Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2014., 23:20   #1
Molite li devetnice i ako da - koje su vam najdraže?

eto, dajte jednostavan odgovor na jednostavno pitanje!

ja ovih dana molim devetnicu Duhu Svetomu krunicu.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:54   #2
Da. Molio sam i/ili molim sljedeće (u zagradu ću stavit nakane za koje sam molio i/ili molim): Duhu Svetom (za otkrivanje volje Božje u svom životu, pred Pedesetnicu), Božjem milosrđu (pred nedjelju Božjeg milosrđa, za jednu osobu), Leopoldu Mandiću (pred ispovijed, pred ispovijed), Rupertu Rozmariću (za zdravlje, za otkrivanje volje Božje, za uspjeh na ispitima), Josemariji Escriva (za posao, za jednu osobu koja traži posao), Mariji koja razvezuje čvorove (za uspjeh referenduma o braku).

Valjda nisam zaboravio koju..

Koja mi je najdraža?

Zadnje uređivanje Tut-tut : 05.06.2014. at 16:09.
Tut-tut is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:58   #3
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Da. Molio sam sljedeće (u zagradu ću stavit nakane za koje sam molio): Duhu Svetom (za otkrivanje volje Božje u svom životu, pred Pedesetnicu), Božjem milosrđu (pred nedjelju Božjeg milosrđa, za jednu osobu), Leopoldu Mandiću (pred ispovijed, pred ispovijed), Rupertu Rozmariću (za zdravlje, za otkrivanje volje Božje, za uspjeh na ispitima), Josemariji Escriva (za posao, za jednu osobu koja traži posao), Mariji koja razvezuje čvorove (za uspjeh referenduma o braku).

Valjda nisam zaboravio koju..

Koja mi je najdraža?

molio bih objasnjenje....znaci ako molis Rozmanica- za zdrave,e za uspjeh na ispitima...da li to znaci da molis njega da ti pomogne na ispitu i da te ozdravi ili kako?
DISM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:07   #4
molio sam ovako:



MOLITVA
za milost po zagovoru patera Ruperta

Oče nebeski, tvoj je vjerni sluga pater Rupert posjedovao iskrenu i zauzetu ljubav prema tebi i bližnjemu koja se posebno očitovala u njegovoj nesebičnoj skrbi za bolesnike. Kao revni štovatelj presvete Euharistije, Srca Isusova i Blažene Gospe neumorno je radio da se tvoje Kraljevstvo proširi u srcima mladih i odraslih. Po sakramentu pomirenja mnoge je duše priveo k tebi. Vjerujući da ga je tvoje milosrđe nagradilo za tolike njegove molitve, pokore, dobra djela i kreposti koje su nam primjer za revniji kršćanski život, udijeli mi po njegovu zagovoru milost za koju te sada molim...(tu kažem za koju milost molim)... ako je to tebi na slavu i na korist mome vječnom spasenju. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

Oče naš. Zdravo Marijo. Slava Ocu.
Tut-tut is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 11:24   #5
Sv.Juda Tadej
Sv.Rita
Krvi Kristovoj
Sv.Anti
(Devetnice)
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 14:04   #6
Escriva za posao
Duh Sveti za Bozju volju
Sv Rita , za odnos s jednom osobom
Sv Josip - kazu da je dobar za pronalazak zivotnog partnera
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 18:42   #7
Ja ne vidim razlog zašto bi neko molio ove molitve. Ne vidim kakve koristi od toga. To je čisto praznovjerje.
proxima94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 18:48   #8
Trenutno molim devetnicu Bozanskom Milosrdju, kao pripremu za Blagdan Bozanskoga milosrdja.
AD0RE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 18:51   #9
Quote:
AD0RE kaže: Pogledaj post
Trenutno molim devetnicu Bozanskom Milosrdju, kao pripremu za Blagdan Bozanskoga milosrdja.
Džaba ti to, samo trošiš vrijeme.



proxima94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 18:53   #10
Budi blagoslovljen i sretan, proxima.
AD0RE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 19:00   #11
Quote:
AD0RE kaže: Pogledaj post
Budi blagoslovljen i sretan, proxima.
Također.

Eto vidite kako na ovome forumu su ljudi pristojni, čak iako imaju različita mišljenja, nema mržnje već žele dobro jedni drugima.

proxima94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2019., 13:02   #12
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
eto, dajte jednostavan odgovor na jednostavno pitanje!

ja ovih dana molim devetnicu Duhu Svetomu krunicu.
Molim devetnicu Duhu Svetomu barem jednom godišnje.
Po njoj sam imao i najmističnije iskustvo kojim mi je Bog dao do znanja da je po Duhu Svetom sa mnom.
pozdrav
Arundel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 22:57   #13
Devetnica Duhu Svetom.

https://book.hr/danas-zapocinje-deve...-duhu-svetomu/
__________________
I otrt ce Bog svaku suzu s ociju njihovih
Marija Magdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 14:16   #14
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
eto, dajte jednostavan odgovor na jednostavno pitanje!

ja ovih dana molim devetnicu Duhu Svetomu krunicu.
Što je devetnica?
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 16:13   #15
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Da. Molio sam i/ili molim sljedeće (u zagradu ću stavit nakane za koje sam molio i/ili molim): Duhu Svetom (za otkrivanje volje Božje u svom životu, pred Pedesetnicu), Božjem milosrđu (pred nedjelju Božjeg milosrđa, za jednu osobu), Leopoldu Mandiću (pred ispovijed, pred ispovijed), Rupertu Rozmariću (za zdravlje, za otkrivanje volje Božje, za uspjeh na ispitima), Josemariji Escriva (za posao, za jednu osobu koja traži posao), Mariji koja razvezuje čvorove (za uspjeh referenduma o braku).
OMG, OMG, Tut-tut, reci da se zajebavaš, molim te!???
JA MOLIM APSOLUTNO ISTE DEVETNICE S ISTIM NAKANAMA!!! Da, znam da zvuči naprosto nevjerojatno, ali ni ja nisam vjerovao, sve dok nisam double checkao sve ovo tvoje i usporedio sa svojim!

Razlika je jedino u Mariji koja razvezuje čvorove. Naime, ja molim za uspjeh referenduma o ukidanju informatike i obveznom uvođenju vjeronauka u škole.

Mislim, koliko ovo god suludo izgledalo, ali ne može bit slučajno. Jednostavno ne može! Bog nas je spojio. Ili možda Isus. Ili Blažena Djevica Marija. Ili vidjelica Mirjana. Dobro, ona sigurno nije, čuo sam se s njom preko vibera i rekla je da danas neće imat vremena ni za centimetar novog betoniranja obale, a kamoli za išta drugo.

Zamisli, Gospa joj tokom jučerašnjeg bogojavljanja nije precizirala ni mjesto ni vrijeme današnjega ukazanja pa naša sirota Mirjana svako malo mora sprintat od susjedova stoga sijena pa sve do šogorove traktorske prikolice, ne bi li ju bar negdje nakratko ugledala. A što da ti kažem, ne glasi bezveze ona poslovica da je život vidjelaca, život sa sedam kora.

Nego, znaš li ti što sve ovo znači?

Pa to znači da smo mi... braća po molitvi!! High five, bro!

I daj mi reci nešto o sebi... Tipa, jesi li single i koji ti je najdraži film?

Moj je Brokeback Mountain.
Cigla na cigli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.