Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 00:13   #61
Možda je frendica neka od onih ženomrzački nastrojenih psiho forumašica opsjednutih penisom, i možda je nagovorila muža da te pita novac i kaže da njoj ne kažeš jer, ako to napraviš, to će biti dokaz da ga želiš oteti od nje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 06:56   #62
Kladionica 100%.
Ja polazim od toga da je to moj muž da li bih bila za to da mi se kaže. I apsolutno bih. Ako ti je ona dobra prijateljica reci, ako ste samo ok onda se ne miješaj.Nikako ne volim kada meni bliski ljudi taje nešto od mene, a što je direktno vezano za mene.

U sličnoj sam situaciji jer do mene dolaze priče o jednoj kolegici s posla. Nažalost nismo toliko dobre da joj mogu u lice reći šta o njoj pričaju 2 tipa (od kojih je jedan nekad nešto imao s njom). Najradije bih joj anonimno javila, jer ju stvarno pokušavaju diskreditirati, čak je optužuju za eskort, što je meni odurno. Gadi mi se to muško ljigavo ponašanje, gdje su s njom kao dobri, čak piju kave zajedno, i onda ide priča kako oni imaju pouzdane info da se ova jebe za 100 Eura.
Ne vjerujem da će ikada saznati jer se ljudi upravo vode time da se ne žele miješati, ali ako joj saznam adresu poslat ću joj anonimno pismo pa neka zna sa kakvim majmunima ima posla.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:10   #63
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post

U sličnoj sam situaciji jer do mene dolaze priče o jednoj kolegici s posla. Nažalost nismo toliko dobre da joj mogu u lice reći šta o njoj pričaju 2 tipa (od kojih je jedan nekad nešto imao s njom). Najradije bih joj anonimno javila, jer ju stvarno pokušavaju diskreditirati, čak je optužuju za eskort, što je meni odurno. Gadi mi se to muško ljigavo ponašanje, gdje su s njom kao dobri, čak piju kave zajedno, i onda ide priča kako oni imaju pouzdane info da se ova jebe za 100 Eura.
Ali zato možeš njima reći u lice što misliš o takvom ponašanju.


Ja bih rekla prijateljici sto posto, ne znam kako bih se uspjela ponašati kao da je sve u redu sljedeći put kad se vidimo. Lik je vjerojatno već izmuzao sve svoje prijatelje kad je prešao na ženine. Može i nju i sebe dovesti do bankrota, nije to baš minorna stvar.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:19   #64
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Šaljem ti broj računa u inboks.
nema frke,čim dobijem na lotu...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:19   #65
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Zasto bi mu se opravdavala?
Ako netko od tebe posudjuje, fer je da ti kaze za sto, jer ces tako lakse prepoznati rizik (ne)vracanja.
Pa ni banka ti ne posudjuje novce bez uvjeta, a jos i zaradi na tebi.
nije to opravdanje nego neka vrsta diplomatskog odgovora- dala bi ali nemas...............zar bi te trebalo biti sram reci da nemas? pa njega ocito nije sram traziti da mu se posude novci.
A sad koji je razlog posudbe me ne bi zanimao jer bih ionako pretpostavljala da mi nece reci pravu istinu. S bankom potpisujes ugovor, nju samo zanima kako ce joj vratiti novce a ne na sto ces potrositi. Jeste imas stambeni kredit, to su samo finte da te lakse namami na kredit (kao imas pogodnosti) i da te banka lijepo sigurno cijedi
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:35   #66
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Kladionica 100%.
Ja polazim od toga da je to moj muž da li bih bila za to da mi se kaže. I apsolutno bih. Ako ti je ona dobra prijateljica reci, ako ste samo ok onda se ne miješaj.Nikako ne volim kada meni bliski ljudi taje nešto od mene, a što je direktno vezano za mene.

U sličnoj sam situaciji jer do mene dolaze priče o jednoj kolegici s posla. Nažalost nismo toliko dobre da joj mogu u lice reći šta o njoj pričaju 2 tipa (od kojih je jedan nekad nešto imao s njom). Najradije bih joj anonimno javila, jer ju stvarno pokušavaju diskreditirati, čak je optužuju za eskort, što je meni odurno. Gadi mi se to muško ljigavo ponašanje, gdje su s njom kao dobri, čak piju kave zajedno, i onda ide priča kako oni imaju pouzdane info da se ova jebe za 100 Eura.
Ne vjerujem da će ikada saznati jer se ljudi upravo vode time da se ne žele miješati, ali ako joj saznam adresu poslat ću joj anonimno pismo pa neka zna sa kakvim majmunima ima posla.
Kladila bih se da bi oni rado od te ženske,ono za što je optužuju,ali nisu dobili,no da sami sebe spuštaju na dno,čim tvrde da naplaćuje 100 eura,znači da nisu ni inače sposobni dobiti za badava...
Anonimnim pismima se rijetko vjeruje.. a ovo nije loš savjet,no za to treba imati hrabrosti

jopko_bopko;65186937]Ali zato možeš njima reći u lice što misliš o takvom ponašanju.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:57   #67
SMo možda saznali od autorice za kaj mu je trebalo soma kuna?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:05   #68
U načelu mislim da novac i vrijedne stavri nikada ne treba posuđivti ikome izvan zbilja najužeg kruga obitelji i prijatelja, a koji sumnjam da ikada broji više od recimo 10 ljudi u životu. Vjerojatno najčešće i puno manje. Kolikogod bilo u trenutku neugodno i neuljudno odbiti, u konačnici se previše puta, a da bi bilo slučajno, pokazalo da je to najbezbolniji izlaz. Izlaz s najmanje mogućih problema, najbolje rješenje. Isključuje sve moguće upitnike, rasplete i tumačenja. Minimalizira štetu koja će vjerojatno ionako nastati kada dođe do takve situacije!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:08   #69
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Kladila bih se da bi oni rado od te ženske,ono za što je optužuju,ali nisu dobili,no da sami sebe spuštaju na dno,čim tvrde da naplaćuje 100 eura,znači da nisu ni inače sposobni dobiti za badava...
Anonimnim pismima se rijetko vjeruje.. a ovo nije loš savjet,no za to treba imati hrabrosti

jopko_bopko;65186937]Ali zato možeš njima reći u lice što misliš o takvom ponašanju.
Vidjela sam neki da na sajmu drvenu pločicu sa 10 savjeta/zapovijedi o ponašanju u tuđoj kući, odnosno o poželjnom ponašanju drugih u našoj kući, ili na poslu. Deseto, podebljano, pravilo glasi "Pusti vražju stvar koja te se uopće ne tiče gdje je, na miru!!!"
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:12   #70
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva mogu reći da 95% posuđenih novaca možeš zaboravit istog trena kad odu iz tvoje ruke.
Nakon prekonekoliko loših iskustava odredio sam si granicu od 200kn koju ću bez razmišljanja 'posuditi' kolegi/poznaniku/susjedu.
200kn je ok cifra za riješit se seronje za sva vremena.
Prijatelju ću dati koliko mogu, ali prijatelji me nikada nisu tražili novac.
Jedan je ostao bez oba roditelja u razmaku od 3 mjeseca i znam da nema love i svejedno nije htio uzeti unatoč mome inzistiranju i tome što smo odrasli skupa.

Ovaj tvoj mi izgleda kao da je uzeo 300, vratio, pa soma...vratit će i onda slijedi 10.000 koje nikada nećeš vidjet.
Debeli potpis, iskustvo dokazalo... Ma i 500 ako treba Majmun nestane za sva vremena...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:21   #71
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Nebi mu ništ posudila. Ona mi je frendica a ne on. Još i da joj lažem, kaj god!

Moram priznat da sam se zapitala u vezi sa bankom. Zamisli, možeš udana dignut kredu kolku god, a da za to muž ne zna (ako ga naravno sama pokrivaš sa svojom plaćom)

Ok, to bi značilo da si sa idiJotom u braku da ti tak sjebe financijsku konstrukciju bez tvog znanja, al zamisli - ti štediš detetu za faks/stan/nešto, on u bankrotu a imovina (uključujući i dugovi) su zajednički
Nekad su bar tražili sudužništvo, a sad ništ.
Ovu situaciju ja imam, čisto da se pohvalim. I nije baš nešto lijepo kad shvatiš s kim si kakti u braku.

Moj savjet autorici teksta je ne daj novce i možda na neki diskretni način prijateljici dati do znanja da te žicao, čisto da ne bi ispalo da ona zna za to al joj je bilo neugodno te pitat. A l negdje sam bio pročitao ako hoćeš izgubit prijatelja, posudi mu novac.....
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:29   #72
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nista mi tu ne bi bilo cudno ni smrdilo da mu pred dva tri dana nisam posudila 300 uz istu napomenu. Bila mu je hića i na, nosi...

....
oh pa ovo nisu čista posla
na uvodi post sam htjela reći da ovisi o kontekstu situacije ali ovaj lik smrdi
ne da mu ne bi posudila nego bi mu rekla da me višekratno zaduživanje zabrinjava i da bi možda trebala razgovarati s prijateljicom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:04   #73
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Debeli potpis, iskustvo dokazalo... Ma i 500 ako treba Majmun nestane za sva vremena...
da, i posto nije vratio nema sanse da trazi jos
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:48   #74
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Ovu situaciju ja imam, čisto da se pohvalim. I nije baš nešto lijepo kad shvatiš s kim si kakti u braku.

Moj savjet autorici teksta je ne daj novce i možda na neki diskretni način prijateljici dati do znanja da te žicao, čisto da ne bi ispalo da ona zna za to al joj je bilo neugodno te pitat. A l negdje sam bio pročitao ako hoćeš izgubit prijatelja, posudi mu novac.....
Definitivno reći prijateljici. Da sam u njenoj (prijateljičinoj) situaciji njoj bih bila zahvalna, a njemu otkinula glavu.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:50   #75
On je nedavno posudio i još nije vratio - o čemu razmišljaš uopće?
Odmah reći njemu da ne može jer nije ni ono vratio i reći prijateljici za sve. Riskiraš prijateljstvo zbog majmuna i vjerojatno kladionice.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:57   #76
Novac se ne posuđuje od prijatelja i rodbine.
Ako mu banka ne želi posuditi, to znači da je rizičan.
Ako onda posudbu traži od prijatelja, to znači da financijski iskorištava prijateljstvo.

To je ista situacija kao da primjerice na tržištu ne može prodati svoj truli auto za više od 2k eura, pa ga onda uvali prijatelju za 3k na račun prijateljstva i nužde.
Zanimljivo je da za ovu drugu situaciju nitko ne bi imao razumijevanja, dok je prva sasvim normalna.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:13   #77
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ne znam ni kako bi postavila ovu temu ali ajmo ovako...
Jutros mi stiže poruka od prijateljičinog muža ako bih mu mogla posudit milju kuna uz bezbroj napomena da ona za to nikako ne sazna. S njom sam dosta dobra, on mi karakterno nit smrdi nit miriši, drag tip s kojim se podružim jer je njen i o kojem ne znam previše ali okej smo si

Malo se osjećam u poziciji...čudnoj.
Da me ona pitala, bez problema.
Nebi imala problem ni da me on to zamolio, uz njeno znanje o tome. Ovako sam jutro provela sa tri upitnika iznad glave

Jeste li imali takve situacije? I kako ste na njih izreagirali?
Kakav stav imate prema financijskim "nepodopštinama" bolje polovice? O posuđivanju bez znanja onog drugog? Koliko toga svojim prijateljima/
prijateljicama prešutite o njihovim boljim polovicama i osjetite li tu i tamo onaj filing da se osjećate pomalo neiskreno?

Jer ruku na srce, ne želim se miješati niti me dira previše, al volim čiste situacije i ne osjećam se s ovim baš ok.
ovo o neznanju partnera mi i nije toliko bitno, pokušavam se stavit u poziciju da zovem njene prijateljice da mi posude pare nebitno jel ona zna ili ne...nemogu. imam par prijatelja i rodbine gdje postoji međusobno povjerenje, koji su tu za zlu ne trebalo i međusobno si uskaćemo i to je to.
zivkarat poznanike i žicat novac je nenormalno. tip ima žešćih poblema s glavom. patologija.
stavi ti to na distancu, takvi ljudi sa sobom donose samo probleme.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:56   #78
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
a nije ti palo na pamet da mu kazes da nemas............ja bih to ko iz topa ispalila........nemam jebi ga stari, zao mi je, vrlo rado ali imala sam neke nepredvidjene troskove i skoro sam svorc

Ne, jer sudeci po svemu napisanom, lik se kocka i niko ne treba da mu posudjuje novac!! Jos trazi i ne kaze za sta mu treba, a trazi vec drugi put, a ko zna koji ukupno, kada bi se izbrojali svi koji su mu posudili!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:01   #79
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Moze biti nesto skroz bezazleno npr da ju on zeli iznenaditi necim lijepim bez da ona posumnja. A mozda mu treba i da plati abortus nekoj jebaljci sa strane.
To je jedna od onih sivih zona u koje se najbolje ne mijesati, jer je velika vjerojatnost da ce ispasti ovako kako mamekica opisuje.
Zelis li imati tajnu izmedju sebe i prijateljice? Ne? Onda ne posudjuj! (Ali ni ne govori, jer ne znas okolnosti i ne znas ni kakvu Pandorinu kutiju otvaras).

Pa i neka ispadne. Sta ce joj prijateljstvo ako mora da laze drugaricu?

Ja bih volela da znam da mi muz trosi velike sume novca bez mog znanja!!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:23   #80
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Ovu situaciju ja imam, čisto da se pohvalim. I nije baš nešto lijepo kad shvatiš s kim si kakti u braku.

Moj savjet autorici teksta je ne daj novce i možda na neki diskretni način prijateljici dati do znanja da te žicao, čisto da ne bi ispalo da ona zna za to al joj je bilo neugodno te pitat. A l negdje sam bio pročitao ako hoćeš izgubit prijatelja, posudi mu novac.....
A kakav bi to bio diskretni način?

Savjet avtorici teme: liku, koji ti nije vratio posuđeni novac, ne posuđuje se više, a to da on ima obraza tražiti još, smrdi na to, da je u gadnim problemima ili da nešto mulja. U svakom slučaju, ne posuđuj mu više i reci prijateljici, da je od tebe tražio pare i tražio od tebe da joj ne kažeš (najbolje je ako imaš tu njegovu molbu na SMS-ima ili nekom Messengeru, jer tada je teško poricati autentičnost). Ako ti je prava prijateljica, bit će ti zahvalna na tome.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.