Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: Pobjednik AusOpena 2017. je?
Nadal 21 44.68%
Federer 26 55.32%
Glasovatelji: 47. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 12:51   #1
Australian Open 2017. (M) Fed #18

Australian Open 2017.
(16. siječanj - 29. siječanj)




Kvalifikacije


Dodig, Škugor i Pecotić (pr. ranking) će sigurno igrati u kvalifikacijama prvog slama sezone, dok Mesarošu trebaju još dva odustajanja da uđe u njih, tako da bi trebali imati 4 predstavnika u ovom dijelu ždrijeba. Put do glavnog je trnovit, potrebno je proći 3 kola do tamo.


Glavni ždrijeb


Trebao bi ovo biti odličan turnir budući da će u njemu biti svi top 20 igrači, barem je tako za sada. Od ostatka društva fale tek Del Potro, Monaco i Berankis. Čak četiri igrača će koristiti zaštićeni renking, a među njima je definitivno najupečatljiviji Tommy Haas, koji će čak biti i nositelj. Osim njega, to su još Tursunov, Kokkinakis i Janowicz, a u ždrijeb možda upadne i Pablo Andujar. Robredo je trebao, ali je nedavno odustao zbog operacije stopala. Pozivnice su dobili Groth, Halys, Istomin, Jasika, Mmoh, Whittington i de Minaur. Koliko vidim, jedna je još slobodna, pa ćemo vidjeti hoće li ju netko dobiti u zadnji čas ili će u turnir idući igrač s liste prijavljenih.
Hrvatski tenis će predstavljati Marin Čilić, Ivo Karlović i Borna Ćorić. Prva dvojica će biti nositelji pa se nadamo povoljnom ždrijebu na početku turnira. Ovo je prilika za sve njih da uhvate nove bodove. Marin je ispao već u trećem kolu 2016., dok je ostatak kompanije "stradao" odmah na početku. Od ostatka, treba izdvojiti Raonića, koji je prošle godine ispao u 1/2 te Ferrera, koji je dogurao do 1/4. Singl naslov brani Đoković (finale: Murray), dok su parove osvojili J. Murray i Soares.


Parovi


Listu prijavljenih možete vidjeti ovdje (skrolati do AO pa na "show entry list"). Branitelji naslova su tu, top nositelji su još Herbert/Mahut te Bryan/Bryan i Kontinen/Peers. Ivan Dodig i njegov novi partner Granollers bi trebali biti sedmi nositelji. Osim Ivana, tu će naravno biti i Mate Pavić. Izgleda da će ove sezone igrati s Peyom, nadamo se boljim slam rezultatima i barem jednakim uspjesima na turnirima niže razine. U glavni ždrijeb su na knap upali Nikola Mektić i Brian Baker, zanimljiva kombinacija u najmanju ruku. Nema Marina Draganje.
Luyindula is offline  
Old 10.01.2017., 13:30   #2
Izašao je ždrijeb za muške kvalifikacije. Jaki smo, imamo 4 predstavnika. Ovo bi isto tako mogle biti kvalifikacije za mjesta u Davis Cupu.

http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/qs/r1s1.html

Naši su prošli solidno. Najbitnije je da su izbjegli Sexyja koji je prvi nositelj.

Dodig-Weinteraub
Ako prođe dalje, od nositelja ga čekaju Martin (24) i Becker (8)

Pecotić-McGee
Ako prođe dalje, od nositelja ga čekaju Millot (30) i Kamke (14)

Škugor-Bachinger
Ako prođe dalje, od nositelja ga čekaju Copil (15) i Bennetteau (26)

Mesaroš-Clezar
On je u istom dijelu ždrijeba sa Škugorom, Copilom i Benneteauom.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong

Zadnje uređivanje Bask : 10.01.2017. at 13:41.
Bask is offline  
Old 10.01.2017., 16:16   #3
Ako barem jedan uđe u MD to će biti uspjeh
Luyindula is offline  
Old 11.01.2017., 06:46   #4
Dodig-Weinteraub 6-2,6-2 ,ostali još nisu ni poceli

U drugom kolu ga čeka Srbin Laslo Đere.U Ivanovom dijelu ždrijeba ispala oba nositelja.
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Old 11.01.2017., 11:13   #5
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
ostali još nisu ni poceli
Ostali su izgubili, ostao je samo Dodig.

Ako sam dobro pogledao ženski ždrijeb, nema nikoga od naših cura.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 11.01.2017., 15:55   #6
Djere, pa onda Wu/Zekić. Ovo bi morao iskoristiti.
Luyindula is offline  
Old 12.01.2017., 09:53   #7
Navodno su tereni puno brži nego lani...

http://www.index.hr/sport/clanak/pro...lu/943536.aspx
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 12.01.2017., 13:30   #8
haha da...

btw. nedavno sam usporedio finala US open 2005. i 2009. razlika u brzini terena bila je doslovno nebo i zemlja. koliko sam skužio po ostalim finalima, usporenje se događalo između. 2007. je bilo vidno sporije nego 2005. ali se čini brže nego 2009.

pogledajte si finale 2005. protiv agassija, da se prisjetite što je brzi teren
a što je najbolje, us open po brzini ama baš nikad nije bio na razini onih stvarno brzih terena...

uglavnom, igra je postala gnjavaža, jer po usporenju terena praktički se sve da poloviti trčanjem, ako je netko stvarno brz poput mareja ili đoke, i dokle god loptu vraća dovoljno duboko; pa i nije čudno da su dva najbolja defanzivca na vrhu

roger je u pravu. no, s druge strane, gledao sam njegov meč početkom godine (hajlajce), a prije toga neke stare mečeve dok je bio kralj. i doslovce nevjerojatno koliko je njegov forhend izgubio na ubojitosti. čak je radio i na bekendu lejtli, čini se, ali forhend mu je pao i to nije ono oružje od nekada. s takvim je u stanju mučiti se s bilo kojim solidnim igračem, a pogotovo s onima iz top 20
friendship is offline  
Old 12.01.2017., 14:26   #9
Roger se nije bunio kad su usporavanjem podloga neutralizirani jednodimenzionalni serverbotovi tamo nekad pocetkom novog tisucljeca, sto je njemu omogucilo da bude toliko dominantan.

Podloge se usporavaju zadnjih 20 godina, al problem je sad jer se neki drugi borgovi izvrsno prilagodjavaju.
Solna Kiselina is offline  
Old 12.01.2017., 14:47   #10
Foe još jedna stepenica do glavnog turnira

Bhambri-Escobedo kao 3.kolo Q,previše talenta na jednom terenu
blackkeys18 is offline  
Old 12.01.2017., 15:43   #11
Dodig dobio Djerea u drugom kolu, za plasman protiv Wua. Dodo je plasiran 12 mjesta više od Kineza i već ga je dobio jednom i to upravo na AO-u 2013. u prvom kolu.
Luyindula is offline  
Old 12.01.2017., 22:43   #12
jel postoji stream kvalifikacija
bio je svake godine na yt
Zabranjeni is offline  
Old 13.01.2017., 01:54   #13
Silić dobar kvoter, prvo JJ. Borna veliki s dolgopolovim, doktor zebalos.
jpm is offline  
Old 13.01.2017., 02:18   #14
JJ zna biti dosta neugodan, ali da, nelos kvoter sve u svemu.
Atticus Finch is offline  
Old 13.01.2017., 03:19   #15
ispadanje u četvrtini od wawrinke 70 %
babunovich is offline  
Old 13.01.2017., 15:08   #16
Roger u prva 2 kola protiv kvalifikanata, u 3. na Berdicha, 4. kolo Nishikori, a u četvrtfinalu Murray... Možda budemo gledali švicarsko polufinale?
diantos is offline  
Old 13.01.2017., 16:39   #17
Ne znam odakle ste sigurni u kakvoj će formi igrati Stan, kod njega nema sredine.
jpm is offline  
Old 14.01.2017., 01:36   #18
Ovogodišnji AO će biti jako neizvjestan,ipak glavna 2 favorita su Andy i Đoković koji već u 1.kolu ima teškog protivnika Verdasca.
Od naših bih bio zadovoljan da barem jedan uđe u 2.tjedan i to će biti vjerojatno Marin iako nema baš lagani ždrijeb.
Bit će zanimljivo vidjeti što može Roger napraviti nakon duge pauze,Stan je nepredvidiv.Nije mi jasno zašto Del Potro ne igra?
naturelover is offline  
Old 14.01.2017., 10:12   #19
Del potro ne igra je mu zglob nije dobro.
Dodo ušao u glavni, istomin ako prođe nole.
Izgleda da samo Silić igra prvi dan, oko pet ujutro.
Federer na starijeg melzera, zanimljivo.
jpm is offline  
Old 14.01.2017., 10:22   #20
Dodo :klap:
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.