Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2014., 11:39   #321
Nikad ne updateam javu niti ista drugo upravo zbog njih i eporezne
Slazem se da je katastrofa
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:15   #322
Quote:
mba kaže: Pogledaj post
USB key se ne može otključati ako ne možete naći šifru za otključavanje koju ste dobili prilikom registracije možete zaboraviti uređaj. Za novi uređaj trebate pljunuti 200 kn. Eto, što je hrvatska poslovnost.
I ja često ratujem sa Zaba-om, ali na ovu citiranu izjavu moram reagirat jer je naprosto zlobna. "Hrvatska poslovnost" je upravo tvoj stav iz kojeg proizlazi da netko drugi treba plaćati tvoje greške. Da si izgubio ključ od auta, u servisu bi ti novi dali za koliko, besplatno možda? Ako ne možeš čuvati i naći podatke od računa firme, onda mogu misliti kako si "poslovan". Sorry svima na OT-u.
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 08:19   #323
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
I ja često ratujem sa Zaba-om, ali na ovu citiranu izjavu moram reagirat jer je naprosto zlobna. "Hrvatska poslovnost" je upravo tvoj stav iz kojeg proizlazi da netko drugi treba plaćati tvoje greške. Da si izgubio ključ od auta, u servisu bi ti novi dali za koliko, besplatno možda? Ako ne možeš čuvati i naći podatke od računa firme, onda mogu misliti kako si "poslovan". Sorry svima na OT-u.
Imam korisnički broj, imam broj USB key, imam inicijalni key i ne mogu otključati usb key bez šifre koja se generira prilikom instalacije, e to mi je čudno. Zaba naprosto nema proceduru za pomoć korisnicima.

Uostalom naplaćuju mjesečnu naknadu za održavanje računa, e to im nije dosta nego morate uzeti novi USB key koji naravno košta.

Usput, ne slažem se s tvojom izjavom nego sa stajališta korisnika ima i drugih banaka koje imaju puno bolji CRM od Zabe.

Usput prošlo je više od 7 dana i nema odgovor od Zabe, ali je to poznato da se oni ne žure :-(
mba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:28   #324
Pozdrav svima!

Ugovorila sam, kao fizicka osoba, jedan od ZABA paketa prije par dana i unutar njega i e-zaba uslugu. Kartice ce mi poslati unutar tjedan dana, nakon toga i ostalo (PIN-ove), fizicki token za e-zaba dobila odmah kod potpisa ugovora, ispravan, pocetni PIN promijenjen, sve OK.

Nakon unosa broja tokena i OTP-a (Appli 1) na e-zaba za gradjanstvo mi javlja poruku: "Netocni podaci za prijavu, molimo pokusajte ponovno...". Da li ovo znaci da e-zaba ili sam token jos nisu ativirani ili nesto drugo?

Inace, probano na vise PC-ijeva, laptopa, tableta, i na vise browsera. I koliko se inace ceka na aktivaciju (e-zaba) servisa, da ne gnjavim ljude bez razloga?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Zadnje uređivanje Manu : 10.09.2014. at 14:48.
Manu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 08:34   #325
Ja sam prije dva mjesec otvorio račun, napravio m-zabu i e-zabu. m-zabu sam odma na mobitelu otvorio (u biti oni su tražili da ispred njih aktiviram da i sami vide da li sve štima, iako sam ja htio to doma), a e-zabu sam doma probao čim sam doma došao i radilo je. Tako da bi trebalo praktički instant i tebi bit.

Da li pravilno unosiš broj tokena (bez crtica)?
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 08:55   #326
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Ja sam prije dva mjesec otvorio račun, napravio m-zabu i e-zabu. m-zabu sam odma na mobitelu otvorio (u biti oni su tražili da ispred njih aktiviram da i sami vide da li sve štima, iako sam ja htio to doma), a e-zabu sam doma probao čim sam doma došao i radilo je. Tako da bi trebalo praktički instant i tebi bit.

Da li pravilno unosiš broj tokena (bez crtica)?
Sredjeno je u medjuvremenu, nazvao sam ih (musko sam, sorry za "ugovorila" i "dobila" u prethodnom postu, ..bem ti auto correct), izuzetno ljubazno osoblje je pojasnilo da je doslo do greske kod unosa nekih parametara s njihove strane, ispricali se i sve proradilo kako spada iduci dan. Hvala svejedno i pozdrav!
Manu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:02   #327
Plaćajući račun od HEP-a stoji mi na statusu : Zaprimljen za izvršenje

Koji je to q?
Do sada su svi računi bili izvršeni odmah nakon klika na 'Provedi'

Nemam nikakvih dugova prema nikome i račun mi nije u blokadi.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:13   #328
Ako račun HEP-a nije u ZABI, onda se plaćanje ne provede odmah!


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:52   #329
Tek sad vidim da je na nalogu sutrašnji datum.
Zašto? - pojma nemam.
Znam da ja nisam čačkao po datumu.
No dobro...valjda će se izvršiti sutra.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:43   #330
Ako zadaješ nalog nakon 15 (nisam siguran za točno vrijeme), a račun na koji plačaš je u drugoj banci, nalog se provodi sljedeći radni dan.
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:47   #331
Ok. Hvala.
Nisam to znao.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:08   #332
[It's All Text!]
šta je tvoj problem?
stephenward is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 09:26   #333
E, ljudi prošlo više od mjesec dana Zaba uopće ne odgovara na pismene primjedbe, izgleda kada nemaju što odgovoriti u svoju odbranu da uopće ne odgovaraju.

Priča se da su hakeri digli veliku lovu preko USB stikova od firmi koji su bili cijelo vrijeme spojeni na računala.
mba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 00:09   #334
Imam pitanje pa bi bio zahvalan ako netko zna odgovor. Htio bi si ugovoriti trajni na dopunsko čisto da imam manje posla s tim, ali me zanima da li bi mi on tada s obzirom na naknadu za transakciju ulazio u kvotu besplatnih transakcija na koje imam pravo sukladno platnom asistentu ili ne?
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 12:13   #335
Quote:
Mudskipper kaže: Pogledaj post
Imam pitanje pa bi bio zahvalan ako netko zna odgovor. Htio bi si ugovoriti trajni na dopunsko čisto da imam manje posla s tim, ali me zanima da li bi mi on tada s obzirom na naknadu za transakciju ulazio u kvotu besplatnih transakcija na koje imam pravo sukladno platnom asistentu ili ne?
Ne ulazi u kvotu. Ugovoriš trajni nalog i ostaje ti ukupan broj besplatnih transakcija.
krunchieSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 17:06   #336
Quote:
krunchieSpecial kaže: Pogledaj post
Ne ulazi u kvotu. Ugovoriš trajni nalog i ostaje ti ukupan broj besplatnih transakcija.
Eh šteta jer to znači više mi se isplati ručno kucati svaki mjesec jer za trajni moram platiti naknadu bez obzira da li je to peta ili šesta transakcija tog mjeseca...
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:58   #337
Quote:
Mudskipper kaže: Pogledaj post
Eh šteta jer to znači više mi se isplati ručno kucati svaki mjesec jer za trajni moram platiti naknadu bez obzira da li je to peta ili šesta transakcija tog mjeseca...
Nisam te baš shvatio, ja imam 5, 6 ugovorenih trajnih naloga (uključujući i 1 za dopunsko) i sve sam ih ugovorio besplatno i još mi ostaje 5 (ili 6) besplatnih transakcija u okviru platnog asistenta.
krunchieSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:11   #338
Quote:
krunchieSpecial kaže: Pogledaj post
Nisam te baš shvatio, ja imam 5, 6 ugovorenih trajnih naloga (uključujući i 1 za dopunsko) i sve sam ih ugovorio besplatno i još mi ostaje 5 (ili 6) besplatnih transakcija u okviru platnog asistenta.
Prema službenom cjeniku piše da se svaka transakcija preko trajnog naloga naplaćuje 1 kn, a ugovaranje iste usluge 10 kn jednokratno. OSim za izravna terećenja naravno, ali to ide samo za određene firme. Budući da ja ne ispucam svaki mjesec svih 5 transakcija po tome mi se ne isplati jer moram plaćati više pa neću korisiti paket do kraja, nije mi toliko stvar uštede već principa da me ispadne više ako imam nalog. Ali ako si ziher da ništa ne košta zadavanje naloga i transakcija onda je to ok.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:58   #339
Quote:
Mudskipper kaže: Pogledaj post
Prema službenom cjeniku piše da se svaka transakcija preko trajnog naloga naplaćuje 1 kn, a ugovaranje iste usluge 10 kn jednokratno. OSim za izravna terećenja naravno, ali to ide samo za određene firme. Budući da ja ne ispucam svaki mjesec svih 5 transakcija po tome mi se ne isplati jer moram plaćati više pa neću korisiti paket do kraja, nije mi toliko stvar uštede već principa da me ispadne više ako imam nalog. Ali ako si ziher da ništa ne košta zadavanje naloga i transakcija onda je to ok.
Ne znam preko koga imaš dopunsko pa provjeri (ja imam croatia i to sam dogovorio u banci bez naknade i ne naplaćuje mi se). Da, ovi svi ostali trajni nalozi (zapravo izravna terećenja) su od firmi, ali nije baš toliko mali popis firmi pa provjeri.
krunchieSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:16   #340
Quote:
krunchieSpecial kaže: Pogledaj post
Ne znam preko koga imaš dopunsko pa provjeri (ja imam croatia i to sam dogovorio u banci bez naknade i ne naplaćuje mi se). Da, ovi svi ostali trajni nalozi (zapravo izravna terećenja) su od firmi, ali nije baš toliko mali popis firmi pa provjeri.
HZZO, ovo za CZO je tzv izravno terećenje i ništa ne košta. Ma ništa tipkati ću i dalje ionako imam predložak pa treba samo ovjeriti svaki put po njemu.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.