Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 17:08   #1001
Quote:
Ullis kaže: Pogledaj post
Pa planine su uglavnom nasa domovina, sta se tu moze. I mi smo zato postojani kao planine, razumijes. Tesko da razumijes ove stvari. Ajde (bez ljutnje) pokusaj da se sjetis svojih predaka molim te: znas ono, otac, djed itd. Budi iskren i reci koliko njih mozes da izbrojis!? Ja mogu 12 koljena. A ima mojih komsija koji mogu i do 16.
I sto posto sa sigurnošžu možeš reći da je to tak i da nitko nikad nije išel švrljat po tuđem dvorištu jer kaj pretci vele to je tak , makar su možda baš tebe zamijenili s nekim grkom u rodilištu .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:10   #1002
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Predaleko ste malo od nas da bi nam brojem začepili usta i prisvojili i naš prostor , a svatko ima pravo da vjeruje u bajke ali to ne znači da su bajke istinite jer gdje ste vi bili prije 100 godina. ni traga ni glasa , a sad ste od jedanput najglasniji na balkanu a stara organizirana kultura veča od rima i grka zajedno a sa turcima ste valjda igrali samo skrivača po planinama i bili ste tak jaki da ni muslimani niste postali nego ste se samo malo pretvarali jer jasno vi se niste s turcima miješali .
Sta tebe znace ove knjige od svih strana svijeta sta postujem ovde ?
Pogledaj samo cijenu koliko kosta ' used from $222.25 ''
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg...10203?v=glance
Nemas sile se sportivstavljati albancima sa dokazima , vidi se lijepo ko je ko , a za svu srecu svih autori su od svi cetiri strana svjeta
Sad vidis gde smo bili , ako ti malo jos 100-njak sam spreman da ti dokazam , mada ne vrijedi slepim nacionalistima nista , kaze : ilirolog Aleksandar Stipcevic
Dr.Edwin E. Jacques




Ullis
Znam taj dokumentarac , ali opet je dobro sta je od samih ''Grka'' jer ko bi nama da vjeruje ovde
Imam i knjige od svih tih sta spomeuje taj dokumentarac , ako zelis mogu ti na PP poslati ?

Zadnje uređivanje Illyrian. : 25.03.2010. at 17:18.
Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:14   #1003
http://www.youtube.com/watch?v=x8EB6...eature=related

A evo i video u kojem Suliotska starica (104 godine) govori. Koji je jezik? Albanski ljudi, pa ni rijec nije grcka? To razumije i moje dijete od 6 godina!!! A sada ove lopuze (Grci) koji su pokrali sve Albansko (sada kradu i Evropsku uniju) izmisljaju svoje nacionalne heroje tako sto Albanskim imenima daju sufiks -IS. Sramota, sramota...
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:16   #1004
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
I sto posto sa sigurnošžu možeš reći da je to tak i da nitko nikad nije išel švrljat po tuđem dvorištu jer kaj pretci vele to je tak , makar su možda baš tebe zamijenili s nekim grkom u rodilištu .
Koje bre porodiliste? Ma mene rodila majka na njivi, covjece...
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:33   #1005
evo jos i ovo, dok mi nisi prebacio zasto su se Albanci islamizirali.
Evo jedna jako interesantna konstatacija Grcko-Arvanitskog znanstvenika Aristidha Koljas-a.
"Za mnoge narode Vizantije prece je bilo ocuvati veru a da gube slobodu ... Za Albance je uvijek bila preca sloboda i bogatstvo, shto vishe, ni njihova drevna tradicija ni karakter nije se uopste poklopila sa hrishcanstvom ... Hrishcanstvo se oslanja na milosti. Albanci ne vole milost, nego obozavanje”. Aristidh Koljas

http://www.greekhelsinki.gr/english/...arvanites.html
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:41   #1006
Odisej sa Albanskom kapom!
[IMG][/IMG]

Odisej (nije sajkaca na njegovj glavi, ni turski fes, ni nikakva grcka kappa-bas cudno)
[IMG][/IMG]

Da vidimo sada kako je obucen Hektor! Kakve su mu hlace, nekako bas cudne, a?
[IMG][/IMG]

A ovaj Trojanac bash "fura" modu!
[IMG][/IMG]

I sada evo logike. Ovi dole, (po nekim "znanstvenicima" sa foruma) su dosli sa Kavkaza, obisli muzeje sveta, pa su pohitali da naprave nosnju kao tamo neki stari, prastari narod sa ovog podneblja. Hahahahahaha.

[IMG][/IMG]
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:43   #1007
postavio sam ovo pitanje već više puta... pa jesu li sada albanci grci ili iliri? ili oboje. sad je ovo već totalno nejasno.

i malo o jezicima, kako se objašnjava da albanski spada u satem skupinu (zajedno s slavenskim, baltičkim), a ilirski u centum (s latinskim, grčkim). lingvisti pretpostavljaju da se albanski odvojio od baltoslavenskog prije nego su se ove dvije skupine odvojile na baltičke i slavenske jezike.

ja se sjećam do dvadesete votke unatrag, dalje mi ide malo teže...
tom_xox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:48   #1008
Sve kaj god ima samo malo naznake albanije u imenu je vaše i odma se kačite za to a jedino od čega biježite je albanija na kavkazu , samo kaj nikak niste poništili najočitiju sličnost koja je izgleda svima vidljiva osim vama , nego izvlačite neke teorije koje ni pes s mastju nebi pojel - po čemu je nemoguće da su turci raselili albance bunđije sa kavkaza i naselili ih na balkan , kad su isto radili i s neposlušnim balkanskim plemenima i naseljavali ih po maloj aziji i ko zna kud sve ne .
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:56   #1009
Quote:
tom_xox kaže: Pogledaj post
postavio sam ovo pitanje već više puta... pa jesu li sada albanci grci ili iliri? ili oboje. sad je ovo već totalno nejasno.

i malo o jezicima, kako se objašnjava da albanski spada u satem skupinu (zajedno s slavenskim, baltičkim), a ilirski u centum (s latinskim, grčkim). lingvisti pretpostavljaju da se albanski odvojio od baltoslavenskog prije nego su se ove dvije skupine odvojile na baltičke i slavenske jezike.

ja se sjećam do dvadesete votke unatrag, dalje mi ide malo teže...
Kad korijen albanskog trebaš tražiti na kavkazu , a ilirski je jezik starosjedioca koji su se kasnije pomiješali s albancima i formirali ovaj miks koji albanci govore danas , samo kaj su albanci starosjedioci i nema šanse da netko i pomisli da im ime i jezik potiče od nekud sa strane jer njima su govorili da se nikad sa nikim nisu miješali i da su od Adama i Eve tu gdje jesu .

Zadnje uređivanje vratanijac : 25.03.2010. at 18:02.
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:56   #1010
Quote:
tom_xox kaže: Pogledaj post
postavio sam ovo pitanje već više puta... pa jesu li sada albanci grci ili iliri? ili oboje. sad je ovo već totalno nejasno.

i malo o jezicima, kako se objašnjava da albanski spada u satem skupinu (zajedno s slavenskim, baltičkim), a ilirski u centum (s latinskim, grčkim). lingvisti pretpostavljaju da se albanski odvojio od baltoslavenskog prije nego su se ove dvije skupine odvojile na baltičke i slavenske jezike.

ja se sjećam do dvadesete votke unatrag, dalje mi ide malo teže...
Tesko pitanje za mene , ja bi isto pitao neke strucnjake ovde dali su mozda starosedeoci govorili isti jezik , sa razlicitim dijalektima ??
Ovaj jako stari autor govori nesto o tome , pred 400-500 godina :

Quote:
John Amos Comenius (Czech: Jan Amos Komenský; Slovak: Ján Amos Komenský; German: Johann Amos Comenius; Polish: Jan Amos Komeński; Hungarian: Comenius Ámos János; Latinized: Iohannes Amos Comenius) (28 March 1592 – 4 November 1670) was a Czech teacher, educator, and writer. He was the last bishop of Unity of the Brethren, a religious refugee, and one of the earliest champions of universal education, a concept eventually set forth in his book Didactica Magna. He is often considered the father of modern education.

Zadnje uređivanje Illyrian. : 25.03.2010. at 18:27.
Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 18:25   #1011
Malo o nagorno-karabakhu .

Quote:
Albanian is classified as an non-IE(Indo-European) language because no one has been able to classify it into any group, and this is because no one has yet studied all the Cucasian languages. As soon as linguisists begin to study the Cucasians languages they will realize the similarities with Albanian. Albanian might have IE sounding words, but its basic structure and syntax are more similar to Chechen and Udish than to any IE language. Many Albanian words do sound Indo- European, because Albanian has borrowed over 80% of its vocabulary, more than any other European language.

The Chechen language is strikingly similar to Albanian. They both have similar grammar and similar sounds such as SQ, PSHQ, which are not common in any IE languages, but are very common in caucusus languages like Chechenian. I believe that the Chechens and Albanians are cousins, there is just so much evidence to support it.

CHECHENIA=ICHQERIA
ALBANIA=SHQIPTERIA
Chechen=aakharkho,Albanian=katundar,English=peasan t
Chechen=alsamoo,Albanian=me shume,English=more
Chechen=aagan,Albanian=eker,English=wild
Chechen=aara dalan,Albanian=jashte dal,English=get out
Chechen=aaradaqqa,Albanian=terhoqa,English=withdra w
Chechen=aaradovlilla,Albanian=rrugedalje,English=e xit
Chechen=aare,Albanian=rrafsh,English=plain
Chechen=arzha,Albanian=zeze,English=black
Chechen=aaz,Albanian=ze,English=voice
Chechen=baarz,Albanian=varr,English=grave
Chechen=banka,Albanian=burre,English=man
Chechen=baar,Albanian=arre,English=nut
Chechen=bashkhan,Albanian=shkelqyer,English=excell ent
Chechen=bekhka,Albanian=borxh,English=debt,obligat ion
Chechen=bil ma,Albanian=fal me,English=im sorry
Chechen=besan,Albanian=zbehte,English=pale
Chechen=buha,Albanian=buf,English=owl
Chechen=cham,Albanian=shijshem,English=tasty
Chechen=yaalla,waala,Albanian=eja,English=come here
Chechen=chu,Albanian=hyj,English=get in
Chechen=daago,Albanian=djeg,English=burn
Chechen=dahiita,Albanian=dergoj,English=send
Chechen=dehndi,Albanian=gjedhe,English=cattle
Chechen=dain,Albanian=drite,English=light
Chechen=daakhkan,Albanian=gjendem,English=located
Chechen=delqa,Albanian=dreke,English=lunch
Chechen=dowgha,Albanian=djeges,English=hot
Chechen=duq,Albanian=aq,English=so many
Chechen=dyelkha,Albanian=kerkoj,English=to cry
Chechen=eskar,Albanian=ushtri,English=army
Chechen=ghaighanii,Albanian=hidheroj,English=make sad
Chechen=ghaala,Albanian=kala,English=castle
Chechen=gaalat,Albanian=gabim,English=mistake
Chechen=ghishto,Albanian=ngrehine,English=building
Chechen=gharlima,Albanian=ngrirje,English=freezing
Chechen=goola,Albanian=gju,English=knee
Chechen=hakkha,Albanian=terheq,English=draw
Chechen=hoqa,Albanian=kete,English=this
Chechen=hostam,Albanian=gozhde,English=nail
Chechen=khalkhar,Albanian=kercej,English=dance
Chechen=khan,Albanian=kohe,English=time
Chechen=khasbesh,Albanian=kopesht,English=garden
Chechen=keeda,Albanian=qetem,English=cut
Chechen=khena,Albanian=kohe,English=weather
Chechen=khila,Albanian=qene,English=been
Chechen=khilam,Albanian=kam,English=have
Chechen=kho,Albanian=koqeve,English=egg
Chechen=kog,Albanian=kembe,English=leg,foot
Chechen=Iighana,Albanian=Inatosur,English=Angry
Chechen=nana,Albanian=nene,English=mother
Chechen=Ysh,Albanian=Ishin,english=they were
Chechen=shu,Albanian=ju,English=you


http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=16694

Albanci bi i mumije silom ostarili da su stare 2000 godina a sličnost groblja je sa pronađenim u češkoj i poljskoj kaj ih veže sa slavenima i to jasno njima ne paše .

Quote:
"Stotinjak pripadnika nevladinih organizacija Albanaca u Makedoniji su danas protestovali na skopskoj tvrđavi Kale zbog toga što sumnjaju da će makedonski arheolozi sakriti nalaze dardanske kulture koja je, prema njihovim navodima, direktno povezana s ilirskom kulturom i današnjim Albancima, prenijele su agencije.
Iako su u projekt uključeni i arheolozi Albanci iz Makedonije, protestanti izražavaju sumnju u njihove sposobnosti i njihovo poznavanje dardansko-ilirske kulture i traže uključivanje arheologa sa Kosova i iz Albanije."

Zadnje uređivanje vratanijac : 25.03.2010. at 18:44.
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:18   #1012
Ovaj lider u sredini mi je nesto sumnjiv. Izgleda da su Albanci podvalili Srbima i poslali nekakvog Siptara da ih izvede sa Kosova, da bi oni Kosovo za sebe zadrzali.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:32   #1013
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ovaj lider u sredini mi je nesto sumnjiv. Izgleda da su Albanci podvalili Srbima i poslali nekakvog Siptara da ih izvede sa Kosova, da bi oni Kosovo za sebe zadrzali.
I oni pravoslavni popovi mogu da budu Albanci , dovoljno govori slika same Srpske novine u 1885 g:
Albanci-Pravoslavci u Crkvu u Decani :

Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:10   #1014
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Kad korijen albanskog trebaš tražiti na kavkazu , a ilirski je jezik starosjedioca koji su se kasnije pomiješali s albancima i formirali ovaj miks koji albanci govore danas , samo kaj su albanci starosjedioci i nema šanse da netko i pomisli da im ime i jezik potiče od nekud sa strane jer njima su govorili da se nikad sa nikim nisu miješali i da su od Adama i Eve tu gdje jesu .
Znas ti Albanski (Ma hongsh bythen)! I kad bi ga znao trebao bi znati jos nekoliko jezika (drevnih) pa da pricas o nekakvom MIX-u.
Mozda treba da imamo naziv za kompjuter, parnu masinu itd. Ma nemoguco, to tada nije postojalo. Imamo naziv za tocak- RROTË. (O ti rrotë kari)
Uozbilji se jer necu traciti vrijeme na tvoje nebuloze.
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:12   #1015
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Malo o nagorno-karabakhu .



http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=16694

Albanci bi i mumije silom ostarili da su stare 2000 godina a sličnost groblja je sa pronađenim u češkoj i poljskoj kaj ih veže sa slavenima i to jasno njima ne paše .
Jadan si stvarno, hahahaha
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:20   #1016
Quote:
tom_xox kaže: Pogledaj post
postavio sam ovo pitanje već više puta... pa jesu li sada albanci grci ili iliri? ili oboje. sad je ovo već totalno nejasno.
...
Mada ne zasluzujes odgovor ipak cu ti reci ovo; Albanci su na Balkanu 300 godine prije djavola. E sada kako je tebi milo! Mozes reci da su potomci Ilira (koji su verovatno bili ili pleme Pellasga ili njihovi potomci, dakle imali su sigurno veze sa njima). "Sta podrazumijevas pod Grcima? Ove "grke" Ethiopljiane? Nismo, naravno.
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:31   #1017
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ovaj lider u sredini mi je nesto sumnjiv. Izgleda da su Albanci podvalili Srbima i poslali nekakvog Siptara da ih izvede sa Kosova, da bi oni Kosovo za sebe zadrzali.
Ma ako je i postojala "seoba", onda nikako nije bila seoba srba, nego hriscana covjece. Albanci (skizmatici) koji nisu presli na islam vremenom su potpali pod utjecaj crkve (tj, pravoslavne srpske, grcke) i tako je doslo do asimilacije. Vecina srba, ne smijem reci svi, koji vuku korijena sa Kosova najvecim dijelom su ustvari albanci. Ima na stotine dokumenata koji govore kako su se katolicki albanci slavenizirali. Postoje i registri. Otac se zove Gjon a sin Miladin. To je ceo proces ljudi. Pa i srpska dinastija Karadzordzevica je albanskog porijekla, to prizanju cak i srpski istoricari!!! A izgleda i ovaj kasapin Milosevic vuce neke takve korijene (vidis da ga priznajem iako je on prava sramota)...
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:31   #1018
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ovaj lider u sredini mi je nesto sumnjiv. Izgleda da su Albanci podvalili Srbima i poslali nekakvog Siptara da ih izvede sa Kosova, da bi oni Kosovo za sebe zadrzali.
Ova slika verovatno je od Paja Jovanovic , a on slikao upravo ''zivot Albanaca '' http://glassrbije.org/N/index.php?op...7044&Itemid=29
i ovde :
Quote:
the following period, having noticed greater interest of Europe for the Balkans, he painted mostly scenes from the life of the Albanians,
Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:04   #1019
Quote:
Ullis kaže: Pogledaj post
Ma ako je i postojala "seoba", onda nikako nije bila seoba srba, nego hriscana covjece. Albanci (skizmatici) koji nisu presli na islam vremenom su potpali pod utjecaj crkve (tj, pravoslavne srpske, grcke) i tako je doslo do asimilacije...
U pravu si.
Ovaj prvi je vjerovatno Djin Maras Klimenta.

Nego gledajuci ove slike nije mi jasno tko je dosao odkuda?

Ovi su mozda dosli sa Kavkaza, ali mi izgledaju kao Europljani.
[IMG][/IMG]

Ali ovi dolje mi definitivno izgledaju da su dosli iz Indije.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:39   #1020
Ovaj Paja me sve vise ubjedjuje da nije slucajno svoju prijasnju sliku nazvao "Seobe" (a ne seobe srba).
Mozda je i ovo "gordi srbin"?
[IMG][/IMG]

Borba "srpskih" pijetlova (junackih naravno) uz "srpsku" jos "hrabriju publiku"!
[IMG][/IMG]

A, evo i nevjeste (srpske dakako), hahahaha
[IMG][/IMG]
Ullis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.