Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 00:23   #1
Adobe CS2 u suvremeno doba

bog.

uspio sam se domoći besplatnog Adobe CS2 programskog paketa. zapravo, iz Adobea kažu da nije besplatan, no može se besplatno preuzeti s njihovih stranica. meni je to dovoljno da se počnem njime koristiti za kućne potrebe, tj. kako bih naučio nešto o rasterskoj i vektorskoj obradi fotografija. nisam vičan preuzimanju s piratskih stranica pa je CS2 posljednja inačica tog Adobeova programskog paketa koju mogu nabaviti na internetu. guglajući, došao sam do podataka da su alati iz paketa CS2 stari više od deset godina (kao godina je izlaska navedena 2005.) što me potaklo na razmišljanje.

ima li smisla učiti na programima koji su aktualni bili za vrijeme bijelih debelih monitora, mehaničkih tipkovnica i Windowsa XP? instalirao sam ih na svoje računalo (Illustrator, Photoshop, Imageready itd.) s Windowsom 10 gdje rade sasvim brzo, dobro i pouzdano. ipak, nemam dovoljno znanja da shvatim je li to samo neka varka (npr. rade samo izbornici, ali ne radi bilo što zahtjevnije i sl.) ili je stvarno sve s kompatibilnošću u redu. nadalje, vrijede li znanja koja eventualno usvojim na paketu CS2 u današnje vrijeme, tj. mogu li za godinu dana, kad izučim CS2, kupiti najnoviju inačicu CS-a i nastaviti gdje sam stao? također, želio bih znati postoje li neke prepreke korištenja tako starim programskim paketom kojih uopće nisam svjestan?

da ne duljim previše, naslov zapravo sve govori. je li moguće biti korisnikom Adobeova paketa CS2 u suvremeno doba? je li CS2 svojevrsni atavizam ili starac koji se dobro drži u utrci s mlacima? ima li smisla umjesto tako starih programa pokušati iskoristiti GIMP za učenje? iskreno, nadam se da će vaši odgovori biti blagonakloni prema paketu CS2 jer sam se baš poveselio mogućnosti učenja o softveru za obradu fotografija.

hvala unaprijed!
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 05:50   #2
Ja sam koristio taj free cs2 i sve mi je normalno radilo. Frendovi koji za posao koriste najnovije verzije kažu da je isti k... samo malo ušminkan, ali ja nisam koristio novije pa ne znam. Meni osobno je cs2 bolji od gimpa.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:34   #3
Postavlja se pitanja da li želiš učiti ovo za sebe, kao neki hobi, ili se želiš time početi profesionalno baviti odnosno tražiti posao u toj struci.
Za osnove obrade CS2 može poslužiti sasvim dovoljno, ali novije verzije paketa imaju u sebi opcije i mogućnosti koje ti neki posao obrade znatno mogu olakšati kao i pomoći da bolje ostvariš obrađivanje slike onako kako si zamislio.

Kako se ne možeš snaći i preuzeti novi softver iz manje legalnih izvora, spomenuo si da u budućnosti planiraš kupiti novi CS paket. Zašto onda to ne učiniti odmah sad?
Jer prema tvom pisanju sam stekao dojam da želiš 100% ući u to, učiti i proučavati. Ako je to stvarno tako, kad bi kupio softver, tada to ne bi bio bačen novac, a hrpa materijala na Internetu za učenje je za novije CS verzije.

Razmisli.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.