Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 19:41   #81
evo ne znam kako stojiš sa engleskim, možeš si malo pročitati.....
http://www.firstmilking.com/lupus_an..._colostrum.htm


ps.kako vi stojite s cirkulacijom? ja vrloooo loše
..moa.. is offline  
Old 08.11.2006., 13:43   #82
Hallo!
Di ste svi nestali?
Jel netko bio u medjuvremenu na kontroli?
Kakvi su vam nalazi?Nadam se dobri!!!
Dilara is offline  
Old 09.11.2006., 07:47   #83
Ima koga tko se liječi kod dr.Sentić? Trebale bi mi neke informacije.
vanili is offline  
Old 09.11.2006., 09:06   #84
Ja se lijecim vec 5 godina kod dr. Sentic!
Dilara is offline  
Old 09.11.2006., 19:34   #85
Dilara,imaš pp.
vanili is offline  
Old 09.11.2006., 19:37   #86
Kako bi vi prokomentirali ove nalaze: lupus antikoagulant- Negativan, aCL-IgG 5U/ml što spada u negativno i aCL-IgM 3U/ml što isto spada u negativno . Šta vi kažete?
vanili is offline  
Old 09.11.2006., 19:47   #87
LAC ne može biti negativan...ili povišen ili snižen
bubbles is offline  
Old 09.11.2006., 20:15   #88
Pa evo čitam s nalaza i kaže baš to-negativan.
vanili is offline  
Old 10.11.2006., 09:54   #89
Vanili, imas pp!
Dilara is offline  
Old 10.11.2006., 14:21   #90
Quote:
vanili kaže:
Pa evo čitam s nalaza i kaže baš to-negativan.
scuse moi..meni je na svakom nalazu određena vrijednost (iznad 1,3 je povišen, a do 1,3 je normalno) nije ni bitno...
bubbles is offline  
Old 10.11.2006., 20:42   #91
Dilara,pp!
vanili is offline  
Old 12.11.2006., 14:31   #92
Što se tiče vrijednosti LAC-a kod mene na nalazima nikada ne piše koliko iznosi, već samo da je pozitivan. Nalaze sada već preko dvije godine radim na Rebru, a prije toga kada se još nije znalo da imam lupus, imunologiju sam bila radila u Vinogradskoj bolnici i tamo je bila navedena vrijednost. Na Rebru sam pitala zašto nema vrijednosti, pa su mi rekli da nije važno kolika je ona, već samo je li pozitivno ili negativno, ma što im to značilo.
Ja inače trebam za mjesec dana ići na kontrolu kod dr. Sentić (naručila me u dnevnu bolnicu) kada će napraviti kompletnu reavulaciju nalaza. Zadnji put imunologija mi je bila super, jedino sam imala povišenu proteinuriju, pa mi je rekla da to pratim. Taj sam nalaz podigla neki dan i sada je opet sve u granicama. A ja se toliko brinula! Dobro mi je rekla dr. Sentić, bitno da je proteinogram u granicama, jer to pokazuje ima li kakvih upala na bubrezima, što ne bi bilo dobro.
Maja Kt is offline  
Old 13.11.2006., 09:12   #93
Drago mi je zbog tvojih dobrih nalaza. Drzim ti fige da tako dugo i ostanu i ostvaris zelju u planiranju trudnoce. Da, i ja bih jos jednog malickog, ali se jos ne usudim.
Dilara is offline  
Old 14.11.2006., 00:52   #94
Quote:
vanili kaže:
Ja neznam baš nikoga tko ima ovu bolest. Da li sam ja jedina ili vas ima još? Kako se vi s tim nosite,borite, liječite, kod kojeg doktora i imate li kakav savjet?
Prije dvije godine postavljena mi je dg: Lupus like syndrom, što bi se odnosilo na niz simptoma i laboratorijskih nalaza koji odgovaraju lupusu, ali su uzrokovani najvjerovatnije uzimanjem nekog lijeka iz rizične skupine. U mom slučaju pretpostvaka je da se radilo o Dianama. Izostavljanjem dotičnog lijeka, moguće je da tijekom nekog vremena dođe do normalizacije lab. nalaza.S obzirom da nisu bili sigurni da li se radi baš o tim tbl, isključili su mogućnost uzimanja i bilo kojih drugih lijekova ako nije nužno. Još uvijek se trudim. Nalazi su u poboljšanju. Dakle, ima nas još ....
Severina is offline  
Old 15.11.2006., 07:50   #95
Dilara,mene bi zanimalo koliko često ideš na kontrole , da li vadiš krv za kakve pretrage i koliko često i kakvi su ti nalazi ovi redoviti :eritrociti,trombociti,leukociti i proteini u urinu? Koju terapiju uzimaš i po kojoj shemi?
vanili is offline  
Old 15.11.2006., 07:53   #96
Maja KT, imaš pp.
vanili is offline  
Old 15.11.2006., 07:55   #97
Kako vi ostali koji imate lupus stojite s leukocitima? Meni su stalno skoro niski. Koju imate terapiju? Kako to često pijete i koje doze?
vanili is offline  
Old 16.11.2006., 14:54   #98
Moji nalazi krvi i urina su najcesce u redu. Imunoloski su ti koji malo "stekaju" . Na kontrole hodam svakih 6 mjeseci. Sljedeci tjedan idem na prvu kontrolu tu u Njem. kod neke, navodno dobre na tom podrucju, doktorice po cu vidjeti sto sve ona trazi. Od terapije uzimam jednom tjedno 10 mg MTX-a i folnu kiselinu. To je relativno "ozbiljan" lijek, ali od kad ga uzimam nemam nikakve tegobe sa zglobovima. Ovdje u Njem. je to uobicajena terapija kod artritisa. To je citostatik, ali ne velika doza. Kod nas su vec malo suzdrzaniji kod ordiniranja MTX-a. Kod nas se vise drze samo kortikosteroida (Dekortina npr.)
Koje lijekovi vi ostali uzimate?
Da li vam stvaro pomazu?
Pozdrav iz Dojcelanda!
Dilara is offline  
Old 16.11.2006., 21:35   #99
Ja od kad se sjećam sam na medrolu i to desetak dana 16 mg,pa desetak dana 8 mg. Neko vrijeme mi je trebao i Resochin,Imuran,Endoxan... Sad mi se nešto pomrdalo pa sam morala preći na Decortin 60 mg. Uglavnom stalno moram nešto piti. Kad napravim pauzu odmah mi leuko padnu na 2,nešto sitno.
vanili is offline  
Old 18.11.2006., 08:34   #100
Di ste svi nestali ovih dana?
vanili is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.