Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 20:56   #161
Quote:
misho-pisho kaže: Pogledaj post
Kad tetki nekakva neznana blokada priječi da ide mimo onog što je bistrom umu razvidno, ne postoji mogućnosti, a ni smisla, ulaziti u trag toj čudnoj putanji. Što se tu može kad tetka iščitava materiju kako joj nalaže ono što se sudara i košmari za tvrdo zacementiranim blokovima.
Zaludu i precizni citati iz kanonskih štiva koji živahno potvrđuju upravo teze ovdje zastupane od najbenevolentnijih forumaša koji su se bezrezervno izražavali za pravednu jednakost između spolova. Tetka jednostavno iz nekih razloga(a to je učinak spomenute blokade) teži agresivnim krajnostima. Njojzi su stvari crne ili bijele. Ali više pak crne, jer rado svjedoči kako je sklona Biblijske tekstove tumačiti u tonu srednjovjekovne inkvizicije.
No dobro je što se ne odlučuješ klečati pred "istinom", tetka. Tebi su potrebnija prizemnija i konkretnija rješenja od prosvjetljenja sa visina; za početak da uz nečiju pomoć razlučiš pojmove. Kakve bi bilo svrhe moliti ako se nema blage veze što tražiti. Jest da je nebo u pravilu milostivo, ali kako će ti Onaj koji udjeljuje dati da jedeš ribu kad bi iz svojeg mraka iskala zmiju. Tu se ne radi samo o riječima, koje usput govoreći malo razumiješ, već o neizgovorenom značenju koje proizlazi iz stvarne želje. No prvo su riječi. Zato tetka prvo poraditi na bistrom poimanju...


Pa ujače,hvala za pojašnjenje i uputstva....
što mogu kada sam daltonist!
A nekako sam slutila da bez spominjanja zmije neće proči....

Na,ja neću dalje van teme!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 08.01.2008., 21:07   #162
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


Pa ujače,hvala za pojašnjenje i uputstva....
što mogu kada sam daltonist!
A nekako sam slutila da bez spominjanja zmije neće proči....

Na,ja neću dalje van teme!
Ma pusti ti to tetka, ionako sve ođe u mudroser.
Nego rec ti meni deder, nako ću ti ga puknut u čelo:
"Oš mi dat pičke?"
misho-pisho is offline  
Old 08.01.2008., 21:15   #163
Quote:
misho-pisho kaže: Pogledaj post
Ma pusti ti to tetka, ionako sve ođe u mudroser.
Nego rec ti meni deder, nako ću ti ga puknut u čelo:
"Oš mi dat pičke?"
Ha ha gdje nestade i superiornost i inferiornost a i elokventnost...da o duhovnosti ne govorimo...
kuroishijin is offline  
Old 08.01.2008., 21:25   #164
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Ha ha gdje nestade i superiornost i inferiornost a i elokventnost...da o duhovnosti ne govorimo...
Jes vidijo sine kako sam grozan? A šta ću, prijebalo mi se...
Znaš, undak ti se ja vas zaboravim...
misho-pisho is offline  
Old 08.01.2008., 21:32   #165
Quote:
misho-pisho kaže: Pogledaj post
Jes vidijo sine kako sam grozan? A šta ću, prijebalo mi se...
Znaš, undak ti se ja vas zaboravim...
he he nisi jedini, dobro nam došao ...nego ostat ćeš vas suh ako tjeraš silom...
kuroishijin is offline  
Old 08.01.2008., 21:36   #166
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
he he nisi jedini, dobro nam došao ...nego ostat ćeš vas suh ako tjeraš silom...
A taki sam ti. Volim navrnut. Znan da one oće sve nešto cili-mili, ali ne merem ti ja tako. Meni ti se doli ušilji pa ja gonin...
misho-pisho is offline  
Old 08.01.2008., 21:56   #167
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
buduci da sam uvjeren da potpuna ravnopravnost u vezi ne postoji,postoje evo ova dva pojma!

oni koji poznaju sebe,znaju gdje pripadaju,to je ujedno i pitanje,gdje ste vi?

ja sam svoju pripadnost prije par godina naucio na tezi nacin

desio mi se crni labud

"Hajde povedi me, Crni labude, ja sam slutio da ćeš doći!
Daj, poljubi me i pogubi me, ja sam spreman, sad mogu poći,
sa tobom.

Daj, dotuci me, Crni Labude, i ne štedi me ove noći.
Hajde, vodi me, oslobodi me, svi to moramo jednom proći,
bar nekad."

koliko god mi i dan danas ova ideja izgledala privlacna(understatement),na primjeru mog crnog l. naucih da sam ja ipak superioran,odnosno moram biti da bi veza funkcionirala
to nije i ne moze biti zelja,ni slobodna volja,to je jednostavna potreba(i to nepromijenjiva)
razmisljajuci (u ovaj besani sat) i o ljudima koje dovoljno dobro poznajem primijecujem istu stvar,oni koji su inferiorni takvi su u svakoj vezi(isto naravno vazi i za ove druge)!

primijetih i jos jednu stvar kao logican nastavak teorije,kada i ako se odnos superioran/inferioran promjene(zamjene uloge) iz bilo kojeg razloga,ta veza propada automatski,bez mogucnosti sljedece epizode,kraj emitiranja!

dakle,hmm,sto vi mislite o ovome?
hm, nisam sigurna u vezi terminologije; mozda si mislio dominantno/pasivno umjesto superiorno/inferiorno?

po meni veze u kojima je jedna strana uvijek i stalno dominantna i ovu drugu vodi kao slijepca, nije zdrava veza. da postoje papci bez imalo kicme i svojeg JA (koji su zapravo vecini zena sinonim za JADNIKE ) stoji i bas takvima bi najvise odgovarala neka azdaja...ali to su neki extremi u kojima nema ravnoteze.

Snazna zena ( a koja je ujedno i uravnotezena ) ima potrebu za podjednako snaznim muskarcem, a ne za nekim kojeg ce dominirati---i obrnuto.

Sa nekim jadnikom koji ne zna ni kako se zove, nedostajala bi jako bitna komponenta -- challenge/izazov!! A to je ono sto dominantne (snazne) osobe najvise vole.

So I think...
Grazia is offline  
Old 08.01.2008., 23:12   #168
Quote:
Morticia_Addams kaže: Pogledaj post
Hm... Zena je uvijek superiorna? Nikako se ne bih slozila.

Uistinu sam vidjela velik broj izuzetno inteligentnih i sposobnih zena koje su CIJELI zivot trpjele omalovazavanja od strane muskaraca koji po nicem nisu bili bolji od njih.
inteligencija? ono sto je najbitnije za uspjesnu vezu je emocionalna inteligencija. a ima puno intelektualno natprosjecnih zena kojima to fali..

a omalozavnaje, ponizavanje, zlostavljanje....ce trpiti one koje su naucene na to ( od malih nogu) i koje misle da ne zasluzuju bolje. u emocionalnom smislu svima nama je normalno ono sto nam je familijarno. tako i tim zenama je takav odnos - normalan. jer one emocionalno inteligentnije ne samo da se nikada ne bi ni nasle u vezi sa nekim tko ih maltretira, one nemaju primarnu atrakciju prema takvim tipovima, za razliku od ovih prvih.
Grazia is offline  
Old 08.01.2008., 23:23   #169
Quote:
Morticia_Addams kaže: Pogledaj post
Hehe, sad ste ga malo zbrckali.

Poanta svega jest da (po mom misljenju) kada je osoba sama sa sobom na cistu i postuje sebe nema toliko izrazenu potrebu postavljati se superiorno u odnosu na IKOG, a posebno u odnosu na partnera. Jednako tako, izgradimo li sebe i svoje JA, manje su sanse da cemo dopustiti nekome da nas tretira kao inferiornu stranu u vezi (i uopce u zivotu).
Jednostavno, da bi mogla normalno funkcionirati u vezi, osoba mora voljeti i postivati sebe te jednako tako teziti partneru koji voli i postuje sebe. Jedino dvije takve osobe mogu izgraditi ravnopravni odnos.
i nastavak na zadnje:... i ljubav, u pravom smislu rijeci.
Grazia is offline  
Old 08.01.2008., 23:55   #170
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
i nastavak na zadnje:... i ljubav, u pravom smislu rijeci.
ma slažem se potpuno sa prethodna 2 posta ali bar se meni čini kad promatram svoju i veze osoba koje dobro znam da se točno vidi tko je za nijansu dominantniji u vezi.... ne radi se naravno o tome da jedan patner drugoga namjerno stavlja u drugi plan, ali ako se pojave dvije tako samosvjesne osobe sa jakim karakterima i ciljevima onda obično ili veze puknu jer su oboje prekomodni pa se ne žele žrtvovat, ili jedno popusti i pristane na mali kompromis...
little bird is offline  
Old 09.01.2008., 00:02   #171
i naravno ne radi se o tome da nekoga koga voliš namjerno postavljaš inferiornim sebi, nego jednostavno mislim da u svakome od nas postoji ili želja da mi vodimo glavnu riječ ili da neko nama dominira a mi volimo bit ti koje će se borit za pažnju i osvajat svaki put iznova... to je jednostavno onda nadopunjavanje i ne radi se o tome da je loše, zlonamjerno, i da onaj koji dominira gleda samo sebe nego je podrška svom partneru koji je amo reći nesigurniji i u situacijama koje se ne tiču veze...
little bird is offline  
Old 09.01.2008., 00:44   #172
Quote:
little bird kaže: Pogledaj post
ma slažem se potpuno sa prethodna 2 posta ali bar se meni čini kad promatram svoju i veze osoba koje dobro znam da se točno vidi tko je za nijansu dominantniji u vezi.... ne radi se naravno o tome da jedan patner drugoga namjerno stavlja u drugi plan, ali ako se pojave dvije tako samosvjesne osobe sa jakim karakterima i ciljevima onda obično ili veze puknu jer su oboje prekomodni pa se ne žele žrtvovat, ili jedno popusti i pristane na mali kompromis...
ma radi se o fleksibilnosi i nedefiniranosti jedne od strana kao dominantne - jer onda nema potrebe za dokazivanjem. nije problem popustiti ili napraviti kompromis ako si svjestan da druga strana ne ugrozava tvoj osobni power.


problem kod onih koji zele kontrolirati partnere je da oni kao da imaju potrebu oduzimati bas tu osobnu moc . Jer u biti su mali i to ih cini 'vecim'.

snazna, izgradjena osoba nemu potrebu za tim (ali isto tako ne cijeni slabice) i tezi sto ravnopravnijim odnosima u vezi sa podjednako jakom osobom.
Grazia is offline  
Old 09.01.2008., 16:35   #173
eh, konstruktivna rasprava rasprela se ucmalim kutkom razbibrige postenog radnog naroda

slazem se s vecinom stvari napisanih, cak i sa stvarima onih koji su odgovarali na moja naklapanja misleci da tvrde suprotno mojim tezama i misljenjima ali ih nisu dobro razumjeli i nehotice su ponudili jednostavnije objasnjenje mojih misli

definicije smo razbistrili, manje vise, ali opet dovoljno


jedino o cemu bi dao komentar je cista struktura superiornosti i inferiornosti u vezi. zanemarujuci ekstreme, gdje jedna strana drzi sve konce u rukama, rekao bi da su slucajevi gdje je teze razluciti tko slusa koga takvi zato jer je to malo raspodjeljenije. veza ima puno odjeljaka, ladica, ormara, ulaza, izlaza i nacina, a nad svakim moze biti glasniji, iskusniji, bolji, dominantniji ili superiorniji jedan partner.

kad bi sve te aspekte pobrojali, odredili im tezinu i otkrili tko kojim dominira, i podvukli crtu mogli bismo na papiru reci tko je glavni.
ali, po kojim kriterijima?

zbog toga mislim da postoje veze koje su "ravnopravne". ne zato jer to stvarno jesu, nego izmedju ostalog i zato jer su kompleksne, na kraju i zive i dinamicne, mijenjaju se. ne bih sudio o tome tko je superiorniji o takvim vezama.
no, one su moj ideal.

ne postoji covjek (ili covjek-zena, ) na svijetu koji nema makar jednu emocionalnu ranu. one nas oblikuju, grade i sastavni su dio nas.
ako je neka rana bila preduboka, osoba mora naci nekog tko ce mu oziljak stalno vidati.
zbog toga nastaju veze koje "obicnim" ljudima mogu izgledati neobicno, cudno ili cak neprirodno. ali, najvaznije je na kraju kako se osjeca osoba koja participira u tom odnosu.
__________________
Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn
mrachni hajduk! is offline  
Old 09.01.2008., 17:17   #174
Smatram da je veza prekompleksan pojam da bi se moglo odrediti tko je "sveukupno" superioran, tj. dominantan. Ovisi o podrucjima veze tko ce gdje biti dominantan. Ja to volim ovako: da mi dragi pusti da "pizdekam", da organiziram, da se bavim svakodnevnim sitnicama. Kod zena je problem to sto se kod "krupnih" stvari prepadnu i neznaju kud ce (vecina, cast izuzetcima) - zato je muskarac tu da lupi sakom od stol i kaze "e, sad cemo ovako!". Po meni, ne morate odma napadat, to je samo teza...nedokazana
Inace, probajte pustit muskarcu da organizira sitnice o sto detalja, pa cete vidit "zbunj" facu , tu je ipak zena superiornija
mala_biba is offline  
Old 09.01.2008., 17:57   #175
Moj rodjak je u dugogodisnjoj vezi, koja izgleda otprilike ovako: ako cura iti spomene drugog muskog ili dobije poruku ili bilo sta, rodjak toliko pada u crnjak, bijes i ocaj da se zenska vise ne usudjuje nikoga ni poznavat. S druge strane ako on spomene ijednu zensku, cura pocne prigovarat kako bi joj bilo bolje da je u vezi s nekim drugim jer je momak ne voli dovoljno. Stoga, da se ne bi spominjali drugi ljudi, ovaj par se rijesio drugih ljudi - vise nikog ne poznaju, samo stoje doma, gledaju TV, igraju playstation, tu i tamo prigovore kako im je dosadno i bezveze, ali veza je sve cvrsca jer je svijet van veze davno prestao postojat. Btw, oboje su postali vrlo lijeni, pasivni i nezanimljivi. Sad ko je tu inferioran a ko superioran, beats me. Meni izgleda ko neki samopojacavujuci krug gdje oboje pokusavaju bit superiorni tako da povećaju inferiornost partnera umjesto da povećaju svoju superiornost. Ujedno glume inferiornost da bi manipulirali, a to s vremenom postaje prava inferiornost. U svakom slucaju bizite od njih, ako ih slucajno sretnete (srecom tesko, posto ne izlaze iz kuce) popit ce vam svu energiju.

A nacelno pravilo je iznila jedna moja fensi shmensi prijateljica: kolo vodi ko manje voli.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Old 10.01.2008., 11:17   #176
Quote:
jebe se non kaže: Pogledaj post
kratko i jasno!
kod mene i decka nije tako..oboje znamo sto zelimo, nekad popusti jedan nekad drugi..potpuna ravnopravnost
little_devil is offline  
Old 10.01.2008., 11:24   #177
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
kod mene i decka nije tako..oboje znamo sto zelimo, nekad popusti jedan nekad drugi..potpuna ravnopravnost
Bravo mala! Reci ti svima kako to ide s pravom curom i pravim dečkom.

Nego, jeste li ti kao prava cura i tvoj dečko kao pravi dečko npr. željeli istu stvar s različitim pristupom.
A, ne! Pričam gluposti. Već smo konstatirali da ste vi ipak prava cura i pravi dečko u pravoj vezi. U pravom svijetu.
Ala je lijep ovaj svijet,
Ovdje kamen, ondje cvijet...
misho-pisho is offline  
Old 10.01.2008., 11:27   #178
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
kod mene i decka nije tako..oboje znamo sto zelimo, nekad popusti jedan nekad drugi..potpuna ravnopravnost
Popustanje nije ravnopravnost.

To je 'linija manjeg otpora'.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger