao Njuškalo nerelevantnim oglasima, definitivno nije gori od Canose.
Kao što je građevnim poduzetnicima teško nadmašiti Keopsa, tako je i spamerskim poduzetnicima teško nadmašiti Canosu. Meni ipak nisu jasni ti s Njuškala: Ili im Canosa masno plaća za taj spamerski oglasocid, koji intenzivno provodi ili su totalni dudeki kaj to dopuštaju samo tako. Na svaki način, osobno nerado idem na fotografske oglase Njuškala, upravo zbog Canosse!
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:11   #78
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Kao što je građevnim poduzetnicima teško nadmašiti Keopsa, tako je i spamerskim poduzetnicima teško nadmašiti Canosu. Meni ipak nisu jasni ti s Njuškala: Ili im Canosa masno plaća za taj spamerski oglasocid, koji intenzivno provodi ili su totalni dudeki kaj to dopuštaju samo tako. Na svaki način, osobno nerado idem na fotografske oglase Njuškala, upravo zbog Canosse!
Meni isto nisu dragi ti njihovi oglasi na njuškalu, ALI, naravno da masno plaćaju njuškalu, pisao je o tome zaposlenik Canose na jednom drugom forumu. Imaju svako pravo stavljati te oglase.
Zato kad tražite neki rabljeni komad opreme, upišete što vas zanima i fino dolje lijevo stavite kvačicu na rabljeno, tako vam neće biti prikazani oglasi nove (čitaj Canosa) opreme.
freeway is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 23:51   #79
Quote:
freeway kaže: Pogledaj post
Meni isto nisu dragi ti njihovi oglasi na njuškalu, ALI, naravno da masno plaćaju njuškalu, pisao je o tome zaposlenik Canose na jednom drugom forumu. Imaju svako pravo stavljati te oglase.
Zato kad tražite neki rabljeni komad opreme, upišete što vas zanima i fino dolje lijevo stavite kvačicu na rabljeno, tako vam neće biti prikazani oglasi nove (čitaj Canosa) opreme.
Hvala!

Odavno to koristim, ali mi svejedno idu na živce. Osobito činjenica da se, primjerice, oglasi za objektive, namijenjene pojedinim brandovima, svi ponavljaju na odgovarajućim stranicama svih brandova koji nude objektive.
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:03   #80
treba biti fair pa bi htio napomenuti da mi je danas, napokon, stigao račun.

sve po pes-u

možda još da dodam da mi je druga osoba iz canosa odgovarala danas na mail, puno ugodnija za komunikaciju.
__________________
ovaj potpis će se prikativati na dnu svakog posta kojeg pošaljem na Forumu
novi_na_forumu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.