Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 15:43   #61
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
pročitaj od stephena king nesanica slična tematika u knjizi mozda ima nekaj u tome
svencek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:06   #62
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Moj je susjed, bolestan, u krevetu vec par tjedana zamolio suprugu da ga najkasnije do 17 sati slijedeceg dana posjete cetvero djece koje zeli vidjeti i nesto im poruciti.Svo cetvero djece su i dosli da poslusaju sto je to tako vazno.Otac im je rekao da odlazi i da im zeli reci da se ne trebaju bojati toga casa kada budu i oni odlazili.U 17 sati je umro.

I ja sam čuo sličnu priču. Valjda netko iz naše familije još od bake i dede dosta davno kažu da je isto jedan deda bio na samrti i više nije mogao govoriti uopće, no stalno je pokazivao taj dan prstom na sat i rukom broj "5" i točno u 17 sati je i umro.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:20   #63
A kako objasniti da je poznato da mnogi pijanci vide bijele miševe? Jesu ti bijeli miševi zbilja tu? Mislim da svi mi imamo u glavi slične kemijske reakcije koje u sličnim uvjetima podjednako djeluju na sve nas. Isto imam dosta poznatih ljudi i pročitao sam puno tema na forumu o "Mori", tzv biću koje sjedi na nama dok ležimo u krevetu, a mi mislimo da smo budni, no paralizirani smo. Mislim da se u mnogim situacijama mozak jednostavno igra sa nama jer se očito događaju drastični kemijski procesi (kao i na samrti) koji uvjetuju da svi vidimo slične stvari.
Ja sada NE TVRDIM da nema ničega, da možda zbilja te ljude koje vide prije smrti zbilja nešto znače. I zbilja ima mnogo neobjašnjivih događaja, ali katkad jednostavno ne smijemo zaboraviti kompleksnost našeg mozga i za što je on sve sposoban. Kako određene droge podjednako utječu na ljude, tako i droga koju stvara tijelo prije smrti također vjerujem stvara podjednake osjećaje i iskustva kod svih.
No ja vjerujem da ipak ima i nešto više od čiste kemije bar što se tiče života nakon smrti.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:32   #64
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
jel poznaješ nekog toliko dobrog i bet grijeha da se ne mora bojat jer će sigurno u raj?
Hm,pa pazi ovo je diskutabilno pitanje.Niko nije bezgresan na ovom svetu,ali niko,treba da se prvo razgranici sta je dobro,a sta lose.Ja sam ovako uopsteno govorila,za mene je i dobar covek onaj koji je svestan svojih gresaka npr (samo npr),a onaj koji i dalje radi ono sto mu je volja pri tom ne obaziruci se da li nekoga povredjuje je svakako nesavestan,a sta je nesavesnost ako ne sebicnost,a sebicnost? itd,itd....razumes sta hocu da kazem,mozda sam objasnila malo konfuzno,ali gresni smo i ako slazemo zar ne? Ali ja sam ovde konkretno mislila na ljude koji stalno cine pakosti kojekakve.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 03:14   #65
Gledao sam neku emisiju, sad jel bila na Discovery ili National Geographic kanalima ne mogu se sjetiti, ali bila je rijec o smrti. U procesu umiranja, kako odumire mozak tako se javljaju bljeskovi i vrti se film zivota. U pitanju su elektricni, kemijski i statijaznam kakvi sve ne impulsi. Kakvi duhovi, kakve prikaze...Jednako tako i svjetlost. Svjetlost je jedan od tih bljeskova, a oni koji su se vratili objasnjavaju je kulturoloski onako kako bi se to moglo od doticnih i ocekivati.

Mozda je smrt ipak kraj svega.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 20:23   #66
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Gledao sam neku emisiju, sad jel bila na Discovery ili National Geographic kanalima ne mogu se sjetiti, ali bila je rijec o smrti. U procesu umiranja, kako odumire mozak tako se javljaju bljeskovi i vrti se film zivota. U pitanju su elektricni, kemijski i statijaznam kakvi sve ne impulsi. Kakvi duhovi, kakve prikaze...Jednako tako i svjetlost. Svjetlost je jedan od tih bljeskova, a oni koji su se vratili objasnjavaju je kulturoloski onako kako bi se to moglo od doticnih i ocekivati.

Mozda je smrt ipak kraj svega.
Kraj čega? Ako nema Boga, tada nema ni života valjda jer greškom život nije mogao nastati, a to znači da si i sada mrtav i da ne postojiš. Nije da je smrt kraj svega, već uopće nisi nikad postojao, nit ćeš ikad postojati, a to što misliš da si živ je nečija zabluda, ali ne tvoja jer tebe nema
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:09   #67
Quote:
TwiSted wateRmeLon kaže: Pogledaj post
Gledati "Bijeli šum" (White noise). Pod OBAVEZNO!
Vrlo me zaintrigirala tema. Možeš mi reći koja je tematika filma? Nešto slično ovom o čemu se sad raspravlja ili...?
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 03:48   #68
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Vrlo me zaintrigirala tema. Možeš mi reći koja je tematika filma? Nešto slično ovom o čemu se sad raspravlja ili...?
Holivudski atak na inteligenciju. To je tema filma a s ovom temom ima veze onoliko koliko i ova tema ima nekog smisla. Mislim, rasprava o tomu je okej, ne kazem, ali ljudi vjeruju u svakakve gluposti. Ima ih kojima je film Matrix podloga za citavu duhovnost i koji VJERUJU da mi zivimo po scenariju nalik na onaj iz filma.

Tako na Discovery cini mi se pokazuju ljudima emisije o ljudima koji vide duhove. Onda emisiju snimaju u mracnoj kuci uz slabasno svjetlo, medij ide po kuci s prestravljenim vlasnicima i sapatom govori: "Evo ga, stoji pored tebe..." i takve gluposti. Naravno, nitko nista ne vidi. Onda se medij trgne, kao osjetio je nesto hladno na vratu, svi se kao useru od straha i nakon razgovora ugodnih ili neugodnih duh ode i nema ga vise a kuca vise nije opsjednuta.

Ma covjece....

Sto se boga tice, mozda ga ima a mozda i nema. Mozda i duhova ima a mozda ih i nema. Ima onoga sto mozes vidjeti, cuti, kvantificirati, opisati. Nema onoga sto ne mozes. Malo mi je glupa ona religiozna spika da boga mozes dozivjeti tek ako vjerujes. Ako vjerujem, onda me bas briga jel ga ima ili nema, ja vjerujem. Ako ne vjerujem znam da ga nema. A niti vjerujem niti ne vjerujem. Jer ne znam da ga nema.

Mislim, ak bog hoce savrseni svijet i da ljudi vjeruju u njega, cemu sva ta mistika? Lijepo dodjes ljudima uz spektakularan dokaz bozanskog - tipa silazak s nebeskih stepenica uz pratnju andjela i stvar rijesena, svi vjeruju.

Smijesno mi je i kada ljudi tvrde da sam mrtav ako nema boga. E bas nisam. Nisam mrtav dok ne umrem, bilo boga ili ne.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:26   #69
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.

strah od smrti....
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

halucinacije

:
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:19   #70
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Gledao sam neku emisiju, sad jel bila na Discovery ili National Geographic kanalima ne mogu se sjetiti, ali bila je rijec o smrti. U procesu umiranja, kako odumire mozak tako se javljaju bljeskovi i vrti se film zivota. U pitanju su elektricni, kemijski i statijaznam kakvi sve ne impulsi. Kakvi duhovi, kakve prikaze...Jednako tako i svjetlost. Svjetlost je jedan od tih bljeskova, a oni koji su se vratili objasnjavaju je kulturoloski onako kako bi se to moglo od doticnih i ocekivati.

Mozda je smrt ipak kraj svega.
Nikako nije. Znanost teško da može objasniti moje iskustvo gušenja s 15 godina u jednoj rijeci kada mi se doslovce u jednom trenutku (nakon prepuštanja i mirenja s tim da odoh) odvrtjelo svih 15 godina života, u svega par sekundi. To nije imalo veze s mozgom, mozak je djelovao u pozadini i sve vrijeme se iščuđivao koliko toga sam svjesno zaboravila. Nije se radilo o pojedinim scenama, već o cijelom životu, unatrag od 15-te do rođenja. Zanimljivo je i to da tada nisi "unutra" u tijelu, već sve promatraš izvana, kao gledatelj, "sebe" kako radiš ono, pa kažeš ovo i ono i sl. Na taj način si nekako čudno odvojen, kad krenu sranja koja si radio ni malo nemaš potrebu za opravdavanjem, samo gledaš. Zato, pazite: negdje neka "kamera" sve vrijeme snima i taj će vam "film" jednom biti pušten , nemojte da vam bude neugodno gledat neke "scene"
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:33   #71
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
Nikako nije. Znanost teško da može objasniti moje iskustvo gušenja s 15 godina u jednoj rijeci kada mi se doslovce u jednom trenutku (nakon prepuštanja i mirenja s tim da odoh) odvrtjelo svih 15 godina života, u svega par sekundi. To nije imalo veze s mozgom, mozak je djelovao u pozadini i sve vrijeme se iščuđivao koliko toga sam svjesno zaboravila. Nije se radilo o pojedinim scenama, već o cijelom životu, unatrag od 15-te do rođenja. Zanimljivo je i to da tada nisi "unutra" u tijelu, već sve promatraš izvana, kao gledatelj, "sebe" kako radiš ono, pa kažeš ovo i ono i sl. Na taj način si nekako čudno odvojen, kad krenu sranja koja si radio ni malo nemaš potrebu za opravdavanjem, samo gledaš. Zato, pazite: negdje neka "kamera" sve vrijeme snima i taj će vam "film" jednom biti pušten , nemojte da vam bude neugodno gledat neke "scene"

Da li si se nakon tog trenutka sjecao svega ili si to zaboravio?
__________________
PSŠT!
Jack The Ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:41   #72
Quote:
Rowan Sawyer kaže: Pogledaj post

Dakle, ovak. Prije mjesec dana imao sam priliku provesti zadnjih par dana s osobom koja umire.
Ono što je mene šokiralo bilo je to da mi je did pričao o ljudima koji dolaze po njega, da ih vidi u sobi te da ih otjeramo.
Naravno da nikog osim nas ukućana nije bilo.
Također rekao mi je da je jednu večer u sobu mu došlo malo janje.

Tjedan dana nakon toga did nas je napustio.
Jesu to duše dolazile po njega?
ti ljudi sto su dolazili su dosli utjerati dug
to sto je deda vidio janje znaci da je bio gladan

crni humor, bez uvrijede ;o)
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:04   #73
Quote:
Da li si se nakon tog trenutka sjecao svega ili si to zaboravio?
Sjećala sam se još dugo vremena (nekoliko godina) većine toga ali je onda, s vremenom, mozak počeo deletat suvišne informacije. Danas se sjećam nekoliko upečatljivih scena s 3 ili 4 godine života sasvim jasno što sumnjam da bi bilo moguće da nisam imala ovaj "podsjetnik" ;-)
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 23:24   #74
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Mislim, ak bog hoce savrseni svijet i da ljudi vjeruju u njega, cemu sva ta mistika? Lijepo dodjes ljudima uz spektakularan dokaz bozanskog - tipa silazak s nebeskih stepenica uz pratnju andjela i stvar rijesena, svi vjeruju.
to sto si naveo bi se vrlo vjerojatno moglo i desiti ... na tome ekipa koja
vec manipulira ljudima odavno radi ... cak rade to tako ocito, bez da vec
sada itko konta, da je to uzas ... vecina ljudi je vec odavno "spremna" da
popusi jednu od najvecih manipulacija ikada ... vec sada imam velikih problema
u objasnjavanju o cemu je rijec i kako to sve radi, nitko ne slusa, ma ne zele
ni cuti, uopce ... vecini je to besmisleno i pored tisuca dokaza koji vec
postoje ... ultimativna odluka koju svatko mora za sebe donijeti je da li
zeli shvatiti i "vidjeti" manipulacije koje su vec u primjeni ili ce dopustiti da
jos vise bude manipuliran ... prvi izbor nudi zivot kao proizvod slobodne
volje, drugi nudi zivot kao proizvod tudje slobodne volje

ako ovo napisano u tebi budi strah, probaj ga maknuti jer je on jedan od
cimbenika koji otezava potpuno razumjevanje ... strah je ubojica uma ...
ultimativno oruzije, neovisno o tome protiv koga ili cega se koristi, je
znanje ... tko zna je uvijek barem jednu stepenicu vislje od onih koji ne
znaju i to si mozes potvrditi u svakodnevnom zivotu ... sadasnja situacija
je losa iskljucivo zato sto su jos davno oni koji su vladali odlucili znanje
sakriti od ostalih i iskoristiti ga da bi manipulirali tim ostalima ... kolicina tih
manipulacija je vrijemenom postala tolika da se danas postavlja pitanje sta
nije izmanipulirano ! onaj koji ne zeli biti izmanipuliran danas ima samo
jedan izbor = doci do sto je vise "pravih" informacija, onih koje nisu proizvod
manipulacije, i iskoristiti ih kako bi se razotkrile manipulacije i maknio "lanac"
koje one postavljaju ... o tome sta su "prave" informacije tj. znanje nije
lako suditi, ali ono sto jeste lako je maknuti sve one informacije koje su
beskorisne i postoje upravo zato da izmanipuliraju onoga koji misli da su
korisne ... sta je danas beskorisna informacija ? o tome sam odluci, naravno
ako zelis zivjeti zivot koji je proizvod tvoje slobodne volje ... ako ne, a cuj,
ne treba da brines puno, da ce i dalje manipulirati tobom hoce, da ce te
(i sve ostale koji odluce kao ti) eliminirati ... pa to bas nece, ako nista
trebaju vas jer ste vi pogonska snaga njihovoga carstva, bas kao sto je
Morpheus pokazao u matrixu > baterija, koje ce se rijesiti cim se napon
isprazni ;o)
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 16:35   #75
House MD:

smrt- odumiranje tjela, gašenje vitalnih funkcija, organa, izvršavanje nepovratnih kemiskih reakcija u mozgu i ostatku tjela.
usljed gasenja mozga dolazi do nasumicnih reakcija mozdanih stanica zbog kojih nam se pricinja da vidimo ono sto zelimo vidjeti, vidimo. bilo to neka svjetlost, poginule clanove obitelji ect....

ja ne vjerujem u raj i pakao, to su price za laku noc, price da te se umiri i urjesi..... i da crkva zaradi.....
umiranje nemozes opisat.... samo...... umres.....
Buljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:56   #76
Da, da .. lječnici su poznati kao vrlom "otvoreni" za ono što znanost (još) nije dokazala...
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:04   #77
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Smrt je kraj života.
smrt je samo prelaz,moze se uporediti sa 0. kad se covjek rodi njemu je "dodjeljeno" x dana kad taj broj dodje do 0 tada prestaje zivot. zapitajmo se dali sa nulom prestaje brojanje u nazad. ovo je samo poredjenje da nebi koji bukvalist poput znanstvenika BATT_X pomislio da je nesto drugo.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:44   #78
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
mene je strah to što ćemo svi to doživjeti. svi ćemo mi umrijeti i vidjeti "nešto", nama će se to isto desiti, anđeli, crni ljudi, bijela dijeca...

strašno .
strah od onoga sto je neizbjezno ... hmm ...
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:49   #79
Ja se ne bojim. Ja ću sa Hendrixom cugat Jack Daniels i svirat gitaru u vječnim lovištima
Kulisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:55   #80
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Gledao sam neku emisiju, sad jel bila na Discovery ili National Geographic kanalima ne mogu se sjetiti, ali bila je rijec o smrti. U procesu umiranja, kako odumire mozak tako se javljaju bljeskovi i vrti se film zivota. U pitanju su elektricni, kemijski i statijaznam kakvi sve ne impulsi. Kakvi duhovi, kakve prikaze...Jednako tako i svjetlost. Svjetlost je jedan od tih bljeskova, a oni koji su se vratili objasnjavaju je kulturoloski onako kako bi se to moglo od doticnih i ocekivati.

Mozda je smrt ipak kraj svega.
discovery, national geographics, bbc ... kanali koje je najbolje gledati sa
extremnom dozom kriticnosti ... jucer sam pogledao "bbc space", 6 dijelova
serije o svemiru ... to sto oni pricaju je zaista totalna fikcija, gomila prepostavki
kojima je koliko sam zakljucio zadatak da se ljudi utjeraju u nevidjen strah i ocaj,
kao i gomila jednosmjernih zakljucaka tipa "tako mora biti, drugacije nece ici"
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.