Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2005., 11:48   #1
Unhappy ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Znam...Mnoštvo tzv. ekstremnih roditelja, onih koje ja volim zvati "tip mudžahedin/križar mama/tata", rado će pljuniti na moje razmišljanje i apelirati da me se udalji od kontakta s bilo kakvim dijetetom, bilo kad, bilo gdje..No, ja imam pravo na svoje iskustvo, svoje mišljenje i svoje osjećaje.. Bezgrešnim svecima i najboljim roditeljima na svijetu ostavljam njihovo savršenstvo. Ja sam običan.

Zašto danas uopće imati dijete, je li to glupa, sebična i nakazna želja tj. ideja?

Nijedno pitanje ne može se generalizirati, i sam vjerujem da postoje okolnosti u kojima male bebe mogu biti sretne i rasti u idealnom i, po meni, jedinom logičnom okruženju..No, koliko nas ima privilegiju živjeti tako...Ni jedan posto..

Što će mi dijete i što ću ja njemu, u kapitalistički uređenom svijetu, u sustavu koji bezdušno melje sve pred sobom, svaku umjerenost, logiku, mjeru, svaki dašak normalnosti...
Zašto imati dijete, što mu to mi možemo ponuditi, a da raste sretno i bez ožiljaka, onih koje možda ne vidimo u prvom trenutku, no oni su tu.
Ne vidimo jer smo zauzeti, ne vidimo jer nemamo vremena, ne vidimo jer nas svakodnevica pojede, zamaže nam oči nekakvim luksuzima koje si prije možda nismo mogli priuštiti, a onda mi naivno pomislimo da nam je dobro..Pa kupimo dijetetu Lego, pa bicikl, pa medu, pa zeku, pa bubamaru, pa didaktičke igračke..
A onda vikendom(jer samo tada ga i viđamo) shvatimo da klinac hoće ljubav i priču s mamom i tatom, a ne skupe statusne simbole iz Turbo Limacha ili Zemlje Čuda..

Čemu dijete koje raste bez roditelja i viđa ih povremeno? Čemu dijete koje ima godinu dana, a dane provodi s tetama u vrtiću ili bakama(isto sranje..)...Čemu dijete koje treba Vas, a vi za njega nemate vremena...Jer održavate sustav..Živio kapitalizam.

Napraviš klinca, on se rodi, sretan i bezbrižan..
Onda on raste, prođe prvu godinu i skužiš da se mali stvor jako vezao, osjeća oslonac, ljubav, potrebu..I taman kad se navikao na to, ti odeš...i nema te cijeli dan..
Trenutak kad najbolje možete vidjeti koliko značite svom djetetu je ona sekunda kad se ujutro probudi i ugleda vas..To nema smisla opisivat, glupo je...To treba vidjet..
No, onda se klinac razbudi, rastegne..I taman kad sav veseo i sretan pomisli da ćete sad provesti neko vrijeme s njim, vi morate na svoj evropski, kapitalistički posao...
Dijete ostavljate teti ili baki...Dijete mijenja raspoloženje...Kad vrišti, još je dobro, pripišete to razmaženosti i još si lažete kako je dobro da se malo osamostali...No, ako ne vrišti, već vas samo tužno gleda, upitnog i pokunjenog pogleda, kao da mu se srce kida...E onda se zapitajte, svi vi koji biste željeli imati dijecu, možete li i želite li to, a da bude pošteno prema djetetu...Jer, kapitalizam i dijete...ne ide to zajedno, a vi se zavaravajte koliko god želite i lažite si....

Ja radim po europskom radnom vremenu, radim u europskoj firmi, imam prilično europska primanja, radim u europskim uvjetima, vozim japanski auto....
I šta ja imam od svega toga..što moje dijete ima od svega toga..?

Vidim ga ujutro pola sata...Ostavim ga na čuvanju, a on se odjednom preda, malodušno i tužno, pomiren sa mišlju da opet cijeli dan nema ni mame ni tate..
Radim cijeli dan, ne stignem ni mislit na moje dijete, mislim na lovu koju ću zaradit i varam samog sebe kad se veselim da ću onda klincu svašta moć kupit...
Dođem navečer doma, već je mrak..a mali grebe po vratima kad me čuje da otključavam...i s druge strane čujem ono iskreno, dječje, pomalo i panično "tata,tata"....
Dijete sretno kao da vidi boga..No, taman se jedno sat vremena ufuram, naviknem na njegove nježnosti kad ono, fuck...čokolino, kupanje, spavanje..Još jedan dan je gotov.Još jedan u nizu kad nisam bio s djetetom koje me treba..

I sad nek mi netko kaže da je smisao postojanja odgoj djece...Možda nekad, ne znam..Danas bih većini preporučio da nemaju djecu..Ako imate posao, obveze, karijeru-nemojte imati djecu i lagati sami sebe da ih vi odgajate..

Odgajaju ih bake, tete, vrtići, igraonice, pokemoni, digimoni, okrutne i beskorisne igračke..Vi ih samo hranite, oblačite i svakodnevno prebacujete u ruke nepoznatih ljudi i masovnih medija, robota koji vam djeci malo pomalo ispiru mozak..
Hranite ih i oblačite al niste tu...Lažete se svakodnevno..al pogledajte ih jedno jutro duboko, jako duboko u oči..Kad odlazite na posao. Pronađete li sreću u tim očima, spreman sam popljuvati sam sebe i spaliti se javno, bilo kad, bilo gdje..

Klinci, nemojte imati dijecu..Ne doprinosite stvaranju vojske malih, ostavljenih, nesretnih i potpuno nedužnih stvorenja.
Fala.
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 12:23   #2
malo si ga pretjero. djeca se uklope u nase zivote i mi u njihove.
jedno je pitanje ne imati djecu zbog njih samih, a drugo je ne imati djecu zbog sebe.
ja radije nemam djecu zbog sebe neko zbog njega. kad pozelim imati dijete necu razmisljati o vanjskom svijetu.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 12:35   #3
Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
[i]

Zašto danas uopće imati dijete, je li to glupa, sebična i nakazna želja tj. ideja?

[/B]
to se i ja iskreno ponekad pitam i mislim da je to i jedan od razloga zašto se ne mogu odlučiti na dijete. uvijek nešto čekam - stan, povišicu, auto..... ipak, nekako mislim da ljubav koju mogu pružiti svom djetetu može nadvladati ove objektivne okolnosti, ili ipak ne...?
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 13:13   #4
Napisao sam nekoliko odgovora i sve ih pobrisao, tesko je smisleno odgovoriti na ovako iskreni post. Ne mogu pobiti ni jednu tvrdnju iz tvog posta, i sam imam osjecaj da se pretvaramo u drustvo totalno izvrnute vrijednosne hijerarhije. Ali ipak je moj prvi dojam nakon citanja bio da si u krivu. Ne u pojedinacnim tvrdnjama vec generalno u stavu. Ne imati dijete zato sto je svijet u kojem zivimo sje*an je predaja, priznavanje poraza. Tko ce svijet uciniti normalnim ako se svi predamo? Ljudsko bice je po svojoj naravi borac, prilagodljivo je i to sto svom djetetu neces moci pruziti 100% onog sto smatras da je potrebno nikako ne znaci da si ga osudio na nesretan zivot. Osim toga, dio tvoje zabrinutosti je posljedica prirodnog nagona koji se pojavi onog trena kad dobijes klinca i manifestira se kao silna potreba da ga zastitis od svega (cesto se u tome pretjeruje do granice patologije). Naravno da nitko od nas ne zeli da mu klinac pati, ali i patnja izgraduje covjeka i cini ga cvrstim. Ne mozes i nije dobro izolirati klince od stvarnog zivota! Umjesto predaje treba ih uciniti borcima koji ce znati da su obitelj, ljubav i prijateljstvo najvrijednije u zivotu.

Iskreno vjerujem da ce, nakon silinih potresa, drustvo evolucijom doci do novih okvira gdje ce vrijednosni stavovi drustva i pojedinca napokon biti postavljeni kako treba. I zelim da i moji nasljednici (pa makar i neke daleke generacije) sudjeluju u tome.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 13:25   #5
Ne svidja mi se opceniti ton posta... Precrn, predramatican i patetican... I zasto inzistiranje na kapitalizmu? Ja sam rodjena u starom sistemu i isto su mama i tata radili a ja isla u vrtic - zamisli cuda - i vidjali smo se popodne ili vikendima kad smo svi skupa bili slobodni. Bi li oni meni ucinili uslugu da me nikad nisu imali? Hvala, ali ja mislim da ne bi...
Bi li tebi bilo bolje bez tvog djeteta ili njemu da ne postoji? Kako uopce razmisljati o tome? I jos sugerirati nekom da nema djece... Svi se trebamo potruditi provesti s djecom sto vise vremena koliko je u nasoj moci i to vrijeme s njima provesti kvalitetno... A zivot je takav kakav je, kad bi za djecu trazili savrsene uvjete, izumrli bi jos davnih dana...
Meni jedno srce upravo kuca negdje ispod mog i trudit cu se da ga uvijek mogu pogledati u oci, da nece biti 'ostavljeno, nesretno stvorenje' vec da cu pisati postove poput Lucije i njenog malog grohotica....
summerrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 13:36   #6
Quote:
summerrain kaže:
Ne svidja mi se opceniti ton posta... Precrn, predramatican i patetican...



Meni jedno srce upravo kuca negdje ispod mog i trudit cu se da ga uvijek mogu pogledati u oci, da nece biti 'ostavljeno, nesretno stvorenje' vec da cu pisati postove poput Lucije i njenog malog grohotica....
patetičan?
gle, ja mogu biti ovakav i onakav, al patetika nije u pitanju..
Vidiš, moj mali ima 14 mjeseci...I trebala si mu vidjet jutros izraz lica kad je shvatio da se otključavaju vrata i da opet odlazimo i da nas opet neće bit do navečer..
E vidiš, ja ti taj pogled ne znam opisat al znam da me jako boli, na način o kojem ti još nemaš pojma..Zato ne sudi i ne osuđuj..
Uskoro ćeš, koliko sam shvatio, i sama imati dijete..

Jedino što ti želim jest da bude zdravo i sretno...
A to što ćeš ti biti idealna majka koja će sve uspjeti, e to prepustimo vremenu pa vidi sama...
Ja nisam savršen roditelj kao ti, ja imam slabosti, sumnje, dvojbe i patim kad vidim da mi dijete pati jer veći dio provede bez nas...

Nadam se da si sponzoruša ili bogata nasljednica pa ćeš sa svojim dijetetom ipak moći provesti puno više vremena nego ja..
Čuj, ne možemo si svi to priuštiti..
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 13:43   #7
Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
StrangeDays kaže:

Nijedno pitanje ne može se generalizirati,
a ni odgovor

mozda je to sebicnost u zelji za produzenjem, dokazivanjem, ispravljanjem sopstvenih gresaka...

neznam
al znam da je u prvom radu RADOST
neopisiva radost, u nekim momentima alibi i razlog mog cjelokupnog bitka na planeti...
mozda sam ja prazna i bezlicna pa zivim kroz nju, al to je MOJA satisfakcija

bez generalisanja
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 13:46   #8
Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
Septembar kaže:
a ni odgovor

mozda je to sebicnost u zelji za produzenjem, dokazivanjem, ispravljanjem sopstvenih gresaka...

neznam
al znam da je u prvom radu RADOST
neopisiva radost, u nekim momentima alibi i razlog mog cjelokupnog bitka na planeti...
mozda sam ja prazna i bezlicna pa zivim kroz nju, al to je MOJA satisfakcija

bez generalisanja
ma krivo smo se ti i ja shvatili.
Sve što si ti napisala je apsolutno točno, potpisujem i slažem se...
al..koliko vremena smo s njima, a koliko nas trebaju? kad sam mu jutros vido tužni, mirni, pogled...shvatio sam da pati u sebi...i šuti....totalno me to sjebalo...
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 14:08   #9
Quote:
StrangeDays kaže:
patetičan?
gle, ja mogu biti ovakav i onakav, al patetika nije u pitanju..
Vidiš, moj mali ima 14 mjeseci...I trebala si mu vidjet jutros izraz lica kad je shvatio da se otključavaju vrata i da opet odlazimo i da nas opet neće bit do navečer..
E vidiš, ja ti taj pogled ne znam opisat al znam da me jako boli, na način o kojem ti još nemaš pojma..Zato ne sudi i ne osuđuj..
Uskoro ćeš, koliko sam shvatio, i sama imati dijete..

Jedino što ti želim jest da bude zdravo i sretno...
A to što ćeš ti biti idealna majka koja će sve uspjeti, e to prepustimo vremenu pa vidi sama...
Ja nisam savršen roditelj kao ti, ja imam slabosti, sumnje, dvojbe i patim kad vidim da mi dijete pati jer veći dio provede bez nas...

Nadam se da si sponzoruša ili bogata nasljednica pa ćeš sa svojim dijetetom ipak moći provesti puno više vremena nego ja..
Čuj, ne možemo si svi to priuštiti..
Cujes, meni izrazi tipa 'Ne doprinosite stvaranju vojske malih, ostavljenih, nesretnih i potpuno nedužnih stvorenja' spadaju u patetiku. I bezobrazno aludiras na savrseno roditeljstvo koje ja nikad nisam implicirala i za koje inace mislim da ne postoji. Ja sam rekla da se moramo truditi koliko nam je u moci. Niti sam sponzorusa ni bogata nasljednica, radim 'po europskom radnom vremenu, radim u europskoj firmi, imam prilično europska primanja, radim u europskim uvjetima, vozim japanski auto....' - tocno kao i ti... Ne mogu znati koliko boli pogled tvog djeteta kad ga ostavljate, ali vjerujem i nadam se da tvoje dijete osjeca vasu ljubav kad ste s njim, da ce izrasti u normalnog zdravog covjeka koji ce za par godina htjeti brijati sa svojim prijateljima i cekat ce trenutak kad ce ga mama i tata pustiti na miru. Imam sestru s djetetom, prijatelje, kolegice, svi su vecinom u slicnoj situaciji kao i ti pa ne prave apele za neradjanje djece. Sad si u teskom razdoblju, nadam se da ce uskoro biti bolje. Zao mi je sto si moj post protumacio kao osudu, ja se naprosto s tobom ne slazem.
summerrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 14:33   #10
Svima nam je žao što ne provodimo više vremena sa svojom djecom. Mislim da moja kćer to ne doživljava tako tragično, kako si ti opisao. Kada odlazim od kuće, ako je slučajno budna tako rano ujutro, obično je već toliko obuzeta igrom sa tetom koja ju čuva, da mi samo mahne i vikne pa-pa!

Mislim da je bitno da se dijete dobro osjeća s osobom koja ga čuva, ili u grupi djece u vrtiću. Ako se osjeća dobro i sigurno, mislim da ne bi trebali biti tako tužni kao što ti opisuješ.

S druge strane, treba imati i neke prioritete. Ja radim, ali ne radim posao koji zahtijeva 100% mojih kapaciteta, kao što bih radila da nemam dijete. Uzela sam manje zahtjevan posao, za manju lovu, naravno, ali zato vrlo rijetko moram ostati duže od 16 h u firmi i ne dolazim kući opterećena i nervozna. Provedem 5 sati svako popodne s djetetom (moja kćer ide kasno spavati) i cijele vikende.

I zadnje, moja mama i tata su radili od kada znam za sebe. Išla sam na čuvanje jednoj teti koju baš i nisam voljela jer me tjerala jesti variva i spavati popodne. Ali imala sam dobru škvadru tamo . Nikad se u životu nisam osjećala zanemareno, nikad nisam mislila da mi roditelji ne posvećuju dovoljno pažnje.
Mislim da to ima veze s njihovim odnosom prema meni u ono vrijeme koje smo provodili zajedno.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 14:52   #11
Quote:
bigblue2010 kaže:
Nikad se u životu nisam osjećala zanemareno, nikad nisam mislila da mi roditelji ne posvećuju dovoljno pažnje.
Mislim da to ima veze s njihovim odnosom prema meni u ono vrijeme koje smo provodili zajedno.
nekako se nadam da je tako..i općenito, tvoj post mi je najlogičniji i najprihvatljiviji..
al eto..ne znam..pogađa me to..rodio se tak prije godinu dana i sad kad mu najviše trebaš, ne možeš bit s njim..
znam ja da nisam jedini, samo eto...boli me to..
kasnije kad on poželi brijat s frendovima, to je drugo, ako je sretan neka ide..
al sad sam mu ja najbolji frend...a nema me po cijele dane...
a jebi ga..
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:00   #12
Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
StrangeDays kaže:
...
Nema roditelja koji nije tako promislio.

Ali savjet starog markiranta glasi: zar nikad nemožeš poslat kvragu i auto i posao i prijatelje i jednostavno uzet bolovanje, slobodne dane, ... i naravno uključit dijete u to. Ponekad i mali dani čine najljepša sjećanja.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:18   #13
Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
d@d@ kaže:
Nema roditelja koji nije tako promislio.

Ali savjet starog markiranta glasi: zar nikad nemožeš poslat kvragu i auto i posao i prijatelje i jednostavno uzet bolovanje, slobodne dane, ... i naravno uključit dijete u to. Ponekad i mali dani čine najljepša sjećanja.
e, stari moj...lijepo zvuči to što kažeš..
al danas je to sve manje moguće, bojim se..

ja radim u njemačkoj firmi, oko mene se šetaju nijemci..pa sad ti sam zbroji 2 i 2...
znaš, super su oni, plate te puno i sve 5...al za tu lovu očekuju puno...jebi ga...
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:19   #14
Re: Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
StrangeDays kaže:
ma krivo smo se ti i ja shvatili.
Sve što si ti napisala je apsolutno točno, potpisujem i slažem se...
al..koliko vremena smo s njima, a koliko nas trebaju? kad sam mu jutros vido tužni, mirni, pogled...shvatio sam da pati u sebi...i šuti....totalno me to sjebalo...
tvoje je dijete maleno, mozda ce za godinu dvije rado odlaziti u vrtic kao sto mnoga djeca rado odlaze u vrtic.

ja ne zelim dijete jer radimo oboje do oko 6 svaki dan ali moja susjeda dodje doma oko 4 i ima vremena za dijete
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:21   #15
Re: Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
StrangeDays kaže:
e, stari moj...lijepo zvuči to što kažeš..
al danas je to sve manje moguće, bojim se..

ja radim u njemačkoj firmi, oko mene se šetaju nijemci..pa sad ti sam zbroji 2 i 2...
znaš, super su oni, plate te puno i sve 5...al za tu lovu očekuju puno...jebi ga...
zasto si se odlucila za dijete ako si pod pritiskom?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:26   #16
Ti imaš bad hair day i zato zvučiš tako otužno.
Proći će...a dotle imaš vikende, imaš godišnji a na koncu imaš i tih par sati dnevno koje možeš vrlo kvalitetno provest sa svojim djetetom na radost tvoju i njegovu
Ima roditelja koji su cijeli dan sa djecom a zapravo se uopće ne druže i ne bave s njima, utrpaju djetetu igračke i bjež . Ako gledamo tako, tvoje djete je sretno ako ima nekoliko kvalitetnih sati s tobom.
Ima roditelja koji rade u Dojčlandu a djecu vide za ljetnih praznika. Jebga. Tvoje dite je sretnije

Moj muž je jedan jedini put do sada odveo svoju kćer u vrtić, kad se vratio doma imao je oči tužnog psa jer 'ga je ona tako milo gledala, složila je facu za plakanje, uvjeren je da je i suzica kanula, malo je falilo da ju vrati nazad i više nikad ne odvede tim zločestim ljudima....' bla bla truć muć
Meni ne radi face jer ne padam na te fore , prošla sam školu, dobijem ljubac i pa-pa a ona mora probat i tatine granice pa što bude
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:27   #17
Re: Re: Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
Billi kaže:
zasto si se odlucila za dijete ako si pod pritiskom?
a gle, nisam ni ja Superman nit sam imao kristalnu kuglu.
Nisam znao da će on biti tako tužan kad ga ostavimo. Nisam znao, da malo dijete tako može patiti..Nisam znao puno stvari, jednostavno smo vremenom poželjeli dijete,...
Mislio sam da će to biti lakše, prvenstveno za njega, to je najvažnije...al eto, rodio se mali osjetljivko..
Ne znam...uprocjep je to, definitivno.
s jedne strane shvatih da nema tog posla i karijere koji pružaju zadovoljstvo i ispunjenje kao moj bebač..a opet, moram radit, još nisam dobio na lotu..
__________________
dobar, čedan i bezazlen . . .
StrangeDays is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:45   #18
Re: Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
StrangeDays kaže:
e, stari moj...lijepo zvuči to što kažeš..
al danas je to sve manje moguće, bojim se..

ja radim u njemačkoj firmi, oko mene se šetaju nijemci..pa sad ti sam zbroji 2 i 2...
znaš, super su oni, plate te puno i sve 5...al za tu lovu očekuju puno...jebi ga...
Ti sebe doživljavaš ko najamnog radnika i zarobljenika sustava, a istina je da svaki čovjek bira i odlučuje što mu je važnije lova -vrijeme - klinci (nudila sam opimalizaciju). Ne zagovaram niti jednu odluku, ali svako sebi bira, ako si nezadovoljna mjenjaj. Promjene nisu tako bolne kako u početku izgledaju.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:50   #19
ja jako dobro razumijem to o cemu govoris.

ujutro ga vidim isto kao i ti svog: pola sata. na vozacki sam krenula i forsiram ga poloziti cim prije da bih s njim ujutro mogla biti dva sata - radim kasnije, mogu to.
popodne uzasno brzo prodje.
vikende sad imam skoro svaki slobodan pa sam s njim. ne dogovaram se skoro nikad za kave poslije posla jer zelim biti s djetetom. izlazim kad on zaspi. kud god idem, ide samnom. trudim se osmisliti mu vrijeme i aktivnosti da se zajedno dobro zabavljamo. trudim se da vrijeme koje provedemo zajedno bude kvalitetno, dobro, da uvijek osjeti ljubav. pisem sad samo za sebe, ali moj dragi radi isto.

gle strange, ja gledam svog klinca. budi se sretan, kuci dolazi sretan, konacno u vrtic trci hepi, ni ne okrene se mahnuti pa-pa. veseo je, pun povjerenja, siguran u sebe i u nas, prilazi ljudima, smije se, njezan je, pun ljubavi. znaci, nesto radimo dobro. nema te stvari koja me vise veseli od toga sto vidim njegov napredak, vidim da je sve veci, jaci, sve vise toga zna. predivan je, ukratko. voljela bih da sam vise s njime, ali tako je kako je. raditi moram, a i zelim. da bih mu bila dobra majka, moram i ja biti ispunjena na neki nacin. i to je tako.

zelim ti reci da razumijem kako se osjecas, ali na kraju se zbraja samo ono kvalitetno vrijeme koje si proveo s njime. vjeruj mi. ako ucinis da vase zajednicko vrijeme bude sjajno, veselo, puno smijeha i radosti, ono vrijeme koje nije s tobom nece ni opaziti. pa k vragu, trebaju mu i druge osobe u zivotu! moj mali obozava decka moje sogorice, kad je on u blizini nitko drugi ne postoji. isto tako i bake, dede, tete, ujaka, druge klince, tete u vrticu... sve su to drugi ljudi u njegovom zivotu. da, trebas mu, ali mu treba i ostatak svijeta. a ti ucini da ono vrijeme dok si s njime bude najbolje moguce
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 15:53   #20
Re: Re: Re: Re: ZaŠto UopĆe Imati Dijete?

Quote:
d@d@ kaže:
Ti sebe doživljavaš ko najamnog radnika i zarobljenika sustava, a istina je da svaki čovjek bira i odlučuje što mu je važnije lova -vrijeme - klinci (nudila sam opimalizaciju). Ne zagovaram niti jednu odluku, ali svako sebi bira, ako si nezadovoljna mjenjaj. Promjene nisu tako bolne kako u početku izgledaju.
strange je tata
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.