Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 22:17   #1
Početni tečaj fotografije

Zanima me sla u osijeku gdje ima ovakav tečaj ili kakva radiona.Naima dobila sam prije 2 mj na dar nikon d5200 ali ga ne znam rabit...tj znam al naravno ne onako kako bi ja htjela.Ne želim se bavit baš profesionalno fotografijom više kao hobi u kojem želim uživat.Ne znam toliko dobro engleski da bih pohvatala sa interneta tutoriale.Pa da vidim s vama iskusnijima dal se to isplati upisivati,koliko traje otprilike te koja je cijena
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 08:52   #2
Stvarno ti ne treba znanje engleskog da bi se naučila. Ja sam se učio na d5100, kupio pa učio, u 15-20 dana pohvatao relativno sve.
Pročitao cijeli manuel na hrvatskom, dobro izgoglao stvari kao šta su brzina okidača, otvor blende i ekspozicija. Uči se po danu kad je dovoljno svijetla. Odmah kreneš s Manuelnim podešavanjem, ja ne mičem aparat s toga.
Pogledaš još neka pravila slikanja kao pravilo dvije trečine, i učiš i napreduješ.
Za tečaje neznam, možda netko i zna pa odgovori ali eto ja mislim da nije komplicirano.
Ne znam s čim konkretno nisi zadovoljna.
Eh da, učio sam s fiksnih 50mm 1.8f, puno je lakše da se naučiš.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 10:29   #3
a-trix, guglaj Đulijano Belić škola fotografije. Ima tri knjižice u pdf formatu o osnovama.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 18:04   #4
Hvala za ovo ^ i od mene!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 11:12   #5
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Hvala za ovo ^ i od mene!
jako je pohvalno što mnogi znalci sve svoje spoznaje o fotografiji crpe iz uputa o uporabi aparata
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:17   #6
Za one koji se služe engleskim, ovo je besplatni tečaj na razini sveučilišnog kolegija: Lectures on Digital Photography

Predavač je Marc Levoy, bivši profesor sa Stanford sveučilišta, trenutno zaposlen u Google-u.
arnof is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 09:07   #7
Quote:
arnof kaže: Pogledaj post
Za one koji se služe engleskim, ovo je besplatni tečaj na razini sveučilišnog kolegija: Lectures on Digital Photography

Predavač je Marc Levoy, bivši profesor sa Stanford sveučilišta, trenutno zaposlen u Google-u.
Za one koji ne znaju engleski ili žele učiti interaktivno, mogli bismo "tečaj" pokrenuti i ovdje na forumu, u obliku odgovaranja na konkretna pitanja zainteresiranih...
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 21:25   #8
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Za one koji ne znaju engleski ili žele učiti interaktivno, mogli bismo "tečaj" pokrenuti i ovdje na forumu, u obliku odgovaranja na konkretna pitanja zainteresiranih...
Odličan plan za još jednu nimalo konstruktivnu raspravu koja će preći u raspravu čiji je veći

Literature ima sasvim dovoljno, pisane od strane stručnih ljudi. Puno bolje za početnika od čitanja svakojakih provala koje se ovdje znaju naći.
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 01:32   #9
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Odličan plan za još jednu nimalo konstruktivnu raspravu koja će preći u raspravu čiji je veći

Literature ima sasvim dovoljno, pisane od strane stručnih ljudi. Puno bolje za početnika od čitanja svakojakih provala koje se ovdje znaju naći.
Možda si posve u pravu. A možda ipak previše pesimističan. hajdemo probat, što nas košta, osim malo dobre volje? Možda neki više voleučiti na predloženi način, nego iz literature. Interaktivna metoda učenja, po sebi, nije loša!
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:49   #10
Iskustvo...na previše foruma, a i foto klubova sam vidio isti rezultat. Ljudi umisle da su fotografi čim izvuku aparat iz kutije, ne žele i ne znaju primiti kritiku i savjet. Već prvih 5 fotki koje naprave su materijal za ime_prezime_photography facebook ili web stranicu i ego kipi jer misle da su naučili sve. Ni a ni b, već nakon mjesec dana, već dogovaraju fotkanje svadbi

Realno, koliko ovdje stvarno ima ljudi koji su kvalificirani i sposobni dati kvalitetan kritički osvrt, uzimajući u obzir i umjetničku i tehničku stranu fotografije?

Ono što mislim da bi trebalo napraviti ovdje je; uzeti recimo finaliste Rovinj PhotoDays unazad zadnjih par godina i objasniti ljudima zašto su te fotografije dobre. Nije sve u brzom AF, velikom otvoru blende i velikoj oštrini, nekakvih mikrokontrastima, aberacijama i sličinim glupostima, a upravo to se forsira uokolo kao jedini elementi kvalitetne fotografije i to je potpuno neispravan način za naučiti nešto o fotografiji.
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:53   #11
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Iskustvo...na previše foruma, a i foto klubova sam vidio isti rezultat. Ljudi umisle da su fotografi čim izvuku aparat iz kutije, ne žele i ne znaju primiti kritiku. Već prvih 5 fotki koje naprave su materijal za ime_prezime_photography facebook ili web stranicu i ego kipi.
O da, definitivno istina!
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 13:42   #12
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Iskustvo...na previše foruma, a i foto klubova sam vidio isti rezultat. Ljudi umisle da su fotografi čim izvuku aparat iz kutije, ne žele i ne znaju primiti kritiku i savjet. Već prvih 5 fotki koje naprave su materijal za ime_prezime_photography facebook ili web stranicu i ego kipi jer misle da su naučili sve. Ni a ni b, već nakon mjesec dana, već dogovaraju fotkanje svadbi

Realno, koliko ovdje stvarno ima ljudi koji su kvalificirani i sposobni dati kvalitetan kritički osvrt, uzimajući u obzir i umjetničku i tehničku stranu fotografije?

Ono što mislim da bi trebalo napraviti ovdje je; uzeti recimo finaliste Rovinj PhotoDays unazad zadnjih par godina i objasniti ljudima zašto su te fotografije dobre. Nije sve u brzom AF, velikom otvoru blende i velikoj oštrini, nekakvih mikrokontrastima, aberacijama i sličinim glupostima, a upravo to se forsira uokolo kao jedini elementi kvalitetne fotografije i to je potpuno neispravan način za naučiti nešto o fotografiji.
Bilo bi lijepo da to realiziraš, umjesto da se svi ovdje iscrpljujemo naklapanjima je li manje veće od većega i obrnuto i vice versa! A

Budaletina uvijek ima, njima školica i tako nije potrebna, mislio sam na one, možda stvarno malobrojne, koji bi stvarno voljeli naučiti. Općenito, na forumu nedostaje drukčijih, konkretnih i korisnih sadržaja, a vrvi svađalačkim.
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 15:28   #13
Iskreno, ni ja ne znam objasniti te fotke. Kompletna filozofija suvremene fotografije mi je strana. Trudim se shvatiti, ali nije jednostavno.

Osobno mislim da je problem to što sam se fotografijom počeo baviti tek na fakultetu, kad sam dobio fotografske predmete i prvi put došao u dodir s aparatom koji nije običan idiot s automatskim modom rada. Prekočio sam kompletnu povijest fotografije i nisam toliko dolazio u dodir s autorima koji su tu povijest i ispisali. Zato imam kolege koje mogu pitati za savjet, koji se bave time duže i znaju prepoznati priču u fotografiji koju je autor želio njome ispričati.

Meni to još uvijek ne ide na taj način i ne usudim se ulaziti previše u to područje, ali koga zanima, može baciti oko na link. Zanimljivih stvari se tu može saznati

http://croatian-photography.com/
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 17:18   #14
Quote:
1v@n kaže: Pogledaj post
Iskreno, ni ja ne znam objasniti te fotke. Kompletna filozofija suvremene fotografije mi je strana. Trudim se shvatiti, ali nije jednostavno.

Osobno mislim da je problem to što sam se fotografijom počeo baviti tek na fakultetu, kad sam dobio fotografske predmete i prvi put došao u dodir s aparatom koji nije običan idiot s automatskim modom rada. Prekočio sam kompletnu povijest fotografije i nisam toliko dolazio u dodir s autorima koji su tu povijest i ispisali. Zato imam kolege koje mogu pitati za savjet, koji se bave time duže i znaju prepoznati priču u fotografiji koju je autor želio njome ispričati.

Meni to još uvijek ne ide na taj način i ne usudim se ulaziti previše u to područje, ali koga zanima, može baciti oko na link. Zanimljivih stvari se tu može saznati

http://croatian-photography.com/
Škicnuo sam, Vrlo lijepa stranica...
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:52   #15
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Zanima me sla u osijeku gdje ima ovakav tečaj ili kakva radiona.Naima dobila sam prije 2 mj na dar nikon d5200 ali ga ne znam rabit...tj znam al naravno ne onako kako bi ja htjela.Ne želim se bavit baš profesionalno fotografijom više kao hobi u kojem želim uživat.Ne znam toliko dobro engleski da bih pohvatala sa interneta tutoriale.Pa da vidim s vama iskusnijima dal se to isplati upisivati,koliko traje otprilike te koja je cijena
Hoyka često radi foto radionice i koliko znam nije samo u ZG nego po cijeloj HR, pa vidi http://www.hoyka.com/
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.