Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 16:17   #2141
Quote:
malalana kaže: Pogledaj post
Mislim da kada se razmišlja o imanju više djece, treba kretati u smjeru što to znači isključivo za roditelja.

Svaki smjer gdje roditelj odlučuje imati više djece kako bi ta djeca imala nekoga, kako bi si ta djeca bila podrška u budućnosti. Lutrija je da će se ta sloga dogoditi.

Život je ionako jedan veliki splet okolnosti. Tako to ja gledam.
pa da, mi smo baš o tome razgovarali
bit će velika razlika u godinama, i realno uopće nemamo neka očekicanja o slozi i velikoj bliskosti

jer iz osobnog iskustva mi se čini da djeca koja imaju brata/sestru s tako velikom razlikom u godinama do neke dobi vode ustvari paralelne živote, odnosno nisu u interakciji kao recimo djeca bliska po godinama koja se onda nalaze u nekim interesima karakterističnima za svoju dob

i onda kad oboje odrastu ili se skroz udalje ili zbliže
možemo se samo nadati ovom drugome, ali ni prvo nije strašno, samo dio života
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:22   #2142
ja znam toliko različitih slučajeva, da smatram da uopće nije do razlike u godinama, nego jedino u karakteru.

ok i ženama koje muški ožene, i koje redovito unesu nered u odnose, naročito ako su diobe u pitanju


tako da bi moj savjet roditeljima bio uvijek i uvijek pošteno podijeliti, nikad ne gledati tko koliko ima, nego uvijek sve pošteno napola, inače vam netko od djece neće na sahranu doći
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:42   #2143
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
pa da, mi smo baš o tome razgovarali
bit će velika razlika u godinama, i realno uopće nemamo neka očekicanja o slozi i velikoj bliskosti

jer iz osobnog iskustva mi se čini da djeca koja imaju brata/sestru s tako velikom razlikom u godinama do neke dobi vode ustvari paralelne živote, odnosno nisu u interakciji kao recimo djeca bliska po godinama koja se onda nalaze u nekim interesima karakterističnima za svoju dob

i onda kad oboje odrastu ili se skroz udalje ili zbliže
možemo se samo nadati ovom drugome, ali ni prvo nije strašno, samo dio života
Ja imam 12 godina mlađeg brata i jednostavno se obožavamo (ja sam sad u srednjim 20-ima, on još u osnovnoj školi). Mama kaže da uopće nije očekivala toliku ljubav i bliskost između nas dvoje, ja sam otkad je ostala trudna s njim znala da ću ga voljeti najviše na svijetu. A sad, zbog koga ga je rodila, ja bih rekla i zbog sebe (i tate) i zbog mene. Što se mene tiče, moj život bi bez njega imao jednu ogromnu prazninu, kao što je imao prije njegovog rođenja (negdje od moje četvrte godine moja najveća želja je bila da imam brata ili sestru). Što će biti kad on dođe u moje godine, ne znam, ali znam da ću dati sve od sebe da nam odnos i dalje bude dobar. Za koju godinu i ja planiram djecu i odmah sam rekla dragome da želim najmanje dvoje djece jer ne želim da moje dijete osjeća tu prazninu koju sam ja osjećala sve te godine dok mi se brat nije rodio. Možda i ne bi, možda ćete reći da imam krive razloge za želju za više djece, poštujem svačije razmišljanje, ali kod mene je tako, manje od dvoje djece ne dolazi u obzir, osim ako se ne dogode neke nepredviđene okolnosit, tipa da se ozbiljno razbolim.
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:21   #2144
Quote:
malalana kaže: Pogledaj post

Ostali slučajevi nisu ništa drugačiji, najčešće se braća obavezno pokefaju oko imovine. Roditelje pri tome stavljaju u jednu nezavidnu poziciju.

Ljudi odrastu, imaju tamo neke druge ljude oko sebe, koji im diktiraju odnose.

Ne, roditelji djecu time stavljaju u nezavidnu poziciju...Ako se braća (sestre) kefaju oko imovine, uvijek su roditelji krivi... trebali su ih sve postrojit i podijelit, napisat što kome...i mir...a ne da se braća kefaju međusobno!
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 23:30   #2145
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
pa da, mi smo baš o tome razgovarali
bit će velika razlika u godinama, i realno uopće nemamo neka očekicanja o slozi i velikoj bliskosti

jer iz osobnog iskustva mi se čini da djeca koja imaju brata/sestru s tako velikom razlikom u godinama do neke dobi vode ustvari paralelne živote, odnosno nisu u interakciji kao recimo djeca bliska po godinama koja se onda nalaze u nekim interesima karakterističnima za svoju dob

i onda kad oboje odrastu ili se skroz udalje ili zbliže
možemo se samo nadati ovom drugome, ali ni prvo nije strašno, samo dio života
Nisam vidjela o kojoj razlici govoriš-no ja sam starija više od 5 godina od sestre, i da, sve negdje do njezinog puberteta mi je prije svega išla na živce Bila je mala smetnja koja mi je kopala po ormaru, slijedila me po školi i slično.

No negdje nakon njezine 14. godine počele smo se družiti i sada smo već više od 20 godina jako bliske, iako već dugo živimo daleko jedna od druge. I osim što se volimo družiti, puno smo si u životu pomogle--emocionalno, praktično, financijski, kako je koja bila u prilici. A posebno mi je važno što možemo podijeliti brigu o roditeljima. Također, moja sestra je imenovana skrbnicom moje djece, u slučaju da se meni i mužu nešto dogodi. Nitko ih, nakon nas, ne voli više od nje, znam da bi ih tretirala kao vlastitu djecu.

Ja sam uvijek htjela dvoje (ne više jer mi je moj posao također važan), i imam dvoje, razlika 3 godine. Sad su mali, skoro 1,5 godina i 4,5 godine, vidjet ćemo kako će biti kasnije.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:13   #2146
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Ne, roditelji djecu time stavljaju u nezavidnu poziciju...Ako se braća (sestre) kefaju oko imovine, uvijek su roditelji krivi... trebali su ih sve postrojit i podijelit, napisat što kome...i mir...a ne da se braća kefaju međusobno!
Roditelji se povode još uvijek politikom, kako muškom djetetu treba dati više pa samim time nastaje nepravda, dovoljno da braća udju u konflikte.
Iako, nisam sigurna koji je točno smisao života, ako pod stare dane ne možeš uživati kao car, trošeći svoje novce i imovinu koju si marljivo zaradio.
Meni su fora penzići koji prodaju sve što su tokom života zaradili, odu na putovanje i uživaju k'o guzice. Barem znaju da žive.
Ovi ostali gruntaju što će ostaviti djeci, gdje najčešće ostaju praznih džepova, i pitaju se hoće li djeca biti zadovoljna sa onime što su dobili.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:40   #2147
Meni je najnormalnija stvar da ću ostaviti sve djeci i to jednako. I pomagati im uvijek kad je to potrebno.
Drugo, uopće me ne dira hoće li se moja djeca međusobno slagati ili ne, niti je to faktor koji uopće igra ulogu u odluci o većem broju djece.
Mogu kao roditelj dati sve što je u mojoj moći da od njih napravim ok ljude, ali ako ispadne van toga, kao što je netko rekao - i to je život
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:35   #2148
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Meni je najnormalnija stvar da ću ostaviti sve djeci i to jednako. I pomagati im uvijek kad je to potrebno.
Drugo, uopće me ne dira hoće li se moja djeca međusobno slagati ili ne, niti je to faktor koji uopće igra ulogu u odluci o većem broju djece.
Mogu kao roditelj dati sve što je u mojoj moći da od njih napravim ok ljude, ali ako ispadne van toga, kao što je netko rekao - i to je život
To je jako puno ljudi izjavilo, pa se pokajalo.

Treba biti oprezan u svemu što čovjek čini.

Kada se nadješ u ulozi roditelja koji uvijek pomaže, a gdje te dijete baci u provaliju, mislim da bi razmišljala sigurno drugačije. I to je život.
Bila je zanimljiva tema neki dan po pitanju toga kako se danas djeca odnose prema svojim roditeljima, kada roditelji dosegnu određenu starosnu dob. Upite i teške sudbine ljudi, koje je dobila voditeljica bilo je jako puno, gdje sa sama voditeljica neugodno iznenadila u kakvom to društvu živimo.
Od toga gdje se majka četvero djece žali da joj nitko ne želi pomoći od djece, do toga gdje se djeci cakli pred očima što će dobiti od imovine, gdje niti ne pitaju što će sa roditeljem biti.

Ono što vidim kako se to društvo ponaša, nije dobro, veliki su to oportunisti gdje roditelje bacaju u drugi plan i ne jebu živu silu.
Voditeljica uz goste objasnila je kako se stariji ljudi mogu obraniti od djece, ukoliko im daruju svoju imovinu. Do toga je došlo.

Naravno, ima i pozitivnih slučajeva, ali oni su svakako u manjini.

Ne treba očekivati od djece baš ništa kada se svi skupa nadjemo u toj nekoj starijoj dobi. Možemo se nadati samo zdravoj pameti.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:41   #2149
Ja sam uvijek za više djece. A što se tiče sloge, mislim da ih tome treba učiti i svakako im ne davati loš primjer.
bonkicasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:14   #2150
Quote:
malalana kaže: Pogledaj post
To je jako puno ljudi izjavilo, pa se pokajalo.

Treba biti oprezan u svemu što čovjek čini.

Kada se nadješ u ulozi roditelja koji uvijek pomaže, a gdje te dijete baci u provaliju, mislim da bi razmišljala sigurno drugačije. I to je život.
Bila je zanimljiva tema neki dan po pitanju toga kako se danas djeca odnose prema svojim roditeljima, kada roditelji dosegnu određenu starosnu dob. Upite i teške sudbine ljudi, koje je dobila voditeljica bilo je jako puno, gdje sa sama voditeljica neugodno iznenadila u kakvom to društvu živimo.
Od toga gdje se majka četvero djece žali da joj nitko ne želi pomoći od djece, do toga gdje se djeci cakli pred očima što će dobiti od imovine, gdje niti ne pitaju što će sa roditeljem biti.

Ono što vidim kako se to društvo ponaša, nije dobro, veliki su to oportunisti gdje roditelje bacaju u drugi plan i ne jebu živu silu.
Voditeljica uz goste objasnila je kako se stariji ljudi mogu obraniti od djece, ukoliko im daruju svoju imovinu. Do toga je došlo.

Naravno, ima i pozitivnih slučajeva, ali oni su svakako u manjini.

Ne treba očekivati od djece baš ništa kada se svi skupa nadjemo u toj nekoj starijoj dobi. Možemo se nadati samo zdravoj pameti.
Meni je ovakav način razmišljanja

Ja sam roditelj svojoj djeci, a nisu djeca meni roditelji.

Oni će se jednog dana brinuti o svojoj djeci, ne o meni.

Na meni i mužu je da svoju djecu maksimalno pomažemo i ne očekujemo od njih ništa zauzvrat. Sami smo dovoljno sposobni da sebi osiguramo mirnu starost bez očekivanja da nam djeca budu ta koja će nam donijeti čašu vode.

Pa neće mi djeca glumiti roditelje kada ostarim

Osim toga, tko kaže da će biti tu, možda će otići na kraj svijeta i tamo zasnovati svoje obitelji.

Najveće ispunjenje svakog roditelja je kada vidi da mu dijete uspije u životu, a mi možemo dati samo sve od sebe da tako i bude

Da sam ikada pomislila kako je smisao rađanja djece taj da mi netko od njih pomaže u starosti, nikada djecu ne bih ni imala.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 23:42   #2151
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Meni je ovakav način razmišljanja

Ja sam roditelj svojoj djeci, a nisu djeca meni roditelji.

Oni će se jednog dana brinuti o svojoj djeci, ne o meni.

Na meni i mužu je da svoju djecu maksimalno pomažemo i ne očekujemo od njih ništa zauzvrat. Sami smo dovoljno sposobni da sebi osiguramo mirnu starost bez očekivanja da nam djeca budu ta koja će nam donijeti čašu vode.

Pa neće mi djeca glumiti roditelje kada ostarim

Osim toga, tko kaže da će biti tu, možda će otići na kraj svijeta i tamo zasnovati svoje obitelji.

Najveće ispunjenje svakog roditelja je kada vidi da mu dijete uspije u životu, a mi možemo dati samo sve od sebe da tako i bude

Da sam ikada pomislila kako je smisao rađanja djece taj da mi netko od njih pomaže u starosti, nikada djecu ne bih ni imala.
Pričalo se o imovini , jednoj jedinoj koju roditelji imaju, a koju altruistički dijele djeci.

Tu jedinu imovinu u kojoj žive nesmotreno daruju djeci, a sami roditelji izvise. Govorilo se o tome (odvjetnik) na koji način se tu roditelj mora postaviti kako bi se obranio od svoje djece da ga ne istjeraju iz vlastite kuće/nekretnine koja to više nije, ukoliko se daruje djeci prije reda. Što se to u ugovoru mora odrediti kako do toga ne bi došlo.

Po zakonu dijete mora brinuti o svojem nemoćnom roditelju, onome koji nema dovoljno sredstava za život, htio to ili ne.
Druga je stvar što se ta djeca o kojoj sam gore pisala, na to spremno oglušuju. Ono što se navelo jest da nema tog senzibiliteta prema roditelju.
Zašto ga nema?

Zar nam takvo inače nije društvo?

Ja za svoje dijete želim da bude samostalno.
To je ogroman uspjeh, kojega su danas ostvarili jako malo ljudi. Čisto kada gledaš koliko ljudi živi sa starcima, podižu svoju familiju pod krovom svojih roditelja. Sami ne znaju ništa bez mame i tate.
Tako da je ogroman uspjeh za svakog roditelja ukoliko mu se dijete osamostali u toj jednog određenoj dobi i bude svoj čovjek.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 00:24   #2152
Zar su tako ceste takve obitelji? Borba oko imovine, netrpeljivost medju djecom? Ok, mi onda imamo srece ili ne znam sto.. Brat i ja smo si jako bliski i velika podrska u svemu i mislila sam da je to normalno.
U svakom slucaju glasam za vise djece ako postoje mogucnosti (fizicke, financijske..)
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 10:07   #2153
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Zar su tako ceste takve obitelji? Borba oko imovine, netrpeljivost medju djecom?
Jesu. O tome se počelo više govoriti kao problem koji je uzeo maha.
Tako da se treba podići svijest, jer i nas čeka sve to skupa sa našom djecom kada ostarimo. Treba se podići svijest. O tome se dosta piše i na forumu. Ima toga i previše.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 10:32   #2154
Quote:
malalana kaže: Pogledaj post
Pričalo se o imovini , jednoj jedinoj koju roditelji imaju, a koju altruistički dijele djeci.

Tu jedinu imovinu u kojoj žive nesmotreno daruju djeci, a sami roditelji izvise. Govorilo se o tome (odvjetnik) na koji način se tu roditelj mora postaviti kako bi se obranio od svoje djece da ga ne istjeraju iz vlastite kuće/nekretnine koja to više nije, ukoliko se daruje djeci prije reda. Što se to u ugovoru mora odrediti kako do toga ne bi došlo.

Po zakonu dijete mora brinuti o svojem nemoćnom roditelju, onome koji nema dovoljno sredstava za život, htio to ili ne.
Druga je stvar što se ta djeca o kojoj sam gore pisala, na to spremno oglušuju. Ono što se navelo jest da nema tog senzibiliteta prema roditelju.
Zašto ga nema?

Zar nam takvo inače nije društvo?

Ja za svoje dijete želim da bude samostalno.
To je ogroman uspjeh, kojega su danas ostvarili jako malo ljudi. Čisto kada gledaš koliko ljudi živi sa starcima, podižu svoju familiju pod krovom svojih roditelja. Sami ne znaju ništa bez mame i tate.
Tako da je ogroman uspjeh za svakog roditelja ukoliko mu se dijete osamostali u toj jednog određenoj dobi i bude svoj čovjek.
U slučaju ako će moja djeca o meni i suprugu razmišljati kao o kući dvokatnici, smatrati ću to isključivo našim odgojnim neuspjehom
Isto tako, suprug i ja planiramo već sada osigurati mjesto u domu da ne padnemo djeci na teret jer kao što rekoh, imati će svoju djecu koju će trebati podizati i o njima se brinuti što je prirodan tijek stvari.

I nikakav zakon ne može prisiliti nekoga da se ponaša na ovaj ili onaj način. Koliki očevi ne plaćaju alimentaciju, a zakonski su obvezni ako ćemo tom logikom...

Prirodno je da se djeca žele osamostaliti, a jako puno roditelja upravo to njihovo osamostaljenje sprečava zbog straha od toga tko će im donijeti čašu vode u starosti tj. sindroma "napuštanja gnijezda".

Isto tako, ne vidim nikakvog problema u tome da djeca žive s roditeljima pod istim krovom dok se ne osamostale ili kasnije, kada osnuju obitelj jer im je to financijski povoljnije. Oko mene primjera gdje djeca sa svojim obiteljima dijele kuću s roditeljima koliko hoćeš.

A imovina se ionako dijeli nakon smrti - pa neću je sa sobom u grob nositi ili ostaviti azilu za mačke i pse. Druga je stvar što postoji hrpa ljudi koja to ne riješi za svog života pa se djeca poslije kolju po sudovima.

I kao što dixx reče, gdje čeljad nije bijesna, ni kuća nije tijesna. Drugim riječima, s kim si, takav si. Djeca su onakva kakvom ih odgoje roditelji.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:19   #2155
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
U slučaju ako će moja djeca o meni i suprugu razmišljati kao o kući dvokatnici, smatrati ću to isključivo našim odgojnim neuspjehom

Slazem se s ovim.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 15:24   #2156
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
U slučaju ako će moja djeca o meni i suprugu razmišljati kao o kući dvokatnici, smatrati ću to isključivo našim odgojnim neuspjehom
Isto tako, suprug i ja planiramo već sada osigurati mjesto u domu da ne padnemo djeci na teret jer kao što rekoh, imati će svoju djecu koju će trebati podizati i o njima se brinuti što je prirodan tijek stvari.

I nikakav zakon ne može prisiliti nekoga da se ponaša na ovaj ili onaj način. Koliki očevi ne plaćaju alimentaciju, a zakonski su obvezni ako ćemo tom logikom...

Prirodno je da se djeca žele osamostaliti, a jako puno roditelja upravo to njihovo osamostaljenje sprečava zbog straha od toga tko će im donijeti čašu vode u starosti tj. sindroma "napuštanja gnijezda".

Isto tako, ne vidim nikakvog problema u tome da djeca žive s roditeljima pod istim krovom dok se ne osamostale ili kasnije, kada osnuju obitelj jer im je to financijski povoljnije. Oko mene primjera gdje djeca sa svojim obiteljima dijele kuću s roditeljima koliko hoćeš.

A imovina se ionako dijeli nakon smrti - pa neću je sa sobom u grob nositi ili ostaviti azilu za mačke i pse. Druga je stvar što postoji hrpa ljudi koja to ne riješi za svog života pa se djeca poslije kolju po sudovima.

I kao što dixx reče, gdje čeljad nije bijesna, ni kuća nije tijesna. Drugim riječima, s kim si, takav si. Djeca su onakva kakvom ih odgoje roditelji.
to nije istina, ja bi npr. svojoj djeci sve ostavio, ali ne znam koliko ima smisla ih dovest na ovaj svijet
makojezlato is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 19:45   #2157
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Isto tako, ne vidim nikakvog problema u tome da djeca žive s roditeljima pod istim krovom dok se ne osamostale ili kasnije, kada osnuju obitelj jer im je to financijski povoljnije. Oko mene primjera gdje djeca sa svojim obiteljima dijele kuću s roditeljima koliko hoćeš.

A imovina se ionako dijeli nakon smrti - pa neću je sa sobom u grob nositi ili ostaviti azilu za mačke i pse. Druga je stvar što postoji hrpa ljudi koja to ne riješi za svog života pa se djeca poslije kolju po sudovima.
Ima skupina ljudi koji imaju uredno plaće, imovinsko stanje im je sasvim pristojno, mogu normalno živjeti i uz plaćanje stanarine, no to ne čine. Ima to svoje ime. Komocija. Jeftinije je i komotnije živjeti kod roditelja. Ne sjećam se da su naši roditelji magijom došli do nekretnina. Koliko se sjećam gradili su je cijeli život. Današnja ekipa ne zna ništa bez mame i tate. Činjenice. Ne nagađanja.

Što točno onda očekivati od budućih generacija, kada je ova već jako podbacila?

Ima primjera ljudi mala masa, koji se gnijezde kod roditelja, što ti sada ne vidiš problem, ali primjeri oko tebe govori da to je društveni problem. Da su zadruge in i da funkcioniraju, ne bi bilo ovoliko prepucavanja i generacijskog jaza. Imamo najviše tragokomičnih sudbina na forumu, a i u onom stvarnom svijetu podaleko od tastature. Nisam nigdje čula niti pročitala da velike zajednice i zadruge funkcioniraju.

Imovina se dijeli poslije smrti, istina. Kod nas se dijeli tokom života roditelja, gdje starci spuše od strane djece. O tome i je tu riječ, da.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 11:36   #2158
http://ba.n1info.com/a66370/Lifestyl...ovom-danu.html

E sad... Koliko je različit doživljaj vidjeti ovako situiranu obitelj sa šestero djece i šestero djece u obitelji socijalnih slučajeva. Može se, ali mora se i imati. Kad si dr.sc. lako je pričati o božjoj nafaki.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 10:20   #2159
šta doktori znanosti po difoltu dobro zarađuju?

lijepo je to sve, imati puno djece ako si dobro situiran, za onoga tko to zaista želi.
ja osobno ne bih imala više od 3, maksimalno 4 u takvim nekim idealnim uvjetima.


petog su jednom zaboravili u parku
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 17:34   #2160
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
šta doktori znanosti po difoltu dobro zarađuju?

lijepo je to sve, imati puno djece ako si dobro situiran, za onoga tko to zaista želi.
ja osobno ne bih imala više od 3, maksimalno 4 u takvim nekim idealnim uvjetima.


petog su jednom zaboravili u parku
Ne, ali, ako su iole sposobni, nisu socijalni slučajevi.
Ne sviđa mi se pomisao imanja puno djece i za mene je sve više od jednog, previše, ali činjenica je da je sasvim drugačiji dojam kad se na puno djece odluče situirani ljudi, od socijalih slučajeva. Prvi djeluju kao da vole djecu, drugi samo izgledaju neodgovorno.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.