Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2004., 13:07   #1
Bilijar

Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.

PS. Zna li tko cijenu biljarskog stola s kuglama?
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:38   #2
zar baš nitko. nego, ima li u zagrebu igdje kakav biljarski klub
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 00:39   #3
Na primjer M. U Ilici. Blizo Trga. Povoljna lokacija, solidni stolovi, igraci itd...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 13:57   #4
Re: Biljar

Quote:
msporis kaže:
Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.

PS. Zna li tko cijenu biljarskog stola s kuglama?
Ovo drugo bi i mene zanimalo.

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost. Glupo je i sto mozes izgubiti a da nisi ni uzeo stap u ruke. I zbog toga ga ja ne bi svrstao u ozbiljne sportove.

Inace strastveni sam igrac.

U zg:

M - Ilica, na pol puta izmedju Cvjetnog i Frankopanske. Najozbiljniji, imaju turnire i sl. 7 kn.

Tockica - Mesnickom gore, prije skretanja prema Markovom trgu. Meni najdrazi. 7 kn.

Desetka - novi zg, preko puta velesajma. Inae je pivnica, pa je sve u losem stanju, ali ima 2 velika stola, po danu nikad guzva. 5 kn.

Biljar salon - Remiza, u Kutiji Sibica. Nisam dugo bio, ne znam cijenu (cini mi se da je 7), ali najveci broj stolova.

Cat - Crnomerec, prva stanica prema Mikulicima. Ludo, jer ima soba u podrumu u kojoj je samo jedan stol za biljar. Dobro za vecu ekipu. 5 kn.

To je to od spomena vrijednih.

husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:14   #5
Quote:
husky kaže: Pogledaj post
Ovo drugo bi i mene zanimalo.

Biljar je sport, ali nesto na razini saha. Pasivan je i ne zahtjeva nikakvu fizicku ni psihicku spremnost. Glupo je i sto mozes izgubiti a da nisi ni uzeo stap u ruke. I zbog toga ga ja ne bi svrstao u ozbiljne sportove.

Inace strastveni sam igrac.

U zg:

M - Ilica, na pol puta izmedju Cvjetnog i Frankopanske. Najozbiljniji, imaju turnire i sl. 7 kn.

Tockica - Mesnickom gore, prije skretanja prema Markovom trgu. Meni najdrazi. 7 kn.

Desetka - novi zg, preko puta velesajma. Inae je pivnica, pa je sve u losem stanju, ali ima 2 velika stola, po danu nikad guzva. 5 kn.

Biljar salon - Remiza, u Kutiji Sibica. Nisam dugo bio, ne znam cijenu (cini mi se da je 7), ali najveci broj stolova.

Cat - Crnomerec, prva stanica prema Mikulicima. Ludo, jer ima soba u podrumu u kojoj je samo jedan stol za biljar. Dobro za vecu ekipu. 5 kn.

To je to od spomena vrijednih.

ovo sam tek sad skužio al nema veze...

OMFG! nikakvu psihičku spremnost?!? pa biljar je daleko inteligentniji sport od recimo nogometa ili nekog drugog popularnog sporta (dobro, opće je poznato da nogomet mogu igrat i najveće budale). ali ono, dovedi imbecila na biljarski stol i reci mu da napravi povratni udarac, pokaži mu kako i neće uspjet ni za 50h vježbe
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 18:55   #6
a jel zna tko kolko košta biljarski stol. Skupio sam neš love a imam mjesta za njega
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 21:03   #7
Čovjek je pitao za klubove. Mjesta sa žetonarima se ne mogu nazivati klubovi. Koliko ja znam, pravih klubova sa članarinom ima jako malo...možda 2 ili 3. Bio je nekad onaj Ponti, a ne znam da li onaj M u Ilici više drži devetke. Ima jedan u Velikoj Mlaki, zove se Divna. Tamo je inače jedini dućan u hr za biljarsku opremu.

Dobre rabljene devetke se mogu dobiti već za oko 10K kuna, možda i manje. Potpuno novi stol kvalitetan može doć i preko 3000K eura.
wanker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 19:48   #8
Quote:
wanker kaže: Pogledaj post
Dobre rabljene devetke se mogu dobiti već za oko 10K kuna, možda i manje. Potpuno novi stol kvalitetan može doć i preko 3000K eura.
3 milijuna eura
Koji si ti lik
čmbrkš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 23:49   #9
Quote:
čmbrkš kaže: Pogledaj post
3 milijuna eura
Koji si ti lik
dobro, zeznuo je, sumnjam da je htio stavit ovaj "k" iza 3000
al ima ih dost skupih, meni definitivno najljepši stol je ovaj http://www.luxury-billiards.com/models.html i košta 170 000 €
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:19   #10
Quote:
Cypress Hill kaže: Pogledaj post
dobro, zeznuo je, sumnjam da je htio stavit ovaj "k" iza 3000
al ima ih dost skupih, meni definitivno najljepši stol je ovaj http://www.luxury-billiards.com/models.html i košta 170 000 €
još staviš dijamantne kugle, i imaš puno više od 3 000 k eura
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:33   #11
Ako nekoga interesira, u subotu 27.06.2009, od 14h nadalje, turnir amaterske lige u Ground Zero biljar klubu (Avenija Dubrovnik 10, nasuprot južnog ulaza u Velesajam).

Disciplina 9-ball, kotizacija 50kn, prijave u klubu do 13:30 istog dana.

Zadnje uređivanje Sorongil : 24.06.2009. at 15:35. Reason: typo
Sorongil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:05   #12
Na "mjestima sa zetonarima" mislim da je prikladnije pitati za klub kao takav nego na forumu.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:34   #13
Re: Re: Biljar

Quote:
husky kaže:
Ovo drugo bi i mene zanimalo.

U zg:

To je to od spomena vrijednih.

što je s onim BBSom na Kajzerici ?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 11:40   #14
Re: Biljar

Quote:
msporis kaže:
Postavio bih ovo pitanje:
Je li biljar zapravo sport? ja mislim da je, ako šah smatramo sportom, onda je bome i biljar sport a ne hobi.
pa da, možda bi se i džepni biljar mogao nazvati sportom
da ne govorim o kartanju... pa tu je cijeli rasadnik sportova. ili recimo, monopoly... riziko... sport do sporta...
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 16:06   #15
ma pitam te koliko je cijena običnog rabljenog stola za biljar kakvog možeš nać u svakom većem kafiću. u kn
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 09:55   #16
novi:
devetka: iverica 1500 €, puni hrast 2000€

rabljeni: 300-500 € veličina 6-7

za osmice pogledaj oglasnik
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 10:22   #17
ak je streljaštvo sport, onda je i biljar


probaj igrati snooker, karambol i devetku

ima još biljar klub u Gundulićevoj 45 (nisam siguran za broj)

makar sam čul da je najbolji kllub sad u Samoboru
Guzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 15:25   #18
Sport...

E ovako...onog trenutka kad počneš igrat manje-više svaki dan, imaš svoj vlastiti štap, koji put treniraš sam na stolu kad nema nikog, isprobavaš sam razne fore, onda postaje sport. Tada više nije samo društvena igra. Pogotovo ak još ideš na turnire...

Sve je tu...tehnika, preciznost, koncentracija, strategija, psiha. Sa fizičkog aspekta treba ti samo dobra koordinacija oko/ruka.

U Engleskoj je snooker po gledanosti odmah ispod nogometa i F1.
wanker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 16:57   #19
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:27   #20
Quote:
msporis kaže:
daj malo pojasni to s veličinama tim6,7,8, ja hoću onaj obični kakav e u svakom bircu. koja je to veličina tj. taj broj. i kolika je cijena takvog, trebam za osobne potrebe i za kafić
Te brojke su ti dužine u stopama onog duljeg dijela. Dakle dužina stola od 7 stopa i širina od 3.5 recimo. S tim da se to mjeri od ruba do ruba. Igraća površina je nešto manja (ono zeleno). Svaki stol bi trebao biti 2:1.

Takav rabljeni ne bi trebao koštat više od 500 jura fakat. Ma manje zapravo jer svi jako vise i imaju poderano platno.

Ma budi faca i kupi devetku te ju stavi u birc...bit ćeš jedini!
wanker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.