Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2024., 09:35   #6621
Quote:
Baskervill kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc, naime kupio bih 2 HDMI kabla: 1. za povezivanje MaxTV prijemnika s TVom, 2. za povezivanje sound bara s TVom (ima ARC koji koristim). Pitanje je da li trebam kupiti neki posebni HDMI kabel ili pazim samo na duljinu jer mi potrebno 4m svaki kabel?

Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Ne, ali poželjno je da imaju barem high speed certifikat kao garanciju funkcionalnosti na datoj duljini.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 09:40   #6622
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Da i nisi podmazivao, gumice stare i gube svoja svojstva. Također deck je potrebno barem jednom tjedno upaliti i pokrenuti bar sat vremena kako bi gumice malo proradile i kako se ne bi s vremenom zaljepile za podlogu.

Nakon određenog broja godina sve gumene djelove potrebno je zamjeniti jer to više nije ono što je nekada bilo. A isto i kondenzatori naročito oni koji imaju u sebi neku tekućinu mijenjaju svoja svojstva i treba ih zamjeniti. Cijena ovih djelova nije velika, no teško je naći kvalitetnog majstora koji to zna profesionalno odraditi i nakon zamjene kalibrirati refreširani deck na originalne tvorničke postave.

Slična stvar se događa i kod automobila u kojima s godinama gumena crijeva gube svoja svojstva i dođe do curenja rashladne tekućine ili benzina. Imam osobno iskustvo na dva automobila sa starenjem materijala i gubljenjem prvobitnih svojstava. Ista stvar je bila i sa deckom kojeg je trebalo servisirati i promjeniti gumene djelove.
Bez brige, namijenjao sam se u životu i kondenzatora i remenja na svim retro kramama.

Ne volim Technics DD (Direct Drive) deckove otvarat, moraš odlemljivat žice s motora za otvaranje/zatvaranje vrata. Imam i AZ7 s vjerojatno istim mehanizmom ali taj nakon otvaranja i promjene remena nikad više nije znao otvarat/zatvarat vrata. Ima neki dio s previše kombinacija, a nisam slikao/zapamtio kako je originalno stajao. Čak sam dovukao service manual iz USA i u njemu su zaboravili napomenut kak taj dio treba stajat,

BTW, sad sam na ona 2 s uljem nekoliko puta premotao kazete naprijed/natrag i oba rade, mamu im... Da, izgleda da im treba redovnog rada kako si napisao.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 19:25   #6623
Ako netko ima iskustva

Imam nekakav Samsung QLED tv, 50 inča, star jedva dvije godine.

Danas se odjednom sam počeo gasiti i paliti i tako sto puta.
Isključim ga iz struje, provjerim daljinski, iskopčam kablove, opet ih ukopčam - ne pomaže. Čim ga uključim u struju, sam se upali, na dvije sekunde pokaze izbornik i izgasi se, daljinski nula bodova, čini mi se da ima i neka debela vodoravna, siva pruga preko cijelog ekrana. Još tri godine je pod garancijom. Ima netko slično iskustvo? Je li to možda matična ploča otišla?
Iskustvo sa servisom? Kupljen je u Linksu.

Ili mi je pametnije kupiti nešto novo, bolje, ako tko ima preporuku? Ekran 50.

Hvala
defenselab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 08:21   #6624
Nosi na servis. Spominješ liniju pa pretpostavljam da je ekran crkao. E sad hoće li ti mjenjati panel ili vratiti novce - vidjet ćeš
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 18:32   #6625
Tesla firmware

Pozdrav roditelji imaju neki Tesla tv , svaku godinu ide na servis jer cijelo vrijeme vrti onaj Tesla logo , kolko vidim problem je u firmware u , pa dal netko možda ima kakav file za Tesle? Kad malo držim power gumbić , pojavi se onaj krepani mali android sa otvorenim trbuhom i piše "no command" .
Zippper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.