Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 10:24   #121
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovoj informaciji - upravo sam odustala od namjestaja za sobu od iverala!

hm ... zavisi što si od iverala planirala; ako je to ugradbeni namještaj (koji se neće seliti), samo napravi fronte od medijapana ili punog drveta.
elegant is offline  
Old 12.06.2007., 10:31   #122
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
Ono što mnogi neznaju a to je da se u zemljama EU iveral i plemenjena iverica ne upotrebljavaju, oni ga proizvode ,ali samo za naše potrebe zemalja koje ga još uvijek uvoze.
koji materijal u eu upotrebljavaju za izradu korpusa....npr. slovenski namještaj je iz eu....?
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 10:32   #123
Znas sto me zanima, ima li u zg-u negdje mjesto na kojem mozes kupiti puno drvo za izradu namjestaja?
kurjoza is offline  
Old 12.06.2007., 10:38   #124
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
E da, a kad pogledaš malo razlike u cijeni ... zaključiš da nije baš loše malo više para dati za recimo fronte od punog drveta i deblji iveral sa malo boljim okovom (što bi se reklo, pantama) .... all in all, meni je taj iveral je precjenjen!
iveral koji se standardno koristi za korpus je 18 ili 19mm, tanji ne bi trebalo niti uzimati u obzir, a panti su toliko zanemarivo jeftini da uopće ih ne treba niti spominjati...par kn su najbolji panti po komadu....ostali okov je 2-5 puta jeftiniju za kupiti nego što vam to prodaju stolari i dućani

problem je što po dućanima i stolari pogotovo rade nauku od svega toga i uzmu čovjeku najmanje 2-5 puta više za rad nego za materijal čim imaš neke zahtjeve....
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 10:39   #125
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
a kak onda kad kupujem kuhinju (a moja je vrlooo zahtjevna zbog spuštenih stropova i sl stvari) mogu znati kaj mi je dobro a kaj ne...di su me oženili za cijenu a uvalili škart...kak da mi bedaci koji se ne kužimo to sve znamo...
pitanje....kakve veze ima spušteni strop sa time što je kuhinja zahtjevna?
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 10:54   #126
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Znas sto me zanima, ima li u zg-u negdje mjesto na kojem mozes kupiti puno drvo za izradu namjestaja?

hm ... možda u Furniru, Heinzelova?! Ili Javor, na Škorpikovoj?!
elegant is offline  
Old 12.06.2007., 10:55   #127
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
iveral koji se standardno koristi za korpus je 18 ili 19mm, tanji ne bi trebalo niti uzimati u obzir, a panti su toliko zanemarivo jeftini da uopće ih ne treba niti spominjati...par kn su najbolji panti po komadu....ostali okov je 2-5 puta jeftiniju za kupiti nego što vam to prodaju stolari i dućani

problem je što po dućanima i stolari pogotovo rade nauku od svega toga i uzmu čovjeku najmanje 2-5 puta više za rad nego za materijal čim imaš neke zahtjeve....

da, to se apsolutno slažem ... kad pogledaš jedinične cijene po dućanima i njihovu kalkulaciju za namještaj ... ubi te pojam koliko je njihova zarada
elegant is offline  
Old 12.06.2007., 11:06   #128
Gospodo, nije da reklamiram, ali obratite se dečkima iz Popović-interijeri. Meni su radili kuhinju i ispala je mrak za prihvatljivu cijenu oko 15 k kn i fakat smo zadovoljni obradom i kvalitetom materijala, okova i mehanizma na ladicama...
putnik57 is offline  
Old 12.06.2007., 11:09   #129
Quote:
putnik57 kaže: Pogledaj post
Gospodo, nije da reklamiram, ali obratite se dečkima iz Popović-interijeri. Meni su radili kuhinju i ispala je mrak za prihvatljivu cijenu oko 15 k kn i fakat smo zadovoljni obradom i kvalitetom materijala, okova i mehanizma na ladicama...
čuj svatko ima svoj pojam kvalitete i toga što mu je "mrak"....kakva je to obrada, koji materijali koji okovi i koje ladice te koja veličina kuhinje?
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 11:12   #130
Quote:
putnik57 kaže: Pogledaj post
Gospodo, nije da reklamiram, ali obratite se dečkima iz Popović-interijeri. Meni su radili kuhinju i ispala je mrak za prihvatljivu cijenu oko 15 k kn i fakat smo zadovoljni obradom i kvalitetom materijala, okova i mehanizma na ladicama...

a mogao bi postaviti i slike svoje kuhinje i dati link za tu firmu, pa da znamo o čemu pričamo!
elegant is offline  
Old 12.06.2007., 11:34   #131
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
Sve u svemu iveral i iverica su najveće smeće i najotrovnije đubre od kojih možete raditi bilo šta,ali ko želi nek izvoli.
Ako se već upotrebljava ,bilo bi dobro što manje ( korpus iveral, fronte mediapan,ili sve mediapan, radna ploha drvo, ili sve drvo ! )

sve navedeno možete provjeriti na netu i kod nas i u svijetu,

Nadam se da je post od nekakve pomoći,
bilo bi dobro da daš neki link za ovakve tvrdnje jer po onom što sam ja vidio to što ti govoriš je stvar prošlosti te da danas iveral ima manji postotak formaldehida od mdf-a, a i jedno i drugo je unutar svih normi EU....

ukratko mislim da pričaš gluposti o iveralu.....


link...

http://www.egger.co.uk/co-uk-eng/faq...ironmental.htm


ista je stvar i sa ostalim većim proizvođačima iverala....sigurno oni proizvode u austriji i njemačkoj da bi prodavali u par zemalja koje nisu u eu...
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 11:36   #132
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
pitanje....kakve veze ima spušteni strop sa time što je kuhinja zahtjevna?
zbog puno kosina...nisam mislila sam na knaufom spušteni strop...kuhinja je pod dve kosine i dosta je teško složiti klasične elemente...
paspa is offline  
Old 12.06.2007., 11:52   #133
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
zbog puno kosina...nisam mislila sam na knaufom spušteni strop...kuhinja je pod dve kosine i dosta je teško složiti klasične elemente...
razlog više da ti to netko po mjeri napravi...
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 14:55   #134
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
bilo bi dobro da daš neki link za ovakve tvrdnje jer po onom što sam ja vidio to što ti govoriš je stvar prošlosti te da danas iveral ima manji postotak formaldehida od mdf-a, a i jedno i drugo je unutar svih normi EU....

ukratko mislim da pričaš gluposti o iveralu.....


link...

http://www.egger.co.uk/co-uk-eng/faq...ironmental.htm


ista je stvar i sa ostalim većim proizvođačima iverala....sigurno oni proizvode u austriji i njemačkoj da bi prodavali u par zemalja koje nisu u eu...

Evo moje isprike svima- da 0.008 je gornja granica dopustivosti emisije štetnih plinova formaldehida po kubičnom metru.

ja sam u krivu, ali jednako bi ga osobno koristio što manje.

Sve u svemu i dalje bi koristio mediapan,jer je njegova obradivost i mogućnosti nijansiranja ogromna !

Evo moje isprike još jednom- radite slobodno od iverala i upotrijebite ga što više- drvo i onako nitko ne spominje.
golgota is offline  
Old 12.06.2007., 14:59   #135
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Znas sto me zanima, ima li u zg-u negdje mjesto na kojem mozes kupiti puno drvo za izradu namjestaja?
Evo moje isprike i tebi, ipak imamo iveral koji sadrži 0.008 % formaldehida i to u gornjoj granici - graniči sa štetnosti, ali je dozvoljen- stoga samo naprijed.

Drvo je možda najjeftinije u frischies -Velika gorica , ali ima i na drugim mjestima, najbolje usporedi cijene itd.

Ipak da si smanjiš muke obradivosti, korpus iveral a fronte mediapan može bit ok.
golgota is offline  
Old 12.06.2007., 15:38   #136
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
Sve u svemu i dalje bi koristio mediapan,jer je njegova obradivost i mogućnosti nijansiranja ogromna !
s time da MDF ima veći postotak formaldehida u sebi i da samim time što nije zatvoren sa plastičnom folijom isti lakše ispušta....

nemoj me krivo shvatiti ja sam sebi radio kuhinju sa frontama od lakiranog medijapana, ali za korpus koristiti bilo što osim iverala je glupost.....

pogotovo argumentirati to nezdravošću iverala...

a drvo za kuhinju baš i nije pogodan materijal...osim eventualno za fronte ako se nekome to dopada...
cd_covers is offline  
Old 12.06.2007., 15:42   #137
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
s time da MDF ima veći postotak formaldehida u sebi i da samim time što nije zatvoren sa plastičnom folijom isti lakše ispušta....

nemoj me krivo shvatiti ja sam sebi radio kuhinju sa frontama od lakiranog medijapana, ali za korpus koristiti bilo što osim iverala je glupost.....

pogotovo argumentirati to nezdravošću iverala...

a drvo za kuhinju baš i nije pogodan materijal...osim eventualno za fronte ako se nekome to dopada...
mislim da je drvo više za one koji žele klasičnu kuhinju ... za modernije, ravnije oblike, mislim da je medijapan sasvim ok
elegant is offline  
Old 12.06.2007., 15:56   #138
a kakav je to materijal melamin?
Kitty Kat is offline  
Old 12.06.2007., 16:28   #139
Smile

Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
s time da MDF ima veći postotak formaldehida u sebi i da samim time što nije zatvoren sa plastičnom folijom isti lakše ispušta....

nemoj me krivo shvatiti ja sam sebi radio kuhinju sa frontama od lakiranog medijapana, ali za korpus koristiti bilo što osim iverala je glupost.....

pogotovo argumentirati to nezdravošću iverala...

a drvo za kuhinju baš i nije pogodan materijal...osim eventualno za fronte ako se nekome to dopada...
Nema mediapan veći postotak nego isti, mediapan se ionako lakira s time da se može i obraditi po želji da negovorim rezanje oblika itd.

mediapan je uvijek bolji od iverala ( zati i skuplji i više je posla )

Drvo da neide u kuhinju su prvoklasne gluposti- drvo je najbolji i najprirodniji materijal- visoka čvrstoća (ovisi o vrsti ). Odlično se obrađuje i farba i lakira.

neke vrste drva s avisokim udjelom vlastitih ulja( masna drva ) ne "rade" -to su egzote ( neke vrste ), ali si ih malo ljudi može priuštiti

osobno znam majstore koji će za korpus uvijek rađe koristiti jelovinu ili borovinu 18 mm ili 25 mm , al zato jer više vole drvo i kvalitetnije je, tako da bilo koji drugi materijali asim iverice za korpus- da su glupost ?- ne poznaješ baš materijale ha ???,
golgota is offline  
Old 12.06.2007., 16:31   #140
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
mislim da je drvo više za one koji žele klasičnu kuhinju ... za modernije, ravnije oblike, mislim da je medijapan sasvim ok
Elegant, i drvo i mediapan su odlični materijali za kuhinje i za ostalo,

Klasično i moderno se može raditi iz oba ta materijala kao i retro što se može raditi iz obadva materijala- tu je jedino cijena presudna- iako nekima nema smisla raditi od drva pa ju farbati- već kad farbaju koriste mediapan,ali o ukusima se ne raspravlja stoga
golgota is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.