Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 16:52   #21
Nije lako saznati da ti je dete ubica.
ipak treba prihvatiti činjenicu da dete treba da snosi odgovornost za vsoje postupke, i da odsluži kaznu za to,
ma koliko težak postupak i teška kazna bila.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 15:03   #22
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Osim ako imaš kćer poput Mary Bell, koja je ubijala sa 10 godina.

http://www.crimelibrary.com/notoriou...l/index_1.html

Ne znam što bih učinila. Ne znam kako bih nosila teret da moje najdraže čini ono što mi je najmržje. Strašan teret, grozan križ.
Mary Bell je kažu bila žrtva majke prostitutke koja je specijalizirala za S&M i sama Mary bila je prisutna/sudjelovala u majčinim sado-mazo druženjima s klijentima te je s dječakom kojeg je ubila pokušala ponoviti "istu" igru...zlostavljana postaje zlostavljačica...ne pravdam je nego samo želim dat neki uvid koliko je ovdje majka odgovorna, a koliko mala...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 01:58   #23
Quote:
Kornjačon kaže: Pogledaj post
Joso Gregurić iz Siska, pošten radnik, borio se u Domovinskom ratu. kćer mu je bila na kućnoj njezi tri godine, praktički vegetirala, na kraju ju je ubio kako bi joj skratio muke (otrovao ju tabletama i prerezao joj žile), osuđen na godinu dana zatvora.
Znači, eutanizirao ju je. Kako to ide u kategoriju s ostalim psihopatima?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 02:27   #24
http://www.jutarnji.hr/-ona-je-najhr...ckoj-/1245254/

da se mene pita , sprzila bi ga na elektricnoj stolici bez razmisljanja. zapravo ne...przila bi mu mozak postepeno, danima...
lako za majku ubojice, sto je sa roditeljima ove djevojke
prestrasno
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:48   #25
U gradu u kojem živim lik jučer ubio svoju bebu od 4 mjeseca.
Ja bih ubila i njega i njegove roditelje koji su napravili takvog monstruma.
Pas mater!!!
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:53   #26
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
U gradu u kojem živim lik jučer ubio svoju bebu od 4 mjeseca.
Ja bih ubila i njega i njegove roditelje koji su napravili takvog monstruma.
Pas mater!!!
Tim činom bi bila bolja od njega na koji način.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 15:19   #27
Ajmo malko smiriti strasti.
Možemo razgovarati i bez ubijanja i prženja.
Fala.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 08:22   #28
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
kako živjeti i preživjeti s takvim,
strašnim činom svog djeteta,a uz to još biti pod pritiskom i osudom okoline u kojoj živiš?
ne osudjivati se ... i ostalo je odgovoreno u pitanju zivjeti i prezivjeti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 11:48   #29
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Tim činom bi bila bolja od njega na koji način.
Ne bih ubila nevino biće, nego zvijeri.

Ispričavam se na izrazavanju, ali tko može birati riječi za ubojicu djece?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.12.2014., 18:32   #30
U ovakvim slucajevima,kad se sudaraju bezuvjetna roditeljska ljubav i racio,nema tu zivota.Samo patnja i zivotarenje.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 20:10   #31
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Znači, eutanizirao ju je. Kako to ide u kategoriju s ostalim psihopatima?
Naveo sam ga kao primjer "običnih" ubojica ne psihopata i serijskih ubojica.
Kornjačon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 23:21   #32
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Tako je. Ne žalim ih jer su krivi na ovaj ili onaj način. Krivi su ako su ga zlostavljali, a ako je takav rođen, krivi su jer nisu reagirali na ponašanja koja pokazuju takva djeca u ranoj dobi. Tko god ta ponašanja "ne vidi", laže sebe.
Kad dijete stuče mački glavu čekićem (stvarni događaj iz mog kvarta prije 20 g.) vodi ga se odmah psihijatru. Šokantno, ali istinito, većina roditelja ne bi tako postupila. Zatvaraju oči, pa čak i prikrivaju takve stvari. Jer naravno da nije njihovo zlato psihopat...
film "we need to talk about kevin" odlično opisuje baš to što si ti napisala.
ostavlja pitanja tipa: tko je kriv za to što je kevin (postao)? tko je kriv što to nije na vrijeme otkriveno? da li je to nešto s čim se kevin rodio ili se razvilo kroz odnos s majkom? i slično.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 17:57   #33
ubojstvo u samoobrani

po mom mišljenju svako ubojstvo je zastrašujući čin.Ipak primjetila sam da se ubojstva u samoobrani tretiraju sasvim različito.Time ne mislim samo na zakon.
Osobno poznajem ubojicu u samoobrani.
Dogodilo se davno.Čovjek je unutar svoje kuće imao kafić,u kojem je jedne večeri pijanog mladića,koji je počeo razbijati i napadati goste,izbacio van i zabranio mu daljni ulaz u kafić
3 dana kasnije taj se izbačeni mladić vratio sa 2 svoja brata,u večernjim satima,oboružani lancima,metalnim šipkama i noževima,te pred dvadestak gostiju,najavili da će ubiti vlasnika kafića.Vlasnik je uspio izaći kroz spojna vrata između kafiča i stambenog prostora obitelji,no napadači su provalili vrata i potrčali za njim stepeništem na kat.U tom trenutku u tom stambenom dijelu bili su njegovi roditelji i supruga.Vlasnik je u međuvremenu uspio dohvatiti pištolj koji je držao u spavaćoj sobi,zaprijetio da će pucati,što napadače nije zaustavilo te je prvog koji mu se približio upucao u glavu.
Preminuo je na mjestu.
Vlasnik je oslobođen krivnje.
Sjetim se ipak da je taj čovjek ubojica.Mada nikada ni prije ni kasnije nije nikoga napao,povrijedio a kamo li ubio.
Nisam se nikada usudila upitati ga,kako se nosi s tim svojim činom i ima li posljedica,no zamijetila sam da od tada u njegovom životu,obitelji nema nikakve sreće i mira..kao da ih neprekidno prati zla sreća.

Okolina je zaboravila na taj događaj.
U stvari nikada ga nitko nije ni osudio za taj čin.

Nedavno je slučaj htio da mi je u razgovoru njegova majka(sada preko 80 g))
rekla da nikada nije zaboravila da joj je sin ubojica..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 23:15   #34
Samo još želim napomenuti da se moj post o roditeljima ubojica, da su oni krivi i da ih ne treba žaliti. Govorio sam o serijskim ubojicama a ne o običnim ubojicama. Mislim da svatko, nažalost, može ubiti čovjeka, namjerno ili slučajno (ne računala samoobranu), svašta ga u životu može natjerati na to, ne mora biti krivnja roditelji čak niti uzrok na mora biti u djetinjstvu. Serijski ubojice su posebni. Serijski ubojice su, prema definiciji, ljudi koji uniju troje ili više osoba u tri odvojena događaja tijekom dužeg vremenskim razdoblja (mjesec dana ili više). Dakle, na samo da ubijaju troje ili više ljudi radi svojih sebičnih užitaka, nego se uspijevaju izvući s time barem mjesec dana. Takva izopačenost, po mom mišljenju, može se razviti samo u djetinjstvu, kada su ljudi najranjiviji i kada im je najteže potražiti pomoć, što potvrđuje činjenica da su većina serijskih ubojica bili zlostavljani u djetinjstvu. A oni najbliži djeci su roditelji.
Kornjačon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.