Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 21:04   #41
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nista mi tu ne bi bilo cudno ni smrdilo da mu pred dva tri dana nisam posudila 300 uz istu napomenu. Bila mu je hića i na, nosi...

I da mi ona pred dva tjedna nije spomenula kako baš cudno da im se prijatelji s kojima su inače bili ful dobri u zadnje vrijeme ne javljaju, a ako se i čuje s ovom da joj je nekako čini da to nije baš to.

Danas kad sam dobila ovu poruku s višljim iznosom upalila mi se lampica...

Meni lik inace djeluje ok, drag i to.

Možda je stvar da je meni to čudno jer ja sam uvijek posuđivala lovu ili od staraca ili od sestre a ne od svojih frendica ili njihovih dečkiju... i nikad uz napomenu pssst

Zapravo sve što dolazi uz to pssst preskačem nebitno o čemu se radilo.

Ne planiram se petljat uopće al ne znam di me nađu svi ti trokuti i četverokuti
i tek sad kažeš ključne informacije... prema ovome moguće je da frajer posuđuje naokolo i ne vraća... mislim da je konačno vrijeme da netko kaže toj curi kaj joj muž radi iza leđa
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 21:33   #42
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Ne razgovara vise s vama jer ste joj rekli da joj sin zica novce okolo bez njenog znanja?
A tako nekako. Bolesna zaljubljenost. Nije da nismo znali i prije, jel.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:03   #43
Ja se ne bih mjesala.

Niti posudila, niti rekla.

Moze biti nesto skroz bezazleno npr da ju on zeli iznenaditi necim lijepim bez da ona posumnja. A mozda mu treba i da plati abortus nekoj jebaljci sa strane. Mogucih scenarija je bar koliko i ljudskih sudbina.

To je jedna od onih sivih zona u koje se najbolje ne mijesati, jer je velika vjerojatnost da ce ispasti ovako kako mamekica opisuje.

Zelis li imati tajnu izmedju sebe i prijateljice? Ne? Onda ne posudjuj! (Ali ni ne govori, jer ne znas okolnosti i ne znas ni kakvu Pandorinu kutiju otvaras).
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:05   #44
mozda tip oce svojoj kokosi nesto priustiti a ne zeli objasniti odakle jer mu zna stanje racuna.

sto se posudjivanja kao takvog tice, uvijek budi spreman da u nekom scenariju ostajes bez tih novaca. ako ti je to ok, go for it.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:07   #45
Pa ok ali zasto ne moze to reci onoj koja posudjuje?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:14   #46
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nista mi tu ne bi bilo cudno ni smrdilo da mu pred dva tri dana nisam posudila 300 uz istu napomenu. Bila mu je hića i na, nosi...

I da mi ona pred dva tjedna nije spomenula kako baš cudno da im se prijatelji s kojima su inače bili ful dobri u zadnje vrijeme ne javljaju, a ako se i čuje s ovom da joj je nekako čini da to nije baš to.

Danas kad sam dobila ovu poruku s višljim iznosom upalila mi se lampica...
ok, ovaj info vec malkice smrdi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:01   #47
Ja nikada ne bih pitao neku od prijateljica moje žene da mi posudi lovu a da to moja žena nezna.To nema smisla,ako trebam neku hitnu lovu imam svoje prijatelje da ih pitam a ne ženine.To je osim toga izuzetno "neukusno" da ne kažem bezobrazno prema prijateljici moje žene.
Lela O meni se čini da je muž tvoje prijateljice u nekoj velikoj "gabuli". Vjerovatno je potrošio sve "kredite" kod svojih prijatelja pa sad mora preći i na ženine prijateljice.Moj savjet - ne posuđuj i ne mješaj se u to.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours

Zadnje uređivanje dugii : 24.08.2017. at 23:29.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:16   #48
Pogrijesila je vec sto je prvi put posudila. Ne mogu zamisliti da moj muz moju prijateljicu meni iza ledja trazi lovu a da mi ona to ne kaze. Da naknadno saznam (a takve stvari se vecinom saznaju bila bih jako ljuta i na prijateljicu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:17   #49
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ti nikad nisi napravila nešto što si sakrila od svoje bolje polovice? A tvoje frendice su znale za to? Ne mora biti ništa dramatično, već jednostavno ljudi nisu savršeni, imaju svoje male tajne.
npr. placanje nekome abica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:22   #50
Šta ga na rate plaća, pa 300 kuna jedan dan, pa još tisuću za 2 dana?

Meni bi bilo sto upitnika iznad glave i da me prijateljičin tip pita 50 kuna uz molbu da joj nikako ne kažem.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:28   #51
Prvo pitanje je: za šta ti trebaju ti novci?
Ako krene muljati, nema novaca.
Ako kaže odgovor i iz njega nije vidljivo šta će mu, sljedeće pitanje je zašto moram lagati prijateljici.
Onda procijeni.

Osobno mu ne bih dala lovu jer ne želim jesti govna iza leđa prijateljici s kojom mi je odnos prioritet, a ne s njenim partnerom kojeg znam samo zbog nje.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:29   #52
to sam napisao prije nego sam dosao do info o tih jos 300 kuna


ja ne bih imao upitnika nikakvih
znam tko mi je prijatelj, a s kim je u vezi je njegov/njezin problem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:33   #53
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ne znam ni kako bi postavila ovu temu ali ajmo ovako...
Jutros mi stiže poruka od prijateljičinog muža ako bih mu mogla posudit milju kuna uz bezbroj napomena da ona za to nikako ne sazna. S njom sam dosta dobra, on mi karakterno nit smrdi nit miriši, drag tip s kojim se podružim jer je njen i o kojem ne znam previše ali okej smo si

Malo se osjećam u poziciji...čudnoj.
Da me ona pitala, bez problema.
Nebi imala problem ni da me on to zamolio, uz njeno znanje o tome. Ovako sam jutro provela sa tri upitnika iznad glave

Jeste li imali takve situacije? I kako ste na njih izreagirali?
Kakav stav imate prema financijskim "nepodopštinama" bolje polovice? O posuđivanju bez znanja onog drugog? Koliko toga svojim prijateljima/ prijateljicama prešutite o njihovim boljim polovicama i osjetite li tu i tamo onaj filing da se osjećate pomalo neiskreno?

Jer ruku na srce, ne želim se miješati niti me dira previše, al volim čiste situacije i ne osjećam se s ovim baš ok.
Meni nije jasno,što misliš pod milju kuna?
1000kn ili milijun?
Ako je riječ o samo 1000 kuna,a ti ih možeš posuditi ili čak pokloniti,ne bih od toga pravila neko pitanje a najmanje dramu.
To nije suma,ma koliko većina ljudi realno teško do nje dolazi,koja će nekom omogučiti neki provod ili razvrat,a niti ti ne bi zapala u totalnu bijedu.
Tko zna u kojoj se situaciji našao taj čovjek da je pitao i tebe.
Vrlo jednostavno si mogla odbiti bez uplitanja u odnos njega i tvoje prijateljice.
No kad bi bila riječ o milijun kuna,onda bi tvoja zabrinutost imala osnovu .
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:36   #54
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Šta ga na rate plaća, pa 300 kuna jedan dan, pa još tisuću za 2 dana?

Meni bi bilo sto upitnika iznad glave i da me prijateljičin tip pita 50 kuna uz molbu da joj nikako ne kažem.
Možda gradi kuću
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:39   #55
Dobra.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:40   #56
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno,što misliš pod milju kuna?
1000kn ili milijun?
Ako je riječ o samo 1000 kuna,a ti ih možeš posuditi ili čak pokloniti,ne bih od toga pravila neko pitanje a najmanje dramu.
To nije suma,ma koliko većina ljudi realno teško do nje dolazi,koja će nekom omogučiti neki provod ili razvrat,a niti ti ne bi zapala u totalnu bijedu.
Tko zna u kojoj se situaciji našao taj čovjek da je pitao i tebe.
Vrlo jednostavno si mogla odbiti bez uplitanja u odnos njega i tvoje prijateljice.
No kad bi bila riječ o milijun kuna,onda bi tvoja zabrinutost imala osnovu .
Šaljem ti broj računa u inboks.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:43   #57
Iz osobnog iskustva mogu reći da 95% posuđenih novaca možeš zaboravit istog trena kad odu iz tvoje ruke.
Nakon prekonekoliko loših iskustava odredio sam si granicu od 200kn koju ću bez razmišljanja 'posuditi' kolegi/poznaniku/susjedu.
200kn je ok cifra za riješit se seronje za sva vremena.
Prijatelju ću dati koliko mogu, ali prijatelji me nikada nisu tražili novac.
Jedan je ostao bez oba roditelja u razmaku od 3 mjeseca i znam da nema love i svejedno nije htio uzeti unatoč mome inzistiranju i tome što smo odrasli skupa.

Ovaj tvoj mi izgleda kao da je uzeo 300, vratio, pa soma...vratit će i onda slijedi 10.000 koje nikada nećeš vidjet.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 23:46   #58
Ovako, ako ideš posuđivati posudivas od bliskog kuga ljudi.
Starci, braća, dugogodišnje prijatelji. Uglavnom neko s kim nećeš ugroziti odnos zbog love.

Muž od prijateljice mi nije osoba od povjerenja. Pogotovo muž koji nešto takvo taji njoj.


Možda nije htio da kažeš njoj jer je rekla da ne želi da im ti posuđujes lovu.


Trenutno bi lovu van obitelji posudila najboljem prijatelju i kumi.
I curu koja mi je lovu posudila kad sam ja bila dekintirana a ona student koji isto krpa kraj s krajem.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:33   #59
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Šta ga na rate plaća, pa 300 kuna jedan dan, pa još tisuću za 2 dana?

Meni bi bilo sto upitnika iznad glave i da me prijateljičin tip pita 50 kuna uz molbu da joj nikako ne kažem.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno,što misliš pod milju kuna?
1000kn ili milijun?
Ako je riječ o samo 1000 kuna,a ti ih možeš posuditi ili čak pokloniti,ne bih od toga pravila neko pitanje a najmanje dramu.
To nije suma,ma koliko većina ljudi realno teško do nje dolazi,koja će nekom omogučiti neki provod ili razvrat,a niti ti ne bi zapala u totalnu bijedu.
Tko zna u kojoj se situaciji našao taj čovjek da je pitao i tebe.
Vrlo jednostavno si mogla odbiti bez uplitanja u odnos njega i tvoje prijateljice.
No kad bi bila riječ o milijun kuna,onda bi tvoja zabrinutost imala osnovu .
Tisuću, tisuću, mislila sam da smo to već razjasnili

Ne znam koju satnicu ti imaš, al moja nije tako dobra
A i da je, radije bi te pare spičkala na nešto drugo, na svoje prijatelje i na one za koje znam da nemaju.
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva mogu reći da 95% posuđenih novaca možeš zaboravit istog trena kad odu iz tvoje ruke.
Nakon prekonekoliko loših iskustava odredio sam si granicu od 200kn koju ću bez razmišljanja 'posuditi' kolegi/poznaniku/susjedu.
200kn je ok cifra za riješit se seronje za sva vremena.
Prijatelju ću dati koliko mogu, ali prijatelji me nikada nisu tražili novac.
Jedan je ostao bez oba roditelja u razmaku od 3 mjeseca i znam da nema love i svejedno nije htio uzeti unatoč mome inzistiranju i tome što smo odrasli skupa.

Ovaj tvoj mi izgleda kao da je uzeo 300, vratio, pa soma...vratit će i onda slijedi 10.000 koje nikada nećeš vidjet.
Pa tako nekako i ja gledam. Opekla sam se nekoliko puta za iznose od tisuću, dve, tri...i nakon xy vremena u kojem se samoinicijativno opravdavalo, obećavalo i "zaboravljalo" odustala sam. Nekako su ti odnosi prirodno zahladili, ali osobe s kojima sam najbolja nikad takvo nešto nisu ni tražile.

Ni tih 300 se još nije vratilo.

Ali kazem, ni te pare nisu bitne niti se radi isključivo o tome da me netko pitao za posudit koliko stavljanje mene u poziciju da šta god napravila djeluje meni neprirodno u tim prijateljskim korelacijama.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:44   #60
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ni tih 300 se još nije vratilo.
Nije vratio 300 a dolazi po još?
Takav slučaj nasreću nisam doživio, ali tu si nemaš kaj puno mislit.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.